Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.07.22. 12:24:00

Mobilrol irok: miattatok elkezdtem nezni a SoA-t pedig ez a rock-os vilag nagyon nem jon be, viszont a sorozat annal inkabb. Kedvenc karakterem eddig a szakallas fiatal, mindig sapkas pasas, rovid neve van most nem ugrik be.

2 nap alatt megneztem az elso evadot.

SPOILER SZOVAL NE OLVASD TOVABB HA NEM LATTAD!!!!!!!!
Ott jarok, hogy megeroszakoltak Peggy Bundy-t, hat kivancsi leszek a klub reakciojara.
SPOILER VEGE.

Tara nagyon dogos benne, meg Joey Tribiani novere is :-D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.07.22. 11:01:44

Walking Dead s05 ep8 után.

Elég lagymatag eddig ez az évad, nem igazán halad sehova a sztori.

A végén Beth halála emocionálisra sikerült, de sok értelme nem volt. Abszolút nem volt logika abban, hogy kinyírta a rendőrcsajt, amikor már csak egy karnyújtásnyira volt a testvérétől és azoktól, akik a legfontosabbak számára.
A Eugene-os rész is kicsit sántít számomra, már nagyon régóta lehetett érezni, hogy a taggal nincs minden rendben. Egyszerűen nagyon bután hozta az antiszociális, különc tudós karakterét.
Az elején azt gondoltam, hogy a kannibálos vonalra nagyobb hangsúlyt fektetnek, de aztán hamar kihalt ez a szál. Pedig szerintem érdekes lett volna, egy teljesen új oldalról mutatta volna be azt a torz világot, amiben élnek.
8 rész után újra együtt vannak, gondolom most lesz egy-két nyugisabb rész, aztán ismét jön valami zűr.
5 évad óta csak mennek és mennek, jó lenne, hogy ha már el is érnének valahova. Egy olyan helyre, ami nem totális zsákutca.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.07.21. 22:10:54

Nézem a Hannibalt, lassan a 2. évad végén tartok, de magyarázza már el nekem valaki, hogy ez a fekete tülkös, világítós szemű szrság, amit Will lát egyfolytában, ez mi a frászkarikát akar szimbolizálni? Rettentően idegesít. + a szarvas. Az is minek, hova, miért? Bocs, ha egyértelmű, de én csak pislogni tudok rajta.

Amúgy mennyi az egy főre eső sorozatgyilkosok száma Baltimore-ban? :D

Éppen a mechanikus-állatos-végtagokat letépő gyökérnél tartok és minden 3. ember öl ebben a városban... :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.07.20. 17:26:51

Már a legelejétől nézem :P
messideco 14. februárjában írta:A Banshee eszméletlenül jó!
:)
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.07.20. 12:11:08

Palesz:
Petr írta:Én már az első adandó alkalommal lepörgettem, de én pozitívabb véleménnyel vagyok róla. Persze, magas a léc, de sikerül az első évadtól elvonatkoztatva azt mondanom, hogy még így is az egyik legjobb futó sorozat, amit nézek. Azzal viszont egyetértek, hogy a vasútvonalas szál önmagában nem lesz elég az egész évadra, muszáj lesz mellé virítani valamit.
Az első évadot nem éri el, de nem rossz ez. Ha értékelnem kellene akkor inkább jó, mint közepes.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.20. 11:54:22

PCsabi írta:Hirtelen mindenki elkezdte nézni a Banshee-t vagy mi van? Idáig asszem csak palesz-szal írtunk a sorozatról :D
A nyáriszünet alatt szép lassan mindenki felpattan a bandwagonra.. :mrgreen:

True Detective új évadát szerintetek érdemes elkezdeni? Elég sok sorozattal lemaradásban vagyok - még a Vikings évadot se fejeztem be -, és nem tudom ezt elkezdjem-e most, vagy csak pár hónap múlva, ha beértem magam.. Mennyire közelíti meg az első évadot? Ha a hangulat elég közel van hozzá, akkor belekezdek, mert most úgy rám tört, de ha csak próbál olyan lenni, de erőlködés szagú, akkor inkább hagyom..
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.20. 05:03:23

Hirtelen mindenki elkezdte nézni a Banshee-t vagy mi van? Idáig asszem csak palesz-szal írtunk a sorozatról :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.19. 11:16:16

kanty írta:Érdekes ez a nagy Banshee rajongás.
Két évadot én is végignéztem. Amellett, hogy tényleg szórakoztató, megy a csihi-puhi és jó csajok vannak benne, azért maga a sztori és a történetvezetés néha számomra vicces volt. Helyenként abszolút logikátlanul történtek az események, és ez számomra hosszútávon már eléggé zavaró volt.

A The Killing-et valaki nézi?
Szerintem ha az első két évad valamennyire is bejött, adj esélyt a harmadiknak, az a legjobb mind közül.
Igen, írtam is, hogy helyenként elég butácska a sorozat, mert hát igazából egy ponyva, mélységet nem igazán kell keresni benne, de pont ez adta számomra a báját. Viszont nem is akar többnek látszani, mint ami, ez nekem szimpatikus volt, ja meg Proctor karaktere önmagában megérte a 3 évadot.

The Killing jó?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.07.19. 10:27:00

Érdekes ez a nagy Banshee rajongás.
Két évadot én is végignéztem. Amellett, hogy tényleg szórakoztató, megy a csihi-puhi és jó csajok vannak benne, azért maga a sztori és a történetvezetés néha számomra vicces volt. Helyenként abszolút logikátlanul történtek az események, és ez számomra hosszútávon már eléggé zavaró volt.

A The Killing-et valaki nézi?
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
MR. TROMORT777

2015.07.19. 10:06:40

Sanama írta:Amúgy, nem tudom, hány House of Cards rajongó van itt, de egy furcsa véletlent fel tudtam fedezni a sorozat és a mostani elnökválasztás között. Csak az olvassa tovább, aki látta, aki nem, annak legyen elég ennyi.

Fogalmam sincs honnan indult, valahogy biztosan odaverekedte magát, hogy Sandro jobbkeze legyen, aztán az elnöknek le kell mondani, ő átveszi a szerepet, közutálatnak van kitéve, rengeteg balhé, majd jön a választás, ahol először szintén nem róla szólnak a hírek.
Majd nyer. (Bár ugye még nem tudni a sorozatban mi lesz.)
:mrgreen:
A kis Francis.

A végén kiderül, hogy a háttérből Ő manipulált mindent. :D Mekkora lenne.
Zseniális párhuzam! :D
Egy az egyben ugyan úgy alakult minden. Hihetetlen. :D

Banshee

Nekem egyik kedvencem lett a sorozat. Jó látni, hogy mások is rátaláltak. Valahogy olyan hangulata van, hogy végig magával ragad. Alap leírás alapján egy egyszerű kis hétköznapi limonádé sorozat, közben meg... :shock: Zseniális karakterek, zseniális párbeszédek, zseniális akció jelenetek. Ahogy lentebb is írták, a készítők külön kiemelték, hogy mennyire büszkék rá, hogy kisebb költségvetésből minnél jobb akicó jeleneteket hozzanak ki. Hát nagyon jól csinálják. Alig várom az új évadot!

Ha ennyire párhuzamba van hozva a Ray Donovannal akkor lehet kipróbálom azt is.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.18. 23:47:00

Amúgy, nem tudom, hány House of Cards rajongó van itt, de egy furcsa véletlent fel tudtam fedezni a sorozat és a mostani elnökválasztás között. Csak az olvassa tovább, aki látta, aki nem, annak legyen elég ennyi.

Fogalmam sincs honnan indult, valahogy biztosan odaverekedte magát, hogy Sandro jobbkeze legyen, aztán az elnöknek le kell mondani, ő átveszi a szerepet, közutálatnak van kitéve, rengeteg balhé, majd jön a választás, ahol először szintén nem róla szólnak a hírek.
Majd nyer. (Bár ugye még nem tudni a sorozatban mi lesz.)
:mrgreen:
A kis Francis.

A végén kiderül, hogy a háttérből Ő manipulált mindent. :D Mekkora lenne.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.18. 18:44:27

MQuCsabi írta:Banshee

Én végigpörgettem, nagyon bejött. Kicsit olyan, mint a Ray Donovan. Arra is vess egy pillantást. Annak most indult vasárnap a 3. évada
Nagyon beszippantós hangulata van, kezdve az egyik legkirályabb főcímzenével amit sorozatnál hallottam, meg az alacsonyabb költségvetés ellenére sütött az egész stábról, hogy hatalmas lelkesedéssel csinálják az egészet, nagyon átjött minden egyes résznél, ez nekem nagyon szimpatikus volt. Egyébként hamarosan jön a 4. évad, de az csak 8 részes lesz. :(

Ray Donovannal már régebben szemeztem, majd ránézek akkor, ha hasonló.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.07.18. 18:35:03

PCsabi írta:
Én már az első adandó alkalommal lepörgettem, de én pozitívabb véleménnyel vagyok róla. Persze, magas a léc, de sikerül az első évadtól elvonatkoztatva azt mondanom, hogy még így is az egyik legjobb futó sorozat, amit nézek. Azzal viszont egyetértek, hogy a vasútvonalas szál önmagában nem lesz elég az egész évadra, muszáj lesz mellé virítani valamit.
Az első évadot nem éri el, de nem rossz ez. Ha értékelnem kellene akkor inkább jó, mint közepes.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.07.18. 18:08:09

Valaki Mr. Robotot nézi?
4 rész jött ki eddig, ígéretesnek tűnik.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.18. 11:05:37

True Detective

Végre sikerült pótolnom a 2., 3., 4. részt.

Eddig a negyedik rész végén lévő 10 perces akciójelenet (ami elég sablonosra sikerült) kivételével átlagos. Túl sok főszereplő, amelyek közül egyedül Farrell érdekes, ez a vasúthálózat/pénz/prostik-vonal meg érdektelen, remélem lesz valami csavar a végén. Ja, a VV - Farrell közös jelenetek talán a legjobbak még.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.17. 23:21:57

visca el barca írta:kösz, amugy ha végzek vele, pont az agymenőket terveztem be. akkor ezek szerint ott már tényleg nagyobb a visszaesés. nagyon nem akarok olyat elkezdeni amit utána már csak kínlódásból nézek, kaszálni meg nem szeretek. állítólag a 4-5. évadtól már nem is a geek vonal megy, hanem vmi középszerű romcom.
Az Agymenőket is tudom ajánlani mert az is egy jó sorozat és ahogy palesz is írta még ezzel az arculatváltással is bőven nézhető.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2015.07.17. 22:56:22

visca el barca írta:kösz, amugy ha végzek vele, pont az agymenőket terveztem be. akkor ezek szerint ott már tényleg nagyobb a visszaesés. nagyon nem akarok olyat elkezdeni amit utána már csak kínlódásból nézek, kaszálni meg nem szeretek. állítólag a 4-5. évadtól már nem is a geek vonal megy, hanem vmi középszerű romcom.
Én mindkettőt néztem/em és mindkettőt szeretem. Azért manapság nehéz olyan sitcomot találni ami többet ad akár a TBBT utolsó évadainál is. Nyilván az évek során kicsit csökken a lendület, de simán élvezhető. A HIMYM-et és sokat szapulták a vége felé, de nekem annak az alakulása iszonyatosan tetszett, ahogy elvileg öregetek a szereplők, úgy jelentek meg a drámaibb/mélyebb részek is a poénok mellett. A helyedben egyiktől sem tartanék.

Más: A Sense8-et nézi valaki? Kismillió sorozaton túl vagyok már és azt kell hogy mondjam, hogy minőségben messze ez a legjobb eddig. Aki nem ismeri, annak ajánlom, hogy 1-2 részt adjon neki, ne a trailer alapján döntsön. Aki 3-nál több sorozatot nézett életében, annak tényleg ajánlom, hogy vegye fel a megnézendők közé, ez nálam bőven az a szint, mint a Breaking Bad, vagy a Wire, amiket nem érdemes kihagyni. Ha valaki esetleg látta már, annak kíváncsi lennék a véleményére, mert engem maximálisan megvett.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.17. 22:55:06

HIMYM-ből szerintem csak az utolsó évad lett tényleg rossz, ott volt kb 4 rész ami tetszett, azt már csak azért néztem végig, hogy tudjam mi a lezárás. Agymenőknél meg tényleg hasonló a helyzet, mint amit írsz, kb "profilt váltott" a sorozat, és nem a legjobban jöttek ki belőle. Így is szórakoztat engem mondjuk, de amikor Comedyn bejön egy régebbi rész, akkor jövök rá, hogy azért jobb volt annó.. :D

Scrubsot végigtoltad már? Ha nem, akkor inkább azt nézd HIMYM után, best sitcom evör! Már ha az sitcomnak számít, ott azért dráma is van, de nagyon jól vegyítik, tényleg az egyik legjobb ilyen stílusú sorozat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.17. 22:16:12

kösz, amugy ha végzek vele, pont az agymenőket terveztem be. akkor ezek szerint ott már tényleg nagyobb a visszaesés. nagyon nem akarok olyat elkezdeni amit utána már csak kínlódásból nézek, kaszálni meg nem szeretek. állítólag a 4-5. évadtól már nem is a geek vonal megy, hanem vmi középszerű romcom.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.17. 22:03:17

visca el barca írta:aki végignézte a HIMYM-et, attól kérdezném, hogy az első évadhoz képest a későbbiekben mennyit fog csökkenni a színvonal? (spoiler nélkül ha lehet)
Én nem vagyok túl releváns ilyen szempontból mert óriási fanja vagyok a sorozatnak. Az utolsó egy-két évad egy kicsit tényleg rosszabb de még így is brutál magas színvonalat képvisel (legalábbis szerintem).
Petr írta: Az utána következő egy-két évadban még nem szembetűnő, de emlékeim szerint az ötödikben már eléggé bosszantó a dolog. Nagyon nyújtott, az utolsó 4-5 évadra már csak elvétve vicces. Amennyiben elkezded úgyis végignézed, a nézhető kategória azért bőven megvan.
Azért ezzel az elvétve viccessel én vitatkoznék. Lehet , hogy bennem van a hiba de nálam 1. évadtól egészen a 9. évadig nem volt olyan rész ahol 3-4 x ne nevettem volna vagy szakadtam volna a röhögéstől.


A lényeg az , hogy alig csökken a színvonal nem úgy mint pl az Agymenőknél...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.07.17. 21:29:29

visca el barca írta:aki végignézte a HIMYM-et, attól kérdezném, hogy az első évadhoz képest a későbbiekben mennyit fog csökkenni a színvonal? (spoiler nélkül ha lehet)
Az utána következő egy-két évadban még nem szembetűnő, de emlékeim szerint az ötödikben már eléggé bosszantó a dolog. Nagyon nyújtott, az utolsó 4-5 évadra már csak elvétve vicces. Amennyiben elkezded úgyis végignézed, a nézhető kategória azért bőven megvan.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.17. 21:24:26

aki végignézte a HIMYM-et, attól kérdezném, hogy az első évadhoz képest a későbbiekben mennyit fog csökkenni a színvonal? (spoiler nélkül ha lehet)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.17. 11:04:38

Banshee

Én végigpörgettem, nagyon bejött. Kicsit olyan, mint a Ray Donovan. Arra is vess egy pillantást. Annak most indult vasárnap a 3. évada
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.16. 23:59:34

Narcos - Official Trailer:
https://youtu.be/U7elNhHwgBU" target="_blank
Gramatik track-ért külön pacsi.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.11. 12:48:59

Banshee

Na ez az igazi gilti plezsör. Remek kis ponyva, ajánlom az akciódúsabb sorozatok kedvelőinek. 3 évad van kint jelenleg, mindegyik 10 rész. Amolyan modern-western formula is kicsit, de eléggé vegyes műfajilag. Amilyen butácska néha, annyira szerethető. Eléggé beszippantós hangulata van, egyből elkapott, tényleg egy kis bűnös élvezet a sok kultsorozta mellett. Egy-két karakter marhára el lett találva.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése