Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 23:02:36

Bob_Marley írta:]Ilyen nicknévvel nem vitatkozok. :D

Volt pár nagy játékos, aki elment és nem dőlt össze a világ, 3 R távozását is vígan túlélte a klub. Pótolhatatlan játékos nincsen. Akkor is írtam és most is ezt tudom mondani, hogy ez nem érzelmi kérdés hanem üzleti.
Pedig a nicknevem nem rá utal, hanem saját magamra. :lol:
Szerintem üzletileg se jöttünk volna ki olyan jól. Sokat zuhant volna a klub népszerűsége világszerte a sok plasztik miatt. Pont most olvastam, h Azsiában Leo még CR-nél is népszerűbb, és ugye az nem kis piac. 13/14 szezon után megérteném, h ha valakiben felmerülne az eladás gondolata (bár én akkor se adtam volna el), de az idei beast mode után, hülyeségnek tartanám az eladását.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.08.20. 23:16:23-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.20. 22:51:42

Messias2 írta:Tök mind1 mekkora összegről lett volna szó. Messit nem lehet pótolni. Persze lehetett volna a többi csapatrészt erősíteni, de összességében szerintem nem lett volna jobb a csapat. Amúgy meg a mezbevétel biztosan visszaesett volna, ha az anyagiakat nézzük.
Ilyen nicknévvel nem vitatkozok. :D

Volt pár nagy játékos, aki elment és nem dőlt össze a világ, 3 R távozását is vígan túlélte a klub. Pótolhatatlan játékos nincsen. Akkor is írtam és most is ezt tudom mondani, hogy ez nem érzelmi kérdés hanem üzleti.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.20. 22:29:36

palesz77 írta:
Messias2 írta:Tök mind1 mekkora összegről lett volna szó. Messit nem lehet pótolni.
Az ideit valóban nem, a tavalyit viszont lehetett volna. Hál istennek újra összekapta magát, de én is azok között voltam, akik komolyan paráztak, hogy mi van, ha elindult lejtmenetben.. Nem tudom mi történt vele azon a nyáron, talán a VB kudarc adott neki egy nagy pofont, de hál istennek újra összekapta magát, és amit tavasszal lehozott, azt tényleg nem tudná más. De az a 13/14-es év.. Huh, jobb lenne, ha meg se történt volna.. :D
Tényleg rég volt már tél, és a Sociedad elleni vereség. A triplázás miatt valami köd szállt a szurkolók emlékezetére, és olyan dolgok, mint Messi gyengébb játéka, problémás hozzáállása, és konfliktusa Luis Enrique-vel mintha meg sem történtek volna.

Persze hálát adhatunk, hogy végül Messi rendezte a viszonyát LE-vel, újra motivált lett, és elkezdett űrfocit játszani, de ez akkoriban messze nem volt olyan egyértelmű, hogy így lesz, tehát nem gondolnám, hogy pálcát kéne törni azok felett, akik akkor úgy gondolták, hogy Messi nélkül jobb lenne. :!:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.20. 22:27:38

palesz77 írta:Nem tudom mi történt vele azon a nyáron, talán a VB kudarc adott neki egy nagy pofont,
meg kapott egy ertelmes edzot, aki nem tart neki havonta bbq partikat.
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 22:25:54

palesz77 írta:
Messias2 írta:Tök mind1 mekkora összegről lett volna szó. Messit nem lehet pótolni.
Az ideit valóban nem, a tavalyit viszont lehetett volna. Hál istennek újra összekapta magát, de én is azok között voltam, akik komolyan paráztak, hogy mi van, ha elindult lejtmenetben.. Nem tudom mi történt vele azon a nyáron, talán a VB kudarc adott neki egy nagy pofont, de hál istennek újra összekapta magát, és amit tavasszal lehozott, azt tényleg nem tudná más. De az a 13/14-es év.. Huh, jobb lenne, ha meg se történt volna.. :D
Huh... Erre nagyon kiváncsi lennék. Valaki bizots beszélhetett vele, mert nagyon összekapta magát. Aztán lehet csak arról van szó, h ő is ember, és nem lehet 6-7 szezonon keresztül csúcsformában lenni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.20. 22:15:07

Messias2 írta:Tök mind1 mekkora összegről lett volna szó. Messit nem lehet pótolni.
Az ideit valóban nem, a tavalyit viszont lehetett volna. Hál istennek újra összekapta magát, de én is azok között voltam, akik komolyan paráztak, hogy mi van, ha elindult lejtmenetben.. Nem tudom mi történt vele azon a nyáron, talán a VB kudarc adott neki egy nagy pofont, de hál istennek újra összekapta magát, és amit tavasszal lehozott, azt tényleg nem tudná más. De az a 13/14-es év.. Huh, jobb lenne, ha meg se történt volna.. :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 22:04:36

Tök mind1 mekkora összegről lett volna szó. Messit nem lehet pótolni. Persze lehetett volna a többi csapatrészt erősíteni, de összességében szerintem nem lett volna jobb a csapat. Amúgy meg a mezbevétel biztosan visszaesett volna, ha az anyagiakat nézzük.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.20. 21:34:22

csababarca írta:Konkrétan akikről én beszélek azok azt írták, hogy a csapatnak jót tenne, jobbak lennénk nélküle, stb.
Pénzügyi részt még minimálisan meg is tudom érteni, azzal nincs gond ha valakit ez mozgat meg.
Lehet voltak ilyen vélemények is, én inkább azokra emlékszem, akik azt mondták hogy ennyi pénzért ellehet adni.
Túltárgyaltuk, de bántotta a szememet az 5 sósperec kifejezés. :D
Messias2 írta:És mire mentünk volna azzal a sok pénzzel!? :?:
Messihez fogható focistát nem tudtunk volna venni. Max a stadiont tudnánk fejleszteni.
A klub költségvetésének a fele, érzékeltetés szempontjából.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.20. 21:28:56

Konkrétan akikről én beszélek azok azt írták, hogy a csapatnak jót tenne, jobbak lennénk nélküle, stb.
Pénzügyi részt még minimálisan meg is tudom érteni, azzal nincs gond ha valakit ez mozgat meg.

Nyilván meg lehet az esetében is hallgatni az ajánlatokat, mondjuk ha jönne a City egy 500 millió plusz Kun-Yaya pakkal, még engem is megkísértene, aztán persze kiröhögném őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.20. 21:26:02

És mire mentünk volna azzal a sok pénzzel!? :?:
Messihez fogható focistát nem tudtunk volna venni. Max a stadiont tudnánk fejleszteni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.20. 21:22:27

csababarca írta:
Mondjuk amit januárig csinált Lajos, azt Te is le tudtad volna hozni. Szóval nem volt alaptalan a szidása, Alexis ajnározása már igen, mert a chilei botladozásban még durvább volt.
De tegyük hozzá, olyanok is voltak akik Messit eladták volna 5 sósperecért, és itt van is metszés a személyekben, nem biztos releváns a véleményük.
Ezt többször előhozod, de azért azt ne felejtsük, hogy nem 5 sósperecről volt szó. Én Alexishez nem szóltam hozzá, de a Messivel kapcsolatban pl a mai napig tartom, hogy olyan elmebeteg ajánlatok esetén amikről pl szó volt (250m euro) nem lehet egy legyintéssel elintézni. Ezek akkora pénzek, amit bizony át kell gondolni és marketing és egyéb bevételek szempontból üzletileg ez jó, akkor bizony érinthetetlen emberke nincsen. És akik elakarták adni, nem szó szerint elakarták innen küldeni, hanem azt mondták hogy ekkora pénzekért bizony ellehet engedni még Messit is, amivel speciel én egyet is értek, mert ez akkora pénz ahol érzelmeknek helye nincs.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.13. 20:07:44

Nem sokat edzett meccs előtt. Az nem lazaság h nem hajt mint a bolond végig, hanem óvatosság. Azért ne feledjük, hogy Messi hajlamos a krónikus izomsérülésre. 60 percig igenis keményen hajtott, nem vártam tőle többet, még ennyit se.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.13. 15:58:23

Normandia írta:
palesz77 írta:
Nem hiszem, hogy egyszerre fáradnának el. Ez inkább fejbeli választás volt, ami után már nehéz felpörögni. 4:1 a Sevilla-nak köze sincs a meccshez, na hát na, eltudom képzelni, hogy visszább vettek fejben és ìgy lábban is.
Abszolut nem fáradtságnak éreztem, hanem lazaságnak, hogy zsebben a meccs. lehet, hogy hülyén gondolkozom, de talán jobb is lett volna, ha nem három, hanem kettő vagy akár egy góllal mentünk volna. Tipikus lazaság volt. Zsebben a meccs, jöttek a pihentető cserék, amikor a Sevilla meg gólt/gólokat szerzett ők vérszemet kaptak, mi meg felpörögni sem tudtunk, illetve volt egy SR-ünk Ini helyén, egy Pedronk amivel meghalt a bal oldalunk és Messi is bármennyire jól játszott ő se tudta ugyanúgy felvenni a játék ritmusát.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.12. 17:22:19

palesz77 írta: Ennyit írt le mindenki más is, talán csak veb nem írta oda a hsz-e után, hogy "Messi a Zisten", gondolom mert előtte 50-en leírták már.. De ő is csak azt pedzegette, hogy vajon fejben engedtek ki a srácok 60 perc után, vagy fizikálisan bírták eddig - több helyen is leírta külön-külön asszem, Rakiticnél tuti. Nem hiszem, hogy ezzel el akarta volna orozni az érdemeit a tegnapi meccsből, szerintem mindenki tisztában van vele, hogy ezt nélküle buktuk volna.. :D Ennek ellenére tényleg kicsit aggasztó volt, ami a csapattal történt a 60. perc után, komolyabb meccsen ezekből még nagyobb gondok is adódhatnak, ha nem vigyázunk - Real is emiatt bukta a Clásicot tavasszal..
Mégis ha nem tűnik el, akkor mit csinált volna a többiek nélkül? Az "eltünése" kódolva volt a többiek döntése okán. Ami nyilván nem megbeszélt döntés volt, hanem tapasztalati. 4:1-ről emlékeim szerint még nem veszìtettünk meccset.
Nem hiszem, hogy egyszerre fáradnának el. Ez inkább fejbeli választás volt, ami után már nehéz felpörögni. 4:1 a Sevilla-nak köze sincs a meccshez, na hát na, eltudom képzelni, hogy visszább vettek fejben és ìgy lábban is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.12. 15:42:48

palesz77 írta:Lionel Messi ● All Freekick Goals 2008-2015

Eszméletlen hogy megtanulta lőni őket.. Mondjuk tavaly szerintem nem volt olyan veszélyes, mint előtte, emlékszem volt egy időszaka, amikor 10-ből 9 kapufa környékére csapódott, de ez a tegnapi 2 szabad mesés volt.
2014 tavaszán mindig a sorfalba/kapu felé lőtte a szabadokat, majd ősszel nagyrészt a kapufát találta el. 2015-re megtalálta az egyensúlyt. :D
Amúgy annak ellenére, hogy CR izomból meglövi, Messi pedig inkább céloz, az argentin többször talál be szabadrúgásokból. Én is mindig úgy próbálom lőni őket, mint Leo, csak vele ellentétben nekem szinte sosem sikerül. :oops: :lol:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.12. 15:40:56

Normandia írta:Nem kapott annyi támogatást Suarez gólja után a többiektől sem, mert mindenki visszavett. Ez a meccs is neki köszönhetően lett abszolválva,
Ennyit írt le mindenki más is, talán csak veb nem írta oda a hsz-e után, hogy "Messi a Zisten", gondolom mert előtte 50-en leírták már.. De ő is csak azt pedzegette, hogy vajon fejben engedtek ki a srácok 60 perc után, vagy fizikálisan bírták eddig - több helyen is leírta külön-külön asszem, Rakiticnél tuti. Nem hiszem, hogy ezzel el akarta volna orozni az érdemeit a tegnapi meccsből, szerintem mindenki tisztában van vele, hogy ezt nélküle buktuk volna.. :D Ennek ellenére tényleg kicsit aggasztó volt, ami a csapattal történt a 60. perc után, komolyabb meccsen ezekből még nagyobb gondok is adódhatnak, ha nem vigyázunk - Real is emiatt bukta a Clásicot tavasszal..
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.12. 15:27:46

palesz77 írta: Ezt most mire? Azért, mert valaki meg merte említeni, hogy 60. perc után kicsit eltűnt? :-k
Igen azért. Ez csapatjáték, de mi mindig azt várjuk, hogy ugyan úgy játszon a meccsek minden percében. Nem kapott annyi támogatást Suarez gólja után a többiektől sem, mert mindenki visszavett. Ez a meccs is neki köszönhetően lett abszolválva, de ez nem számìt, mert a 60. perctől eltünt.
Nyilván egy kicsit elfogult vagyok vele kapcsolatosan, de tegnapi teljesìtménye után nem érheti szó a ház elejét. Persze ez az én véleményem és ezzel sem kell egyetérteni.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.12. 13:34:38

Lionel Messi ● All Freekick Goals 2008-2015

Eszméletlen hogy megtanulta lőni őket.. Mondjuk tavaly szerintem nem volt olyan veszélyes, mint előtte, emlékszem volt egy időszaka, amikor 10-ből 9 kapufa környékére csapódott, de ez a tegnapi 2 szabad mesés volt. Ki duplázott nálunk utoljára szabadból, nem tudja valaki? Rivaldo még, vagy Dinhonak is volt ilyen meccse?
Normandia írta:El kellene már adni, tegnap is csak 2 gólra futotta meg egy majdnem gólra, amiből aztán a fenomén Pedrìtó belőtte a győztes találatot. Szánalmas, hogy csak ennyire futja....talán 30 millát kapnán érte.
Ezt most mire? Azért, mert valaki meg merte említeni, hogy 60. perc után kicsit eltűnt? :-k
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.12. 13:23:13

recrea írta:Amúgy valamit ugattak Emery-vel az első félidő közepén, nem tudjátok mit mondott? Megint renitens volt... :D
Igazából nem tudom, hogy mi történt, de van 2 lehetséges forgatókönyv.


Messi: "Tudom, hogy titokban madridista vagy és szerinted CR a legjobb. Gondoskodni fogok róla, hogy többet ne így legyen."
Emery: *szomorúan és csalódottan néz ki a fejéből

vagy:

"I will find you and I will destroy your team."
Emery: *szomorúan és csalódottan néz ki a fejéből

Látjátok mekkora diktátor? Már az edzőket is fenyegeti!!4!44! :mrgreen:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.08.12. 11:56:23

visca el barca írta:akárcsak a többiek, a 60. perc után neki sem volt sok köze a meccshez. nem tudom, hogy csak ennyire tellett e tőle, vagy fizikálisan kipukkant, remélem csak az előbbiről van szó...
Szerintem inkább kevés labda jutott el hozzá, pluszban nehezen viselte a mélyrepülést, kicsit linkre vette, ahogy a többiek.

Amúgy valamit ugattak Emery-vel az első félidő közepén, nem tudjátok mit mondott? Megint renitens volt... :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.12. 10:50:15

El kellene már adni, tegnap is csak 2 gólra futotta meg egy majdnem gólra, amiből aztán a fenomén Pedrìtó belőtte a győztes találatot. Szánalmas, hogy csak ennyire futja....talán 30 millát kapnán érte.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.12. 10:33:09

akárcsak a többiek, a 60. perc után neki sem volt sok köze a meccshez. nem tudom, hogy csak ennyire tellett e tőle, vagy fizikálisan kipukkant, remélem csak az előbbiről van szó...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.12. 09:55:19

redmiller írta:
Voltak nagyobb szólói, szép meglátásai, tény, hogy nem a legeslegjobb formájában láttuk, de így is nagyon hasznos volt és benne volt a meglepetés ereje. Sőt, a mezőnybeli munkáját is megdicsértem meccs közben. Azt elismerem, hogy amikortól nem voltak játszótársai gyengébben teljesített, de ezt nem (csak) az ő számlájára írom fel. Inkább teljesített jól, mint rosszul, sőt, de azért a kettő teljesítményt durva lenne egy lapon említeni. Pedrót azért bíráltam, mert kábé a gólja az egyetlen értékelhető mozdulat (amit nagyon-nagyon köszönök, imádom érte, de nem szabad, hogy elég legyen), pedig lett volna lehetősége nem elrontani a pályán töltött idejének a többi részét.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.12. 08:58:48

Tegnap nagyszerűen játszott, sajnos a 60. perctől kicsit szürkébb lett, ezt betudom annak, hogy még csak 10 napja tért vissza a csapathoz. A két szabigólja gyönyörű volt. Pedro góljában is nagy szerepet vállalt. Tegnap ő volt a MOM! =D>
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.12. 08:13:51

a neki járó szokásos dícséretek mellett egy dolog tünt fel: volt a meccsnek egy időszaka 4:1 után amikor kifejezetten a közönségnek játszott de ezért sem ítélem el, ha negyvenezer ember kántálja a neved...ugye.
a két szabi gól mellett még azt is rögzíthetjük, hogy a többi lövése is veszélyes volt. néha az ember (kétségbe esésében? ) még ennél is többet várna, de így utólag el kell ismerni tegnap ki hajtotta magát és mellesleg jogos a meccs legjobbja cím is.
Válasz küldése