Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.18. 04:44:35

Messias2 írta:
daffy írta:Bírókról:
Szerintem bármelyik (spanyol) csapat azt mondaná,hogy őket hátráltatják a bírók. Aki egy csapatnak szurkol,az így vagy úgy,de elfogultan nézi mind a saját,mint az ellenfél meccseit. Ez természetes. De hosszú távon úgyis kiegyenlítik egymást az ítéletek.
Kb. ugyanígy gondolom én is. A szurkolók nem tudják objektívan látni az ítéleteket.
Ezért írnak olyanokat, h minket folyamat hátráltatnak a bírók. Ez annak tudható be, h az emberben jobban megmaradnak azok, az ítéletek, amelyeket a csapata ellen ítélnek.
Ez kb. olyan mint az Övrebö-féle eset. az is évekkel ezelőtt volt, de folyamatosan felhozzák, ha a javunkra tévednek a bírók.
Egyszerűen sz...r a spanyol játékvezetés csak a két nagynál sokkal jobban kidomborodik. A közép és alsóházi meccseken is megvannak ugyanezek csak arra mindenki magasról tesz.

Tényleg úgy tűnik mintha több téves ítélet történne a Real javára, de szerintem nincs ez olyan túlsúlyban csak mi, mint a legfőbb rivális sokkal nagyobb nagyítóval nézzük, azt pedig pláne nem hiszem, hogy a bírók szánt szándékkal csinálnak ilyet.
Forca Barca!!!!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.17. 23:36:12

Én egyetértek Noname fórumtársunkal. :D
Én is hasonló képp érzek a Real és Ronaldo iránt, mint ő, csak én tapasztalatból tudom, hogy a másik oldallal ellentétben, ha itt megpróbálok megfogalmazni egy picivel arrongánsabb stílusban véleményt magáról a madridról, vagy Ronaldoról, rögtön jönnek a az "örök bölcsek" és jól megaszondják nekem, hogy vegyek vissza stílusból, egy Barca VS Real topikban. Miért nem az lett a téma címe, hogy "Barca és Real pajtik, dumcsizzunk :33333"? Vagy menjek a dühöngőbe, ha leszeretnék annyit írni, hogy Ronaldo egy divatmaki?
Hogyan alkossak meg kultúrálisan egy véleményt Ronaldo gólörömeiről? Én el szeretném mondani róla a véleményem, de nem fogom annyival elrendezni, hogy "ő ilyen"...Mikor az utolsó fordulóban Messi megnyerte nekünk a bajnokságot, Ronaldo akkor is pózolt, ordibált, pedig semmi oka nem volt rá...Pepe rá is szólt, ha jól emlékszem, hogy vegyen vissza.
De a póni lelkűek kedvéért megfogalmazom Cristiano Ronaldo csodálatos gólörömeiről a véleményemet szuper extra kúltúrált módon: "Oly csodálatos, szavaim akadnak el egymás után még azelőtt, hogy egyáltalán megfogalmazódtak volna bennem, e látvány a felelős érte, hiszen tükrözi a világ legjobb játékosának igaz személyiségét...Könnycseppeket morzsolok el, hiszen ez az abszolút önkritika pozitív oldala" By: Kash.
Hajrá Barca! Hajrá Real! Osszuk meg egymás között a kupákat! Idén triplázzon a Real :3 Jövőre a Barca, aztán felezzünk!!!!!
ui: ha a tegnapi Rafi sérülést Pepe/Ramos/Arbeloa okozza,akkor most mi lenne itt? Ehhez képest szinte semmi,amit kap a római sporttárs.
Ez úgy hangzott így első olvasásra, mintha azt akarnád mondani, hogy a római sprttárs nincs eléggé szétszídva. Nyiss neki egy témát, eleget teszek ennek is.
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.17. 21:00:29

daffy írta:Bírókról:
Szerintem bármelyik (spanyol) csapat azt mondaná,hogy őket hátráltatják a bírók. Aki egy csapatnak szurkol,az így vagy úgy,de elfogultan nézi mind a saját,mint az ellenfél meccseit. Ez természetes. De hosszú távon úgyis kiegyenlítik egymást az ítéletek.
Kb. ugyanígy gondolom én is. A szurkolók nem tudják objektívan látni az ítéleteket.
Ezért írnak olyanokat, h minket folyamat hátráltatnak a bírók. Ez annak tudható be, h az emberben jobban megmaradnak azok, az ítéletek, amelyeket a csapata ellen ítélnek.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.17. 20:02:05

Messias2 írta:
Úgy tűnik, h sokan elfelejtkeztek pl. a 2009-es BL elődöntőről, vagy mondhatnám a 11-es elődöntőt a Real ellen. Ha csak a közelmúltra gondolok. Ezeken a meccseken minket segítettek a bírók.

Bocs, ha picit nyers voltam. Csak kiakasztanak ezek az összeesküvés elméletek.
2009? Tényleg a közelmúlt.:-D Kb ennyiszer és ilyen időközönként "tévednek" a javunkra.
Hogy értsd nem azzal van baj, hogy a Madrid javára azt is befújják, amit ők követnek el, hanem az, hogy nekünk azt sem, ami a világon mindenhol az lenne.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.09.17. 11:36:08

Bírókról:
Szerintem bármelyik (spanyol) csapat azt mondaná,hogy őket hátráltatják a bírók. Aki egy csapatnak szurkol,az így vagy úgy,de elfogultan nézi mind a saját,mint az ellenfél meccseit. Ez természetes. De hosszú távon úgyis kiegyenlítik egymást az ítéletek. Nekem ez olyan,mint hogy melyik csapat szurkolótábora a hülyébb. Miután emberek szurkolnak,így lényegtelen melyik csapatnak drukkolnak,az ember a hülye és nem a csapat teszi azzá. Ennyi erővel lehetne hülyézni a piros pulcsis embereket is.
Ronaldo:
Én sem kedvelem. Irritál a stílusa. Ettől még nem lesz kevésbé jó játékos. Ha a Real tizijeit Modric lőné,akkor is lenne mibe belekötni. Messi is lőhetne sok gólt ebből,csak ő kihagyja :mrgreen:
A nagy játékosoknak általában vannak gyűlölőik,főleg ha nem hétköznapi a stílusuk.
Valahol normális,hogy mindig lesz olyan dolog,amibe bele lehet kötni. Ezt megteszi mindkét oldal. De a stílus tényleg nem mindegy.

ui: ha a tegnapi Rafi sérülést Pepe/Ramos/Arbeloa okozza,akkor most mi lenne itt? Ehhez képest szinte semmi,amit kap a római sporttárs.
Richmond82
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.08.03. 09:03:03

2015.09.16. 20:13:15

CSak 56 lett volna ?

Hmmm... akkor nem szóltam semmit. :oops:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.16. 19:57:16

Richmond82 írta: Azért maradjunk annyiban , hogy CR a maga 400 góljából vagy 70-80-at kb büntetőből lőtt. Nem tudom , hogy van-e olyan klub amelyik ennyi büntetőt kapott az utóbbi 10-15 évben egybevéve.
Június 26.-i cikkben 56 Penaltys, de ez egyben a MU/RM karrierje.
Messi's 59 penalties with Barcelona:
- 46 converted
- 13 missed (3 in UCL)

Azért az a 10 nem olyan nagy kül. Szóval itt zárjuk is le.
Richmond82
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.08.03. 09:03:03

2015.09.16. 19:45:25

Messias2 írta:Megint nem értem, miért frusztrál egyeseket ennyire, h Cé megtalálta a góllövő cipőjét. Akármennyire botrányos (számomra is) a gólöröme, a 2 meccs 8 gól magáért beszél. Midenki károg, h tiziből lőtte meg stb., de azt is be kell rúgni. Gondoljunk csak Messire.
Lassan el kéne fogadni egyeseknek, h Ronaldo a világ legjobb góllövője, ha tetszik, ha nem. Ettől persze nem a világ legjobbja, legalábbis számomra. De egyértelműen egy korszakos játékosról beszélünk.

Azért maradjunk annyiban , hogy CR a maga 400 góljából vagy 70-80-at kb büntetőből lőtt. Nem tudom , hogy van-e olyan klub amelyik ennyi büntetőt kapott az utóbbi 10-15 évben egybevéve.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.16. 19:24:06

Jajj, nem ezért kérdeztem. :) Örülj a 22-nek, így 35 felé már... :mrgreen:

Szerintem zárjuk ezt le, kolléga kissé túlzásban vitte. Csak sajnos pont az ilyen megnyilvánulások vezetnek oda-vissza az utálathoz a másik csapat, szurkolók, forumozók iránt.

Ronaldo meg remélem lövi továbbra is a góljait, aztán tavaszra kifullad. Messi meg majd a nyomába sem akar érni gólok terén, amivel megint a csapatunk fog a legjobban járni. :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.16. 19:17:32

mahitoo írta:OFF: Nero! Ti mióta? Én 92. :)

Noname. Értsd meg, a te mostani mondandód színtiszta gyűlölködés.

Én csak 2004 :oops: :oops:, de szerinten annyira nem számít vészesnek, úgy hogy 22 vagyok.

Noname: Tökmindegy hogy miért vagy hogyan teszi , megteszi és kész és csak ez számít. A provokatív az volt , amikor nekem oda szóltál, hogy majd ha régebb óta nézek focit akkor nekem is lesznek "kedvenceim."
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.16. 19:15:22

noname írta:Olvasd tovább. :wink: Busquetset említem. de Alves is a megtűrt kategória is.
Olvastam azt is. De ha CR ezek miatt ekkora szintű utálatot vált ki belőled, akkor kis túlzással a jelenlegi játékospiac felét felküldhetnéd egy aknamezőre..
noname írta:Mivel látszólag nagyon korrekt akar itt mindenki lenni annak ellenére h ez a Barca VS Real topik
Sajnálom, hogy nem utálom tiszta szívből a Realt. :?
noname írta:Azon meg h egy Barca fórumon leszidok egy realost, abban mégis mi a jófene provokatív? :lol: :lol: :lol:
Nem azzal volt a gond, hogy szidod, hanem a stílussal..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 19:13:48

Már be akartam fejezni a vitát, de azért ez üt. Adományok mi?
Szerintetek amikor egy focista odaadományoz x pénzt, annak mekkora része marketing és mekkora valós jó szándék. A mai sztároknál a legtöbb adomány kb úgy megy h a marketingmenedzser felhívja a focistát:

"Te, akarsz szerepelni a címlapon pér helyen? Volt egy földrengés hottentotaföldön és kéne adni nekik 100000 dollárt!"

Azon meg h egy Barca fórumon leszidok egy realost, abban mégis mi a jófene provokatív? :lol: :lol: :lol:

Nah jó. Én se írok ebbe a topikba egy ideig. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.16. 19:11:54

OFF: Nero! Ti mióta? Én 92. :)

Noname. Értsd meg, a te mostani mondandód színtiszta gyűlölködés.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.16. 19:09:32

Noname: Te vagy kiakadva a személyeskedésen, de a te stílusod a provokatív itt. Az aknás résszel mindent elmondtál. Lehet, hogy emberileg nincs a toppon (bár többet adományoz egy hónap alatt mint itt az egész fórum egész életében), de attól még mindig a világ 2. legjobb játékosa és a világ legjobb góllövöjője. Az meg hogy ki mióta szurkol a csapatnak , LG után én vagyok itt a legrégebbi a fórumról.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 19:03:11

A véleményem nem változik.
Mivel látszólag nagyon korrekt akar itt mindenki lenni annak ellenére h ez a Barca VS Real topik, hát töröltem a "kérdéses részt."
A Fifa egy szégyen
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.16. 18:57:23

Noname, ezt akárhogy magyarázod, túlzásba vitted. Én sem szeretem Ronaldot, se a Realt. De azért ez az aknára lép, meg Mou számára túl könnyű kiút a halál... Bakker, nem tömeggyilkosokról beszélgetünk. Még Pepének vagy Ramosnak sem kívánok sérülést, bár az ő esetükben nem érdekelne ha megtörténik.
Sajnos a mai foci bíróstól, szövetségestől hagyja, hogy Ronaldo, Mou, vagy a többi hasonló emberke csinálja, amit akar. Mou-t én már évekre elmeszeltem volna, Ronaldo meg az ütései, rúgásai, hisztijei, fetrengései, arcoskodásai után hogy lehet példakép, azt nem értem. De legyen. Meg csinálja. Én meg röhögök rajta, mert akármit is csinál, nem fog Messi elé kerülni soha a büdös életben.
De ha 1-2 dolog ennyire bánt, azért nézz szét a mi házunk környékén is, vannak sajnos itt is problémák. Nem ekkorák, nem ilyenek, de vannak.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 18:47:12

palesz77 írta:
noname írta:ahol hisztis kölykök vannak a pályán, akik mást se csinálnak csak a bírónak rinyálnak meg nyalogatják a sebeiket és fetrengenek. + bundázások

És ki az a játékos, aki erről először jut eszetekbe? :|
Alevs, Suárez, Neymar? :-k Bár utóbbi hál istennek elkezdett javulni - elég látványosan -, de a másik kettő eszméletlen műsorokra képes még mindig.
Olvasd tovább. :wink: Busquetset említem. de Alves is a megtűrt kategória is.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.16. 18:41:38

noname írta:ahol hisztis kölykök vannak a pályán, akik mást se csinálnak csak a bírónak rinyálnak meg nyalogatják a sebeiket és fetrengenek. + bundázások

És ki az a játékos, aki erről először jut eszetekbe? :|
Alevs, Suárez, Neymar? :-k Bár utóbbi hál istennek elkezdett javulni - elég látványosan -, de a másik kettő eszméletlen műsorokra képes még mindig.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 18:25:21

Pü-ben már megbeszéltem a dolgot, de kifejtem itt is, mert látom félreértenek.
Miért is utálom Ronaldot?

A foci számomra mondhatni "szent". Nem vagyok különösen nagy sportrajongó, de focit nézek, azon belül a Barcát mindig.

Ronaldonak elismerem a tudását. Ő a tökéletesen felépített focista. Ha klónoznék valakit, az ő génjeit használnám. De!!!

Ő az egyik fő oka annak, hogy a focit sokan lenézik. Rengeteg ember(és most tapasztalataim szerint a sportrajongók legalább negyede) a focit sportszerűtlennek tartja, ahol hisztis kölykök vannak a pályán, akik mást se csinálnak csak a bírónak rinyálnak meg nyalogatják a sebeiket és fetrengenek. + bundázások

És ki az a játékos, aki erről először jut eszetekbe? :|

Ezért tartom Ronaldot egy kártevőnek, aki az igazi foci hírnevét csak rontja. A teljesség kedvéért hasonló véleményen voltam régebben Busquetsről, de őt toleráltam(muszáj volt), továbbá Busquets azért erősen visszavett a képéből.

Egyszerűen zavar h ilyen emberek vannak a fociban, az meg h ő ráadásul a Realban van. :twisted: :twisted: :twisted:

UI: mivel az a véleményem h a foci vesztett, főleg hosszú távon egy ilyen egyéniséggel, egyáltalán nem zavarna, ha eltűnne, hiszen a kedvenc sportom szerintem nyer vele. Ilyen egyszerű ez.
A Fifa egy szégyen
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.16. 18:09:32

Az irigység a legőszintébb rajongás szokták mondani. De ez így egybevéve szánalmas, ez egy sport, és te úgy írsz róla mintha esküdt ellenséged lenne, vagy minimum meghúzta volna a csajod és ezért utálod annyira. Nőj fel, mert az amit néhány ember összesiránkozik, na az a szánalmas és nem Ronaldo gólöröme vagy pályán mutatott dolgai. Emberileg, a magánéletben honnan tudod, hogy milyen... Fel kéne nőni hozzá persze.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 18:07:37

Én meg se próbálom elfogadni? Komolyan?
Pont azt próbáltam elmagyarázni h mások utálják Ronict meg a Realt, így kapnak az alkalmon h lehordják mindkettőt. Lehet h szélsőséges példát használtam, de legalább szöget üt az ember fejébe. A válasz amit kaptam h a gyűlölet elhomályosítja az agyat. Nah ez a személyeskedés része.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.16. 18:03:51

Meg se próbálod elfogadni, hogy valaki pedig nem így látja. Nem hiszem, hogy sokáig élni fog az a hsz, mert uszító jellegű dolgokra szerintem nincsen szükség, de ezt majd a moderátorok úgyis eldöntik.
Utálod Ronaldo-t ez rendben van, de minden emberek megérdemli a minimális tiszteletet. Olyat leírni, hogy aknára lép és a szemed se rebben? Hát nem tudom, számomra meg ez az, ami elítélendő és nem az hogy Ronaldo mit majomkodik össze. Ebben semmi személyeskedés nem volt érzésem szerint, de tényleg picit gondolkozunk, hogy miket írunk. Jah tudom értelmiséginek akarok tűnni....
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.16. 17:51:31

Messias2 írta:
noname írta: Pánikol a halál. Egyszerűen csak szívből gyűlöljük Ronaldot. Nálam olyan szintű utálatnak örvend h ha holnap hallanám h egy taposóakna levitte a lábát, a szemem se rebbenne. Ronaldo a modern foci egyik kártevője és nagyobb kártevő már csak az a pár b..iutánzat, akinek ő a kedvenc játékosa. Amikor látom a hiszti képét legszívesebben addig ütném, amíg az anyja se ismeri fel.
Na, látod erről beszéltem. Amikor a határtalan utálat elhomályosítja az ember agyát.
Na ide figyelj. Én nem személy elleni támadást intéztem, hanem próbáltam elmagyarázni h mások mit éreznek a Reallal szemben. Ha te ilyen hangsúlyban akarsz beszélni velem, arra ott a pm. Viselkedj!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.16. 17:44:09

noname írta: Pánikol a halál. Egyszerűen csak szívből gyűlöljük Ronaldot. Nálam olyan szintű utálatnak örvend h ha holnap hallanám h egy taposóakna levitte a lábát, a szemem se rebbenne. Ronaldo a modern foci egyik kártevője és nagyobb kártevő már csak az a pár b..iutánzat, akinek ő a kedvenc játékosa. Amikor látom a hiszti képét legszívesebben addig ütném, amíg az anyja se ismeri fel.
Na, látod erről beszéltem. Amikor a határtalan utálat elhomályosítja az ember agyát.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.16. 17:30:06

Messias2 írta: Abban egyetértek noname-vel, h botrányos a játékvezetés Spanyol honban, de egyáltalán nem gondolom, h bármely csapatot direkt segítenének. Ezt már csak a szurkolók látják bele a dolgokba. Egyszerűen sok rossz döntést hoznak. Természetesen a mi kárunkra is, de ez más csapattal sincs másképp. Azt se feledjük, h az emberben jobban megmaradnak azok a döntések, amik a csapata ellen szóltak, mint ami mondjuk mellette.
Bocsánat, hogy közbeszólok.
De egy kicsit nézzél utána, hogy a spanyol bírói kar az elmúlt 50-60 évben melyik csapatot segítették többet. De nem is kell olyan messzire menni. Még Ronaldino idejében volt egy emlékezetes eset amikor kiderült, hogy a kijelölt bíró (a neve nem ugrik be) az előző este elkotyogta, hogy ki fogja állítani Ronnit akármit is fog csinálni. És lőn meg is történt. Pár év múlva ez a bíró (de lehet ebben tévedek) mikor visszavonult állást kapott a Madridnál. Ő lett az összekötő a csapat és a bírói kar között.
Válasz küldése