Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Elküldenéd a vezetőséget?

Igen, mindegy kit igazolnak
115
86%
Nem, ha elhozzák Coutinhot is Dembélé mellé
9
7%
Semmiképp sem
9
7%

Szavazatok száma: 133
mess2009
Director del Fútbol

2020.02.25. 09:15:53

Balinho írta:
mess2009 írta:,

Hát azért ebből sikerült kiragadni egy dolgot és jól kifordítani. Önmagában, hogy nem nyertünk több BL-t, még nem teszi kudarccá a Barto-korszakot, az általam leírt dolgok sokasága (melyek közül a BL-bukók egyet-egyet képeznek) teszi azzá. Egy ilyen korszakos zsenivel a problémák megfelelő időben történő észlelésével és kezelésével nem lett volna lehetetlen többet nyerni.

Hogy van-e garancia, hogy a következő vezetőség/edző/cserebalhátvéd jobb lesz? Nem, soha semmire nincs garancia, ilyen elven sose cserélj edzőt, sose követelje senki a mindenkori vezetőség távozását.

Hagyjuk a dolgot az érintett választókra? A gyakorlatban nyilván ők szavaznak... Vagy most ezzel azt akarod mondani, hogy itt nincs helye az erről való eszmecserének? Akkor zárjuk be a fórumot? Esetleg csak ezt a témát kéne cenzúrázni?

A Pique - Pep felvetésedet nem értem mire vonatkozik.
igaz, kiragadtam de nem fordítottam ki! ha végignézed a fórumot e témában jól látszik az erős elfogultság sőt jó néhány embernél a gyűlölködés...mintha ez az ember az ördögtől való lenne és nem motiválná más mint a klub tönkretétele. nos ezt a szemléletet próbálom árnyalni, a labdarúgás manapság elég sajátos (gyakorta maffia szerű) világában nem könnyű érvényesülni, eredményt felmutatni.
én is látom a hibáit! nem egyszer összefoglaltam, hogy miben de a dolgokat illik összefüggéseikben szemlélni és akkor nem biztos hogy máglyára kellene küldeni.
Pique pedig jobbára a nagypofájú beszólogatós rossz fiúként szerepelget, ellentétben Peppel aki valóban egy legenda és csak ezért jegyeztem meg...
amúgy Abidal maga is volt akkora legenda mint Pique és most mégis a "rosszoldalon" emlegetjük ráadásul nem is egészen alaptalanul....itt meg arra érdemes figyelni, hogy azért mert valaki jó focista volt nem biztos hogy vezetőként, edzőként is az lesz...
(Xavit máris egy II.Pep-ként várjuk)
nincs bajom a fórummal, különben nem irkálnék... csak itt is a realitásokra utaltam.. azokra a sociokra (úgy mellesleg!) akik a Barto csapatot anno(közvetve) hadrendbe állították.
Balinho
Capitá del Barça

2020.02.24. 14:30:49

mess2009 írta: ...a kiemelés tőlem...ilyen logika mentén minden klubelnököt aki nem nyeri meg a BL.-t ki kellene rúgni... az évenként jószerével 32 fő...Pique meg hirtelen Pep mellé került?! és mi a garancia hogy a következő jobb,netán hibátlan lesz?
hagyjuk ezt a dolgot az érintett választókra szerintem.
Hát azért ebből sikerült kiragadni egy dolgot és jól kifordítani. Önmagában, hogy nem nyertünk több BL-t, még nem teszi kudarccá a Barto-korszakot, az általam leírt dolgok sokasága (melyek közül a BL-bukók egyet-egyet képeznek) teszi azzá. Egy ilyen korszakos zsenivel a problémák megfelelő időben történő észlelésével és kezelésével nem lett volna lehetetlen többet nyerni.

Hogy van-e garancia, hogy a következő vezetőség/edző/cserebalhátvéd jobb lesz? Nem, soha semmire nincs garancia, ilyen elven sose cserélj edzőt, sose követelje senki a mindenkori vezetőség távozását.

Hagyjuk a dolgot az érintett választókra? A gyakorlatban nyilván ők szavaznak... Vagy most ezzel azt akarod mondani, hogy itt nincs helye az erről való eszmecserének? Akkor zárjuk be a fórumot? Esetleg csak ezt a témát kéne cenzúrázni?

A Pique - Pep felvetésedet nem értem mire vonatkozik.
mess2009
Director del Fútbol

2020.02.23. 21:31:18

Balinho írta:
Léfe írta:,
Mégis minek kéne történnie, hogy a távozását lehessen követelni?

A Bartohoz igencsak kötődő Rosell már csücsült a közös tevékenységükért, a csapatot eltiltották 2 átigazolási időszaktól, a Neymar távozása körüli hercehurcát követően a nem előrelátó tevékenység miatti katasztrofális igazolásoknak köszönhetően elégettünk többszáz millió eurót, a Masia és az utánpótlás teljesen leépült, a világtörténelem egyik (ha nem a) legjobb játékosa köré nem sikerült csapatot, edzőt keríteni, aminek köszönhetően a siker kapujában 2 történelmi buktát kellett elkönyvelni a BL-ben (ha a veretlen szezon elbukását is veszem, akkor 3 bukta), kupakudarc, a Neymar visszahozatalával kapcsolatos bukó, a de Ligt-blöff (tudom, hol és úgy összességében nem sikerült ennek a korszaknak kifutnia azokat a sikereket, amire hivatott lett volna. És akkor az olyan kisebb léptékű kudarcokról, mint a tavalyi fog játszani jövőre) vagy a téli csatárkérdés kezelése nem is érdemes külön említést tenni, mert annyi ilyen lenne... Ezek a TÉNYEK

A spekulatív, meg a szubjektív oldalon ott van az Abidallal kapcsolatos szervkereskedelem, a katari, kínai kétes üzletek, a mezszponzorációval kapcsolatosan az identitás filléresítése, a mes que un club-szlogen teljes elhiteltelenítése és mára cinizmus tárgyává tétele, a nagy klubokkal (PSG, Atletico) és a régi legendákkal való elmérgesedő kapcsolat (direkt vagy indirekt módon, de Pep, Puyol, Xavi, Pique és Messi is nekiment a vezetőségnek, hogy csak a legnagyobbakat említsem) és úgy összességében a csapat hitelességének rombolása, illetve még bepalizható legendák frontvonalba tolása, amolyan népkielégítő/parasztvakító jelleggel, szükség esetén a legendák első körben történő feláldozása (Zubi, Kluivert, Abidal - utóbbi csak idő kérdése). Ehhez jött újabban a fizetett propaganda, klubpénzből, bárkivel szemben, aki a Baroékkal szembekerül. Ezek egy része nem megerősített/nem fixen bizonyított, másik része szubjektív, hogy kinek mennyire fáj (esetleg ki mennyire érzi jogosnak).

A magam részéről már az első csoportért is követelném Bartoék leváltását, hát még úgy, hogy azért jó eséllyel a másodikban is van vaj a vezetés füle mögött.
...a kiemelés tőlem...ilyen logika mentén minden klubelnököt aki nem nyeri meg a BL.-t ki kellene rúgni... az évenként jószerével 32 fő...Pique meg hirtelen Pep mellé került?! és mi a garancia hogy a következő jobb,netán hibátlan lesz?
hagyjuk ezt a dolgot az érintett választókra szerintem.
Balinho
Capitá del Barça

2020.02.23. 17:27:27

Léfe írta:Tipikusan "emberi" történet. Nem tudnni mi az igazság, főleg a szurkólók, mint mi is de már van itélet.
Mégis minek kéne történnie, hogy a távozását lehessen követelni?

A Bartohoz igencsak kötődő Rosell már csücsült a közös tevékenységükért, a csapatot eltiltották 2 átigazolási időszaktól, a Neymar távozása körüli hercehurcát követően a nem előrelátó tevékenység miatti katasztrofális igazolásoknak köszönhetően elégettünk többszáz millió eurót, a Masia és az utánpótlás teljesen leépült, a világtörténelem egyik (ha nem a) legjobb játékosa köré nem sikerült csapatot, edzőt keríteni, aminek köszönhetően a siker kapujában 2 történelmi buktát kellett elkönyvelni a BL-ben (ha a veretlen szezon elbukását is veszem, akkor 3 bukta), és úgy összességében nem sikerült ennek a korszaknak kifutnia azokat a sikereket, amire hivatott lett volna. És akkor az olyan kisebb léptékű kudarcokról, mint a tavalyi kupakudarc, a Neymar visszahozatalával kapcsolatos bukó, a de Ligt-blöff (tudom, hol fog játszani jövőre) vagy a téli csatárkérdés kezelése nem is érdemes külön említést tenni, mert annyi ilyen lenne... Ezek a TÉNYEK

A spekulatív, meg a szubjektív oldalon ott van az Abidallal kapcsolatos szervkereskedelem, a katari, kínai kétes üzletek, a mezszponzorációval kapcsolatosan az identitás filléresítése, a mes que un club-szlogen teljes elhiteltelenítése és mára cinizmus tárgyává tétele, a nagy klubokkal (PSG, Atletico) és a régi legendákkal való elmérgesedő kapcsolat (direkt vagy indirekt módon, de Pep, Puyol, Xavi, Pique és Messi is nekiment a vezetőségnek, hogy csak a legnagyobbakat említsem) és úgy összességében a csapat hitelességének rombolása, illetve még bepalizható legendák frontvonalba tolása, amolyan népkielégítő/parasztvakító jelleggel, szükség esetén a legendák első körben történő feláldozása (Zubi, Kluivert, Abidal - utóbbi csak idő kérdése). Ehhez jött újabban a fizetett propaganda, klubpénzből, bárkivel szemben, aki a Baroékkal szembekerül. Ezek egy része nem megerősített/nem fixen bizonyított, másik része szubjektív, hogy kinek mennyire fáj (esetleg ki mennyire érzi jogosnak).

A magam részéről már az első csoportért is követelném Bartoék leváltását, hát még úgy, hogy azért jó eséllyel a másodikban is van vaj a vezetés füle mögött.
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.02.23. 16:27:36

Léfe írta:Tipikusan "emberi" történet. Nem tudnni mi az igazság, főleg a szurkólók, mint mi is de már van itélet.
Szerintem attól függetlenül, hogy a konkrét esetben mi az igazság, neki mennie kéne, nyáron pedig jöhetnének az előrehozott választások. Túl sok volt a botrány és a hiba a vezetése alatt.

A szurkolóknál is úgy tűnik betelt a pohár, a játokosok előtt is elveszítette a hitelét. Ami viszont pozitívum, hogy nekem az jött át, a csapatot összekovácsolta a botrány, a nyilatkozatokból és a pályán látott dolgokból is úgy látom, hogy jó hangulat és összhang van a játékosok között, egy kicsit kimozdultunk a nihilből, ami Valverde utolsó hónapjait és Setién első néhány meccsét jellemezte.
vg99
Barça B

2020.02.23. 15:53:54

Barto szeretné 2021ig folytatni a projektjét. Valaki mondja már el,mi ez a projekt. A Barca teljes szétverése? Mert azzal még tényleg nincs kész, de jó úton vagyunk.
Léfe
Entrenador del Barça

2020.02.23. 15:30:05

Tipikusan "emberi" történet. Nem tudnni mi az igazság, főleg a szurkólók, mint mi is de már van itélet.
Samper
Director del Fútbol

2020.02.23. 12:58:20

Ha bizonyítható a vád, akkor Barto kénytelen lesz idő előtt lemondani. Ha nem bizonyítható, akkor a Messi-Piqué duó jár rosszul.
NovaProspekt
Jugador d'estrella

2020.02.23. 12:28:37

President Bartomeu doesn't plan to resign. It's true he's hurt, but he's strong and wants to continue his project until 2021. [md]

de éreztem. szerencsére Bartonk tényleg erős.
MesQueUnClub
Capitá del Barça

2020.02.23. 11:44:31

mess2009 írta:a SPORT cikkében konkrétan le írták, hogy senki nem kérte Barto lemondását. egy informális az első órákban feszült, majd jó hangulatú megbeszélés-ként állítják be ahol konkrét külső független vizsgálatról és a "bűnös" felfüggesztéséről döntöttek, a folytatás v.színű jövő csüt.
Igen az első hírek másról szóltak majd a SPORT tagadott mindent.
Viszont ma Fernando Polo (Mundo) azt írta Bartot nem érdeklik a történtek (zsebkendők a stadionban stb) és nem gondolkodik lemondáson, 2021-ig tervez.
mess2009
Director del Fútbol

2020.02.22. 09:00:24

a SPORT cikkében konkrétan le írták, hogy senki nem kérte Barto lemondását. egy informális az első órákban feszült, majd jó hangulatú megbeszélés-ként állítják be ahol konkrét külső független vizsgálatról és a "bűnös" felfüggesztéséről döntöttek, a folytatás v.színű jövő csüt.
NovaProspekt
Jugador d'estrella

2020.02.21. 20:53:27

gondolom majd lenyilatkozza Barto, h érez még magában kellő erőt, hogy folytassa :lol:

Amúgy úttörők vagyunk a fociban, máshol edzőbuktatás van, nálunk elnökbuktatás
Tomix354
Capitá del Barça

2020.02.21. 20:23:28

Nincs olyan szerencsénk, ez az 1 év már sokat nem számít így, hogy már hoztuk QS-t. Esetleg ha a holnapi meccsen a közönség is látható/hallható módon nemtetszését fejezi ki (amit az elmúlt években nem tett), akkor lehet rá esély, egyébként kétlem hogy lemondatják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomix354 2020.02.21. 20:55:07-kor.
MesQueUnClub
Capitá del Barça

2020.02.21. 20:11:27

A Mundon meg a Cat Radion lehozták hogy a mai meeting során Emili Rousaud és Jordi Cardoner az alelnökök plusz még néhány igazgatósági tag közölte hogy ki akarják kényszeríteni Bartomeu lemondását és előrehozott nyári választást akarnak kezdeményezni. Hát nem is tudom...
Lilfish
Jugador del Barça

2020.02.19. 20:18:10

Rivaldo11 írta:Lesz mit helyrehozni, miután távozik ez a bűnöző pitiáner kókler. Minden egyes elnökként eltöltött perce árt a klubnak. Egy előrehozott választás szükségszerű lenne, de sajnos álom marad szerintem, ki kell várni 2021et, hogy eltakarodjon a bandájával együtt.
Most hetvégen meglátjuk előkerülnek-e a zsepik mint annó gaspartnak. Aze Piké kommentje odab..sz.
Rivaldo11
Llegenda del Barça

2020.02.19. 18:23:15

Lesz mit helyrehozni, miután távozik ez a bűnöző pitiáner kókler. Minden egyes elnökként eltöltött perce árt a klubnak. Egy előrehozott választás szükségszerű lenne, de sajnos álom marad szerintem, ki kell várni 2021et, hogy eltakarodjon a bandájával együtt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Nervo
Jugador d'estrella

2020.02.19. 18:16:56

Szép egy alak vezeti ezt a klubot. Kemény dió lesz ezektől megszabadulni, de ha ez megtörténik akkor lehet jövője ennek a csapatnak. Addig pedig nézhetjük az ikonok semmibevevését és a középszerű (60 feletti) edzők jövését-menését a csapatnál. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, De Ligt, Firpo, Riqui Puig, De Jong, Arthur, Neymar, Messi, Griezmann.
Oranje: Cillessen, Tete, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Stengs.
Kép
Zsono
Jugador del Barça

2019.11.13. 20:36:49

Ennek az embernek nem adok az időmből, így nem is részletezem ezt az ellentmondásos és tanulságos interjút.

A jelenről és a jövőről csak pár sorban:

A Barca a korábbi időszakban a játék, a sport, a közösség és legfőképpen a képviselt szakmai minőség nyomán ténylegesen a világ legjobb klubja, csapata volt. Elsődleges cél volt mindez, ennek a teljesítménynek, sikernek a következménye lett a pénz, a gazdasági siker.

Egy nagyon szép korszak után a ma vezetésének célja lett a sport, mint szórakoztató ipari ágazatból származó pénz. Minden áron. A fent sorolt értékek másodlagosak.

B. ilyen elnök, ezért - mint azt más sokan megállapítottátok nálam sokkal korábban is - jó neki egy bábu. V.
A Barca ma leginkább a pénz Barcelonája. Tisztelet azon játékosainak, akik a korábbi értékek mentén igyekszenek tenni.

A többieket, a zsoldos játékosokat, a mostani vezetőséget nincs miért tisztelnem. Nem kívánok nekik sikereket, mert azok csak konzerválják, vagy inkább még jobban elbillentik a megborult egyensúlyt.

Magam továbbra is a Barcelonának szurkolok. Leginkább most azért, hogy legyen esély egy a nézők és szurkolók (vélhetően) többsége számára szerethető labdarúgás újbóli vissza hozatalára, és az emberi/közösségi értékekkel mindez kiegészülve újra "csak" következmény legyen a pénz.
Tomix354
Capitá del Barça

2019.11.09. 18:03:28

Szerencsére lenyilatkozta, hogy EV a megfelelő edző nekünk. Most megnyugodtam, pedig már kezdtem izgulni...
Kovbal88
Entrenador del Barça

2019.11.08. 20:42:22

Varatrix írta: Én még mindig ugyanazt érzem, amit már évekkel korábban is leírtam, és mai napig megállja a helyét, hogy azért nem tudunk eladni, mert a vak is látja, hogy nincs szükségünk arra a játékosra akit eladunk. Nincs soha, semmilyen tárgyalási pozíciónk. Olyan mintha egy pókerasztalnál egyedül játszanánk nyílt lapokkal. Konkrétan mondjuk Eto'o esetében, meg sem próbáltuk azt hazudni, hogy Ibra mellé jön, és szükségünk van rá. Neeem! Koloncnak tituláltuk, és ennek megfelelően értékesítettük. :roll:
Nos a Real Madrid is ugyanilyen helyzetben van mint mi, mégis el tudja adni a fölöslegessé vált játékosokat olasz csapatokba.
Ronaldon is milyen ügyesen túladtak, Higuan is milliókért ment, Morata szintén és még biztos voltak mások is annyira, azért nem követem őket, egyedül most Bale okoz problémát, de nem hinném, hogy ingyen fog távozni vagy 5-10 millióért, mint tenné ezt nálunk.
Másrészt meg ez a sok noname játékosért kifizetett összegek is ott vannak a kalapban, eladni nem tudunk oké, de hogy még igazolni se, bár mostanában ebben szerintem javultunk, de hogy Griezmann-t se lett volna szabad 120 ért hozni az is biztos.
Elől a Barca mögötte a Real Madrid!
Varatrix
Director del Fútbol

2019.11.08. 11:52:36

Stalkyard írta:Nem akart eljönni Niguez, többször lenyilatkozta, hogy nem akar eligazolni. Kitörölhettük az opciós joggal, szóval nagy deal volt. :D
Most kerestem rá, tényleg mondott ilyet nemrég. Azt hittem csak Koke ilyen elborult... Persze, amúgy tiszteletre méltó, és nem kis királyság a matracosoknak, hogy a két legjobbjuk ilyen hűséges!

Ugyanakkor az opció évekkel korábbi megállapodás, én viszont nem emlékszem, hogy egyáltalán megkerestük volna az Atletit, de ez még bőven Laportáék számlája. véleményem szerint a legtöbbet hozták ki a Villa üzletből.

Én még mindig ugyanazt érzem, amit már évekkel korábban is leírtam, és mai napig megállja a helyét, hogy azért nem tudunk eladni, mert a vak is látja, hogy nincs szükségünk arra a játékosra akit eladunk. Nincs soha, semmilyen tárgyalási pozíciónk. Olyan mintha egy pókerasztalnál egyedül játszanánk nyílt lapokkal. Konkrétan mondjuk Eto'o esetében, meg sem próbáltuk azt hazudni, hogy Ibra mellé jön, és szükségünk van rá. Neeem! Koloncnak tituláltuk, és ennek megfelelően értékesítettük.

Korábban valaki azt írta Coutinhora, hogy jó ha nem 100 alatt értékesítjük majd. Én borúlátóbb vagyok, és azt mondom jó, ha 50 felett el tudjuk adni. :roll:
#BartomeuDimiteHoy
Kép
Stalkyard
Director del Fútbol

2019.11.08. 11:27:32

Nem akart eljönni Niguez, többször lenyilatkozta, hogy nem akar eligazolni. Kitörölhettük az opciós joggal, szóval nagy deal volt. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Varatrix
Director del Fútbol

2019.11.08. 11:06:01

Kovbal88 írta:Villa is szinte ingyen ment...
A mai napig fáj ezt hallani, ugyanis opciós jogot kaptunk a transzferen keresztül Ñíguez-re... Nem tudom hány évig élt, de hibának tartom, hogy nem hoztuk el!
#BartomeuDimiteHoy
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça

2019.11.07. 21:29:20

davi10 írta:2. Anyagilag nem engedhettünk volna meg 4 éve ilyen abszurd és horror fizetéseket, mint amiket most szórunk el.
Sok hibája van, de talán a legnagyobb és a legszembetűnőbb, hogy nem tud és/vagy nem is akar új edzőt találni.
Csak Coutinho-n legalább 60-80 millió eurót bukunk. Ez akkora összeg, hogy lehetne bármekkora mágus a pali, (nem az) akkor is megérezné a klub. Szépen el lett ez adva, hogy milyen jól állunk anyagilag, de kétlem, hogy ez a nézhetetlen játék, minden eddiginél több pénzt hozna a konyhára.
Az egyetlen amit üzleti oldalon el kell ismerni, hogy Laporta érához képest hatékonyabban tudjuk értékesíteni a játékosainkat a piacon, ez viszont az előző vezetés kritikája, mintsem a mostani elismerése, hogy végre nem csak piaci ár alatt tudunk eladni.
Laportánál is voltak hajmeresztő hibák, de azért akkoriban Ibra kivételével, viszonylag piaci árhoz közel vettünk játékosokat. Eladni nem sikerült, Marquez, Villa is szinte ingyen ment, de a helyzet most egy fokkal se jobb, egyedül Neymarból lett pénz és az se a klub érdeme, hanem a PSG hatalmas vagyona miatt alakult így.
És nem is sikerült okosan és jól elkölteni...csak gyorsan.
Elől a Barca mögötte a Real Madrid!
Samper
Director del Fútbol

2019.11.07. 06:38:24

Barto tudja, hogy mi van az öltözőben, mi van a boarddal, a culékkal ,mi a szélesebb szurkolótáborral és a sportsajtóban. Ha ezek után makacsul kitart a változatlanság mellett _ lelke rajta. Már megindult a visszaszámlálás.
Válasz küldése