Arturo Vidal

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 12:31:40

Chino írta:
2020.09.23. 01:06:04
gránit írta:
2020.09.22. 22:43:58
Abszolút jók a meglátások. De Jongnak annyi előnye van egy Vidallal szemben, hogy fiatal, így még nem tudjuk, hogy hol lesznek a határai, még fejlődhet. Ha ezt a formát, amit tavaly mutatott, Vidal korában adná elő, ő is el lenne zavarva (mivel nem saját nevelés, ő nem tartozik a kiváltságosok közé). Neki kb olyan mélységi passzokat, felpasszokat, hosszú indításokat kéne tolnia, mint amilyet Messi adott Albának az Elche ellen. Ehelyett eddig egy alibikirálynak tűnik. Még nem írom le, de össze kell kapnia magát, mert az előző szezon elég sótlan volt.
Neki alapvetően nem ez a feladata. Sem az Ajaxban sem a válogatottban nem ez volt, nem ebben volt soha kiemelkedő. Arról nem is beszélve, hogy egyik középpályásunk sem próbálkozott ilyennel, csak ment a passzoljunk Messinek taktika, akárhány labdavesztés is lett a vége.
Pont ez a gond, hogy nem próbálkoznak ilyennel. Pedig kellene. Nem a gólpasszkirályt kell szidni, ha a többiek nem tudnak osztogatni.

Egyébként de, FdJ operált mélységből adott hosszú passzokkal az Ajax-ban, és ezekre most is iszonyú nagy szükség lenne. Megtalálni a réseket az ellenfél védelmében és benyomulni oda, mielőtt visszazárnának védekezni. Ezek viszont egyáltalán nem jöttek tőle az előző szezonban, a mantra meg az volt, hogy hát nem az eredeti pozíciójában játszik. Most viszont már ott játszik, úgyhogy most már semmi nem tántoríthatja el attól, hogy kibontakozzon. Ez pedig azt is jelenti egyben, hogy számára is vége a kifogásoknak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.23. 01:06:04

gránit írta:
2020.09.22. 22:43:58
Abszolút jók a meglátások. De Jongnak annyi előnye van egy Vidallal szemben, hogy fiatal, így még nem tudjuk, hogy hol lesznek a határai, még fejlődhet. Ha ezt a formát, amit tavaly mutatott, Vidal korában adná elő, ő is el lenne zavarva (mivel nem saját nevelés, ő nem tartozik a kiváltságosok közé). Neki kb olyan mélységi passzokat, felpasszokat, hosszú indításokat kéne tolnia, mint amilyet Messi adott Albának az Elche ellen. Ehelyett eddig egy alibikirálynak tűnik. Még nem írom le, de össze kell kapnia magát, mert az előző szezon elég sótlan volt.
Neki alapvetően nem ez a feladata. Sem az Ajaxban sem a válogatottban nem ez volt, nem ebben volt soha kiemelkedő. Arról nem is beszélve, hogy egyik középpályásunk sem próbálkozott ilyennel, csak ment a passzoljunk Messinek taktika, akárhány labdavesztés is lett a vége.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.22. 23:00:25

gránit írta:
2020.09.22. 22:43:58

...és azzal is, hogy Vidal sosem volt a legélesebb kés a fiókban, de legalább nem hájpolták, és mindenki a helyén kezelte.
Hát igen, ezzel mostanság nagy baj van itt is, de máshol is. Itt is rendre besültek a nagy igazolások ugye, a kisebbek még nem is annyira (Semedo, Vidal), és ebben nagy szerepe lehet az árnak és a hype-nak. Nézzük meg a Chelsea-nél Kepát, világ legdrágább kapusa, és a tavalyi szezonban konkrétan minden top ligában neki voltak a legrosszabb számai. Láttam most a Pool elleni meccsét, szerintem az volt az utolsó, amit játszott. Pedig tehetséges volt.
A fiatalok ezektől összetör(het)nek. De Jong, Dembelé (bár ő szerintem nagyon buta szegény, és szerencsére nem gondolkodik ilyesmin, ő inkább csak sérülékeny, és nem túlzottan illik ide) mind sokkal-sokkal a korábbi formájuk alatt tengődnek. Cou meg Griez kicsit más, ők a klasszikus Barca-sztártemető legújabb halottai, mert a klasszikus Barcába nagyon kevés játékos stílusa fekszik, az övék meg nagyon nem.

Vidal, Rakitic, Semedo, a maguk relatíve kis árával kb mind megszolgálták amit tudtak a maguk idejében, Raki pár éve még bőven túl is szárnyalta az elvárásokat.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.22. 22:43:58

Abszolút jók a meglátások. De Jongnak annyi előnye van egy Vidallal szemben, hogy fiatal, így még nem tudjuk, hogy hol lesznek a határai, még fejlődhet. Ha ezt a formát, amit tavaly mutatott, Vidal korában adná elő, ő is el lenne zavarva (mivel nem saját nevelés, ő nem tartozik a kiváltságosok közé). Neki kb olyan mélységi passzokat, felpasszokat, hosszú indításokat kéne tolnia, mint amilyet Messi adott Albának az Elche ellen. Ehelyett eddig egy alibikirálynak tűnik. Még nem írom le, de össze kell kapnia magát, mert az előző szezon elég sótlan volt.

De Ligttel kapcsolatban is egyetértek, ezerszer inkább Araújo, mint ő; és azzal is, hogy Vidal sosem volt a legélesebb kés a fiókban, de legalább nem hájpolták, és mindenki a helyén kezelte.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.22. 22:17:02

gránit írta:
2020.09.22. 21:20:11
enzonavas írta:
2020.09.22. 19:58:03
Talán de Jong? ugyan már.
Végre valaki, aki nem hájpolja de Jongot. 8) :D Üdv a fórumon!
Én is jelentkezem! Eddig egy fiatal Rakiticnek látom, csak kevesebb kreativitással és támadójátékkal. Előrejáték teljesen 0, védekezéshez meg kicsit lassú gondolkozású tud lenn, cipelgeti a labdát, forgolódik, és bestresszel, ha nincs evidens passzsáv.
Mindezzel nem akarok Rakiticról semmi rosszat mondani, 1-2 évvel ezelőttig remek fogás volt az áráért, de ő sokkal kevesebbért érkezett, és szerintem eddig De Jong egy gyengébb verziója.
Természetesen fiatal még, az Ajaxban egyébként jobban játszott, és ez a 4-2-3-1 kicsit szerintem jobban fog feküdni neki, mint az eddigi 4-3-3. Lehet, hogy beleszokik, bár 5 éve nem láttunk senkit, aki a Barcában akár megközelítőleg olyan jól játszott, mint az előző klubjában. E témának a névadója, Vidal talán kivétel, ő ugyanazt a 8 tüdős agressziót hozta, mint előtte, de nála mondjuk nem is volt olyan hype meg olyan magas léc, amit ne tudott volna megugrani.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.09.22. 21:54:20

gránit írta:
2020.09.22. 21:20:11
enzonavas írta:
2020.09.22. 19:58:03
Talán de Jong? ugyan már.
Végre valaki, aki nem hájpolja de Jongot. 8) :D Üdv a fórumon!
Én sem hypeolom :lol: hello =P~ Azt viszont nem veszem eltőle, hogy 5 év múlva még lehet elér oda, hogy kelljen, míg a legtöbb jelenlegi középpáyásunk 5 év múlva már játszani sem fog :mrgreen: Sőt még azt is hozzáteszem egy hype időszakba vettük, amikor az árak az egekben, az Ajax meg csúcson, de annak örültem hogy De ligt nem jött, egy túlértékelt játékos, túlárazva, ami azóta be is igazolódott, 85 ért megvenni bűn lett volna, pár és 50 milliót sem fog érni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.22. 21:20:11

enzonavas írta:
2020.09.22. 19:58:03
Talán de Jong? ugyan már.
Végre valaki, aki nem hájpolja de Jongot. 8) :D Üdv a fórumon!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.22. 21:11:29

enzonavas írta:
2020.09.22. 19:58:03
Nem értek egyet több előttem szólóval sem. Vidal rengeteg ladát szerzett, és ha már fiatalitas Pjanic hány éves?
Gondolom Puig és Semedo is túl öreg már (Arthurrol nem is beszélve....)
Busi épp jobb formában van mint Vidal?
Ki fogja a szívét kitenni a pályára? Talán de Jong? ugyan már.
És kérem, ezt a "nem illett a játékrendszerbe" dolgot hagyjuk már!
Koeman játékrendszere ismeretlen! Annyit tudunk, hogy 4-2-3-1 de csak azért mert Coutinho és Grizmann helyét megtalálta ezek a játékosok nem lesznek jobb formában!!
És a többi poszton marad a szürke Sergi Roberto és a lelassult Busquets .
Elmegy Rakitic, Suarez, Vidal. Bevétel = 0
Messi pár hónapja azt mondta nem vagyunk versenyképesek BL szinten. És ez a maradék keret az?
Nézd, Pedri és Trincao nagyon minőségi játékosok, ezzel kapásból erősödött sokat a keret, ha Coutinhoból kihozza,amit tud, akkor már örömködhetünk is.
Rakéta, Suarez, Vidal mindet nagyon kedveltem,sokat köszönhet nekik a klub, de már így is sokáig húzták. Vidal nagy szíve nem bírt már egész meccseket és sokszor eleve szenvedett abban a Messinek minden labdát taktikában is. Sok kritikát is kapott ő is. Vidal még akar magas szinten játszani, hajrá, kívánom a legjobbakat, de ne Pedriék elől vegye el a perceket, ha már Busiék elveszik.
Nem Vidal volt a legnagyobb gond, de része volt a sok gond egyikének már ő is. Én úgy látom,hogy sokan próbálják egyszerüsíteni a helyzetet, ellenségeket kitalálni, Barto, Piqué, Busi, de valójában szerintem nem kevés ördögi gond van, hanem rengeteg kicsi, amik egymásra is rosszul hatnak, hatottak.
Ja és Vidal óriási beleszürkölései mellett a padozást meg látványosan nem viselte jól, szóval hosszabb távon arra sem jó, hogy ő a hajrában behozott erő..
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2020.09.22. 19:58:03

Nem értek egyet több előttem szólóval sem. Vidal rengeteg ladát szerzett, és ha már fiatalitas Pjanic hány éves?
Gondolom Puig és Semedo is túl öreg már (Arthurrol nem is beszélve....)
Busi épp jobb formában van mint Vidal?
Ki fogja a szívét kitenni a pályára? Talán de Jong? ugyan már.
És kérem, ezt a "nem illett a játékrendszerbe" dolgot hagyjuk már!
Koeman játékrendszere ismeretlen! Annyit tudunk, hogy 4-2-3-1 de csak azért mert Coutinho és Grizmann helyét megtalálta ezek a játékosok nem lesznek jobb formában!!
És a többi poszton marad a szürke Sergi Roberto és a lelassult Busquets .
Elmegy Rakitic, Suarez, Vidal. Bevétel = 0
Messi pár hónapja azt mondta nem vagyunk versenyképesek BL szinten. És ez a maradék keret az?
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.22. 15:30:56

Vidalt régen is kedveltem, szóval csak azt sajnálom,hogy nem fiatalabbként került ide. Hiába a fizikum, már régen csak egy félidős játékos volt, de azért nem volt rossz vétel. Az 1 milliós eladást se bánom, két éves viszonyok közt 18 ért megvenni is ajándék volt.
Szóval jó,hogy itt volt, de most jó,hogy megy.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.09.22. 14:34:29

Nem illett ide, nem volt Barca szint, technikai hiányosságait viszont szívvel és a fizikumával pótolta. Az utóbbi két szezonban egyedül ő volt az, aki némi dinamikát tudott adni az impotens középpályának, a vézna srácok közt jól jött az izomtömeg, különösen Valverde kezei alatt tudott jól beszállni a játékba. Setién periódusában már ő is beleszürkült mezőnybe, nem tudott sokat hozzátenni a csapat játékához. Összességében nem volt rossz igazolás, bár én elődjét, Paulinho-t jobban kedveltem, sok szerencsét neki!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.22. 11:19:00

En mindig csiptem az ilyen bad guyokat. Tok mind1 milyen meccs volt, ez a pali allandoan ment mint a hulye. Nekem hianyozni fog.

Sok sikert neki!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.09.22. 11:08:36

Na hivatalos. Sok sikert neki.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.22. 09:55:12

Nekem úgy volt meg a csávó, mint egy alkesz hentes. Egyáltalán nem örültem a leigazolásának. De futballszurkolói "karrierem" legnagyobb pozitív csalódása lett ez az ember. A tökéletesn btb játékos 6 tüdővel és példamutató hozzáállással.
Egyik kedvenc játékosom lett a mostani keretből, sajnálom, hogy elmegy. Remélem az Inter-ben is sikeres lesz!

Messi is egész szép búcsúlevelet írt neki, pedig nem rémlik ilyen más játékosnak, akivel összesen 2 szezont tolt le.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.22. 09:10:50

A legjobbakat neki! Igazi felüdülés volt a középpályán a sok gyenge ,,akaratú,, mellett. Hajtott szívvel, lélekkel és erővel is bírta. Nagyon fog hiányozni. Ő nem igazán cserejátékos, többet szeretne, érthető abszolut. Kíváncsi leszek, hogy a helyén ki lesz az, aki a mentalitását és az erőnlétét mjad ,, átveszi,, , mert nagyon kell egy ilyen ember egy csapatba.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.09.22. 08:55:09

Az egyik meg nem értett zseni. Két éve mikor oda-vissza vertük a Real-t egy hét alatt, mindkét meccsen konkrétan neki köszönhetjük, hogy nem kaptunk gólt. Erőszakos, kemény, de nem durva!!! Igazi harcos és labdával sem ügyetlen. Kellenek az ilyen emberek is a csapatba a sok trükkmester piszkavas mellé.
Sajnálom, hogy elmegy, de kell az újítás, fiatalítás, bár kizárt, hogy én továbbadtam volna. Majd megoldjuk az ifistákkal a padot? Kizárt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.22. 08:22:50

Nagy harcos volt,jó pár meccsen annyi volt a pozitívum,hogy ő legalább hajt a pályán. Sok sikert.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.22. 00:18:54

Köszönünk mindent Vidal!
Mint Rakitic-nál neki is csak a legjobbakat kívánhatok.
Ő is megérte a pénzét kellet egy ilyen harcos a csapatba nagyon. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.09.21. 21:46:55

Szimpatikus bucsú volt Vidaltól. Nagyszerű játékos és karakter. Bár kezdőként már nem sokáig lehetett vona Barca szintű, de csereként nagyon jól szállt be a meccsekbe, elképesztő munkabírással, sokoldalúságával, engem meglepett bár mindig tudtam jó játékos. Cserének még jó lett volna szerintem, de az új játékrendszerbe én se látom a helyét (bár annak meg az értelmét), tény eljár felett is majd az idő, de nagy harcos, kevesen tundak így küzdeni a pályán és pár évig ez mág így is marad majd.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.24. 17:08:28

Jó prognózis srácok xD.

"Koeman also tells Arturo Vidal that he will not continue"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.18. 14:25:31

enzonavas írta:
2020.05.18. 13:13:01
Könyörgöm ne adják el! Az ő harcos mentalitása számos alkalommal fordított a meccs aktuális képén...
Elegáns urakból (Busquets, Arthur, De Jong, Sergi Roberto, Rakitic) van bőven, és nem is ezzel van baj, hanem azzal, hogy Vidal szintű ütköző ember egész egyszerűen nincs a csapat környékén és ha eladják akkor nem lesz aki egyszerre képes csúszni-mászni és labdát szerezni illetve a kapu elé érkezni ha kell.
Remélem olvassák a fórumot a döntéshozók :) :)
Nem fogják nyugi. Egy: nem miatta fog anyagilag tönkremenni a klub, kettő: valóban nem árt egy ilyen mentalitású pali a csapatba és gondolom ezért is lett igazolva, három: Messiék spanja :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2020.05.18. 13:13:01

Könyörgöm ne adják el! Az ő harcos mentalitása számos alkalommal fordított a meccs aktuális képén...
Elegáns urakból (Busquets, Arthur, De Jong, Sergi Roberto, Rakitic) van bőven, és nem is ezzel van baj, hanem azzal, hogy Vidal szintű ütköző ember egész egyszerűen nincs a csapat környékén és ha eladják akkor nem lesz aki egyszerre képes csúszni-mászni és labdát szerezni illetve a kapu elé érkezni ha kell.
Remélem olvassák a fórumot a döntéshozók :) :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.22. 20:02:38

Ma is nagyon tetszett a játéka, a szezonban Messi és ter Stegen után talán 3. legjobbunk.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.12.28. 20:20:47

MesQueUnClub írta:Az is nyilván közrejátszott, de az addigiak alapján érthetőbb lett volna ha Vidalhoz nyúlnak inkább aki többet játszott a szezonban, a nullkilométeres horvát helyett.
A nullkilométeres horvát azért nullkilométeres, mert van egy teljesen homály balek a padon, aki azt sem tudja, hogy mit csináljon. Világbajnoki ezüstérmes, rendes gyerek ül tök nonszensz módon a padon, mert ánusz van az edzőnk agya helyén.. Megvan a meme, amikor beküldte Rakétát valamelyik BL meccsen, és azt mondja Rakiticsnek, hogy "Tell Messi I say hi."? - pontosan így néz ki taktikailag ez a pojáca.

Mint Vidal, mint Rakitics eszméletlen fontos kiegészítőemberek, és mindkettő máshogy hasznos, vagy más miatt lóg inkább ki a lábuk. Nálam a mérlegük abszolút 50-50%, nem tudom, hogy kit tartanék meg, de az biztos, hogy akármelyik is menne el, azt egy értő stáb többszöri kommentálása után engedném csak el. Már pedig ilyen jelenleg nem hiszem, hogy ül a pad környékén, mert gondolom Valverde a saját embereit ülteti pozícióba. Vagy Barto, a másik nagy mágus.

Bárhogy is, sajnálom, hogy megy, mert kedveltem, de megértem. Nálunk az összes paraszt komoly emberré érik, Ibra, Masch és Vidal is, ilyet komolyan mondom, hogy nem láttam még. De az biztos, ha egy picit is lenne beleszólásom, személyzeti kérdésekben olyannyira pakolnám ki először Ernestót a kapu elé, hogy egy hanyag, dohányzó és kezet nem mosó szertáros bácsi is előbb maradna, mint ez a kontár.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.28. 17:16:06

MesQueUnClub írta:Az is nyilván közrejátszott, de az addigiak alapján érthetőbb lett volna ha Vidalhoz nyúlnak inkább aki többet játszott a szezonban, a nullkilométeres horvát helyett.
Ez igaz, bár a chilei csereként több hasznunkra van, mint kezdőként.
Válasz küldése