Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.26. 07:51:43

Puig egy vicc. Sajnos nem ugrotta meg a szintet. Elmosolygott mindenkivel, de ennyi. Laporta kedvelte, de o nem szakember. Pique haverja volt, ra is fazott az oreg Gerard. Torre fiatalon jott, o csak nem ugrotta meg a szintet meg, de ezert volt alacsony az ara. Megprobaltuk, nem jott be, majd talan Gironaban. Igen, Xavi jobban bizik az oregekben, de Peppel osszevetni azert nem mindig realis. Hany fiatal tehetseg jatszik a Cityben? Amiko a Barcaba jott, akkor berakta Busit majd Pedrot. Lehet nem volt nehez dolga, mert a sracok tudtak valamit, mint uzobb kiderult. Pedri sem a Gironaba ment levezetni innen, tan meg vilagbajnok is lett. Eredmeny kenyszer van, de joval nagyobb a konkurrencia. Szaudi liga, duborgo PL, Psg. Szoval nehez jo donteseket hozni. Depay szerintem nem megfeleloen viselkedett, durcis kisgyerek volt. Nem top szint, bar a kepessegei megvannak.
Sajnos, ha az also polcrol valogatsz, csusznak be hibak. Akikert tobb penz adtunk az Lewa, Raphi es Kounde. Lewaval tobb legyet utottunk egycsapasra. A Bayernek bevittunk egy eros gyomrost, meg most is nyogik. Golkiraly lett, bajnokok lettunk es mutatott egy kokemeny profi hozzaallast, hogyan kell pikk-pakk alkalmazkodni egy teljesen uj rendszerhez 30 folott.
Raphinha bevalt. Nem egy Vinicius, Musiala szint, de arban a harmada ezeknek. Ki lett volna jobb, elerheto helyette? Raadasul az ugynoke is nyomatta (Deco), szoval o nem is 100%-ban Xavi keresere jott.
Kounde mar osszetettebb. A Sevillat kinotte, feltunoen technikas kozephatved volt. A Barca teljesen mas jatekstilus, feltolt vedelemmel jatszunk. Azzal, hogy kitettek a jobb oldalra, es meg igy is alig kaptunk iden golt, pedig o aztan vegig palya volt, szerintem bizonyitott. Ne legyunk telhetetlenek. Ilyenkor mindig gondoljunk vissza Coutinhora. Persze iden mar Koundenak is mas a szint, amit elvarnak tole.
Szerintem Xavi jo iranyba halad (meg es most), vannak persze hibai, de alapjaiban mas mint Koeman, akit raadasul Bartoumeu hozott ide. Valamit is magara ado edzo nem allt volna szoba a volt elnokunkkel. O meg Lajost is kirugta, hogy kedveskedjen neki.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7334
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.26. 00:07:08

Troym írta:
2023.07.25. 23:33:30
Nekem úgy tűnik van 3 irány a vezetőségben.
Puig nem véletlen tetszett Laportának. Ő a La Masiaban hisz és az onnan kikerülő srácokban. Neki nem a játékrendszer a lényeg, hanem a lojalitás, a katalán értékek, helyi hősök stb.
Xavi ezzel szemben az általa idealizált játékrendszerben hisz, ezért kell neki inkább egy Romeu / Zubimendi, mint bármelyik fiatal, őket látta többször játszani és azt csinálják, amit ő látni akar. Riqui meg annyira nem volt jó, hogy beleilleszkedjen a rendszerébe.
A 3. és számomra legérdekesebb irány azonban Decoé, mert ő meg úgy tűnik játékrendszertől és neveléstől függetlenül keresi azokat a fiatal tehetségeket, akik mindenféle játékrendszerhez, edzőhőz alkalmasak lehetnek. Nem feltétlen csak olyanokban gondolkodik, akik 100%-ban beleillenek ebbe a taktikába, de ő ugye nem játszott Guardiola alatt, szóval biztosan más elképzelése van a footballról.

Visszatérve az eredeti témára Puig ott hibázott nagyot amúgy, hogy MLS-be ment. Simán el kellett volna mennie az Ajaxba mondjuk, most kb ott tartana, ahol Xavi Simmons.
Romeu kényszermegoldás. Xavi is Kimmichet szerette volna, de a lehetőség 0 volt. Ha annyira az idealizált játékrendszerben hinne, akkor inkább Nico maradt volna. Romeura én nem mondanám ezt a Barca DNS-t vagy hívjuk akárhogy. Ő egész karrierjét teljesen más játékrendszerben töltötte, max papíron Barca nevelés.
Roque azért köthető Decohoz, mivel ő volt a klub brazil játékosmegfigyelője, Gülert nem ő "fedezte fel", a klub képviseletében ő ment tárgyalni Jordi utódjaként.
Riquinek nem hiszem, hogy a játékrendszerrel lett volna baja. Vagy volt valami ami erről kiszivárgott? Sem Valverde, sem Koeman, sem Xavi nem számított rá, egyedül az ideiglenesen kinevezett Setien alatt játszott pár hónapig (bár ott is a meccsek kb felén és inkább csereként). Azért ez csak nem véletlen. Valaminek lennie kellett a háttérben. Azt mondani, hogy el kellett volna mennie az Ajaxba pedig nagyon könnyű. Nem ő választja. Nem kapkodtak érte az európai csapatok, nem is emlékszem, hogy lett volna komoly érdeklődő. Ha olyan penge lett volna biztos bejelentkezett volna érte valami komolyabb klub. És még az utánpótlásválogatottban is biztos hülyék voltak.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon kedveltem a srácot és szurkoltam neki, de azért érdemes objektíven nézni a dolgokat.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.25. 23:37:49

Troym írta:
2023.07.25. 21:31:18
Kizárólag saját véleményem, de szerintem vele kezdte el "szétverni" azt a katalán magot, ami uralta az öltözőt.
Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mit gondolsz "szétverés" alatt?
Lehet, hogy nem megfelelően ismerem a dolgokat:
Riqui-re nem tartott Xavi igényt. Piqué körül minden levegő elfogyott, a visszavonulás volt a legkézenfekvőbb megoldás. Alba - nem tudom, hogy volt-e marasztalva, de - magától ment.
Xavi nyilatkozatai alapján Busi maradhatott volna, de úgy lett kommunikálva, hogy a saját döntése volt az elmenetele. Robi pedig elsőszámú csk.
Ezekből számomra nem észlelhető sem szétverés, sem leépítés.
Szétverés, mint olyan, nálam például Koeman Suarez eltávolításának a módja volt.
Számomra Riqui eltávolításának a módja közel nem tűnik fajsúlyosnak, a többiekről pedig nekem semmilyen eltávolítás még csak nem is látszik.
bence0330 írta:
2023.07.25. 22:29:10
Én jobban félek a hosszabb távú károkozásban
Itt nálam komoly fáziseltolódás van.
Én ettől féltem 2017 nyarán, 2019 ősztől megijedtem, mára már tudomásul vettem a helyzetet.
Persze jobb félni, mint megijedni, de én már az ezek utáni állapoton is túlvagyok.... :wink:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.25. 23:33:30

bence0330 írta:
2023.07.25. 22:29:10
Majdnem konkrétan ezt akartam most leírni. Kicsit már off, de azért annyira mégsem, mert Puig az elmúlt évek legtehetségesebb saját nevelésű középpályása volt, kb mindenki által elismerten, és ezáltal zászlóshajója a mostani gondnak. És Laporta számtalanszor lenyilatkozta, hogy újra a Masia felé akarja venni az irányt. Xavi meg homlokegyeneset az ellenkezőt teszi. Ha Xavi így is nagyon eredményes tud lenni, akkor persze rendben lesz a dolog (és nem lehet alapvetően panasz az előző BL-kiesésen kívül, az első fél évében abszolút a maxot hozta ki játékban és eredményben is, a teljes évében meg szintén maximalizálta kb az elvárható kupák számát. A játék viszont gyengült, pedig a keret a szája íze szerint változott és erősödött. És idén szintet kell lépni nemzetközi porondon, meg nagyon komoly keretünk van, már tavaly is eléggé az volt. Én jobban félek a hosszabb távú károkozásban, hogy tényleg minden tehetségünk lapátra kerül kb alatta próba, esély nélkül. És ez sok-sok millióba fáj, ha hasonló, vagy egy fokkal jobb, sok évvel idősebb kalibereket hozunk sokkal több pénzért és fizuért.
Nekem úgy tűnik van 3 irány a vezetőségben.
Puig nem véletlen tetszett Laportának. Ő a La Masiaban hisz és az onnan kikerülő srácokban. Neki nem a játékrendszer a lényeg, hanem a lojalitás, a katalán értékek, helyi hősök stb.
Xavi ezzel szemben az általa idealizált játékrendszerben hisz, ezért kell neki inkább egy Romeu / Zubimendi, mint bármelyik fiatal, őket látta többször játszani és azt csinálják, amit ő látni akar. Riqui meg annyira nem volt jó, hogy beleilleszkedjen a rendszerébe.
A 3. és számomra legérdekesebb irány azonban Decoé, mert ő meg úgy tűnik játékrendszertől és neveléstől függetlenül keresi azokat a fiatal tehetségeket, akik mindenféle játékrendszerhez, edzőhőz alkalmasak lehetnek. Nem feltétlen csak olyanokban gondolkodik, akik 100%-ban beleillenek ebbe a taktikába, de ő ugye nem játszott Guardiola alatt, szóval biztosan más elképzelése van a footballról.

Visszatérve az eredeti témára Puig ott hibázott nagyot amúgy, hogy MLS-be ment. Simán el kellett volna mennie az Ajaxba mondjuk, most kb ott tartana, ahol Xavi Simmons.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.25. 22:29:10

Troym írta:
2023.07.25. 21:31:18

Nekem úgy tűnik van egy jelentősebb eltérés gondolkodásban Xavi és a többi vezető közt. Nyilván, amíg Xavi hoz eredményeket, addig Deco/Alemany/Yuste/Laporta csendben marad, de ha elmaradnának az eredmények, akkor Xavira lesz tolva a felelősség.
Majdnem konkrétan ezt akartam most leírni. Kicsit már off, de azért annyira mégsem, mert Puig az elmúlt évek legtehetségesebb saját nevelésű középpályása volt, kb mindenki által elismerten, és ezáltal zászlóshajója a mostani gondnak. És Laporta számtalanszor lenyilatkozta, hogy újra a Masia felé akarja venni az irányt. Xavi meg homlokegyeneset az ellenkezőt teszi. Ha Xavi így is nagyon eredményes tud lenni, akkor persze rendben lesz a dolog (és nem lehet alapvetően panasz az előző BL-kiesésen kívül, az első fél évében abszolút a maxot hozta ki játékban és eredményben is, a teljes évében meg szintén maximalizálta kb az elvárható kupák számát. A játék viszont gyengült, pedig a keret a szája íze szerint változott és erősödött. És idén szintet kell lépni nemzetközi porondon, meg nagyon komoly keretünk van, már tavaly is eléggé az volt. Én jobban félek a hosszabb távú károkozásban, hogy tényleg minden tehetségünk lapátra kerül kb alatta próba, esély nélkül. És ez sok-sok millióba fáj, ha hasonló, vagy egy fokkal jobb, sok évvel idősebb kalibereket hozunk sokkal több pénzért és fizuért.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.25. 21:31:18

Mindamellett, hogy egyáltalán nem sajnálom, hogy távozott, de azért egyvalami mégis fura.
Xavi novemberben jött.
Azt a beszélgetést, amikor közölte nincs szüksége Puigra szerintem január elején is megtehette volna és még akkor külön utakon lehetett volna folytatni.
Kizárólag saját véleményem, de szerintem vele kezdte el "szétverni" azt a katalán magot, ami uralta az öltözőt. Talán Puig legjobb haverja Pique, Laporta is marasztalni akarta stb. Ráadásul egyike azon játékosoknak, akik vígan ücsörögtek a padon éveket, mindenféle ellenérzés nélkül.

Depay kapcsán inkább azt éreztem dacból nem játszatta, de "megmutatták neki" hogy haragszanak rá, mert miatta nem maradhatott Auba.
A Dembelés ügyre meg nem úgy emlékszem, hogy Laporta annyira itt akarta volna tudni őt. 6 hónapig alkudoztak az ügynökével és január végén közölték, hogy mehet amerre akar, meccsen nem fog játszani. Xavi erősködött, végül az jól sült el.
Nem tudom Dembele a szabály, vagy a kivétel, mert úgy érzem legalább annyiszor rosszul kezeli a játékosokat, mint amennyiszer jól.

A másik része, hogy, ha visszaolvassátok pl Romeu bemutatását, eléggé kiemelte Laporta, hogy Romeu nagyon Xavi ötlete, Inigo kapcsán is ilyesmit éreztem, Roque/Güler/Fresneda kapcsán szinte csak Deco neve kerül elő.

Pl mai Yuste nyilatkozat:
"Dembélé's renewal? Xavi likes him very much and it's a process that is slower than others. I hope we end up in a good understanding by both parties."

Itt is ki van emelve ez Xavi vágya/elvárása.
Nekem úgy tűnik van egy jelentősebb eltérés gondolkodásban Xavi és a többi vezető közt. Nyilván, amíg Xavi hoz eredményeket, addig Deco/Alemany/Yuste/Laporta csendben marad, de ha elmaradnának az eredmények, akkor Xavira lesz tolva a felelősség.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2023.07.25. 21:02:03

bence0330 írta:
2023.07.25. 00:05:42
Én nagyon remélem, hogy valami nagyon komoly emberi oka volt ennek az egésznek, amit Puig "elfelejtett" említeni. Minden más esetben egy botrányos melléfogás volt az elküldése, főleg úgy, hogy amúgy Puig teszkós változatát hoztuk el a Torre-transzferrel. És MLSZ ide vagy oda, kiemelkedett abból a bajnokságból, és amúgy az All Star meccsen érdemes megnézni az összefoglalót. A csapata agyon volt verve, de néha úgy ment át 3-4 top Arsenal játékos közt, hogy azt sem tudták, merre van az arra, és barátságos meccsen sárgá(ka?)t is kiharcolt így. Nálunk meg nincs játékos, aki épkézláb cselre képes. Gavi remekül fordul le, Pedri az intelligenciájának köszönhetően jól lát meg üres területeket, vagy be tud bőrözni valakit, de close controlban, robbanékonyságban közük nincs Puighoz, de sajna lövőtechnikában is alig-alig.

De mivel Depay ugyanezt a bánásmódot kapta, és ő is egy magas szintű játékos, nem tudom, mennyire lehet ez emberi okokra visszavezethető. Vagy mindketten idióták voltak, vagy csak annyi volt a bűnük, hogy kicsit lázadoztak, ami Depay esetében 100%-ig érthető, hiszen ő már perceket sem kapott, és szétesett Ferránok szaladgáltak helyette a pályán, mikor ő egy 20+-os támadó. És azért Puig esetében is valamennyire, hogy még lehetőséget sem kapott, szét is lett hajtva nélküle a kp tavaszra.
Vagy Depaynál ez a VB-re csodálatos módon eltűnő, előtte nem gyógyuló sérülés vágta ki a biztosítékot, és akkor marad az elkülönült Puig eset.

A nyilatkozatra nem sokat adok, pedig jobban kedvelem Puigot játékosként, mint Xavit (jelen pillanatban) edzőként. De elég hebrencs gyereknek tűnik, el tudom képzelni, hogy volt itt valamiféle engedetlenség, és nem mondott el mindent.
=D>
nem akarok személyeskedni, de ezt el sem hiszem, hogy ez így kijött belőled Bence. (: belőled aki mindig is lojális és "konfliktus" kerülő volt a klubbal és fórummal szemben.
Igen, emberi okok, mert a szemed és oly sok ember szeme nem nem csal és téved ekkorát. Szerinted itt sokszor nem az edző/ esetenként elnök kedvenc marad és játszik a jobb képességekkel rendelkező játékos helyett? elárulom DE!
Mondok egy példát/ nevet, aztán mindenki eldönti, hogy mi van: Ousmane Dembélé
A szezon előtt mindenki leírta emberileg, tudásban, képességekben, nem volt olyan nap, hogy ne írt volna róla a bulvár valami mocskolódást aminek még talán alapja sem volt sokszor. A fórumra már kedvem sem volt felnézni, mert a sok fotelhuszár hatalmas rálátással megírta mindig a tutit, mintha mindig ott lett volna.
Aztán jött Xavi és Laporta akik érdekes módon teljes mellszélességgel beálltak a srác mögé, na onnantól hirtelen minden rendben lett a sráccal, kiesett az elem a PS kontrolleréből, ébresztett a kakas reggel, megjött a profi mentalitás és az egészséges, példamutató sportemberi életmód. Az újságok elkussoltak, nincs itt semmi olvasni/ látnivaló kérem.
Nos, ennyit számít a támogatás és bizalom az edző/ elnök részéről.
Nagyon kíváncsi lennék a rettentően balhés két bites busman Dembi után, hogy mi volt Puig és Depay bűne?, mert hogy nem a képességeikkel volt a probléma az is biztos.
Talán csak a megfelelő edzőre/ támogatásra lett volna szükségük nekik is mint a balhékirály Dembinek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.25. 19:48:29

NovaProspekt írta:
2023.07.25. 18:49:07
De fárasztó már ez a gyerek. Gonosz Xavi, brühühü... lenyilatkozta vmi lapnak, akkor már tutira igaz is. :D Összeesküdött ellene vagy 4-5 Barca edző, plusz talán egész Európa is, merthogy az MLS-ig kellett innen menekülnie. Senki nem tiltja meg neki, hogy beverekedje magát egy Bayern, PSG kezdőjébe, ha tényleg akkora ász. Valamiért nem így lett, helyette elment levezetni 20 évesen.
Nekem is valami ilyesmi jutott eszembe.
Tök jó, ha vissza tudja verekedni magát Európába, de valami szerintem nem oké körülötte.
Áldhatja az eget, hogy Valverde után a béka s.gge alatt lévő csapatba berakták pár bajnokira, mert kb. azóta nem igazán lehet felhozni neki semmit. De ott is ha jól rémlik a BL meccseken már valaki mást dobott be Setien.
Még az utánpótlás válogatottból is kikerült, a felnőttnek közelébe se jutott. Meg más spanyol elsőosztályú csapatnak se.

Torre meg annyira teszkós, hogy Ő legalább kölcsönbe kell valahova Európában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.25. 18:49:07

De fárasztó már ez a gyerek. Gonosz Xavi, brühühü... lenyilatkozta vmi lapnak, akkor már tutira igaz is. :D Összeesküdött ellene vagy 4-5 Barca edző, plusz talán egész Európa is, merthogy az MLS-ig kellett innen menekülnie. Senki nem tiltja meg neki, hogy beverekedje magát egy Bayern, PSG kezdőjébe, ha tényleg akkora ász. Valamiért nem így lett, helyette elment levezetni 20 évesen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7334
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.25. 09:19:41

bence0330 írta:
2023.07.25. 00:05:42
Én nagyon remélem, hogy valami nagyon komoly emberi oka volt ennek az egésznek, amit Puig "elfelejtett" említeni. Minden más esetben egy botrányos melléfogás volt az elküldése, főleg úgy, hogy amúgy Puig teszkós változatát hoztuk el a Torre-transzferrel. És MLSZ ide vagy oda, kiemelkedett abból a bajnokságból, és amúgy az All Star meccsen érdemes megnézni az összefoglalót. A csapata agyon volt verve, de néha úgy ment át 3-4 top Arsenal játékos közt, hogy azt sem tudták, merre van az arra, és barátságos meccsen sárgá(ka?)t is kiharcolt így. Nálunk meg nincs játékos, aki épkézláb cselre képes. Gavi remekül fordul le, Pedri az intelligenciájának köszönhetően jól lát meg üres területeket, vagy be tud bőrözni valakit, de close controlban, robbanékonyságban közük nincs Puighoz, de sajna lövőtechnikában is alig-alig.
Riquit én is nagyon kedveltem, megvolt benne Gavi harcossága, Pedri technikája (még ha nem is azon a szinten). Öröm volt nézni, hogy arról a 170 centis vékony kölyökről pattognak le az ellenfelek.
Viszont szerintem valami komoly probléma lehetett vele. Alapból voltak balhéi, de az nem lehet véletlen, hogy a debütálása után, 4 edzőből csak egy ideiglenes számolt vele, aki alig fél évet volt itt. A többitől perceket is alig-alig kapott. Szóval valami biztos volt a háttérben amiről mi nem tudunk.
Az pedig más kérdés, hogy ki tudja itt mit tudott volna mutatni. Én ugyan nem követem az MLS-t, de azért 21 évesen ment oda, ami Európában egy játékosostól viszonylag komoly szintet kell képviselni.
De ugyanezeknek az inverse is előfordul, lásd Moriba. Itt számítanak rá, jól is játszik, aztán eligazol és besül. (bár ezt nagyban magának/ügynökének köszönheti)
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.25. 00:05:42

Én nagyon remélem, hogy valami nagyon komoly emberi oka volt ennek az egésznek, amit Puig "elfelejtett" említeni. Minden más esetben egy botrányos melléfogás volt az elküldése, főleg úgy, hogy amúgy Puig teszkós változatát hoztuk el a Torre-transzferrel. És MLSZ ide vagy oda, kiemelkedett abból a bajnokságból, és amúgy az All Star meccsen érdemes megnézni az összefoglalót. A csapata agyon volt verve, de néha úgy ment át 3-4 top Arsenal játékos közt, hogy azt sem tudták, merre van az arra, és barátságos meccsen sárgá(ka?)t is kiharcolt így. Nálunk meg nincs játékos, aki épkézláb cselre képes. Gavi remekül fordul le, Pedri az intelligenciájának köszönhetően jól lát meg üres területeket, vagy be tud bőrözni valakit, de close controlban, robbanékonyságban közük nincs Puighoz, de sajna lövőtechnikában is alig-alig.

De mivel Depay ugyanezt a bánásmódot kapta, és ő is egy magas szintű játékos, nem tudom, mennyire lehet ez emberi okokra visszavezethető. Vagy mindketten idióták voltak, vagy csak annyi volt a bűnük, hogy kicsit lázadoztak, ami Depay esetében 100%-ig érthető, hiszen ő már perceket sem kapott, és szétesett Ferránok szaladgáltak helyette a pályán, mikor ő egy 20+-os támadó. És azért Puig esetében is valamennyire, hogy még lehetőséget sem kapott, szét is lett hajtva nélküle a kp tavaszra.
Vagy Depaynál ez a VB-re csodálatos módon eltűnő, előtte nem gyógyuló sérülés vágta ki a biztosítékot, és akkor marad az elkülönült Puig eset.

A nyilatkozatra nem sokat adok, pedig jobban kedvelem Puigot játékosként, mint Xavit (jelen pillanatban) edzőként. De elég hebrencs gyereknek tűnik, el tudom képzelni, hogy volt itt valamiféle engedetlenség, és nem mondott el mindent.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 23:51:00

Ma nyilatkozott, azért voltak erősebb mondatai főleg Xaviról, ideteszek párat:
(Sporton is fenn van)
Riqui Puig: "With Laporta it was different, he saw a future in me and wanted me to stay, but I wasn't going to stay at a club where the coach didn't want me..."
Riqui Puig: "Before the end of the season we sat down and Xavi told me that he didn't count on me for the next season...When I went to train, there was no good deal in the sense that he didn't let me train the first few weeks."
Puig: "When I think that if I have a contract with the club, well I have to work as a club player that I am, and he (Xavi) cannot forbid me not to train that week, and that's what bothered me the most."

Azért elég fura kicsengése van az egésznek, olyat is mondott, hogy anno hívta Katarba Xavi és hogy a családjaik nagy barátok, ehhez képest még edzeni sem engedte hetekig miután közölte menjen el és pont Laporta akart vele hosszabbítani. Egyrészt szakmailag érthető, másrészt mondjuk túl sok lehetőséget nem adott neki, harmadrészt emberileg megkérdőjelezhető, ha még edzeni sem engedte.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.19. 18:12:41

Most jobb híján hozzá kötve ide írom: most hajnali fél3-kor játszik az Arsenal az MLS all star csapattal. Szerintem a topik névadója miatt is érdekes lehet pár embernek, meg hogy hol tart egy MLS egy top angol csapathoz képest.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.13. 09:48:17

bence0330 írta:
2023.07.13. 09:43:56
Troym írta:
2023.07.12. 21:26:36
Az idő nagyon megszépíti a dolgokat sokaknál.
Nem értek egyet, végig amíg itt volt, a fél fórum és a fél világ követelte a csapatba, akár kezdőbe, nemhogy cserének. Az tény, hogy a legvégére, 1-2 év elég érdemtelen mellőzés után már elfogyott, és gyenge is volt, mikor beállt, de ez természetes.
Ezzel egyetértek maximálisan, én is pontosan így voltam vele.
Jól emlékszem, amikor egy nem elhanyagolható időszakon keresztül ő volt a csapat egyik húzóembere, és arra is, hogy milyen labdaskilljei és látása van a pályán. Sokáig hiányoltam én is, hogy lehetőségeket kapjon, sokkal több volt benne. Hogy végül miért nem jött össze, azt már sose tudjuk meg: bizalom hiánya és mentális gondok? Vagy ő nem az a fajta aki a termetét kellőképp ki tudja balanszolni egyéb képességekkel? Vagy az életmódja (erről is voltak pletykák..)? Mindegy, a lényeg, hogy potenciál teljesen nyilvánvalóan bőven volt (és láthatóan van) benne, de a végén már hiába kapott pár esélyt, élni nem tudott vele. Nem egy ismeretlen sztori a Barcánál, a pechje Ansu Fatikkal és Ferran Torresekkel (meg talán Raphinnával) szemben az, hogy helyette voltak relatíve prémium opciók a kp-ra.. nem kapott hát sok-sok, (látszólag) nem túl kiérdemelt lehetőséget bizonyítani. Amivel nincs gond egyébként, asszem, inkább a másik a gond: ha fél szezonon keresztül kell használhatatlan játékosokat nyomatni kényszerből.

Örülök neki, hogy jól érzi magát amerikában.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.13. 09:43:56

Troym írta:
2023.07.12. 21:26:36
Az idő nagyon megszépíti a dolgokat sokaknál.
Nem értek egyet, végig amíg itt volt, a fél fórum és a fél világ követelte a csapatba, akár kezdőbe, nemhogy cserének. Az tény, hogy a legvégére, 1-2 év elég érdemtelen mellőzés után már elfogyott, és gyenge is volt, mikor beállt, de ez természetes.
Folyamatosan hozzá fűződő értetlenkedő hozzászólások voltak minden yt videó, twitter bejegyzés, stb alatt. Nem utólag találja ezt ki senki.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.13. 07:48:52

Troym írta:
2023.07.12. 21:26:36
Az idő nagyon megszépíti a dolgokat sokaknál.
A srác jól indult, de nyilván a mellőzöttség, felállás, edző(k) meg a csúnya nagy világ összeadva és elszürkült, a végén majdnem minden meccsen ő volt a leggyengébb.

Az igazolás topik miatt pont megnéztem, az MLS erőssége kb a magyar NB1 színvonala, az hogy valaki a Barca után egy 40-50. legerősebb bajnokságban villog, azért még érdemes fenntartással kezelni.
Jól tettük, hogy eladtuk, valószínű egy pár jó szezonnal egy top5 bajnokság kis- középcsapatig visszamászhat, de nagy valószínűséggel azzal, hogy 24 évesen "itt tart", ennél többet nem fog elérni.
Nagyon jó meglátás! Érdekes ez a szurkolói lélektan,ami a távozott játékosokhoz kapcsolódik. Elmegy,mert nem találja a helyét a csapatba,mert nem elég jó,nincs meg a posztja,d.gja a csapattársa csaját,vagy bármi. Az új csapatában van két jó meccse,ami ritkán Barca szintű csapat,és hú mekkora hiba volt elengedni,hülye az edző. Aztán valahogy egyik elengedett játékos sem lesz top a saját posztján,ugyanez a helyzet a la masiás új Xavikkal,Iniestákkal,Messikkel,Puyolokkal.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.12. 21:26:36

Az idő nagyon megszépíti a dolgokat sokaknál.
A srác jól indult, de nyilván a mellőzöttség, felállás, edző(k) meg a csúnya nagy világ összeadva és elszürkült, a végén majdnem minden meccsen ő volt a leggyengébb.

Az igazolás topik miatt pont megnéztem, az MLS erőssége kb a magyar NB1 színvonala, az hogy valaki a Barca után egy 40-50. legerősebb bajnokságban villog, azért még érdemes fenntartással kezelni.
Jól tettük, hogy eladtuk, valószínű egy pár jó szezonnal egy top5 bajnokság kis- középcsapatig visszamászhat, de nagy valószínűséggel azzal, hogy 24 évesen "itt tart", ennél többet nem fog elérni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.12. 20:35:28

Nekem az a bajom ezzel, hogy Xavi mintha folytata volna játékos témában azt, amit Koeman ráhagyott. Szegény Mingu tolta jobb bekkben és kapta a savat, Puig maradt a padon (bár addig tényleg kicsit szét volt már esve), Pedrit szétjáratta, stb.
Ha valaki azt mondja, hogy ezzel a súllyal nem kezdő (bár megmutatta Setien alatt pár meccsen, hogy mikor az volt, mit tudott, senki nem nyomta el), akkor azt még meg tudom érteni. De kb a tökéletes csere, ha kockáztatni kell, Puig meg szerintem még ezért is maradt volna a padon 0 fizuval. Vad, kreatív, mer és tud lőni, 1v1-ben meg össze sem lehet hasonlítani bármelyik jelenlegi középpályásunkkal. Torre az ő teszkós verziója, de erre ő is tökéletes lett volna, mégsem került be nabyon még csereként sem.

Remélem, ha elcsúsztatva is, de befutja azt a karriert, ami a tehetsége alapján jár neki, egy top klubban. Ha idénre nem is tér vissza, majd következő évre valami minimum Soci környéki csapat ugródeszkának.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.12. 20:22:48

Magnus írta:
2023.07.12. 20:14:09

szerintem ezen a szinten, ha látod valakin, hogy top tehetség, illik a csapatba, bírja a nyomást és extra a meccsen akkor az edzésteljesítmény másodlagos kell legyen.
Puig pontosan ez volt. Amikor meg már nem tudtak mibe belekötni, akkor jött a "40 kg vasággyal" duma. Mert Xavi és Iniesta testépítők voltak...

Puig-tól nem lehet szabályosan elvenni a labdát...

Nincsen olyan, hogy valaki nem edz 100%-kal egy Barca szintű csapatban. Ezt Koeman kitalálta, hogy mondjon valamit. Ha fele olyan jó edző lenne, mint amilyen játékos volt...
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.12. 20:14:09

részben egyetértek, de hogy mutassa meg valaki mit tud amikor nem kap érdemi lehetőséget?

ugyanez a bajom fati meg torre szidásánál, előbbinél nyílván nagy az arc is, de messi, suarez meg grizi mellett lövöldözte a gólokat, utóbbi pedig akármikor beállt életet hozott a játékba, ahogy egyébként puig is.

az nekem gyenge érv, hogy xy kiemelkedő edzésen ezért játszott puig helyett, a meccsen meg egy erősebb beszólástól összeszarja magát a getafe ellen.

ferdinand és saf mondták tevezről, hogy edzéseken a minimumot nyújtotta, de a meccseken kiadott magából mindent.
szerintem ezen a szinten, ha látod valakin, hogy top tehetség, illik a csapatba, bírja a nyomást és extra a meccsen akkor az edzésteljesítmény másodlagos kell legyen.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.12. 20:11:07

Deluigi írta:
2023.07.12. 19:03:10
huha

csakhogy ITT a nagycsapatban ezt nem mutatta meg

jot tett neki a kiruccanas, ha szot fogadott volna es hamarabb elmegy, talan meg jobb lett volna neki
Amikor és amennyi lehetőséget kapott, akkor megmutatta.

Hát, persze, "szót kell fogadni", mint az óvodában...és rögtön elsétálni, mert valaki csúnyán néz rád...nyilván egy játékos, aki kicsi gyerekkora óta felteszi az életét valamire, és az addigi előmenetele alapján jogosan érzi azt, hogy lenne keresnivalója, az nehezen adja fel az álmát.
Kicsit mást ezt innen megítélni, mint amikor ott vagy benne.
[Koeman egyértelműen pikkelt rá, egyszerűen nem szerette. "Nem volt jó az edzésmunkája" - ja, persze; mert bárki nem edz normálisan ezen a szinten...]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.07.12. 20:15:33-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.12. 19:03:10

huha

csakhogy ITT a nagycsapatban ezt nem mutatta meg

jot tett neki a kiruccanas, ha szot fogadott volna es hamarabb elmegy, talan meg jobb lett volna neki
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.12. 18:14:26

Valószínűleg sokáig lehetne boncolgatni, hogy mi és miből következett, és ki miben, hány százalékban felelős (játékos, klub, edzők, körülmények), hogy egyelőre úgy alakultak a dolgai, ahogy.

De egy tény: ő a Barca-középpályás tankönyvi típusa, extra kiemelkedő volt az akadémián, extra kiemelkedő az ifi BL-ben, extra kiemelkedő a B csapatban/3. osztályban. Nagyon magasan.
Az MLS nyilván nem egy európai top liga, de azért már nagyon más, mint ami pár éve volt; kiemelkedő most ott is.

5 éves kora óta Xavi-mezben aludt...a klub (volt?) az élete.

Ezek után azért talán nem annyira egyértelmű, hogy "azért nem jött össze neki, mert lusta volt edzésen".
Hagyjuk ezt már...

Ha a nyers Barca-játékot/DNS-t nézzük, Gavi és Pedri technikailag a közelébe nincsenek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.12. 11:15:47

Elég szépen rúgdossa a gólokat is, elég komoly bombákkal, de ránéztem a statokra is, mert nyilván nem követem a bajnokságot. És minden másban is magasan kiemelkedik a csapatából, kb minden kreativitással kapcsolatosban magasan az első. Ha visszatér európába, akkor nagyon jó döntés lehet utólag neki ez az amcsi túra, összerakhatta magát. Egyre többen akarják ideát. Az MLS Messijének hívják bizonyos cikkekben. :)

Nyilván egy gyengébb csapatból nem akkora szám kiemelkedni exbarcásként, de simán megkapta a behívót az MLS all starsba is, akik az Arsenallal játszanak egy hét múlva, július 19-én.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.09.01. 22:19:58

https://www.youtube.com/watch?v=71J-lXYavtY

mar golt is szerzett, nem is csunyat :)
Válasz küldése