Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.17. 19:07:50

csababarca írta:
2024.03.17. 18:57:59
Két könyv között van időugrás, gondoltam arra gondoltál:)
A két film között nincs időugrás, szinte onnan folytatódik, ahol abbamaradt.

na ezt a Kleopátrás filmet nem hallottam, de érdekel.
Jah nekem is a blade runner nagy kedvenc, többször megnézem egy évben:D
Ja igen, 2 könyvre gondoltam :D

A Blade Runner is azért karakterközpontúbb, de ott annyira nem hiányzott nekem valamiért a világepítés, mint a Dűnénél. Lehet, hogy csak az alapból teljesen más setting meg a kütyük miatt, a Dűnénél meg már unta a szemem a sivatagot :D

Amúgy oda is cikkeznek évek óta sorozatról, most kicsit utánanéztem, jelen állás szerint Blade Runner 2099 címmel jön majd sorozat az Amazon-ra, Ridley Scott producereli.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.03.17. 18:57:59

davi10 írta:
2024.03.17. 18:32:28
Legyen így, kiváncsi leszek a 3. filmre, elvileg lesz egy nagyobb időugrás, ahogy ha jól tudom az első 2 film között is van.

A 2 között ha minden igaz Denis Villeneuve Zendaya-val a főszerepben készít egy Kleopátra filmet. Önmagában a film annyira nem érdekelne, de a rendezőtől én még csak jó filmeket láttam, és ez majdnem az egész filmográfiáját jelenti.
És nálam a Szárnyas Fejvadász 2049 után nagyon érdektelen filmet kellene csinálnia, hogy ne menjek el moziba rá, pedig én aztán megválogatom, hogy mire veszek jegyet.
Két könyv között van időugrás, gondoltam arra gondoltál:)
A két film között nincs időugrás, szinte onnan folytatódik, ahol abbamaradt.

na ezt a Kleopátrás filmet nem hallottam, de érdekel.
Jah nekem is a blade runner nagy kedvenc, többször megnézem egy évben:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.17. 18:32:28

Legyen így, kiváncsi leszek a 3. filmre, elvileg lesz egy nagyobb időugrás, ahogy ha jól tudom az első 2 film között is van.

A 2 között ha minden igaz Denis Villeneuve Zendaya-val a főszerepben készít egy Kleopátra filmet. Önmagában a film annyira nem érdekelne, de a rendezőtől én még csak jó filmeket láttam, és ez majdnem az egész filmográfiáját jelenti.
És nálam a Szárnyas Fejvadász 2049 után nagyon érdektelen filmet kellene csinálnia, hogy ne menjek el moziba rá, pedig én aztán megválogatom, hogy mire veszek jegyet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.03.17. 17:17:22

davi10 írta:
2024.03.17. 14:52:03
Még mindig Dűne 2

Megsirathatja persze, csak azt nem értettem minek kellett a könny ahhoz, hogy Paul visszatérjen.

Hát nem tudom, lehet, hogy Paul történetéhez nem adott volna hozzá, de még Austin Butler-hez képest is érezhetően kevesebbet szerepeltek, és a végére azért nem ártott volna egy kis világépítés.
Most igazából annyi volt a vége kicsit lesarkítva, hogy elvesz egy lányt, akinek volt kb. 3 jelenete, és elveszi a hatalmat az uralkodótól, akiből és akinek a "birodalmából" még ennél is kevesebbet láttunk.


Ezzel egyetértek, gondolom valahogy érzékeltetni akarták hogy mennyire szeretik egymást, vagy nem tudom. Szerintem is feltámadhatott volna nélküle, de lehet, hogy így tudták fanatizálni a fremeneket, hogy egy fremen nő könnye kell hozzá, közben nem is. Lehet ezt kamuzta a próféciában a bene geserit.

Máshogy látjuk, nekem itt nem hiányzott a világépítés. A Bene Geserit épp elég teret kapott az első filmben, és itt is folyamatosan jelen van. Nekem a Liga jobban hiányzik pl, de ez szubjektív.

Szerintem a harmadik filmben már kelleni fognak azok a részek, amiket hiányolsz, mert pont ugye mindenki mindenkivel is szövetkezik már majd Paul ellen, ott muszáj lesz kifejteni, hogy miért.

Irulan is biztosan hangsúlyosabb szerepet fog kapni, nem castingoltak volna be egy Florence-t erre a csipetnyi szerepre.

És bocsi, én most nem mindig a saját véleményemet mondom, hanem a készítőket tolmácsolom 80%-ban. Ők így gondolták jónak, erre az útra mentek rá. Ha mindenre kitérnének, akkor két film után ott járnánk, hogy a Harkonnenek rajtaütöttek az Arrakison.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.17. 14:52:03

Még mindig Dűne 2

Megsirathatja persze, csak azt nem értettem minek kellett a könny ahhoz, hogy Paul visszatérjen.

Hát nem tudom, lehet, hogy Paul történetéhez nem adott volna hozzá, de még Austin Butler-hez képest is érezhetően kevesebbet szerepeltek, és a végére azért nem ártott volna egy kis világépítés.
Most igazából annyi volt a vége kicsit lesarkítva, hogy elvesz egy lányt, akinek volt kb. 3 jelenete, és elveszi a hatalmat az uralkodótól, akiből és akinek a "birodalmából" még ennél is kevesebbet láttunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.03.17. 10:25:30

Dyyni, ahogy itt Helsinkiben irosgatják. :D

davi: A Kwisatz Haderach az a félisteni entitás, aki látja a jövő összes szálát maga előtt, és a múltba is visszalát. Tehát, ahogy a Vissza a jövőbe, amikor Biff az almanach-kal megbolygatta a múltat, azt a Dűne esetében úgy kell érteni, hogy Paul előre látta volna Marty szerepében, hogy ha Doki elviszi magával a jövőbe, ott az öreg Biff meg fogja szerezni a könyvet és összeborítja a múltat. Na kb. így működik, minden döntés minden permutációját látja. Ezért úgy tud haladni előre az ösvényen, ahogy akar. Milyen kőlapokra kell rálépni maga előtt és melyekre nem, képileg elhelyezve, egy macskaköves úttal. Viszont ezért van teljesen begazolva, mert látja a jövőt, hogy mindegy, hogy mit tesz, annak mindenképpen háború és pusztítás lesz a vége. Az tényleg csak adalék a filmben, hogy mindenkiről tud mindent a teremben, szerintem hülyeség volt, de még ez is elfért. Ami viszont nagyon zavart, az Chani femininitása, amikor ez egy archaikus közösség. Chani elfogadja a szerepét, hogy Paulnak ezt meg kell tennie, mert csak így teljesítheti az ígéretét, hogy az Arrakist zölddé változtatja. Ezért viszi a császári hitvest, viszont sosem fekszik le vele. Bumm, spoiler a spoilerben, de pont az fogja majd szülni a feszültséget a második könvyben, hogy Chani nem tud teherbe esni, viszont a császárkisaszonnyal meg le sem fekszik, és telnek az évek bőven. Ezért Chanit berakni dulifulinak, meg látszólag megforgatni, átforgatni a sztorit, na ez nem volt túl bölcs.

Különben ha csak az első könyvet olvasod el, az bőven elég lesz. Ez nem a Harry Potter, ahol mind a hét rész kell a teljes képhez. Nem, mindenkitől azt hallottam és sok kommentet is olvastam, hogy bőven elég az első, a többi meg csak ha óriási fanatikus vagy, mert nagyon esik a színvonal. Az első a Bibiliája a sztorinak, és a két filmnek is az alapja. :) Biztos lesz harmadik film is, pöfékel a hype-vonat, csak el sem kellene készülnie majd. Biztosan egy baromság lesz, borítékolható.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.03.17. 08:55:09


Attól mert a prófécia kamu, még megsirathatja a szerelmét nem?:D Mármint, lehet ez volt a trükk, de ezt én sem vágom amúgy pontosan, hogy mi történt ott. Mondjuk kamuból megjátszották?:D Hogy egy fremen csaj könnye kell a feltámadáshoz, as it was written, és így győzik meg a követőket?

Persze nyilván, én is egyetértek,és jó lenne minél többet megtudni, nekem az űrliga kifejezetten hiányzott, szerintem a Bene Gesserites vonal még sok is volt.
Szerencsére a végén Paul becsicskította egy Silence-el, az libabőrös volt:D

Kaphattak volna, csak a sztori szempontjából semmi pluszt nem adott volna hozzá Villenueve történetéhez, ha X perc helyett x plusz 2 percig látjuk őket.
Én azokat mondom, amiket a készítők mondtak. Ők full Paul központú történetet akarnak elmesélni, ezért se volt Alia egyelőre, csak ilyen formában.


@Rinku: akkor neked máshogy jött át, szerintem a film első 2 órája csak erről a moralizálásról szólt, semmi másról. Szóval ezt nem értem.

Florence nagy királyság, azért Zendayat se rúgnám ki magam mellől, de egyértelmű a választás:D


Utolsó jelenet: az kicsit visszás volt. Kicsit félek, hogy itt nagyot csavarnak a könyvön, és Chani lesz majd ilyen belső ellenállás vezetője, esetleg merényletek tervezője Paul ellen. Pár a Dűne gyermekei könyv miatt, ekkorát nem csavarhatnak, vagy hát egyszer vissza kell térnie, mint Paul szeretője.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.16. 22:23:22

Szerintem maradjunk spoliernél, biztos, ami biztos.

Én amúgy nem olvastam a könyveket, elég hosszú a "bakancslistám" és egy 9 kötetes sorozatba fejest ugrani túl nagy elköteleződés egyelőre. Ha jól emlékszem azért se kezdtem el, mert a Part 1-et 1 évvel korábbra jelentették be, és amikor elkezdett tényleg érdekelni, akkor már nem volt elég idő az eredeti premierig. Aztán persze eltolták :D
De egyik haverommal néztem, aki olvasta a könyveket, és nagy segítség volt, mert volt pár dolog amit nem igazán értettem.

Pl. Hogyha az egész prófécia egy nagy kamu, akkor mi volt ez a Zendaya-könnyes-dolog, miért kellett ahhoz, hogy "feltámadjon". Meg mi volt ez a terembe beviharzás, és miért tudott mindenféléket tök random emberekről. Aztán mint kiderült ez a könyvekben nincs.

Én amúgy egy kicsit elhittem, hogy Paul tényleg meghal a féregvíztől, és a még meg nem született kishúg lesz "eladva", mint messiás. Kinéztem volna, mert a muter elég jól keverte a dolgokat.

@csaba értem én, hogy nem lehet hirtelen mindennek megágyazni, de nekem felüdülés volt, amikor nem ugyanazt a 20 embert mutatták a sivatag közepén :D
Plusz szerintem az első részben jobban sikerült egyensúlyozni a különböző helyszínek és családok között. Nem kellett volna új családokat bemutatni, de a császár és a lánya pl. szerintem kaphattak volna több játekidőt.

De hogy egy kicsit a "lényegről" is beszéljünk, szerintem teljesen okés volt Zendaya, de olvasom, hogy elég sokan lehúzzák, szerintem rendben volt. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy miért pont az Ő jelenetének kellett az utolsónak lenni.
Amúgy van egy ilyen jelenség, nekem Daisy Ridley is kicsit ilyen volt az új Star Wars filmekben, hogy mozivasznon ilyen jelmezekbe tök jól néz ki, aztán látok róla egy "rendes" képet és semmi extra. Szóval nálam ez a fremen-ruha adott az összképhez :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2024.03.16. 22:13:36

Jelen! Láttam az ajánlóban, hogy pörög a topic, benéztem, de még nem láttam a filmet, szóval nekem jól jön a spoilermentes olvashatóság. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.03.16. 21:07:55

Dűne 2, ASD

csaba: Ez így van, a dzsihád elkerülhetetlen. Csak pont annak a moralizálást nem mutatták meg, hogy Paul rendesen be van sz.rva ettől. Bár most ha jobban átgondolom, nincs is szüksége rá a filmnek. Srácok a hajóra, aztán menjen a buli. :D

davi: Bardennel teljesen egyetértek, pont ma reggel tévedtem a Dűnére HBO Maxon, és hát aközött a S kötilgarzött, aki odacsulázott az asztalra és ahhoz képest, aki a második részben volt, ott van rendesen különbség, és nem jó értelemben. Mennyivel több méltóság Barden egy levegővételében vagy szemráncolásában az első részben. Elég goofy-érzetet kezdett el kelteni a második végére. Bautistának egyébként kiválóan állt a karakter, és én nem hiányoltam semmit a Hrabanjából. Egy rohadt szociopata állat, aki csak az öreg Harkonnentől f.sik. Olyan mint egy veszett kutya, csak az erőt, a nagyobb kutyát ismeri és féli maga fölött.

Különben olvasta itt valaki a könyveket? Én a 2. rész 80%-ig jutottam, csak annyira ponyva már az, hogy nem bírtam befejezni. Lesz szó a Bene Gesseritről, ezért írod, davi? Vagy csak úgy érdekelne? Mert ha ez utóbbi, szerintem a film megvan e nélkül, így is közel teljesen hűen követte a történetet. Feyd-Rautha is tényleg ennyire /2 pszichóbarack karakter volt a könyvben, és a boszorkányokról sem derült ki több.

Na de srácok, miért nem a lényegről beszélünk? Florence Pugh-n úgy feszült a ruha, hogy a nyálam összefolyik. :D Fú ez a csaj... Egy igazi rohadt dög lehet, majd doromboló cica.. :D Jót tett a filmnek, hogy ez a duplanulla Zendaya vs. Pugh között "kellett választania", ha már átvariálta a sztorit Villeneuve. :D Lássuk be, a fickónak van humorérzéke, mert nincs az a megszámlálhatatlan potenciális jövőkép, ahol ne a szőkét vinné az ember. :lol:
szerk.: Nem lehetne hagyni ezt a spoilert? :D Jár ide valaki 5 emberen kívül? :D Én is csak véletlen láttam meg Veidt posztját.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.03.16. 20:24:01

Dűne mindkét része nagy királyság, ilyet én tényleg a LOTR-nél éreztem utoljára, amikor a rohírok megjönnek Minas Tirith alá, mint amit ebben a part 2-ben többször is.

@Rinku: a film kétharmada a moralitásról szólt, hogy váljon-e azzá, amire szánták, vagy sem. Ha azzá válik, dzsihád lesz, ha nem nem. Szóval eléggé foglalkozott a film ezzel a morális kérdéssel, sőt mással sem nagyon.

@davi10: igen, jogos kritika, hogy a világ azért elég Arrakis és Paul központú. De ha itt elkezdik kibontani a Bene Gesseritet, a Ligát, a többi nemesi házat, a császárt, akkor itt ez minimum egy 6 részes történetet ölelne fel, csak az első könyv. Csak úgy bedobálni ezeket, és 4-5 percben letudni meg semmit nem adott volna hozzá.

Szerintem itt a rendező célja az volt, hogy Paul karakterére koncentráljon. Ezért sem volt benne a gyereke, vagy Alia se született meg, mert feleslegesen vitték volna el a fókuszt, a rendező szerint.Nyilván lehetett volna másként is, de szerintem makulátlan a végtermék, tényleg nagybetűs MOZI élmény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.16. 19:52:46

Én pont tegnap néztem meg, nekem is tetszett, de valahogy az első jobban ütött.

Az utolsó harmad az patika, az előtte lévőből szerintem lehetett volna kicsit vágni.

Az nem tetszett, hogy Javier Bardem kicsit comic relief karakter lett, illetve Dave Bautista is kicsit le lett butítva egy ordibálógéppé.

Christopher Walken-ből szívesebben néztem volna még többet, őt szerintem a folytatásban már nem fogjuk látni.
Meg ez a boszorkányszekta is kifejezetten érdekes, talán az ő vezetőjüket se látjuk már, pedig az kifejezetten érdekes, ahogy kavarják a szálakat. Nekem talán ez volt a legnagyobb bajom, hogy viszonylag kevesebbet láttunk a világból, és nagyon Paul-ra koncentrált a film.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.03.16. 19:44:52

Veidt_madridista írta:
2024.03.16. 18:26:43
Láttátok a Dűne 2-t?

Még most, egy héttel később is a hatása alatt vagyok. Elképesztő film. Gyakorlatilag 10/10-es. Ez már Gyűrűk ura szint. (Mondom ezt elvakult LOTR rajongóként.)

Szerintem elmegyek rá még egyszer moziba majd. Ilyen még nem volt velem...
Jelen! :) Tényleg nagyszerű lett, minden problémám ellenére is elismerem kimagaslónak. Mondjuk magával a Dűne világával is van bajom, ezért van csak apróbb fenntartásom a filmmel. :) A LoTR-t azért szádra ne vegyed. :twisted: :lol:

Chani kellőtlen extra megfemininizése felesleges volt. Elfért, nem volt toxikus, de én nem ültem volna fel erre a vonatra, már csak az eredeti sztori miatt sem. Apropó könyv, Paul rettegett attól, amiket a látomások mutattak neki - hogy a galaxist széltében-hosszában vér- és lángtenger borítja, mind az ő nevében, mind az Atreides-lobogók. Ha nem is tudta elkerülni - mivel a jövőt látta - azért okozott némi morális problémát neki. A filmben ehhez képest csípőből meghirdeti a dzsihádot. Kissé meh, de ez is szintén az elfért-kategória, mert volt benne erő, szépen összehozták azt a jelenetet is. Különben minden nagyon rendben volt a filmmel, meglep, hogy a 2024-es lmbtq-dzsihádban ezt Villeneuve így össze tudta hozni. :) Jár a keksz.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2024.03.16. 18:26:43

Láttátok a Dűne 2-t?

Még most, egy héttel később is a hatása alatt vagyok. Elképesztő film. Gyakorlatilag 10/10-es. Ez már Gyűrűk ura szint. (Mondom ezt elvakult LOTR rajongóként.)

Szerintem elmegyek rá még egyszer moziba majd. Ilyen még nem volt velem...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.06. 13:52:09

Ma került fel az Amazon Primera a Fc Barcelona - New era 2. évad
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.13. 17:37:52

MatyiG írta:
2023.02.17. 23:09:09
A bálna

Ezt nézzétek, egyik legjobb mozielmenyem. Aki szereti Aronofsky-t. Utóbbi 1-2 év egyik legjobb filmje. Engem nagyon beszippantott lelkileg.

Egy jó erős 8,5/10.
Na, ezt azóta megnéztem, és hát szenzációs volt tényleg, nagyon komolyan volt megcsinálva az egész film, iszonyú nyomás alatt tartott végig. Külön tetszett, hogy nem akart jó hollywoodi módra valamiféle tanulságot levezetni az egészből, attól a falra tudok mászni. Nekem is az egyik, ha nem a legnagyobb filmélményem volt mostanság.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.07.13. 14:54:46

Nagyon unalmas, számomra nézhetetlen volt...

Sajnos újabban nem nagyon találok olyan filmet, amelyik még érdekelne is. Párat megnézek majd az előző hozzászsólásokból, remélem akad nekem tetsző is. :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.07.12. 16:41:38

davi10 írta:
2023.07.10. 18:39:10
Az Utolsó párbaj már egy fokkal jobb volt, csak lehetett volna vágni belőle.
Erre gondoltam. A Guccit nem láttam még, nem is nagyon tervezem a sok "jó" vélemény után amiket olvastam.

A Joker 2-től kicsit én is félek, de bízom a készítőkben :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.10. 18:39:10

soadroli írta:
2023.07.10. 16:31:08
igen ezeket én is várom, azért írtam hogy még :mrgreen: A másik kettő annyira nem izgat, de hátha jók lesznek.
Amúgy Scott utolsó filmje szerintem jó volt.
Ja úgy értettem az "idén még"-et, hogy minden más érdekes jövőre jön :D

A Gucci-házra gondolsz? Nekem az kb. egyedül Adam Driver miatt volt nézhető, meg Al Pacino hozta saját magát. Amúgy nem volt szerintem jó, Leto borzalmas volt, Gaga kisasszonyt meg én még mindig tartom, hogy nem tud színészkedni, ezért is tartok kicsit a Joker 2-től.

Az Utolsó párbaj már egy fokkal jobb volt, csak lehetett volna vágni belőle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.07.10. 16:31:08

davi10 írta:
2023.07.10. 15:42:53
De van ezen kívül még bőven mit várni, Killers of the Flower moon, Oppenheimer, Dűne 2, meg annyi hype van körülötte, hogy már a Barbie-ra is kiváncsi vagyok :D

Azt hiszem Zack Snyder Rebel Moon-ja is idén év végén jön a Netflixre, arra is kiváncsi leszek.
igen ezeket én is várom, azért írtam hogy még :mrgreen: A másik kettő annyira nem izgat, de hátha jók lesznek.
Amúgy Scott utolsó filmje szerintem jó volt.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.10. 15:42:53

soadroli írta:
2023.07.10. 15:01:00
NAPOLEON - Official Trailer
ez [auto_cenzúra] lesz gyerekek, végre egy film amit érdemes várni még idén.
Tényleg érdekesnek néz ki, mégha Ridley Scott miatt kicsit szkeptikus is vagyok. De van ezen kívül még bőven mit várni, Killers of the Flower moon, Oppenheimer, Dűne 2, meg annyi hype van körülötte, hogy már a Barbie-ra is kiváncsi vagyok :D

Azt hiszem Zack Snyder Rebel Moon-ja is idén év végén jön a Netflixre, arra is kiváncsi leszek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.07.10. 15:01:00

NAPOLEON - Official Trailer
ez [auto_cenzúra] lesz gyerekek, végre egy film amit érdemes várni még idén.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.18. 10:38:28

MatyiG írta:
2023.02.17. 23:09:09
A bálna

Ezt nézzétek, egyik legjobb mozielmenyem. Aki szereti Aronofsky-t. Utóbbi 1-2 év egyik legjobb filmje. Engem nagyon beszippantott lelkileg.

Egy jó erős 8,5/10.
Alig várom, hogy felkerüljön oda, amit nem nevezünk nevén. Szeretem DA-t (még ha a Mother nekem nagyon sok is volt), és imádom az ilyen stílusú beszélgetős, egyhelyszínes filmeket, mint az Őslakó, Puszta formalitás, stb. Tetszik a 8 fős cast... :D Rég vártam ennyire filmet trailer alapján.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.17. 23:09:09

A bálna

Ezt nézzétek, egyik legjobb mozielmenyem. Aki szereti Aronofsky-t. Utóbbi 1-2 év egyik legjobb filmje. Engem nagyon beszippantott lelkileg.

Egy jó erős 8,5/10.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.10. 23:51:39

Nem mondanám, hogy amúgy bárkinek is direktben ajánlanám, de láttam az imént egy katalán filmet(nagyrészt katalán nyelven), 6 napos próbaidő címmel (https://www.imdb.com/title/tt9310606/). Enyhén szürrealista, emberközeli vígjáték, nekem mondhatni tetszett, és ami pár véleményt találtam róla, azok is elég pozitívak voltak. Gondoltam bedobom, ha már Barca fórumon vagyunk, hátha érdekel valakit kicsit a katalán élet ilyen kötődésből. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése