Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 14:28:03

bence0330 írta:
2024.01.30. 13:24:12
Na mondjuk ilyen képből én meg nem mondanám, milyen az állapota. Szálfavékony vagyok, de ha elég rossz szögből fotóznak, én is nézhetek ki úgy, mint akin sok túlsúly van. Azt nem mondom, hogy rajta nincs, de hogy mennyire vészes, én ebből nem merném megítélni.
Van videó is
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.30. 13:24:12

Na mondjuk ilyen képből én meg nem mondanám, milyen az állapota. Szálfavékony vagyok, de ha elég rossz szögből fotóznak, én is nézhetek ki úgy, mint akin sok túlsúly van. Azt nem mondom, hogy rajta nincs, de hogy mennyire vészes, én ebből nem merném megítélni.

De mondjuk azt ő is tudja, hogy a karrierje érdemi részének vége, max egy válogatott sikerre futhatja még neki matematikailag, ha valami csoda folytán fel tud épülni. Közben azt is tudja, hogy 120 kilósan is a szaúdi liga felett van egy polccal. És azt is, hogy arra is jó esély van, hogy már nem fog többet versenyszerűen sportolni. Gondolom így nehéz motivációt találni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.30. 12:24:10

dingdong írta:
2024.01.30. 12:10:44
Nagyon sajnálom őt. Óriási formában volt nálunk amikor folyamatosan tudott játszani. A legjobb brazilok közül sokan erre a sorsra jutottak. Kiváncsi lennék ha maradt volna akkor mi történik. Játékban előrébb lettünk volna kilométerekkel mint Dembelevel/Coutinhoval de valószínüleg a sérülések és a tróger hozzáállás főleg egy Valverde alatt ugyanugy lehuzták volna. Akkoriban az volt a mondás, hogy Messi nélkül egy "saját" projekttel akar BL-t és aranylabdát nyerni. Valószínüleg inkább a mégtöbb pénz motiválta (pedig akkor még csilliárdokat kerestek nálunk a cserék is).

Papiron jó volt az a pénz amit kaptunk de a személyes véleményem az, hogy a klub számos jelenlegi problémáját akár arra a pontra is vissza lehet vezetni origóként (nyilván a bűnöző vezetőség hajtotta végre a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket). Szóval bárcsak máshogy lett volna.
Nézd úgy,hogy a pohár félig tele. Sokkal jobb időben nem lehetett volna kiszállni a Neymar üzletből.
Imádom a brazilokat,mert táncolva születnek labdával a lábukon. De a munkamoráljuk miatt 80%-uk 30 éves korára lélekben szögre akasztja a stoplist.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.30. 12:10:44

Nagyon sajnálom őt. Óriási formában volt nálunk amikor folyamatosan tudott játszani. A legjobb brazilok közül sokan erre a sorsra jutottak. Kiváncsi lennék ha maradt volna akkor mi történik. Játékban előrébb lettünk volna kilométerekkel mint Dembelevel/Coutinhoval de valószínüleg a sérülések és a tróger hozzáállás főleg egy Valverde alatt ugyanugy lehuzták volna. Akkoriban az volt a mondás, hogy Messi nélkül egy "saját" projekttel akar BL-t és aranylabdát nyerni. Valószínüleg inkább a mégtöbb pénz motiválta (pedig akkor még csilliárdokat kerestek nálunk a cserék is).

Papiron jó volt az a pénz amit kaptunk de a személyes véleményem az, hogy a klub számos jelenlegi problémáját akár arra a pontra is vissza lehet vezetni origóként (nyilván a bűnöző vezetőség hajtotta végre a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket). Szóval bárcsak máshogy lett volna.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.01.30. 09:57:11

Nyiri81 írta:
2024.01.29. 17:24:36
Húha :( Oké hogy sérült de azért ez kicsit meglepő

https://twitter.com/lamilliesports/stat ... 0385493284
Sajna semmi sem meglepő ezen ahogy az előttem szólóak is mondták. Amikor 31 évesen a PSG-ből a fizetésigényed miatt az al-tevehajcsárba mész az mindent elárul a mentalitásodról.

Igazából a fiúnak azt kell mondjam, hogy sosem volt semmi esélye arra, hogy Messi, CR magasságokba érjen. Nem volt olyan a mentalitása sajna, hiába a képességek meg voltak hozzá.
Kép
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.29. 21:33:12

Rossz látni. Remélem lesz ereje visszatérni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 19:22:31

Nyiri81 írta:
2024.01.29. 17:24:36
Húha :( Oké hogy sérült de azért ez kicsit meglepő

https://twitter.com/lamilliesports/stat ... 0385493284
Semmi meglepő nincs benne, soha nem a munkamoráljáról volt híres, de a szaudi szerződés egyértelművé tette, hogy mennyire nem érdekli, hogy Ő még valaki legyen.
És még mindig csak 31, Messi-ben ilyenkor benne volt még 3, CR-ben 2 aranylabda.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.29. 17:24:36

Húha :( Oké hogy sérült de azért ez kicsit meglepő

https://twitter.com/lamilliesports/stat ... 0385493284
Csak is Puyol
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.16. 18:43:08

Kovbal88 írta:
2023.08.16. 14:25:33
Ronaldinho-t sajnálom, Junior-t nem. R10 utolsó évében már nem is játszott tavasszal. Annyi hogy rajta keresni se tudtunk. Neymarért legalább jött pénz. Az arabokat se értem, miért adnak ekkora összegeket játékosokért és a játékosoknak, mikor a negyede is bőven elég lenne.
Pont ezen gondolkodtunki a hétvégén a haverokkal, és valószínűleg egész egyszerűen nem lenne elég a negyede meggyőzésnek.
Furcsán hangzik, de ennyibe kerül Nekik az, hogy ezek a játékosok oda költözzenek:
- feladni a még amúgy európában is magas szintű karriert amivel itt is tudnának szépen keresni (mert nem kiöregedett levezető játékosok mennek most oda nagyrészt)
- egy olyan országba költöznek, ahol rengeteg dolog tiltva van, és nagyon szigorú törvények uralkodnak (a bulizós Neymarnak például az alkoholtilalom elég komoly macerát jelenthet majd, bár tuti megoldja :D )
- az adott országban a napi élet is komoly lemondásokkal járhat: az ország 90%-a sivatag, szóval kevesebb bolt, étterem, bulihely, meg egyebek. Azért lehet rövid időn belül elég sivár az élet egy olyan embernek ott, aki megszokta az európai zsongást és lehetőségeket
- emellett egy nyíltan diktatórikus állam tisztára mosásához adják a nevüket, ezáltal eladva magukat is elég szépen

Egy Neymar esetén pedig még ott van a marketing érték is, amit Messinél is beszéltünk. Azért az amerikai piacban például sokkal több pénz mozog, ott elmenni egy két reklámforgatásra, műsorba, ezerszer többet jelenthet mint a szaudi tevepiac reklámozása. :D Neymarnak pedig az aranylabda elmaradások ellenére is nagyon komoly marketing értéke van a mai napig.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.16. 16:03:30

Majd ha 50-60 évesen interjúkat ad ez a pali, azt fogja mondani, h akkor siklott ki a karrierje, amikor innen eligazolt. A generációja egyik legjobb játékosa, óriási tehetséget tékozolt el. Nyilván anyagi gondjai a családjának 100 év múlva sem lesznek. 1-2 aranylasztit meghagyott másnak sztem.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.16. 15:52:42

https://m.youtube.com/watch?v=I0rOBBekh ... Rvcg%3D%3D

Bár Messiről szól a videó, de az elején jól szemlélteti Neymar helyzetét az akkori Barcelonában. Bármekkora teljesítményt mutat(mutatott volna) a Barcában, a szurkolók Messi bűvöletében éltek (nem jogtalanul). Messi vagy Ronaldo szintjére emelkedése csak egy másik csapatban volt lehetséges. Meglépte de nem jött össze.

A visszatérése-ami már nem valósul meg- akár jót is tehetett volna neki és a csapatnak. Auba is szépen teljesített nálunk.
De ehhez egy LE típusú edző mellett lett volna lehetséges.
Xavinál ez nem ment volna. Főleg, mióta a 4-4-2-ben látja az eredményességet, a jövőt...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.08.16. 14:25:33

Subinho írta:
2023.08.16. 14:10:14
Sajnálom, hogy ilyen hamar lecsúszott, alapjában véve egy tipikus Ronaldinho sztori. Fiatalon a Barcában csúcson volt, 30 körül meg már nem kell senkinek.
Ronaldinho ha jól emlékszem 28 volt, amikor elment tőlünk és már akkor sem volt topon, a Milanban még el volt nagyjából, ahogy utóbbi 1-2 évben Ney is a PSG-ben, de már messze nem ugyanaz, mint 3-4 éve. Ronaldinho 31 évesen már Braziliában, utána Mexikóban játszott, Ney is elérte ugyanezt a kort. Ennyi. Csak ő nem az Atletic Mineiróba ment, hanem a most divatos arabokhoz. Sajnáljuk? Igen! Sajnáljuk, hogy nem jött vissza a Barcába? Nem!!!
Ronaldinho-t sajnálom, Junior-t nem. R10 utolsó évében már nem is játszott tavasszal. Annyi hogy rajta keresni se tudtunk. Neymarért legalább jött pénz. Az arabokat se értem, miért adnak ekkora összegeket játékosokért és a játékosoknak, mikor a negyede is bőven elég lenne.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.16. 14:10:14

Sajnálom, hogy ilyen hamar lecsúszott, alapjában véve egy tipikus Ronaldinho sztori. Fiatalon a Barcában csúcson volt, 30 körül meg már nem kell senkinek.
Ronaldinho ha jól emlékszem 28 volt, amikor elment tőlünk és már akkor sem volt topon, a Milanban még el volt nagyjából, ahogy utóbbi 1-2 évben Ney is a PSG-ben, de már messze nem ugyanaz, mint 3-4 éve. Ronaldinho 31 évesen már Braziliában, utána Mexikóban játszott, Ney is elérte ugyanezt a kort. Ennyi. Csak ő nem az Atletic Mineiróba ment, hanem a most divatos arabokhoz. Sajnáljuk? Igen! Sajnáljuk, hogy nem jött vissza a Barcába? Nem!!!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.16. 13:08:30

LG írta:
2023.08.16. 11:56:10
csababarca írta:
2023.08.16. 11:21:19


Szerintem ahogy írtam, ez a "Messi visszatér", "Neymar visszatér" narratíva egy gondosan felépített marketingüzenet volt a szurkolók felé.
Neymar se kapott nagyon megkereséseket, egyszerűen azért, mert ezt a pénzt senki Európában már nem fizette volna ki neki, ahogy Messinek se, Ronaldonak se. Ez ilyen.
Ezt én is így gondolom, a leigazoljunk Haalandot is ez a kategória volt anno. Ez Laporta parasztvakítása. A realitás pedig a regisztrációs gondok.

Meg a másik, hogy mindenki ide akar jönni, akkár (az ő szintjükön persze) fillerekért is játszani. Persze. Lassan már fizetni is fognak a játékosok, hogy jöhessenek. Ráadásul olyan játékosok, akik már egyszer voltak itt, és akkor bizony nem voltak restek megfejni a klubot. De most, hogy Laporta visszatért, már hirtelen elég lett nekik a kevés pénz is. Teljesen reális, nem? :lol:

Ami a brazilt illeti, megértem, ha az arabokat választatja jó pénzért. 2014-2016 környékén votl toppon, azóta viszont csúszik lefelé a lejtőn. Értehtő, hogy csúszást nem egy európai középcsapatban akarja folytatni kevés pénzért, hanem mesés vagyonért Arábiában, ahol nagyon meg sem kell erőltetnia magát. Olyanokat is behúztak az arabok, akiknek a karrierjükben még több tartalék maradt, mint Neymaréban, erről már írtam az európai játékospiac topicban.
Nem igazán értem a "Laporta parasztvakítás" szálat...

Egy tárgyalási folyamat során sok alternatíva, elképzelés, ötlet felmerülhet... És ezeket menet közben megszellőztetik újságírók, semmi sem számít alapon...

Pl "PSG majd elengedi ingyen Neymart" és onnan kezdve realitás lehet leigazolása, lemond bére egy részéről, stb.
Csak, mivel volt az arab ajánlat, PSG-nek esze ágában nem volt lemondania 100m-ról, ennyi - tudomásul kell venni, NEM JÖTT ÖSSZE!

Talán jobb is így...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.16. 11:56:10

csababarca írta:
2023.08.16. 11:21:19


Szerintem ahogy írtam, ez a "Messi visszatér", "Neymar visszatér" narratíva egy gondosan felépített marketingüzenet volt a szurkolók felé.
Neymar se kapott nagyon megkereséseket, egyszerűen azért, mert ezt a pénzt senki Európában már nem fizette volna ki neki, ahogy Messinek se, Ronaldonak se. Ez ilyen.
Ezt én is így gondolom, a leigazoljunk Haalandot is ez a kategória volt anno. Ez Laporta parasztvakítása. A realitás pedig a regisztrációs gondok.

Meg a másik, hogy mindenki ide akar jönni, akkár (az ő szintjükön persze) fillerekért is játszani. Persze. Lassan már fizetni is fognak a játékosok, hogy jöhessenek. Ráadásul olyan játékosok, akik már egyszer voltak itt, és akkor bizony nem voltak restek megfejni a klubot. De most, hogy Laporta visszatért, már hirtelen elég lett nekik a kevés pénz is. Teljesen reális, nem? :lol:

Ami a brazilt illeti, megértem, ha az arabokat választatja jó pénzért. 2014-2016 környékén votl toppon, azóta viszont csúszik lefelé a lejtőn. Értehtő, hogy csúszást nem egy európai középcsapatban akarja folytatni kevés pénzért, hanem mesés vagyonért Arábiában, ahol nagyon meg sem kell erőltetnia magát. Olyanokat is behúztak az arabok, akiknek a karrierjükben még több tartalék maradt, mint Neymaréban, erről már írtam az európai játékospiac topicban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.16. 11:21:19

sansz írta:
2023.08.16. 10:57:40


Nyilván nem tudhatjuk pontosan mi történt, de Neymar elég nyíltan beszélt arról,hogy vissza akar jönni és a fizetesben is rugalmas, Xavi pedig többször is mondta,hogy neki nem kell Neymar.
Innentől kezdve mit tehetett volna Neymar? PL,ahol tovább rúgják a lábát miközben a futógépek közt játszani se lehet, mellé még az a mocskos idő(amit Párizsban se kedvelt).
Egy zsugori Bayern? Netán a Real,hogy többé Barcelona közelébe se mehessen?

Szerintem szépen felépítik az arab csapatokat. Nyilván a pénz miatt is mennek oda a játékosok, de az angol bajnokságban ki akarna játszani ha nem lenne tele külföldi pénzzel?
Én őszintén szólva semmit nem tudok az arab bajnokságokról, de pl a vb-n a szaudiak szimpatikusak voltak. Nem durvák, amennyire tudtak támadtak és inkább technikásak voltak. Ha sok jó játékos megy oda,akkor ez hamar perspektíva lesz,nem csak a pénzről szól, vagy nem jobban,mint Angliában.
De hol beszélt nyíltan erről? Nekem nem rémlik, legalábbis erről a nyárról.
Az se, hogy Xavi konkrétan lenyilatkozta volna, hogy nem kell neki Neymar.
Persze kinézem belőle, hogy nem kell neki, de szerintem itt semmilyen realitása nem volt a brazil visszatérésének.

Várjuk ki a végét, van most koncepció ott, de még mindig csak 2-3 csapatra korlátozódik ez ott, és két tucat (ha van annyi) játékosra, ez még édeskevés.
Szerintem ez egyelőre még csak és kizárólag pénzkérdés, más nem lehet. Hosszútávon lehet majd szakmaiságról beszélni, ha lehet, egyelőre semmi ilyesmi.
Van 3-4 díszpinty 2-3-4 csapatban, a többi meg a nagy semmi, színvonaltalan egyelőre.

De meglátjuk mi sül ki belőle.

Szerintem ahogy írtam, ez a "Messi visszatér", "Neymar visszatér" narratíva egy gondosan felépített marketingüzenet volt a szurkolók felé.
Neymar se kapott nagyon megkereséseket, egyszerűen azért, mert ezt a pénzt senki Európában már nem fizette volna ki neki, ahogy Messinek se, Ronaldonak se. Ez ilyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.16. 11:13:30

sansz írta:
2023.08.16. 10:57:40
Nyilván nem tudhatjuk pontosan mi történt, de Neymar elég nyíltan beszélt arról,hogy vissza akar jönni és a fizetesben is rugalmas, Xavi pedig többször is mondta,hogy neki nem kell Neymar.
Innentől kezdve mit tehetett volna Neymar? PL,ahol tovább rúgják a lábát miközben a futógépek közt játszani se lehet, mellé még az a mocskos idő(amit Párizsban se kedvelt).
Egy zsugori Bayern? Netán a Real,hogy többé Barcelona közelébe se mehessen?

Szerintem szépen felépítik az arab csapatokat. Nyilván a pénz miatt is mennek oda a játékosok, de az angol bajnokságban ki akarna játszani ha nem lenne tele külföldi pénzzel?
Én őszintén szólva semmit nem tudok az arab bajnokságokról, de pl a vb-n a szaudiak szimpatikusak voltak. Nem durvák, amennyire tudtak támadtak és inkább technikásak voltak. Ha sok jó játékos megy oda,akkor ez hamar perspektíva lesz,nem csak a pénzről szól, vagy nem jobban,mint Angliában.
Valóban elég rugalmas volt, ha a Barca helyett jók lesznek az arabok is.
De amúgy van még pár bajnokság, nem csak a PL és a Barca létezik. Szóval mit tehetett volna? Kb. bármit.
Nyilván egy szint után az ember nem ugrál vissza fele, neadjisten negyedannyi pénzért melózni, csak akkor ne is írjunk ilyet, hogy "rugalmas" anyagilag, hiszen az elmúlt 6 éve épp nem ezt bizonyítja

Én nem szerettem volna, hogy visszajöjjön, de 1-2 évre azért nem lett volna rossz, ha anyagilag nem viseli meg a klubbot. Nem hiszem, hogy Xavi elutasította volna így, de valószínűleg tudta, hogy ez nem realitás, meg nyilván nem egy ilyen emberi karakter a prioritás. A képességei vitathatatlanok. Nem hiszem, hogy ha valóban tudtuk volna hozni bagóért, akkor annyira ellenezték volna.
Persze ezt nyilván a PSG sem hagyta volna. Szerintem le volt ez zsírozva az elejétől.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.16. 10:57:40

csababarca írta:
2023.08.16. 09:22:13



Szóval itt se Neymar nem akart visszajönni, mert nem voltunk opciók anyagilag, se mi nem akartuk igazából, csak ment a porhintés.
Nem ítélem el mert elment pénzt keresni, 31 éves, megy kifelé. Engem jobban meglepnek a huszas éveik közepén elmenők, mert bennük még lett volna Európában is kraft.
Kessié, Saint-Maximin, Fofana, Ruben Neves, Milinkovic-Savic akik így hirtelen beugranak, és 30 év alattiak.
Nálunk ez tényleg érthetetlen kategória, de igazából valahol értem, pénz agyig, nem túl nagy teljesítménykényszer, seggük kinyalva.
Nyilván nem tudhatjuk pontosan mi történt, de Neymar elég nyíltan beszélt arról,hogy vissza akar jönni és a fizetesben is rugalmas, Xavi pedig többször is mondta,hogy neki nem kell Neymar.
Innentől kezdve mit tehetett volna Neymar? PL,ahol tovább rúgják a lábát miközben a futógépek közt játszani se lehet, mellé még az a mocskos idő(amit Párizsban se kedvelt).
Egy zsugori Bayern? Netán a Real,hogy többé Barcelona közelébe se mehessen?

Szerintem szépen felépítik az arab csapatokat. Nyilván a pénz miatt is mennek oda a játékosok, de az angol bajnokságban ki akarna játszani ha nem lenne tele külföldi pénzzel?
Én őszintén szólva semmit nem tudok az arab bajnokságokról, de pl a vb-n a szaudiak szimpatikusak voltak. Nem durvák, amennyire tudtak támadtak és inkább technikásak voltak. Ha sok jó játékos megy oda,akkor ez hamar perspektíva lesz,nem csak a pénzről szól, vagy nem jobban,mint Angliában.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.08.16. 10:36:38

Szerintem a legnagyobb probléma nem a pénzzel volt, hanem az amatőr hozzállással.

Ezt a sportot csak, megfelelő edzéssel, regenerálódással, étrenddel és pihenéssel lehet csinálni. Ez már nem 1996...

Ney meg köztudottan bulizott, reggelig CODozott, gondolom összevissza zabált, ivott, és nyilván nem ő volt az aki, jogázni, hidegvizes merülni, stb. járt.
Ha csak olya hozzáállása lett volna, mint egy átlag mai focistának, akkor sokkal komolyabb eredményeket érhetett volna el.

Kár érte, mert hatalmas nagy érték lenne, még egy pár évig focizó Neymár a sok sok, kitesizett, rendszerjátékos mellett.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.16. 10:34:34

bence0330 írta:
2023.08.16. 09:49:54
Mondjuk szerintem innen nem a pénz miatt ment el, hanem akkor még a világ legjobbja akart lenni, aranylabdás. Hogy pont a PSG-hez ment, az már valamennyire ezért lehetett (nem mintha bárki más letette volna azt a 200+ misit), bár amikor ő ment, akkor eléggé benne volt, hogy nyernek 1-2 BL-t, nem is voltak messze tőle 20-ban. És ő lehetett volna ennek a projektnek a zászlóshajója, mondjuk akkor még nem tudhatta, hogy lesz ott is egy sztárkonkurencia.

Teljesen más aspektust kapott volna a teljes karriere megítélése. Azért durva belegondolni, ha valaki azt mondja nekem 14-ben hogy sosem fog aranylabdát nyerni és vb trófeát, lehet felpofozom hogy térjen észhez. :lol: Minden esetre a psg (és ide vehető a hasonló klubpolitika) nem egy karrier építő helyszín.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.16. 10:24:11

Feast4 írta:
2023.08.16. 09:42:46
Neymar azért nem lett az aki lehetett volna mert pénzéhes volt. Amikor tlünk elment Európa top 3 csapatábanvoltunk, de top öt biztos. Ment a pénz után ahhoz a PSG-hez akit 0-4-ről kb. ő vert ki a BL-ben azon az éven.
Bence megelőzött, de azért elküldöm.

Azért nem ilyen fekete-fehér.
Részben igaz, hogy a sokkal több pénzt választotta.
A másik, amiért váltott, mert azt gondolta ( mondták neki mások?) Messi árnyékában (és csapatában) sose fog Aranylabdát nyerni, csak ha egy másik csapatban ér el kiemelkedő eredményt. Ezt sok lapban megírták anno.
23 évesen ( a pénz szeretete mellett) még voltak ambíciói és álmai, hogy egyszer őt választják a legjobbnak Messi és Ronaldo előtt.
A PSG beígérte a nagy lóvé mellé, hogy épít köré egy nyerő csapatot, amivel BL-t és Aranylabdát nyerhet. Akkoriban ez elérhetőnek tűnt. A PSG ugyanúgy bejutott sorozatosan a rájátszásba már a 2010-es években. 17-ben meg Emery idióta taktikájával kaptak ki a visszavágón ellenünk. Nem volt reménytelen, hogy egy Neymarral még pár jó igazolással BL trófeát is nyerhetnek.
Majd jöttek menetrendszerűen a téli-tavaszi sérülések és mind oly sok játékossal ( emberrel is) megtörtént, elengedte az álmait és a futballt is egyfajta szórakozásnak és pénz keresésnek fogta fel.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.16. 10:03:59

Örülök, hogy nem jött vissza. Imádtam amikor itt focizott, mert akkor tényleg foci volt, nem eszetlen futkározás mint most. Akkor is a pénz miatt ment el elsősorban, ez megint csak ilyen mosdatás, hogy a világ legjobbja akart lenni. Itt mellette játszott a történelem legjobb játékosa, ráadásul akkor a spanyol bajnokság színvonala is top volt, meg mi is ott voltunk az elitbe, a Párizsba a vastagabb csekk miatt ment, ahogy most szintén emiatt ment az arabokhoz, semmi gond ezzel, mert rajta kívül ezen a nyáron jó sokan így döntöttek, csak ne legyünk álszentek, és pár gerardromero tweet miatt ne gondolja senki, hogy Xavi miatt nem ide igazolt, meg hogy esélyünk volt rá egyáltalán :D

Azzal egyetértek, hogy egy ilyen színtű focista bőven ránk férne, mert a mostaniak összességében nem rendelkeznek olyan skillekkel, mint a brazil. Csak kár, hogy focizni nem nagyon akar már, legalább is nem Európában. Aki pedig mindenképpen mellette kampányol, meg hogy de kár hogy nem ide jött, az remélem tudja, hogy az elmúlt években az összes tavaszt a lelátón töltötte, vagy egy részét biztosan. Szóval nagy segítség lett volna Dembelé után valaki mást várni vissza a sérülésekből. Kettős mérce ugye ismét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.16. 09:49:54

Mondjuk szerintem innen nem a pénz miatt ment el, hanem akkor még a világ legjobbja akart lenni, aranylabdás. Hogy pont a PSG-hez ment, az már valamennyire ezért lehetett (nem mintha bárki más letette volna azt a 200+ misit), bár amikor ő ment, akkor eléggé benne volt, hogy nyernek 1-2 BL-t, nem is voltak messze tőle 20-ban. És ő lehetett volna ennek a projektnek a zászlóshajója, mondjuk akkor még nem tudhatta, hogy lesz ott is egy sztárkonkurencia.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.08.16. 09:42:46

csababarca írta:
2023.08.16. 08:24:48
Hiába akarta volna Xavi, gondolom láttad milyen szerződést írt alá a szaudiakkal.
Nem tudtunk volna azzal versenyezni.
Azt meg ne gondolja senki, hogy tizedannyiért idejött volna focizni.
Dehogy.
Pontosan. Épp azt csinálta amit vártam tőle és a karrierje során mindig csinált. Ment a több pénz után.

Pár napja amikor ment a szokásos pletyka, akkor mondtam, hogy az al-bármi játékosa lesz a világ összes pénzéért is.

Neymar azért nem lett az aki lehetett volna mert pénzéhes volt. Amikor tlünk elment Európa top 3 csapatábanvoltunk, de top öt biztos. Ment a pénz után ahhoz a PSG-hez akit 0-4-ről kb. ő vert ki a BL-ben azon az éven.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.16. 09:22:13

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.16. 08:55:35


Az utolsó utolsó gondolat amit írtál jár a fejemben pár hete, mi lenne az elképzelés? Szezonról szezonra egyre távolabb vagyunk a nemzetközi szinttől, a jelenlegi támadó arzenállal pedig örüljünk ha valahogy a bajnokságban meglesz a bl induló hely.

Neymart nem védem, de lehet ő is belátta hogy a régi cimbora, Messi sem véletlenül nem jött, lehet ebbe a katyvaszba amiben a klub van, a végtelen ígéretekkel, projektekkel, “majd jövőre” felfogással szimplán nem kérnek belőle, ilyen áron nem - talán ez a legfontosabb, mert abban biztos vagyok visszajött volna, csak nem ebbe a szarkupacba.
Bajnokságban ilyenektől nem kell tartani, ritka színvonaltalan a liga, persze a Getafe most nagyon erősnek van beállítva, és még kvázi az 1 pont is értékes:D szokásos.
Ezzel a kerettel meg a bl 8 is elvárás lehetne, csak hát látjuk a szakmaiságot.

Szerintem soha nem volt opció se Messi, se Neymar.
Ez a Laporta féle manipuláció volt, hogy elmondhassa, hogy megpróbálta, de aliga és Tebas, az FFP meg az illuminátusok nem engedték. Ennél többet én nem látok bele.


Szóval itt se Neymar nem akart visszajönni, mert nem voltunk opciók anyagilag, se mi nem akartuk igazából, csak ment a porhintés.
Nem ítélem el mert elment pénzt keresni, 31 éves, megy kifelé. Engem jobban meglepnek a huszas éveik közepén elmenők, mert bennük még lett volna Európában is kraft.
Kessié, Saint-Maximin, Fofana, Ruben Neves, Milinkovic-Savic akik így hirtelen beugranak, és 30 év alattiak.
Nálunk ez tényleg érthetetlen kategória, de igazából valahol értem, pénz agyig, nem túl nagy teljesítménykényszer, seggük kinyalva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése