A Barça még mindig tartozik 207 millió euróval átigazolások miatt

A klub majdnem megnégyszerezte az ügynökökre fordított kiadásokat, a 2022/23-as idény után most 11,6 millió eurót költöttek el erre

A Barcelona gazdasági helyzete nem jó. Ez annyira nyilvánvaló, mint amennyire ismert. Joan Laporta vezetősége, amióta 2021 márciusában megérkezett a klubhoz, zsonglőrködik a számokkal, hogy úgy erősítse meg a csapatot, hogy közben a klub ne süllyedjenek el gazdasági szinten. Az igazság azonban az, hogy a számok még mindig nyugtalanítóak, hiszen az elmúlt két szezonban igazolt játékosok, különösen azok, akiknek a megszerzéséért átigazolási díjat is kellett fizetni, továbbra is a pénztárcát terhelik.

Az adatok között, amelyeket a következő, október 21-én online megrendezésre kerülő közgyűlésen mutatnak be a socióknak, szerepel az a 207! millió euró, amelyet egyes igazolásokért kell kifizetni. Ráadásul a Barça a 2022/23-as szezon után majdnem megnégyszerezte az ügynökökre fordított kiadásait, amely a nyári átigazolási időszakban történtek után most 11,6 millió eurót tesz ki!

A Barça más klubokkal szembeni tartozásainak nagy része 2022 nyarára nyúlik vissza, de vannak olyanok is, amelyek még ennél is régebbre. A 2Playbook szerint a legnagyobb fennálló tartozás Raphinha szerződtetése miatt van, akiért idén 24,2 milliót kell fizetnie a klubnak, és további 38,4 milliót a következő években. Ezen kívül 11,8 milliót kell fizetniük a Sevillának Koundéért és 10,2 milliót a Bayernnek Robert Lewandowskiért. A lengyel válogatott játékos szerződtetéséért a Barcelonának fél tucat csapatnak kell fizetnie, nem csak a müncheni alakulatnak: a Lech Poznannak, a Legia Varsónak, a Delta Varsónak és a Znicz Pruzskownak, valamint a Borussia Dortmundnak is. A teljes összeg 31,3 millió euró.

A rövidtávon rendezendő összegek között ott van Ferran Torres esete is, akinek a leigazolásáért évente 13 millió eurót fizet a klub a Manchester Citynek.

De vannak régebbi ügyek is, hiszen a Barçának még 16 milliót kell fizetnie az Ajaxnak Frenkie de Jongért, ezt mindenképpen még ebben a szezonban. Emellett a Valenciának 4 millió eurót Netoért, a Betisnek 3,9 millió eurót Emersonért és Junior Firpóért, valamint félmillió eurót Pjanicért a Juventusnak. Ezek a folyamatok várnak még megoldásra.

Azonban más klubok is tartoznak a Barcelonának

A katalán klubnak azonban más csapatokkal szemben is vannak ilyen ügyei: a Chelsea 5,9 millióval tartozik Aubameyangért, az Atlético Madrid 8,8 millióval Griezmannért és 2-vel Memphis Depayért, a Leeds 4,8-cal Junior Firpóért, a Wolverhampton és a portugál Sporting pedig 6 millió euróval Trincao miatt. Valamint amellett sem mehetünk el szól nélkül, hogy a legutóbbi átigazolási időszakban távozó játékosok jelentős esetében a teljes átigazolási összeg még nem érkezett meg a klub bankszámlájára, amelynek az összege összesen 100 millió eurót tesz ki nagyjából.

Kevesebb bevétel a Montjuïcban

Ehhez a helyzethez hozzá kell tenni, hogy a Barcelona a Camp Nou felújítási munkálatai miatt a Montjuïcban kénytelen most játszani, amely miatt – ez az előrejelzésük – mintegy 400 millió euróval kevesebb bevétel fog érkezni ebben a szezonban. A katalán klub idén várhatóan 859 millió eurót gyűjt be, a 2022/23-as idényben ez a szám 1,259 milliárd euró volt, azaz most 32 százalékkal számolnak kevesebbel.

***