Sok pénzt veszített a klub
Nem tölti ki három éves kölcsönszerzõdését a Sporting Lisszabonnál Fabio Rochemback, akit tegnap az átigazolási idõszak hajrájában megszerzett a Middlesbrough. A Barcelona véglegesen elveszítette a játékost, akinek a jövõ nyáron lejárt volna a szerzõdése anyaegyesületével. Nyugodtan kijelenthetõ, hogy a katalánok rémes üzletet kötöttek korábban a Sportinggal, melynek köszönhetõen most gyakorlatilag ingyen voltak kénytelenek elengedni a játékost.
Rochemback 2001 nyarán 13.82 millió euróért érkezett a Barcelonához, ahol viszont soha nem tudott húzóemberré válni, így 2003-ban egy három éves kölcsönszerzõdést kötött egymással a Barca és a Sporting. Ennek értelmében a katalánok állták a brazil fizetésének 65%-át, s a további 35% maradt a portugálokra. A Sportingnak egyébként azért sikerült ilyen elõnyös feltételekkel kialkudnia a kölcsönt, mert akkor a Barca Ricardo Quaresmát így olcsóbban vásárolhatta meg.
Mivel azonban Rochembacknak évi 2.1 millió eurós járandósága volt, a Barca 2003 után is körülbelül 1.4 milliót volt kénytelen átutalni a játékos számlájára a 65%-os részesedése értelmében. Ez két évig így zajlott, egészen mostanáig. Az átigazolási idõszak utolsó napján ugyanis a Middlesbrough fölismerte a jó lehetõséget, s igen olcsón megkaparintotta magának az utóbbi években kiválóan teljesítõ középpályást. Az angolok egy bizonyos összeget átutalnak a Sporting számlájára, a Barcelona pedig így megspórolja a következõ idényre jutó Rochemback fizetést (1.4 millió), s kapott egy 600.000 eurós kompenzációt. Összességében tehát a Barcelona hatalmas pénzt bukott el a brazil játékoson, aki mostantól öt évig a Premiershipben szerepelhet.
Szintén tegnapi átigazolás, hogy a Barcelona eladta a 18 éves Franck Songo’ót a Portsmouthnak. A katalánok 300.000 eurót kaptak most az angol klubtól, mely még további 600.000 eurót utal át, ha Songo’o 20 mérkõzésen pályára lép a bajnokságban. Ezen felül a Barca 20%-ot megtartott a futballista tulajdonából, tehát egy késõbbi átigazolás alkalmával még pénzhez juthat Songo’o eladásából. A Barca C szakvezetése egyébként nem látott reális esélyt arra, hogy a játékos késõbb jelentõs szerepet tölthessen be a Nou Campban, ezért engedélyezték az átigazolást.