Krtikus Laportával szemben
Az elmúlt nyár eleje óta már nem tagja a Barcelona igazgatótanácsának és elnökségének sem Marc Ingla, aki korábban a marketingért és a sportügyekért felelõs alelnöki posztokat töltötte be a Barcelonánál. Az egykor magas rangú sportvezetõ most a ’Catalunya Rádiónak’ adott interjújában beszámolt arról, hogy az elmúlt idény során milyen tervekkel készültek a váltásra, illetve kritizálta Joan Laportát, korábbi kollégáját is.
A júliusi bizalmi szavazás eredményét követõen a klub vezetésének jelentõs része lemondott a posztjáról, mivel a pártoló tagoknak akkor több mint 60 százaléka a váltásra voksolt, és elküldte volna a teljes elnökséget. Joan Laporta elnök viszont maradt, akivel szemben kritikus hangot ütött meg Ingla.
„Négy feltételt tettünk le akkor az asztalra. A pártolói közgyûlésen ki kellett volna hirdetni, hogy tavaszra elnökválasztásokat írunk ki. Ezen kívül Ferran Sorianónak nagyobb szerepet kellett volna adni, és Laportának ezzel párhuzamosan háttérbe kellett volna lépnie. Ehhez kapcsolódóan mások is nagyobb figyelemhez jutottak volna a vezetésen belül. Az utolsó feltétel az volt, hogy a pártolói közgyûlés megadja-e a bizalmat az elnökségnek. Ezt egyébként késõbb megadta, de számomra nem egyenértékû 40.000 ember véleménye 600 emberével. A döntésekkel nem értettem egyet, ezért elhagytam a klubot. Mindez nagyon fájt, mert az elmúlt hónapokban éjt nappallá téve dolgoztunk az egyesületért. De nem úgy képzeltem már el a klubot, hogy Laporta áll az élén” – árulta el az érzéseit Ingla, aki ehhez még hozzátette, hogy „nem lát nagy változást a vezetési politikában. Éppen ellenkezõleg, sok elkapkodott, nem átgondolt döntés jut eszembe” – ítélkezett, s kritizálta azt az elképzelést is marketingszakemberként, hogy a Barcelona szeretne nyitni az Egyesült Államok felé, valamint csapatot indítana az MLS-ben.
„Nem értem ezt a döntést sem sportszakmai, sem üzleti megfontolásból. Egyrészt nem hiszem, hogy onnan olyan játékosokat le lehetne igazolni a késõbbiekben ennek révén, akik érdekesek lehetnek a Barcának. Másrészt pedig egy ilyen gazdasági világválság idején nagyon óvatosan, szerényen kell meghozni minden egyes döntést.”
A szakmai kérdésekrõl beszélve Marc Ingla, elárulta, hogy már 2007 õszén elkezdtek dolgozni azon Txiki Begiristainnal, hogy miként alakítsák a gárda jövõjét 2008 nyarán. „2007 novemberében összeültünk Txikivel, és arra jutottunk, hogy a csapatnak váltásra van szüksége, és ezt az elképzelésünket, a tetteket a Real Madrid elleni vereség csak fölgyorsította.”
„Tárgyaltunk Mourinhóval, aki egy zseni, és biztosan nagyon jó edzõje lett volna a Barcának is, illetve õ is szeretett volna hozzánk jönni, de Guardiola volt mindig is az elsõszámú jelöltünk, s ezen dolgoztunk nagyobb figyelemmel. Beszéltünk vele is, és engem már az elsõ egyeztetésen meggyõzött” – mondta el Ingla, aki azokat a korábbi híreszteléseket is kommentálta, hogy a Barcelona komolyan dolgozott Cesc Fabregas leigazolásán. „Elutaztunk Londonba, hogy tárgyaljunk Cesc ügyében, de Wenger jelezte, hogy az új csapata vezérének tekinti õt, ezért lehetetlen volt a megszerzése. De Xavit soha nem kínáltuk fel érte cserébe” – húzta alá Ingla.
Az ex-alelnök sok vélemény szerint ugyanakkor örökre nem tûnt el a Barcelona történetébõl, mivel jó esély van arra, hogy a 2010-ben következõ elnökválasztásokon Ferran Soriano elsõszámú segítõje lesz a kampányban, és gyõzelem esetén a klub vezetésében.