Eto’o már Milánóban | A klub hivatalosan is elköszönt tõle
A Barcelona a hivatalos oldalán búcsúzott el az elmúlt öt év gól gyárosától, avagy kameruni oroszlánjától, Samuel Eto’ótól. Az Eurobarca a következõ írásában az fcbarcelona.cat „búcsúanyagát” tárja a Kedves Olvasó elé, amelyben szó lesz Eto’o legszebb pillanatairól, mindenre elszánt mentalitásáról és a Barcelonával megnyert címeirõl is.
A hivatalos oldal összegzése elõtt még nem árt leszögezni, hogy Eto’o már Milánóban van, ahol a minap fog átesni az orvosi vizsgálatokon. Az afrikai támadó pár szót már nyilatkozott is olasz földön, és elmondta, hogy „örülök, hogy itt lehetek, és egyúttal gratulálni szeretnék a csapatnak, amiért az elsõ „rangadót” már meg is nyerte.” – mondta ’Samu’ az Inter 2-0-s, Milan felett aratott gyõzelmével kapcsolatosan, végül Massimo Morattiról, az Inter elnökérõl megjegyezte: „Õ egy csupa-szív ember.”
A jelen után térjünk vissza az fcbarcelona.cat által közölt cikkre, amelyben a Barcelona hivatalosan is elbúcsúzik az elmúlt öt év egyik legeredményesebb csatársztárjától.
Itt az idõ, hogy elbúcsúzunk, és megköszönjük Samuel Eto’ónak az elmúlt éveket. A kameruni csatár a Mallorcából érkezett Barcelonába, hogy aztán az Internazionaléba igazoljon. Az öt év alatt, amit Katalóniában eltöltött, 130 gólt szerzett tétmérkõzéseken, ezzel pedig az egyesület harmadik legtöbb gólt szerzõ játékosává lépett elõ. Csak César (235) és Kubala (196) elõzi meg.
Fontos gólok
Eto’o neve soha nem merül majd feledésbe, és nem csak a karaktere illetve a tudása, hanem a góljai miatt is, amelyek több esetben perdöntõnek bizonyultak. Ha kellett egy extra teljesítmény, õ ott volt, mint például a 2006-os, párizsi BL-fináléban, ahol õ egalizált, vagy éppen a mostani, 2009-es döntõben, amikor õ törte meg a csendet a Manchester United ellen.
Nyolc trófea
Az a két gól többek közt nagy részben hozzájárult a Barcelona 2006-os és 2009-es Bajnokok Ligája gyõzelméhez. Eto’o találatai viszont sokkal többet adtak ennél a két címnél a Barcának, hiszen ezen felül a klubbal háromszor megnyerte a La Ligát ( 2005, 2006 és 2009), kétszer a Spanyol Szuperkupát (2005, 2006), egyszer pedig a Copa del Rey-t (2009).
Ha pedig egyéni teljesítményre gondolunk, akkor a 2005-2006-os szezon gólkirályát tisztelhetjük a személyében.
Állandóan alapember
Eto’o akkor szerzõdött Barcelonába, amikor Frank Rijkaard volt a Blaugrana mestere. Rendszeresen kezdett mind a hétközi, mind a hétvégi meccseken, és ezeken óriási ütemben termelte a gólokat. 200 hivatalos tétmérkõzésen összesen 130-szor zörgette meg az ellenfelek hálóját – ezzel produkálva egy 0.65-ös meccsátlagot. Beszélhetünk akár a Rijkaard, akár a Guardiola-éráról, Samuel Eto’o mindig az elsõ számú 9-es volt a Barcelonában.
Példamutató hozzáállás
’Samu’ találatai mögött a képessége mellett egy roppant fontos dolog állt: a mindenre elszánt mentalitása, a mindenáron gyõzni akarása. Ez a fajta hozzáállás, illetve az-az óriási követelmény, amit õ állított fel magának, vezette õt néha nehéz szituációkba, mint például a súlyos sérüléseibe, amik kihatással voltak az adott szezonjára. (2006-2007-es esztendõben a Bremen ellen; 2007-2008-as idényben a Gamper-kupán a jövõbeli klubja, az Inter ellen). Mindkétszer visszatért – nem is akárhogyan. Gólokkal…
Búcsúként pedig elõbb betalált a római BL-döntõben, majd utolsó La Liga mérkõzésén is sikerült gólt szereznie a Deportivo ellen.
Köszönjük, Samuel!
Az egyesület tehát elköszönt Samuel Eto’ótól, a következõ napokban pedig az Eurobarca is egy több részes, nagy lélegzetvételû anyaggal búcsúzik majd el a Barcelona történelmének egyik legjobb támadójától.