Kemény tél, kemény meccs…

Sorsdöntõ kazányi fagyoskodás vár a Barcelonára

Az idõpont két héttel ezelõtt, a téma a Barcelona-Rubin Kazány mérkõzés, aminek a végeredménye 1-2 lett. Hogy miért elevenítettük fel ezt? Teljesen egyértelmû: a hazai pontvesztés az oka annak, hogy a Barcának szinte az életéért kell küzdenie szerda este a Rubin otthonában, hiszen jelenleg az F-csoport elsõ és utolsó helyezettje között 1 pont a különbség. A tét tehát nagy, és habár még egy esetleges botlás is kijavítható lenne, létfontosságú a három pont megszerzése.

A párharc azonban háromfordulós lesz, ugyanis a Barcelonának nem csak két félidõt kell lejátszania a Rubinnal az oroszországi meccs során, hanem a sorsdöntõnek ígérkezõ 90 perce elõtt még az idõjárással is dacolnia kell.

Mínusz 4-5 fok és a havazás, ez az a két jelenség, ami minden, csak nem megszokott Spanyolországban. Márpedig jelenleg ez jellemzi a kazányi idõjárást, és annak ellenére, hogy a pálya minõsége a hírek szerint kiváló, nem lehet felhõtlenül boldog a Pep-Team.

Az együttes egyébként hétfõ esti megérkezése után kedd délelõtt nem edzett azért, hogy a játékosok ki tudják pihenni a megszokottnál jóval hosszabb repülõutat, illetve, hogy amennyire csak lehetséges, akklimatizálódjanak az idõjáráshoz és az idõeltolódáshoz.

Délután viszont már edzést tartott Guardiola, aminek a katalán játékosok speciális ruházattal vágtak neki a már sokat emlegetett hideg hõmérséklet miatt. A csapat ugyanis készült a mostoha körülményekre, így Xaviék kötött sapkákban és kesztyûkben, valamint egy olyan ruhával jelentek meg, amelynek meghosszabbítottak a lábai, így gyakorlatilag a labdarúgók egész testét melegen tartja.

A mérkõzésen viszont már több kell, mint a komfortérzet, ott ugyanis már minden bizonnyal meg kell szakadnia a katalán együttesnek a Rubin Kazány ellen, hiszen a hazaiak két hete megmutatták, mire képesek. Veszélyes kontrák, zárt, magas védekezõ fal, és nem utolsó sorban óriási munkabírással, ám egyben sok kreativitással is rendelkezõ játékosok jellemzik az orosz bajnokot.

A Barca tehát nem támadhat majd eszetlenül, de jól meg is kell majd mozgatnia a César Navas által irányított védelmet, és az elõtte tornyosuló középpályát. A játék képe valószínûleg nem fog változni a barcelonai találkozóéhoz képest, azaz a katalánok birtokolják majd a labdát, az oroszok pedig kontrázni fognak.

A Barcelona kezdõcsapata – az óriási tét lévén – valószínûleg semmilyen meglepetést nem tartalmaz majd, azaz Valdes kapus elõtt az Alves-Piqué-Puyol-Abidal négyes fog felállni, hiszen a brazil jobb bekk hétfõtõl már teljes értékûen edz. A középpálya a Touré Yaya-Xavi-Keita hármasé lehet, míg elõl a Messi-Ibrahimovics-Iniesta trió próbálkozhat a gólszerzéssel.

Ez a felállás annyiban változhat, hogy amennyiben Henry a kezdõben kapna helyet, úgy Iniesta húzódna vissza Keita helyére. Minden más személycserére kevés az esély, esetleg még Maxwell játékát lehet megemlíteni, mint lehetséges verziót, illetve ha Alves mégsem tér vissza ilyen korán, úgy Puyol léphet ki a jobb szélre, és a középsõ hátvéd Márquez lehet a biztos kezdõnek számító Piqué mellett.

A mérkõzés esélyesének kiléte tehát erõsen kérdéses, hiszen a Barcelona egyértelmû tudásfölénye eltörpülhet a nem a legideálisabb körülmények, illetve a Rubin szervezett kontrajátéka mellett.

Ezek tudatában pedig Xaviéknak fel kell kötni az alsónemût, ha egy nagy lépést akarnak tenni a nyolcad döntõbe való jutás felé…

Rubin Kazány-FC Barcelona
Kazány, Centralny stadion
18:30
Vezeti:
Konrad Plautz (osztrák)  

Rubin Kazány: Ryzhikov – Salukvadze, Sharonov, C. Navas, Ansaldi – Ryazantsev, C. Noboa, Semak, Kaleshin – Domínguez, Karadeniz.

FC Barcelona: Valdes – Alves (Puyol), Márquez, Piqué, Abidal (Maxwell) – Touré Yaya, Xavi, Keita (Iniesta) – Messi, Ibrahimovics, Iniesta (Henry).