Messi szerezte a Barcelona 5100. bajnoki gólját
Konganak a vészharangok, pánik mindenütt, az emberek temetik a Barcelonát… Jelenleg még persze nem így fest a helyzet, ám a pesszimistább hangok kezdik felütni a fejüket, és kritizálni a Pep-Teamet annak játéka és utóbbi hetekben nyújtott eredményei miatt. Ráadásul a Real Madrid a szombat esti, Sevilla elleni gyõzelmével jobb gólarányának köszönhetõen átvette a vezetést a tabellán. Mi lesz most?
Még mielõtt kifejtenénk a vitaindító kifejtésünket, ismertetjük a tényt, hogy Leo Messi szerezte a Barcelona 5100. bajnoki gólját a klub történelmében, miután Almeríában duplázni tudott. Az argentin extraklasszis elsõ találata, ami szabadrúgásból esett, volt az 5100., míg egyszerûbb matematikai számítások után kikövetkeztethetõ, hogy a második találta az 5101. lett a klubtörténelemben.
Messi és az 5100. gól párosa különben azért is érdekes, hiszen a tavalyi szezonban a Racing Santander elleni találkozó alkalmával szintén 2009 Aranylabdása volt az, aki e téren beírta magát az egyesület históriáskönyvébe, hiszen az ominózus 90 percen õ szerezte a katalánok 5000. bajnoki találatát. Messi tehát további lapokba véste bele magát, mint az FC Barcelona jelenkori együttesének a meghatározó alakja.
Érdekes és a Messit támadók táborának egy jelentõs fricska, hogy az argentin támadó a Barcelona 23, tegnap este leadott lövésbõl 11-et vállalt magára, 11 alkalommal cselezte át magát a hazai védelmen, illetve 5 gólhelyzetet érõ passzt jegyzett.
Mi lesz most?
Jön a Valencia a Camp Nouba március 14-én, vasárnap 19 órakor. Ezen kívül semmi érdemleges. Illetve Josep Guardiola fiai hatszor fognak tréningezni, mivel a csütörtöki nap kivételével minden egyes nap lesz edzése Xaviéknak.
Viccet félretéve, az almeríai döntetlen túldramatizálásában jelentõs szerepet játszhat az, hogy a Real Madrid szombat késõ este óriási hajrával legyõzte a Sevilla együttesét a Santiago Bernabeuban 3-2-re, amivel jelenleg átvette a vezetést a tabellán. Ezen kívül azonban semmilyen ok nem utal a pánikhelyzetre, lévén, hogy Messiék csúsztak-másztak a 2-2-es döntetlen alkalmával, a sok helyzet pedig arra utal, hogy a katalán játékosok türelmesen és pontosan építették fel a támadásaikat.
Persze sok volt, amit nem, azokat ki kell elemezni, és javítani kell õket, viszont messzemenõ következtetéseket nem szabad levonni a találkozóból. Véleményem szerint ugyanis egy bizonyos mennyiségû pontelõny sosem azért van – vagy legalább így is értelmezhetõ – , hogy az a szezon végéig ugyanakkora maradjon. Az adott differencia ugyanis remekül fedezi pont az ilyen hullámvölgyeket, mely után ennek következtében még minden esélye megmarad a Barcelonának, hogy megvédje a címét.
Ezt a gondolatmenetet követve, ahogy az ötpontos elõnynél sem adják még oda a bajnoki címet, úgy a jóval a bajnokság vége elõtt a második helyen tanyázó csapattól sem fogják elvenni az esélyt, hogy megszerezze azt. Sõt, ez a második hely csak a rosszabb gólkülönbség miatt van…
A feladat tehát egyszerû: el kell menni majd a Benabéuba, és legyõzni a legfõbb riválist, s ezzel eldõl, ki a jobb. Addig ugyanis két dolgot is bizonyíthatnak majd a csapatok: egyrészt azt, hogy a ’Clásicóig’ is be tudják húzni a meccseiket, és érzékeltetni, hogy hosszútávon is effektívek, ami a bajnoki cím egyik alapfeltétele. Az egymás elleni meccsükön pedig eldõlhet, ki a jobb ebben az idényben a másiknál – persze, egy meccsen nem mindig a valódi erõállapotok tükrözõdnek a végeredményben, de ez a találkozó más lenne ebben a tekintetben is.
Semmi nincs eldõlve, extra motivációval pedig még ez a hátrány is elõnnyé kovácsolható.