Rosell: „A héten beszélek Peppel”

Jön az új vezetés: Txiki biztosan megy, Cruyff elveszítheti kinevezését

Sandro Rosell a vasárnap esti választási gyõzelme után még nem nyilatkozott a sajtó elõtt bõvebben, csak egy köszöntõbeszédre vállalkozott, így a leglényegesebb kérdésekrõl csak a hétfõn délben tartott sajtótájékoztatóján számolt be. A jövõbeli elnök sok kérdésre válaszolt, ám bizonyos személycserékrõl csak július elseje után szeretne nyilatkozni, és ide tartozik a technikai igazgatói szerepkör is, ahonnan Txiki Begiristaint várhatóan eltávolítják.

Rosell hétfõn reggel már nem töltötte tétlenül az idejét, máris fölhívta Pep Guardiolát, és Joan Laportát is. „Már beszéltem Peppel és Laportával is. Laporta fölajánlotta a segítségét, hogy ez az átmeneti idõszak a lehetõ legkönnyebben folyjék le. Ezen a héten beszélni fogunk, és igyekszünk megoldani majd a legfontosabb adminisztratív kérdéseket.”

„Beszéltem Peppel, és még mielõtt elmenne nyaralni (négy nap múlva indul – a szerk.) beszélni fogunk, hogy megpróbáljuk még jobbá tenni a csapatot már akár azelõtt, hogy elkezdõdne a mandátumunk. Ma úgy 10-15 percet beszéltünk, fõként a vasárnapi választásokról, hogy hogyan alakultak a dolgok, és megállapodtunk, hogy néhány napon belül asztalhoz ülünk. Txikivel kapcsolatban el kell mondani, hogy még mielõtt vele beszélnénk, beszélünk Peppel, hogy lássuk, neki mik a szándékai” – magyarázta Rosell, arra a kérdésre is válaszolva, hogy mi lesz Txiki Begiristainnal, ám a technikai igazgató garantáltan elhagyja a posztját.

„Nem állapodtunk meg egy játékossal sem egyelõre, nincsenek titkos sztárok a kamrában. Ha Pep úgy gondolja, hogy segíthetünk neki az igazolások tekintetében, úgy meg fogjuk tenni. Övék az utolsó szó. A kapcsolatainkat és ismereteinket a rendelkezésére bocsájtjuk.”

Érdekessége volt a választások napjának, hogy Joan Laporta megölelte õt a gyõzelme után, ám arról azért nincs szó, hogy a korábbi ellenlábasok kibékültek volna, sõt, Rosell fönntartja, hogy egy korábbi, Laporta elleni följelentését végigviszi ezt követõen is. „Nem vártam Laporta ölelését, mert hátulról érkezett, és igen, valóban megölelt, de nem az a fontos, hogy mit mondott, és mit éreztem, hanem hogy ezekben a napokban mindent a klub érdekében fogunk tenni közösen.”

Várható viszont, hogy a tavasszal tiszteletbeli elnökké kinevezett Johan Cruyffal egyáltalán nem fog kapcsolatot fenntartani Rosell, sõt megeshet, hogy megfosztja ettõl a tisztségtõl õt az új vezetés. Ezzel kapcsolatban hétfõn csak annyit mondott Rosell: „Cruyff Dél-Afrikában van, nem? Nincs meg a telefonszáma, de miután beszéltünk Laportával fogunk beszélni vele is.”

„Nem tetszett nekünk, hogy a sociók háta mögött, az õ véleményük kikérése nélkül nevezték ki tiszteletbeli elnöknek, és a felmérések szerint a pártoló tagok is osztják ezt a nézetünket.”

Általánosságban az elnöki mandátumának elkezdése elõtt Rosell kiemelte: „Három fõ célunk van: Fönntartani a sportszakmai területet, úgy ahogy van, hiszen ez a világ legjobbja. A második, hogy egyesítsük az egész szurkolói közösséget, mert így leszünk az elsõk szociális téren is, és harmadrészt fontos, hogy ha hat év múlva végigsétálunk az utcán, akkor az emberek normálisnak tartsanak minket továbbra is.”

Cesc Fabregas leigazolása természetesen komolyan foglalkoztatja a sajtót, s mivel Laporta mandátuma lassan lejár, elképzelhetõ, hogy majd Rosellnek kell megpróbálnia leigazolni a középpályást. „Érdekes volt az a felmérés, ami szerint nem szabad 30 milliónál többet fizetni Cesc-ért, ami igazolta, hogy sokan nagyon is jól értenek a focihoz. Errõl a témáról fogunk beszélni Laportával is, amikor találkozunk. Ha a technikai vezetés kéri a megszerzését, meg fogjuk próbálni leigazolni.”