Az elõzõ elnökség költségvetési adatai hamisak | 70 milliós veszteség
Az FC Barcelona az elmúlt szezonban a korábban közölt 11 millió eurós nyereséggel szemben 69 millió eurós veszteséget könyvelt el – legalábbis errõl számolt be szerdán délben a klub új gazdasági alelnöke, Xavier Faus. Faus elmondta, hogy a pénzügyi mérlegben általuk észlelt eltérések felderítésére egy külsõ könyvvizsgálói csoportot kértek fel, akik a fenti eredményre jutottak.
Június végén Joan Oliver korábbi általános igazgató arról számolt be, hogy a Barcelona nettó 11 millió eurós nyereséggel zárta a 2010-2011-es szezont, miután 445.9 millió eurós bevételt és 428.7 millió eurós kiadást ért el. A valóság azonban közel sem ez, legalábbis a Deloitte, svájci könyvvizsgáló cég nem ezeket az eredményeket találta, hanem jóval kevesebb bevételt, és több kiadást is.
Ezek szerint a Barcelona a 2009-2010-es idényben 408.9 millió euró bevételt ért el, viszont a kiadásai 477.9 millió euróra rúgtak. Ez 69 millió eurós veszteséget jelentene, de ehhez még további kiadások is hozzájönnek, így összességében a klub 77.1 millió eurós veszteséggel zárta az idényt. Ezzel a Barcelona nettó adóssága történelmi magasságokba emelkedett, és elérte a 442 millió eurót. Xavier Faus gazdasági alelnök ezzel kapcsolatosan a következõket mondta: „A Barçának van egy strukturális problémája, amit az elmúlt hat évben képtelen volt megoldani. Az elmúlt évek kiváló sportbeli eredményességét nem sikerült megfelelõ gazdasági tevékenységgel együtt elérni. Az új vezetés célja, hogy sikerüljön fenntartani a sportbeli sikereket egy fenntartható pénzügyi modell keretében” – nyilatkozta Faus, aki sietett leszögezni, hogy komoly baj nincs, miután rengeteg értékkel bír a klub.
„Az FC Barcelonának számos rejtett tartaléka van, amit nem lehet feltüntetni a kimutatásokban. Ilyen a sok tehetséges fiatal játékosunk, a földterületeink, aminek több mint 250 millió euró az értéke. Miénk a világ legjobb játékosa, illetve van nyolc friss világbajnokunk. Úgyhogy ez nem egy drámai szituáció.”
„Az igazgatótanács célja az, hogy lépésrõl lépésre jussunk több pénzhez, és fokozatosan törlesszük az adósságunkat. Azokat az átigazolásokat, amik nem oldhatók meg az anyagi helyzetünk tükrében, nem fogjuk végrehajtani, de természetesen megpróbáljuk leigazolni azokat, akiket az edzõk kérnek tõlünk, igaz, csak racionális keretek között.”