Ramos büntetés nélkül megúszta | Példátlan következetlenség
Aki látta az El Clásicót, vagy olvasta az Eurobarca összefoglaló cikkeit, már tud róla, hogy a Real Madrid játékosai a klub nevéhez, történelméhez és méretéhez legkevésbé sem méltó módon zárták le a spanyolországi csúcsrangadót. A mérkõzésbõl még egy óra sem telt le, mikor a Barcelona már 4 gólos elõnynél járt, ezt pedig a fehérmezesek nem bírták tovább idegekkel, természetesen tisztelet a kivételnek. Az egyoldalúan eldurvuló mérkõzés után a spanyol fegyelmi bizottság minden fajta szankció nélkül továbblépett, gyakorlatilag szemet hunyva a történtek fölött.
Josep Guardiola nem az az ember, aki kritizálni szokta a bírókat, vagy bárki mást akár, és a Barcelona sem az a klub, amely mások hátrányba hozásáért szokott kardoskodni, még ha elõnyt is jelenthetne ez a katalán klub számára. Így tehát kevéssé valószínû, hogy a klub részérõl bármi fajta megnyilvánulást lássunk a jövõben az említett eseteket illetõen, teljesen jogosnak gondolom azonban szurkolók, újságírók és a labdarúgás pártatlan szerelmeseinek felháborodását a történtek után.
Elsõként le kell szögezni, hogy a játékvezetés minõsége legkevésbé sem volt méltó egy Barcelona – Real Madrid összecsapáshoz, gondolva itt arra, hogy mindkét oldalt hátrányosan érintõ rossz döntések tömkelegét láthatták a nézõk, és ilyenformán Iturralde González is hozzájárult a mérkõzés eldurvulásához. Ez azonban még nem menti fel a Real Madrid néhány játékosát, hétfõ este minõsíthetetlenül viselkedtek.
Nehéz szó nélkül hagyni azt, hogy Ricardo Carvalho sok rendkívül alattomos, sárgalapokat érõ szabálytalanságot követett el, vagy hogy a rövid idõre beálló Arbeloa nem védekezni vagy támadni, látszólag sokkal inkább az arra járókat felrúgni, ellökni állt be. Mégsem pazarolnék ezekre több szót, hiszen ez az írás nem jött volna létre, ha Sergio Ramos megkapja a büntetést, amiért jócskán megdolgozott. Ez azonban nem így történt.
Azon felül, hogy a videón jól láthatóan felrúgja Messit, majd piros lapja után lepofozza az oda reklamálni sietõ Puyolt, végül Xavit és Tito Villanovát, érdemes a lassításoknál odafigyelni még valamire. Nevezetesen arra, hogy Ramosszal egy idõben Lassana Diarra is érkezik, hogy véget vessen Messi alakításának. Bizony kijelenthetjük, hogy Messi, a Barca, sõt a madridiak négyese számára is hatalmas szerencse ez, ugyanis ha Lass nem ugrik közéjük, akkor fõszereplõnk belépõje könnyedén elérhette volna célját, azaz egy még jóval súlyosabb szabálytalanságot. A szándék egyértelmû, a labda a közelben sem volt, és ahhoz sem igazán fér kétség a lassítások alapján, hogy ez a végeredménynél lényegesen durvább szabálytalanságnak indult.
A Spanyol Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága azonban figyelmen kívül hagyta ezt, az egybõl kiérdemelt piroslap elõtti szabálytalanságokat és sárgalapot, és azt is, hogy a kiállítás után még két-három komoly ütést, lökést kiosztott a spanyol válogatott jobb bekk, és végül egyáltalán nem kapott büntetést. A spanyol lapok ugyan egy mérkõzéses eltiltásról írnak, ám ez csak a piroslap után járó automatikus egy mérkõzést jelenti.
Nem az elsõ eset, és nem is a második, hogy a Barcelona játékosait nagyban veszélyeztetik a sporttársak. Gondoljunk csak a legutóbbi Atletico Madrid elleni rangadóra, de nem kell visszaemlékeznünk az elõzõ idényben sem messzire, hogy hasonlóakat találjunk. A Barca játékát bizony meg lehet fogni, egészen pontosan szét lehet törni, sok alattomos szabálytalansággal. Nincs az a játékos ugyanis, aki egy idõ után ne kezdene el félni a pályán, ha ilyen belépõket kell elszenvednie. Amíg azonban ilyen súlyú, mértékû szabálytalanságok szankció nélkül maradhatnak, semmi sem tartja vissza a csapatokat, játékosokat a sportpályára legkevésbé sem illõ eszközök használatától. És éppen ez a veszély a fontos, ez az, ami foglalkoztathatja a Barcelonát, a játékosokat, a szurkolókat, és engem, nem pedig az, hogy éppen egy vagy négy mérkõzést kénytelen Ramos nélkül lejátszani a fõvárosi gárda.