Guardiola kitart Laportáék mellett

Rosellék nem vonják vissza a feljelentést, amirõl a sociók döntöttek

Gyakorlatilag 2010 júliusa, azaz Sandro Rosell és csapatának hivatalba lépése óta tart a hajtóvadászat az FC Barcelona korábbi vezetése, és annak feje, Joan Laporta ellen. A közismerten rossz viszonyt ápoló vezetõk közül Rosell a pártoló tagok jóváhagyásával bíróság elé küldte Laportát sikkasztás vádjával, és úgy tûnik, hogy ettõl még az sem menti meg az ex-vezetést, hogy Josep Guardiola a hétvégén elõször foglalt állást nyíltan a kérdésben. Laporta vagyonát pénteken zár alá vehetik.

A két oldal között folyamatos a nyilatkozatháború Rosell csapatának hivatalba lépése óta. Amíg az új vezetõk azzal vádolják Laportáékat, hogy pénzügyileg tönkretették a klubot, illetve fölvetették a sikkasztás gyanúját, addig Laporta és csapata ezt tagadja, és csupán lejárató kampánynak minõsíti a vádakat.

Eleddig Pep Guardiola edzõ nem szólalt meg a kérdésben, de most szombaton, a pártolói küldöttgyûlés alkalmából megtörte a csendet, kiállt a korábbi vezetés mellett, és ugyan nem kérte, de érzékeltette: az lenne a legjobb megoldás, ha a viszálykodásnak vége lenne.

„Nagyon mély érzéseim vannak az elõzõ igazgatótanács iránt. Erõs az érzés, mert õk választottak engem, és nem egyszer mondtam már, hogy az érdem az övék. Ezt magamban hordom, éppen ezért nagyon szomorú vagyok amiatt, ami történik. Nem értem a törvényeket, nem értek sok dolgot, de az a vezetés kivételes dolgokat vitt véghez. A klubot a jelenleginél sokkal rosszabb állapotban vették át, és nagyon nagy dolgokat értek el. Remélem, hogy nem így mennek tovább a dolgok.

„Nem tudom, hogy mi lesz a vége, de remélem, hogy jó véget ér a történet. Tudom, hogy szenvednek a történtek miatt, és ezt nem érdemlik meg. Végtelenül becsülöm õket, és szomorú vagyok” – szögezte le Guardiola a sajtótájékoztatóján.

A klub jelenlegi vezetése állítólag „meglepõdött” a tréner szavain, de mivel úgy értelmezik a nyilatkozatát, mint egy pártoló tag véleményét a sok közül, így minden megy tovább a maga útján. Ismert, hogy Rosell elnöksége az egy évvel ezelõtti közgyûlés napirendi pontjai közé terjesztette fel azt a kérdést, hogy bíróság elé vigyék-e Laportáékat, és akkor a sociók ezt megszavazták. Illik megemlíteni, hogy maga Rosell tartózkodott a voksolásnál.

Toni Freixa szóvivõ vasárnap elmondta: „Nem vártuk Guardiola tegnapi szavait, de tiszteletben tartjuk és elfogadjuk. Neki is meg lehet a véleménye, de nincs mit mondanunk ezzel kapcsolatban.”

„Nem tudjuk megkerülni a sociók akaratát és a törvényeket. Jogállamban nem lehet mást tenni, még ha vannak is demagóg reakciók, hogy ki szenvedi meg a történéseket. A Barça legfõbb ítélkezõ szerve kifejezte az akaratát, õket pedig nem becsülhetjük le, más döntéseket hozva” – jelentette ki Freixa, utalva arra, hogy a sociók döntöttek a kérdésben, nem pedig a klub vezetése.

Joan Laporta egyébiránt hétfõre interjút beszélt meg a Catalunya Rádióval, de nem sokkal a mûsor elõtt ezt lemondta, és csak egy villámnyilatkozatot adott. „Személyes okokból ma nem tudok elmenni interjút adni, de ezt meg fogom tenni, és minden el fogok mondani. Ebben a pillanatban csendben kell maradnom. Az elnökségbeli társaim és a családjaik is megszenvedik ezeket a pillanatokat.” A bíróság pénteken zárolhatja Laportáék vagyonát.