Martino: „Kemény feladat elõtt állunk”

Nem kell stílust váltani | Továbbra sem beszél a jövõjérõl

A hétvégén a Getafét fogadja a Barça a spanyol bajnokságban. A mérkõzést felvezetõ sajtótájékoztatón Tata Martino komoly kihívásnak nevezte a mérkõzést. A vendégek a kiesés elkerüléséért, a hazaiak a bajnoki remények életben tartásáért harcolnak, így nagy küzdelem várható az edzõ szerint.

„Eltérõ célok összecsapása lesz a Getafe elleni meccs. Nagyon összetett feladat lesz, az ellenfelünk ugyanis pengeélen táncol. Nem látok különösebb okot, amiért máshogy kéne hozzáállnunk ehhez a mérkõzéshez, mint tettük azt a Bilbao ellen. Sok szenvedéllyel, gyõzni akarással és motivációval kell fellépnünk. Épp most játszottunk két meccset is a nehéz idõkben, és egészen az utolsó pillanatig életben akarjuk tartani a bajnoki címrõl szõtt álmainkat. Az esély ugyan nem túl nagy, de mégis létezik… Az Elche elleni meccsig mindenképp meg kell tartanunk legalább a matematikai esélyt a címre.”

„Ezek a játékosok sosem fáradnak bele az összecsapásokba és a gyõzelmekbe. Hiába kell folyamatosan nagyon komoly problémákat leküzdeni, még mindig versenyképesek.”

Nem kell változtatni a stíluson

„Néhányan azt hangoztatják, hogy félre kell tennünk a stílusunkat és a mai divatos játékrendszereket kell átvenni. Ezzel nem értek egyet… A Guardiolát és engem ért kritikák nem összehasonlíthatóak. Amit õ elért a csapattal, az az egyik legnagyobb dolog, ami valaha történt, nem csak a Barcelonánál, hanem a világfutballban is.”

Madridi finálé

„Az a két csapat jutott be a BL-döntõbe, melyek idén a legjobban végezték a dolgukat. Kissé talán az Atleticót támogatom, Simeone miatt, de nincs igazi favoritom.”

Mi lesz jövõre?

„Csak a két hátralévõ mérkõzésre akarok koncentrálni. Azért mondok kettõt, mert ennyi szükséges a remények életben tartásához… Zubizarretával folyamatosan egyeztetünk a jövõrõl. Nem kért maradásra, hiszen még érvényes szerzõdésem van, szóval nem kell semmit mondania ebben az ügyben. Ez egy nagyon küzdelmes szezon volt, de azt nem mondanám, hogy problémás. Leginkább tanulóévként írnám le.”