Lucho-Messi: üzenet értékû döntés

Ha Messi padozik, bárki padozhat | Az argentin személyiségfejlõdése

Mindenki emlékszik az idei év januárjának elsõ napjaira, amikor is Luis Enrique kihagyta Messit a kezdõcsapatból a Real Sociedad ellen az Anoetában, a csapat veszített, a tréner pedig a sajtóértesülések szerint a menesztés szélére került. Azóta nagyon sokat fejlõdött a két fél kapcsolata, amit mi sem jelez jobban, mint Messi hétvégi kihagyása a kezdõcsapatból, majd a gyõztes gólja. Ez nem csupán egy döntés volt, hanem üzenet a többiek felé. 
 

 
Luis Enrique a kinevezésekor hangsúlyozta, hogy egy csapat úgy játszik, ahogy az edzéseken dolgozik, és az a játékos nem lehet a kezdõcsapat tagja, amelyik nem edzett az adott összecsapás elõtti napokban. 
 
Pontosan ez történt most Messivel, hiszen az argentin elõbb egy fárasztó, hosszú utazást tudott le, hogy visszatérhessen Barcelonába, majd pénteken megszületett a második gyermeke, aminek következtében a tréner engedélyt adott a számára, hogy távol maradjon az elsõ keret tréningjétõl. Ez egyben azt is jelentette, hogy Messi az Atlético elleni rangadó elõtt egyetlen egy edzést sem tudott a csapattal abszolválni, ami rögtön kérdéseket vetett fel a dél-amerikai csillag állapotával és kezdõtagságával kapcsolatosan. 
 
Messi végül a kispadon kezdte a találkozót, az 59. percben, 1-1-es állásnál állt be, majd eldöntötte a találkozót, és nagy mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a Barça egyértelmûen dominálja a találkozót az utolsó 30 percben. A csapat illetve Messi mutatott játékán és az eredményen túl azonban bõven van plusz hozadéka is ennek a döntésnek. 
 
Egyrészt Luis Enrique hû maradhatott az elvéhez, hogy aki nem edz, az nem játszik a meccs elejétõl fogva. Kevés fontosabb dolog van egy, a hierarchia tetején álló ember számára, mint az, hogy be tudja tartani az ígéretét. Egy futballklubnál ráadásul emellett figyelni kell az eredményesség fenntartására is, ami szintén sikerült, hiszen már Messi nélkül is jól futballozott a Barcelona, így Lucho nagyon is elégedett lehetett a döntésével. 
 
Másrészt, és ami még ennél is fontosabb, a döntés üzenet volt az elsõ keret többi játékosa számára: ha ugyanis a világ legjobbja képes mindenféle zokszó nélkül leülni a kispadra, és kiváló mentalitással beszállni a mérkõzésbe, akkor a többieknek egy szavuk sem lehet majd hasonló döntésnél. Az elmúlt idényben nem egyszer lehetett látni Suárez vagy Neymar arcán az elégedetlenséget, amikor Lucho elvétve lecserélte õket, ám a szombaton történtek e téren is pozitív változást hozhatnak. 
 
Ami egyébként szintén örömteli az eseményekben, az nem más, mint Messi személyiségfejlõdése. Az elmúlt években mind Guardiola, mind Martino megemlítette, hogy Messi egyszerûen nem szeret pihenni, ezért inkább a könnyebb mérkõzéseken is a kezdõbe jelölik a konfliktusok elkerülése érdekében. Amikor sokat volt sérült két idénnyel ezelõtt, komoly szakmai reputációval rendelkezõ orvosok tanácsolták neki, hogy változtasson ezen a mentalitásán, mert õ sem lesz fiatalabb.
 
Az Atlético elleni mérkõzés elõtt Messi konzultált Luis Enriquével, és belátta, hogy edzés nélkül, hosszú utazás és a második gyermeke miatti izgatottság révén nem lesz optimális állapotban, ezért kár lenne kockáztatni a szezon elején.
 
Luis Enrique tehát több legyet ütött egy csapásra, mi több, a Messivel való kapcsolata is tovább fejlõdik, és újabb szakaszba ért.