Volt minden, mint a búcsúban. Talán így lehetne legjobban jellemezni az egyéni teljesítményéket a Paris Saint-Germain elleni BL-nyolcaddöntő visszavágóját követően, de a relatíva jobb játék ellenére nem osztogattuk a jó pontokat, mert az eredmény sajnos nem lett végül túl fényes. Vannak olyanok, akikkel elégedettek voltunk, és olyanok is, akik formán kívül játszottak, nekik szigorúbb osztályzatokat adtunk. A ti értékelésetek összesítését is megtaláljátok a cikkben, pontozni meg ezek alapján az elvek alapján szoktunk.
Utoljára pontozhattatok a BL-ben ebben a szezonban, a közel 1000 értékelés után pedig az alábbi eredmény jött ki. Mi egy kicsit szigorúbbak voltunk nálatok, de a legtöbb játékosnál nincs nagy eltérés – Griezmannnal és Dembélével szemben voltunk kritikusabbak, mert tőlük egy ilyen meccsen főszerepet vártunk (volna), Firpo meg teljesen poszton kívól játszva is korrekt volt, őt talán azért értékeltük jobbra nálatok.
A kezdőcsapat:
Ter Stegen: 6
Az este nem róla szólt a meccs, amikor kellett, kijött a hosszú indításokra, lapos beadásokra, de komoly védeni valója nem akadt, nem veszélyeztette sokszor a kaput a PSG, Mbappé 11-esénél meg nem volt esélye.
Mingueza: 6
Nem sokat játszott, és bár különösen nagyot nem hibázott a bő félóra során, amit a pályán töltött, Koeman több, mint valószínű, hogy azért vette le a pályáról, mert nem bírt Mbappé sebességével, és miután egyszer felrúgta a franciát — amiért utána sárgát is kapott —, nem érte meg megkockáztatni, hogy később esetleg kiállítsa a bíró, mert ez eléggé benne volt a pakliban.
De Jong: 7
Vezére volt a védelemnek, úgy, hogy elviekben ő nem hátvéd, csak azon a poszton is tud játszani. Nem ez volt az első alkalom, hogy Koeman hátul ad neki szerepet, de nem indokolatlanul teszi, mivel most is megnyerte a párharcait, ha kellett, keményen odalépett, többször is remekelt a labdakihozatalokban és volt három labdaszerzése is. A csapat egyik legjobbja volt.
Lenglet: 5
Szürke volt, túlzás lenne azt állítani, hogy vezére volt a védelemnek, ráadásul ő hozta össze a párizsiaknak a tizenegyest, amikor rálépett Icardira. Nem volt nagy fault, szándékos sem volt, de pont elég volt ahhoz, hogy a VAR kiszúrja és gól legyen belőle.
Dest: 6
Megint szélsőként lépett pályára és inkább a Barcelona támadásait segítette — és ezt sokszor sikeresen is tette. Inkább az első félidőben játszott jól, ígéretesek voltak a megindulásai, és sokszor gondot okozott Kurzawának. Nem volt annyit játékban, mint Alba a túloldalon – sőt, nála kevesebbet csak Dembélé találkozott a kezdők közül a labdával (Minguezán kívül) -, de amikor felért a támadásokkal, több jó megmozdulása is volt, majd főszereplő lehetett volna, de egy szép csele után csak a kapufát lőtte szét. A második játékrészre valószínűleg elfáradt, bár próbált aktív lenni, de sokat már nem tudott hozzátenni a csapat játékához, így a cseréje indokolt volt.
Busquets: 7
Ritkán mondható el róla ilyesmi, de vállalkozó szellemű volt, a kapuralövések tekintetében is, egy fejese után még gólt is majdnem szerzett. 109 átadásából 102 volt sikeres — ő passzolt a legpontosabban —, volt két kulcspassza és két kaput eltaláló lövése/fejese. Koeman ugyan lecserélte, de ennek ellenére is ki kell emelni Busquets mai teljesítményét, mert nem csak jól, de veszélyesen is játszott.
Pedri: 7
Rendkívül hasznosan játszott, olykor látványosan is, amikor áthámozta magát az ellenfél játékosain – ahogy például a lenti videóben. Messi és Busquets után ő ért legtöbbször a labdához, és adott egy gólpasszt papíron Messinek, de ott inkább a csapatkapitájnyt kellett dicsérni. Ahhoz képest, hogy egy hete a sérülésétől tartottunk, ennek nyoma sincs mára. Nagyon hasznos tagja a középpályának, és kis szerencsével több kulcspassza is lehetett volna, mint egy…
This sublime move from Pedri just brought Iniesta memories to my mind. The sleekness and the effortless grace with which he found his way past all three PSG players was so 😍😍😍
PEDRI>>>>> pic.twitter.com/yxUoBQA3MG
— YOUTUBE: WATCHBARCA (@WatchBarca_) March 10, 2021
Jordi Alba: 6
Az első félidőben kevesebbet volt az ő oldalán a labda, és ha nála is volt se mindig tudott előre passzolni. Mint mindig, most is Messit kereste legtöbbször beadásokkal, vagy ha ,,nem volt kinek” passzolni is neki passzolt, de részt vállalt a támadásokban, visszafutni védekezni nem nagyon kellett, mivel a franciák ritkán lépték át a felezővonalat.
Messi: 6
Sokkal jobb értékelést is kaphatott volna, ha… Hosszú idő után láttuk őt úgy játszani, hogy hatékonyan is védekezik, és mellette 7 (!) alkalommal kapura is lő, ezt fokozva azzal, hogy négy kulcspassza is van, és akaszt egy piszkos nagy gólt Navas kapujába. Ha az első félidőben nyújtott teljesítménye megmarad, vagy még annál is többet nyújt, akkor most más hangnemben írnánk róla, de nagy nyomás ide, vagy oda, borzalmasan rúgta azt a kihagyott tizenegyest az első 45 perc végén még akkor is, ha 11-esekben kivételesen mégsem ő a legjobb. Szokás azt mondani, hogy a futballban a ,,ha” és a ,,volna” szavak nem játszanak, ami igaz is, de gondoljunk csak bele, hogy mi történhetett volna 1-2-nél… Mindenesetre a második félidőben ennek hatására, vagy ettől függetlenül, de visszaesett, össze se lehetett hasonlítani a két játékrész közötti formáját és hangulatát.
Griezmann: 4
Az este abban a formában tündökölt, amiért sokan és sokszor kritizálják: nem volt húzóember egy nagyon fontos meccsen, egy erős ellenféllel szemben. Mindössze 65 átadása volt 93 perc alatt. Az első félidőben a passzai nem voltak pontosak és rendre rossz megoldásokat hozott és a másodikban sem vállalt többet a labdával, amikor helyzetbe kerülhetett volna. Egy kaput eltaláló lövése volt, két kulcspassza, de nem ő az egyetlen, aki formán kívül játszott.
Dembélé: 3
Ha valakire mérges most minden Barcelona-szurkoló, akkor a francia fiatalember lehet az. Azt biztosan bebizonyította, hogy nem befejező csatár, de hogy hogyan tudott három ordítóan nagy ziccerben ennyire botrányos befejezést véghez vinni, ilyen magas szinten… Egyszer kilőtte a labdát (igaz jobb lábbal) az Eiffel-torony magasságaiba, egyszer pedig lerúgta Navasnak a földre gyakorlatilag. Azért azt is érdemes megemlíteni, hogy összesen 43 alkalommal ért labdához — csak összehasonlításképpen Messi 125-ször — és 29 passzából csak 19 volt sikeres, de utóbbi részünkről lehetett volna nulla is, ha értékesít 2 helyzetet cserébe. Való igaz, hogy Messi kihagyott egy tizenegyest, de közben lőtt egy gólt 30 méterről, irányította a csapatot; Dembélének viszont „csak” annyi lett volna a dolga, hogy miután helyzetbe hozzák a társak, gólokat szerezzen. Sajnálhatjuk, hogy nem tette, nem egy gól maradt a lábában – lásd az alábbi videót.
I don’t usually do comps but Dembele’s performance warrants one. Ansu would have buried at least one of them tonight. Remember when Messi was off form at start, Ansu’s goals won us points. Can’t wait to see Ansu back pic.twitter.com/uNtcblFVrE
— SK (@Shantan0707) March 11, 2021
Cserék:
Junior Firpo: 7
Mingueza helyére állt be a 34. percben és remekül tette a dolgát. Ha kellett, odaért, felfutott a támadásokhoz, pontosan passzolt (92%), egy párharca volt, amit megnyert. Egyszer labdát is szerzett, és az összes szerelési kísérlete sikeres volt (4/4) – Mbappé nem sok területet kapott mellette, bár egy idő után már inkább a védekezésre fókuszált az egész PSG.
Trincao: 6
Lendített valamelyest a csapat játékán, de nem volt meghatározó szerepe a mérkőzés hátralevő részében. Megnéznék többet, különben sosem derül ki, van-e több benne.
Ilaix Moriba, Pjanic, Braithwaite: –
Egy szűk negyedórát kaptak Koemantól, már nem tudtak érdemben mit hozzátenni a meccshez. Annyit érdemes megemlíteni, hogy Moribának és Pjanicnak ezalatt az idő alatt majdnem annyi passzuk volt (20), mint Dembélének (29), aki kezdőként lépett pályára.
***