Az FC Barcelona újabb hatalmas sikert ért el, mivel 0-4 arányban nyert a Real Madrid vendégeként a La Liga 11. fordulójában. Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, a második 45 percben viszont nem volt kérdés, akkor már a katalánok sokkal jobban játszottak, a győzelem teljesen megérdemelt, hozzátéve, a helyzetek alapján a különbség lehetett volna szorosabb is. A Bayern elleni sikerhez hasonlóan ez is igazi csapatmunka volt, szinte vég nélkül lehetne sorolni a jobbnál jobb egyéni teljesítményeket Raphinhától kezdve Iñaki Peñán át egészen Iñigo Martínezig. Az osztályzatok 6-tól 9-ig terjedtek. A pontozás szempontjairól, elveiről itt olvashatsz.
A kezdőcsapat:
Iñaki Peña: 8.5
Nem kapott gólt, ami nem kis részben neki is köszönhető, mivel 4 védést, köztük 2 bravúrt mutatott be, emellett a kijövetelek során is magasbiztos(abb) volt. A passzjátéka hagyott némi kívánnivalót maga után, 11 hosszú labdájából csupán 5 ment társhoz (45%) és 2 rövid átadásba is belehibázott. Ugyanakkor ez csak kicsit rontja az összképet, fontos szerepet játszott a győzelemben és egyértelműen ezen a meccsen nyújtotta a legjobb teljesítményt a klub színeiben.
Koundé: 7.5
A védelemből talán ő követte el a legtöbb hibát, például Vinícius 2-3 alkalommal lefutotta és egy szabadrúgásnál lemaradt Bellinghamről. Azonban a hibák mellett voltak jó megmozdulásai is, 4-szer megszerezte a labdát és ugyanennyiszer tisztázott, valamint mindhárom szerelési kísérletét sikerrel hajtott végre. Támadásban nem volt nagy szerepe.
Cubarsí: 8
Pár hibát leszámítva remekül látta el a védőmunkáját, 2-2 megelőző szereléssel és labdaszerzéssel, 1/3 sikeres sima szereléssel, illetve 1 blokkolt lövéssel zárt. Ezen felül előrefelé is hasznosan játszott, ugyanis 91%-os sikerességgel (43/47) passzolt és 7 hosszú átadásából 6 talált társat. Yamal kapcsán emeljük ki mindig, hogy nem normális az, amit ebben a korban letesz az asztalra hétről hétre, ezt Cubarsít illetően is meg kell tenni: a védelem közepén ilyen fiatalon ilyen magas szinten teljesíteni… páratlan.
Iñigo Martínez: 8.5
Újfent nagyszerűen futballozott. Hátul (szinte) mindig közbe tudott avatkozni, amikor szükség volt rá, 5 labdaszerzést, 4 tisztázást és 1/1 sikeres szerelést jegyeztek fel a neve mellé. Ráadásul kiosztott egy mesteri gólpasszt, már a másodikat ebben az idényben és gólt is szerzett korábban. Egyszer kapura fejelt, nem sokkal ment fölé a kísérlete. Csak ismételni tudjuk magunkat: össze sem lehet hasonlítani az idei formáját a tavalyival, erre aligha számított bárki. Emeljük kalapunkat, többszörösen is!
Balde: 8
Amellett, hogy a védőmunkáját hatékonyan, jól látta el (2 megelőző szerelés és 4 labdaszerzés), egy alkalommal megvillant, parádésan rajzolta oda a labdát Lewandowski fejére. Ebben a szezonban először, Clásicón pedig másodszor jegyzett gólpasszt. Nem kezdett csúcsformában, de a legutóbbi két találkozóra összekapta magát és a legjobbjával rukkolt elő.
Casadó: 8.5
Szokásához híven harciasan, agilisan játszott, 4 labdaszerzése, 2-2 megelőző szerelése és tisztázása, valamint 1/2 sikeres sima szerelése volt 63 perc alatt, tehát meglehetősen sokat tett hozzá a labda nélküli játékhoz. Támadásban is nagyon hasznos volt, ő jegyezte magasan a legtöbb pontos passzt a támadóharmadba, egészen pontosan 14-et és pazarul szolgálta ki Lewandowskit az első találatnál, így már 4 asszisztnál jár. Az idény előtt elsősorban a 6-os poszt miatt aggódtunk (Bernal sérülése után még inkább), lehet, ismét házon belülről érkezett a megoldás.
Marc Casado vs Real Madrid (A)
Another masterclass 💎pic.twitter.com/91rKqvoSVF
— Jan (@FutbolJan10) October 26, 2024
Pedri: 8.5
Fantasztikus teljesítménnyel rukkolt elő, dominálta a középpályát, ficánkolt, tanárian irányított, egyszerűen nem lehetett elvenni tőle a labdát. 92%-os sikerességgel (54/59) passzolt, kialakított egy helyzetet, volt egy kapura veszélyes lövése, illetve a csapatból ő szerezte meg a labdát a legtöbbször, szám szerint 8 alkalommal. Kulcsfigura volt annak ellenére, hogy egyik gólból sem vette ki a részét befejezőként vagy előkészítőként. Nagyon régen volt ilyen kirobbanó formában, ehhez persze „csupán” annyi kell(ett), hogy ne hátráltassák sérülések.
Fermín López: 6
Csendes, esesménytelen mérkőzése volt (7 sikeres passz és 19 labdaérintés 45 perc alatt), kiemelkedő megmozdulás(ok) és sok/nagy hiba nélkül. Jogosan cserélte le Flick a szünetben.
Lamine Yamal: 8
Ezen az estén a megmozdulásainak zöme nem jött be, csúnyán elpuskázott egy ziccert, rendre rossz döntéseket hozott, különösen a kulcspillanatokban, viszont így is kialakított 3 helyzetet (köztük 1 nagy lehetőséget is) és a hibáit javította azzal, hogy rúgott egy óriási gólt a gyengébbik (!) lábával. Ha esetleg nem lett volna elég a legfiatalabbal kezdődő rekordokból, itt egy újabb: most már ő a Clásicók történetének legfiatalabb gólszerzője, 17 évesen és 106 naposan vette be a rezsim csapatának (sic!) Real Madrid kapuját.
🔵🔴 The youngest player ever to score in El Clásico. Lamine Yamal, 17 years and 106 days. pic.twitter.com/90j8NSivaY
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) October 26, 2024
Lewandowski: 8.5
Egyszerűen nem lehet megállítani, ezúttal duplázott, hozzátéve, könnyen szerezhetett volna akár 4 gólt is, de nem használt ki 2 ordító helyzetet, szerencsé(jé)re belefért. La Liga-találkozón először talált be az ősi rivális kapujába. Minden sorozatot figyelembe véve 14 összecsapáson 17 gólt és 2 asszisztot jegyez. Jelenleg a világ legjobb formájában lévő középcsatára (bocs Haaland és Kane).
Raphinha: 9
Nem ment neki a játék az első félidőben, eltűnt a mezőnyben, egy szituációt elönzőzött, de a második 45 percre feljavult és a mérkőzés kulcsfigurájává vált. Góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez, remekelt előkészítésben (3 kidolgozott helyzet, köztük 1 nagy lehetőség is) és szokásához híven rendkívül hasznos volt védekezésben is. 7 gólpassz mellett 10 találatot jegyez, utóbbihoz idén 14, korábban pedig 37 és 50 meccsre volt szüksége. Brutális fejlődés.
Goals scored by Raphinha at Barcelona:
2022/2023: 10 goals in 50 matches.
2023/2024: 10 goals in 37 matches.
2024/2025: 10 goals in 14 matches so far. pic.twitter.com/Irz8Z2ZFSW
— Barça Universal (@BarcaUniversal) October 26, 2024
Cserék:
Frenkie de Jong: 8
Nagyszerűen szállt be, nagy szerepe volt abban, hogy a csapat a második játékrészben magához ragadta az irányítást, 97%-os pontossággal passzolt (36/37) és a második találathoz vezető támadás során remekül forgatta ki Baldénak a labdát.
Dani Olmo: 7
Láttunk tőle néhány jó megmozdulást, de még kicsit érezni lehetett rajta a meccshiányt.
Gavi: –
Azért jött be, hogy végre valaki egy rendes szabálytalanságot is elkövessen Vinícius-szal szemben.
Vezetőedző:
Hansi Flick: 10
A rendkívül magasra feltolt védelem és lestaktika az esetek nagy részében működött, amikor pedig nem, akkor Iñaki Peña kisegítette a társakat. Az első félidőben a csapat kevés veszélyt jelentett (olykor a jó megoldások/döntések mellett hiányoztak a hosszú indítások, mélységi labdák), de a második 45 percben már jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzetek szépen sorjában. Megint jól nyúlt bele a meccsbe, Frenkie de Jong becserélése kulcsfontosságú lépésnek bizonyult. A nagy mumus és az ősi rivális ellen is nagyarányú győzelmet aratott a csapat, a bajnokságot 6 ponttal vezeti, a játék pedig fantasztikus. Álomszerű, fenomenális kezdés, remélhetőleg hasonlóan sikeres folytatással. Bárhogyan is alakul az idény, azt már ki lehet jelenti, Flick kinevezése remek döntés hosszú távon. Érdekesség, hogy Flick az első olyan edző Terry Venables óta (1984 ősze, 0-3) a klub történetében, aki az első Clásicoját idegenben vívta meg és győzött.
1984 – Hansi Flick 🇩🇪 is the first @FCBarcelona coach to make their debut in El Clásico at Santiago Bernabéu in any competition and win the game since Terry Venables 🏴 on September 2, 1984 (0-3). Master. 🎓 pic.twitter.com/a4GvaLjmdW
— OptaJose (@OptaJose) October 26, 2024