A jó formában lévő Betist fogadja a Barça

Barça - Betis előzetes

Az FC Barcelona a Real Betist fogadja szombat este a La Liga 30. fordulójában. A vendégek kiváló formában vannak, január vége óta 13 mérkőzésen csupán 2 vereséget szenvedtek, és a legutóbbi 6 bajnokijukat megnyerték, ennek köszönhetően a BL-indulásért küzdenek. A felek már 2-szer is találkoztak ebben az idényben: a Király-kupa nyolcaddöntőjében a katalánok simán győztek (5-1), viszont a Sevillában rendezett bajnoki meccsen 2-2-es döntetlen született.

A sevillaiak 47 ponttal és 40:36-os gólkülönbséggel állnak a 6. helyen. Ez abszolút reális a teljesítményük alapján, ugyanis ők rendelkeznek a 7. legjobb xG-különbséggel, egészen pontosan +0,3 ezen mutatójuk 90 percre vetítve. Az elmúlt 10 fordulóban 22 egységet szereztek, ennél csak a Barcelona (28) gyűjtött többet. A nagyszerű forma egyik oka a Manchester United-től kölcsönvett Antony, aki eddig 12 találkozón, 992 perc alatt 4 találat mellett 4 gólpasszt osztott ki. Ráadásul 2023 februárjában ő lőtte azt a gólt, amelynek köszönhetően a Manchester United megverte és egyben ki is ejtette a Barçát az Európa-liga rájátszásában.

A Betis eredményei január 25. óta, forrás: Transfermarkt

A vendégek másik kulcsjátékosa Isco, ő rúgta a legtöbb gólt (9) és szerezte a legtöbb kanadai pontot (15), viszont eltiltás miatt nem léphet pályára. Rajta kívül még 2-en (Ez Abde, Roca) nem állnak a vezetőedző, Manuel Pellegrini rendelkezésére. Amellett, hogy a BL-indulásért küzdenek (minden bizonnyal az 5. hely is azt fog érni), állnak még a Konferencia-ligában is, a lengyel Jagiellonia Bialystok ellen lépnek pályára a negyeddöntőben. Minden sorozatot tekintve 45 összecsapáson 23 győzelem, 10 döntetlen, 12 vereség, illetve 71 rúgott (1,57/meccs) és 51 kapott gól (1,13-as átlag) a mérlegük.

A katalánok legutóbb az Atlético Madridot győzték le 0-1-re a Copa del Rey elődöntőjének visszavágóján, ezáltal 5-4-es összesítéssel jutottak be a fináléba. Az első félidőben nagy fölényben játszottak, a második játékrészben már nem, azonban a védekezés stabil maradt, így megőrizték az előnyt. A Ligában utoljára január 18-án, a Getafe vendégeként veszítettek pontokat, azóta 9 bajnokit nyertek zsinórban, ezt megelőzően utoljára a 2018/19-es idényben produkáltak ilyen sorozatot. Sérültek terén nincs változás, tehát Ter Stegen, Bernal, Christensen, Casadó, valamint Olmo nem bevethető.

Ami az egymás elleni mérleget illeti, csak a bajnokságot tekintve a gránátvörös-kékek 2021 decembere és 6 mérkőzés óta nem kaptak ki, ráadásul ebben a sorozatban 5-ször nyertek egyetlen döntetlen mellett, illetve a legutóbbi 2 hazai találkozón nagyarányú győzelmet arattak. Pellegrini jelenlegi együttese mellett a Manchester City, a Málaga, a Real Madrid, valamint a Villarreal edzőjeként is megmérkőzött a Barça ellen, a mérlege 37 összecsapáson 5 győzelem, 5 döntetlen és 27 vereség, ez 0.54-es meccsenkénti pontátlagot jelent.

Egymás elleni eredmények 2020 novembere óta, forrás: Transfermarkt

FC Barcelona – Real Betis
La Liga, 30. forduló
Montjuïc, Barcelona
21.00, Spíler 2
Vezeti:
Jesús Gil Manzano

Barcelona: Szczesny – Koundé, Araujo, Cubarsí, Balde/Gerard Martín – De Jong/Eric, Pedri, Gavi – Yamal, Lewandowski, Raphinha

Betis: Rui Silva – Sabaly, Diego Llorente, Bartra, Ricardo Rodriguez – Cardoso, Fornals – Antony, Lo Celso, Jesús Rodriguez – Cucho Hernández