Nagyon távol került a bajnoki cím… 0-0 az Atlético ellen

Gólnélküli döntetlen - nagyon nehéz helyzetbe került a Barça

A spanyol bajnokság 35. fordulójában az Atlético Madridot fogadta hazai pályán a Camp Nouban a Barcelona. A katalánoknak csak a győzelem lehetett az elfogadható eredmény, a játék képe alapján viszont nem igazán volt ez látható. Impotens támadójáték jellemezte mindkét csapatot, nem sok komoly helyzet alakult ki a kapuk előtt. Dembélé révén azonban így is eldönthette volna a találkozót a mérkőzés végén, de maradt a 0-0, amivel egyik együttes sem igazán lehet boldog. Nagyon távol került tehát a bajnoki címtől a Barcelona…

Ti jöttök – Barcelona-Atlético pontozás

A szezon egyik legfontosabb mérkőzése jött el a Barcelona és az Atlético Madrid számára is. Mindössze két pont választotta el őket a tabellán a találkozó előtt, így nézhettük ezt egy kisebb bajnoki döntőnek is, habár a Real Madrid is ott leselkedik, amely a Sevilla együttesét fogadja vasárnap este hazai pályán. Nagyon fontos forduló ez tehát a bajnoki cím megnyeréséért folytatott harcban. A Barça és az Atlético is nyerte a legutóbbi meccsét, győzelemmel hangoltak a rangadóra, habár mindkettőjüknek meg kellett izzadni a három pontért.

Egyértelműen az Atlético kezdte jobban a találkozót, előttük adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek. A legnagyobb helyzet a 19. percben alakult ki a hazaiak kapuja előtt, egy éles, lapos beadást követően Correa tudott a kapura tüzelni, Lenglet volt az, aki óriásit mentett, és bele tudott lépni a lövésbe. Nem sokkal később Savic és Busquets fejelt össze, az utóbbi húzta a rövidebbet. Ápolás után még vissza tudott jönni a pályára a katalán középpályás, de néhány perc után a földre rogyott, nem tudta folytatni a mérkőzést, Illaix Moriba vette át a helyét. A vendégeknek még a félidő végefelé volt egy komolyabb helyzete, ekkor Carrasco veszélyeztetett. A belga támadó egy szép szóló után két védő között tudta a kapura irányítani a labdát, de Ter Stegen a helyén volt. Az első Barcelona helyzetig a 41. percig kellett  várni: Messi a kaputól 50 méterre kapta meg a játékszert, ekkor döntött úgy, hogy megindul egyedül, és egy elképesztő szóló után, 5-6 védőt átverve lőtt a rövid oldal felé a 16-os előtt, de Oblak ujjheggyel még ki tudta tolni.

A félidőben változtatott Koeman mester: Mingueza helyét Araújo vette át. A második játékrész első felében folytatódott az elsőben látható tapogatózás, fontosabb történést nem lehet megemlíteni. A 66. percben Messinek volt egy szép szabadrúgása, amit kiszorított helyzetből, de kapura tüzelt, a hosszú sarokból Oblak azonban ki tudta pofozni. Négy perccel később Alba ívelte be középre a labdát, amit Araújo fejelt a kapuba, de sajnos lesen állt az uruguayi védő, így a gól érvénytelen. Nem sokkal később Koeman kihasználta utolsó lehetőségét a cserékre: Sergi Roberto és Dembélé jött be, Dest és Pedri pedig le. Éppen a becserélt Dembélé dönthette volna el a találkozó sorsát a 85. percben: Alba adta be a labdát, amire a francia támadó érkezett, de hat méterről nem találta el a kaput. A meccs hajrájában Messi előtt adódott még egy komoly lehetőség, méghozzá egy ellene elkövetett szabálytalanság után lőhetett kapura elég jó helyzetből. Az argentin próbálkozása nagyon közel ment a kapu felső sarkához, de Oblak is rajta volt.

A mérkőzés tehát gólnélküli döntetlennel zárult, nagyon kevés komoly helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, igazságosnak mondható az eredmény. Ezzel a döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett, viszont a Real Madrid annál inkább, hiszen ha nyernek vasárnap este a Sevilla ellen, átveszik a vezetést a tabella élén. A Barçának így arra kell várnia, hogy mindkét riválisa még legalább három-három pontot veszítsen a hátralévő bajnokikon…

Idén tavaszra is kiválogattuk nektek a legjobb Barçás cuccokat – exkluzív darabok, prémium minőségben!

fc barcelona hivatalos szurkolói termékek eurobarca shop polo sapka kulacs parna kabát

FC Barcelona – Atlético Madrid 0-0 (0-0)