A 2017-ben alapított Intercity FC a spanyol harmadosztályban játszik, de az eddigi menetelése a bajnokságban figyelemre méltó, hiszen öt év alatt négy osztályt emelkedtek. A Barcelona nem vehette félvállról a mérkőzést. Ennek megfelelően már az elején gyorsan gólt szereztek, és utána is nagy fölényben játszottak, majd a második félidőben a gólok elkezdtek potyogni, de nem úgy, ahogy a katalánok előre eltervezték. A Barcelona találatára az Intercitynek mindig volt egy válasza. Így változatos mérkőzést láthattak a nézők, ami csak a hosszabbításban dőlt el a Barcelona javára.
A Barcelona most kapcsolódott be először a Király-kupa küzdelmeibe ebben a szezonban, a cél a legjobb tizenhat közé jutás volt. A kiváltságnak az az oka, hogy a Spanyol Szuperkupában szereplő négy aspiráns eddig mentesült a küzdelmektől. A tegnapi nap folyamán három LaLiga első osztályában szereplő csapat már búcsúzott a spanyol kupától az alacsonyabb szinten játszó vetélytársa ellenében, a Barcelona sem vehette félvállról ezt a küzdelmet, minden sorozatban jól szeretnének szerepelni különösen a BL-ből való búcsú után.
Xavi Hernandez több játékosát is pihentette, ahogy ez előre várható is volt, kapuban Iñaki Peña bizonyíthatta tudását, védelemben továbbra sem lépett pályára kezdőként Eric García, helyette Koundé szerepelt, mellette középhátvéd-poszton a sérüléséből felépült Araújo volt a párja, balhátvédként Alba, jobbhátvédként pedig Bellerín került az induló tizenegybe. Középpályán Xavi Busquetsnek szavazott bizalmat, ő került középre, két szélén az eddig kevesebb játékpercet kapott Kessié és Pablo Torre vitézkedett. Elől a támadó szekciót a Dembélé-Memphis-Torres trió alkotta.
Nem kellett sokat várni az első helyzetre és az első gólra. Először Pablo Torre bombázott fölé körülbelül tizenegy méterről, majd újra Torre adhatott be egy szögletet, és a jól érkező Araújo védhetetlenül fejelt közelről a kapuba: 0-1.
Az Intercity 5-4-1-ben elég szűk sávban védekezett, ami nagyobb lehetőséget adott a Barçának a kiugrásokhoz. Főleg jobb oldalról veszélyeztetett a katalán csapat, Dembélé és Kessié is próbálkozott távolról. Aztán a 17. percben kiderült, hogy miért Pinán a csatár az Intercitynél. Egy remek kiugratást követően félpályát sprintelt végig, gyorsabb volt, mint az igen fürge lábú Araújo-Koundé páros, majd Pinán Peña mellett is elhúzta a labdát, aztán az üres kapuba felé gurította a bőrt, de Araújo a gólvonalról szögletre mentett. A 27. percben Dembélé ellen elkövetett szabálytalanság miatt szabadrúgás következett a tizenhatos előtt, amit Memphis végzett el. A lapos lövés egy Intercity-játékos lábáról a kapufára pattant. Az utolsó negyedórában Torrének voltak szép pillanatai, cselei és szögletei igen jól sikerültek, mellette Dembélének volt pár kapura lövése. A legvégén Torrest ugratták ki, de a kapussal szemben nem talált be.
Az első félidőben a Barcelona fölényét jól jelzi a 81%-19% labdabirtoklás és a kapura lövések száma 13-1. Az Intercity dicséretére mindenképpen el kell mondani, hogy masszív védekezés mellett nem a Barça játékosainak a faragása volt a cél, mindösszesen három szabálytalanságot követtek el a Barcelona kettőjével szemben.
A második félidőben cserélt az Intercity, átálltak 5-4-1-ről 4-4-2-re, ez nyílt sisakos játékot sejtetett, ami veszélyesebb Intercity-t, és több lehetőséget jelenthetett a Barcelonának. Ennek megfelelően folyt a játék is, sokkal bátrabb és veszélyesebb lett az Intercity, de a Barcelona előtt is több ígéretes helyzet alakult ki. Kapura lőhetett a katalán támadó trió minden tagja, de vagy a kapusba, vagy a kapu mellé bombáztak a csatárok. A ki-ki meccs végül az Intercitynek kedvezett, mert míg a Barcelona-csatárok kihagyták a helyzeteket, az Intercity-s Soldevilá az 59. percben egy szögletet követően egy lecsorgó labdát a kapuba vágott: 1-1.
Az egyenlítő gólt követően hármas cserét határozott el Xavi a 60. percben. Lejött Araújo, Torre és Torres, bejött García, Gavi és Raphinha. Jót tettek a frissítések, mert Gavi a 67. percben kiugratta Dembélét, aki ezúttal higgadtan emelte át a labdát a kapus felett: 1-2.
Már-már azt hihették a katalán játékosok, hogy megvan a meccs, amikor egy beadást követően újra Soldevilá volt eredményes fejessel, Alba maradt le róla: 2-2.
Xavi ismét cserélt, Memphis helyett Ansu érkezett, és ha Barcelona-csere, akkor Barcelona gól. Alba adott be zseniálisan balszélről pont a kapus és a védő közé, mindenki előtt elment a labda, de a másik oldalon Raphinha érkezett, és közelről a hálóba lőtt: 2-3.
Majdnem folytatódni látszott a szokásos forgatókönyv, azaz Barcelona-vezetés, amire jön az Intercity válasza, de Peña óriási nagyot védett, ezután az Intercity kapusa sem akart lemaradni, az ellentámadásból Raphinha lövését hatalmas bravúrral hárította. De ami késik, nem múlik, a Bellerín helyett frissen beállt Alonsót leütközték a félpályán, három Intercity-s játékos rohant egy védő ellenében és Soldevilá harmadszor sem hibázott a 82. percben: 3-3.
A végén többször próbálkozott Dembélé és Raphinha is, de sikert már nem értek el. Hiába volt a hatalmas nyomás a hajrában, hogy a katalánok elkerüljék a túlórát, következett a hosszabbítás.
A második félidő már kiegyenlítettebb lett, ezt legjobban a kapura lövések száma mutatja, ami már csak 11-7 volt a Barça javára. Szabálytalanságban is a Barcelona számai voltak a nagyobbak, a katalánok hétszer szabálytalankodtak az ellenfél kettőjével szemben!
Jól kezdődött a hosszabbítás, a 93. percben Raphinha adott középre, Ansu lövését a kapus ugyan védte, de a kezéről a gólvonal felé csorgott a labda, amit újabb vetődéssel elcsípett a kapus. Egyértelműen a mérkőzés lezárására törekedett a Barcelona, többször veszélyeztetett a csapat, az Intercity egyre jobban fáradt. A 100. percben Alba ugyan picit lesről indult el, viszont a lövése a kapufán csattant. Azután a nagy nyomás góllá érett, a 104. percben Raphinha centerezett, és az érkező Ansu lövésébe ugyan beleértek a védők, de a gólt nem tudták elkerülni: 3-4.
Xavi gyorsan cserélt, a láthatólag elfáradt Dembélé helyett Baldé lépett pályára. Így most már 5 védő volt a katalán csapatban, egyszerre volt a zöld gyepen a balhátvéd posztra jelölt három játékos: Baldé, Alba és Alonso, de igazi posztján Alba játszott, Alonso középhátvédként, Baldé pedig inkább balszélsőként ügyeskedett, tehát maradt a négy védős felállás. A végén már nem mindent egy lapra téve játszott a Barcelona, inkább várták a kínálkozó alkalmat, azonban az Intercity-nek már nem volt ereje az újabb feltámadásra. Az Intercity vonata kisiklott, viszont eddigi menetelésük és a mostani játékuk is elismerésre méltó volt.
Vasárnap acélosabb játékra lesz szükség katalán oldalon, következik az Atlético Madrid idegenben a LaLigában.
CF Intercity – FC Barcelona 3-4 hosszabbításban (0-1, 3-3)
Copa del Rey, 16 közé jutásért
Camp Municipal Antonio Solana, Alicante
Nézőszám: 24.603
Játékvezető: Valentín Pizarro Gómez
Kezdőcsapatok:
CF Intercity: Campos – Guillem Jaime (Nsue 82’), Murria, Perez (Angong 94’), Gálvez (Herrera 1’), Cristo Romero – Soldevilá, Bellotti (Undabarrena 82’), Miguel Marí, Roigé – Pinán
Barcelona: Iñaki Peña – Bellerín (Alonso 83’), Araújo (García 60’), Koundé, Jordi Alba – Kessié, Busquets, Pablo Torre (Gavi 60’) – Dembélé (Baldé 105’), Memphis Depay (Ansu Fati 75’), Torres (Raphinha 60’)
Gólok: Araújo (4’), Dembélé (67’), Soldevilá (59’, 74’, 86′), Raphinha (77’), Ansu Fati (103’)
Sárgalap: Pablo Torre (50 ’)
Piroslap: –