Végeredmény: Barcelona – Elche 3-0

A Barça egy magabiztos győzelemmel és továbbra is veretlen mérleggel megy a válogatott szünetre, a katalánok ugyanis a Rayo Vallecano elleni nyitány (0-0) kivételével az összes mérkőzésüket megnyerték a spanyol bajnokságban. Az Elche már az összecsapás 14. percében megfogyatkozott, Frenkie de Jong átadása után Lewandowski lépett ki gólhelyzetben, Gonzalo Verdu pedig csak szabálytalan eszközökkel tudta megállítani. Ezek után az addig is fölényben játszó Barça még inkább magához ragadta a kezdeményezést, amely pontosan a kiállítás után húsz perccel szerezte meg a vezetést: Pedri remekül látta meg a bal oldalon felfutó Alejandro Baldét, akinek a középre centerezését Memphis még nem érte el, Lewandowski viszont igen és közelről a kapuba kotorta azt. Nem sokkal később ami Memphisnek korábban nem jött össze, az ezúttal igen, a holland támadó Baldé átadása után szenzációsan fordult le az emberéről, majd a kapuba lőtt, a végeredményt pedig a második félidő elején Lewandowski állította be, aki ismét duplázott. Helyzetek ezek után is voltak hazai oldalon, de újabb találat már nem, de ez is belefért ma. Ezzel a sikerrel Xaviék átvették a vezetést a bajnoki tabellán, bár ugye a Real Madrid vasárnap még az Atlético vendégeként pályára lép majd. Folytatás két hét múlva a Mallorca vendégeként.