Végeredmény: Real Betis – Barcelona 2-2 (büntetőkkel: 2-4)

A Barça csakúgy, mint a Real Madrid, büntetőpárbajban diadalmaskodva jutott be a Spanyol Szuperkupa döntőjébe, amely vasárnap kerül majd megrendezésre. A mérkőzést a Barcelona kezdte jobban, amely már a 23. percben megszerezhette volna a vezetést Pedri révén, ha a gólpasszt kiosztó Raphinha egy számmal kisebb cipőt hord, bizony nagyjából ennyin múlott, hogy ne legyen valamennyivel előrébb. Így a katalánoknak ekkor még nem jött össze az érvényes gól, viszont Lewandowskinak később Dembélé átadása után igen. Számtalanszor előfordult már az elmúlt időszakban (lásd Espanyol elleni döntetlen 1-1, Intercity elleni hosszabbításban elért győzelem 3-4), hogy Xavi legénysége a saját dolgát nehezítette meg azzal, hogy az egygólos előny tudatában nem tudott ismét betalálni és lezárni a meccset, ez most is így volt, bár talán most akkora helyzetek erre nem is voltak. Ennek ellenére Lewandowski mai második góljával ismét előnybe került a Barça, a dolog szépséghibája csupán az volt, hogy Ferran Torres előtte lesen tartózkodott. Olyan volt, mintha bízott volna abban a csapat, hogy kihúzza kapott gól nélkül és Ter Stegen ugyan rengeteg nagy védést bemutatott, a hajrában Fekir lövésénél már ő is tehetetlen volt. Ezután jöhetett a kétszer tizenötperces hosszabbítás, amelyben először egy szabadrúgás utáni kipattanót Ansu Fati lőtt Bravo kapujába kapásból, majd Loren Móron egyenlített közvetlen közelről szintén egy szenzációs mozdulattal, sarokkal. A döntőbe jutás kérdése végül büntetőpárbajban dőlt el, ahol gránátvörös-kék részről senki nem hibázott, a túloldalon viszont Juanmi és William Carvalho kísérletet is védte Ter Stegen.