Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.27. 22:43:56

Télen rákéne durrantani Griezmanra. Tudom hogy a BLbe nem játszhatna de én ezt nem bírom tovább. Az a luxus amit az a pali megenged magának a kapu előtt az Abu-Dhabiban sem létezik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.09.27. 22:50:25-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.20. 19:18:17

Nero. írta:No offense, de Alcacer az elmúlt 10-12 év leggyengébb cseretámadója. Larsson, Gudjohnsen, Saviola, Krkic, Sanchez (volt amikor csak pados volt) de még Munir is jobb játékosok voltak nála. Nem hiszem hogy nem találtunk volna olyan jatekost aki bevállalta volna a kiegészítő szerepet.
Gameirot kellett volna hozni, o sem mindig kezdo az Atleticoban.

Én nagyon remélem hogy magára talál az uru, az elso két szezonja nagyon jó volt, de hogy mekkora jatekos (volt?) az nálam az mutatja meg hogy Liverpool játékosként aranycipos tudott lenni 40 góllal, úgy hogy egy darab 11est nem lott a szezonban.
De egyre inkább tartom hogy ő is az a fajta jatekos aki korán kiég, és ha 30 éves korára nem tanulta meg a labdaátvételt meg azt hogy ne rontson el 10 méteres passzokat akkor már ezután se fogja.
Így hogy Messi középen játszik mennyivel előrébb lennénk a kis Griezmannal?
Gameiro nem akart jönni cserének a tridente mellé. Volt róla szó, de nem jött.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.20. 11:15:30

BarcafanTomee írta:Barcelona goals 2017
43 Messi
23 Suarez

Ez is mutatja, hogy mennyire gödörben van tavasz óta. Gyakorlatilag egy góljára se emlékszek egy rangadóról. Amikor termelte a gólokat akkor is ügyetlen volt, de kompenzálta gólokkal és gólpasszokkal.

Magának tette magasra a lécet, de azért ettől több kell, reméljük a pad segít neki, mert azért labdát levenni és egy egyenes passzt megcsinálni nem olyan nehéz...

Liverpooli Lajos mára már tényleg nagyon eltűnt. Első két itteni évében még 1-1 lehetlen góllal megvillant, de mostanra már sehol nincs.
Idén tényleg nagyon nem találja a helyét, plusz még a sérülés is nemrég, amin azért gyanítom nem lett100%-ban túl.

Én is bízom benne hogy 1-2 meccs padoztatás fejben összeszedi, mint anno Piquét(neki is egyre jobban kijárna), aztán újból visszatér és ontja majd a gólokat. =D>

Amúgy visszanéztem, a Juve ellen nem is volt kint annyira, középen játszott, néha kiment szélre, de ennyi, szóval elég erős formajavulás kéne tőle.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.20. 11:09:05

Barcelona goals 2017
43 Messi
23 Suarez

Ez is mutatja, hogy mennyire gödörben van tavasz óta. Gyakorlatilag egy góljára se emlékszek egy rangadóról. Amikor termelte a gólokat akkor is ügyetlen volt, de kompenzálta gólokkal és gólpasszokkal.

Magának tette magasra a lécet, de azért ettől több kell, reméljük a pad segít neki, mert azért labdát levenni és egy egyenes passzt megcsinálni nem olyan nehéz...

Liverpooli Lajos mára már tényleg nagyon eltűnt. Első két itteni évében még 1-1 lehetlen góllal megvillant, de mostanra már sehol nincs.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.16. 21:57:14

Nero. írta: Így hogy Messi középen játszik mennyivel előrébb lennénk a kis Griezmannal?
Én a jelenlegi felállásban Manét látnám szívesen, villámgyors, jól cselez, gólerős. Mondjuk Coutinhoból kiindulva nem lenne egyszerű elhozni a Liverpoolból. De ha az uruguayi nem javul fel, akkor akár mehetne cserealapnak is, volt csapatába gondolom szívesen térne vissza.
Én nagyon remélem hogy magára talál az uru, az elso két szezonja nagyon jó volt, de hogy mekkora jatekos (volt?) az nálam az mutatja meg hogy Liverpool játékosként aranycipos tudott lenni 40 góllal, úgy hogy egy darab 11est nem lott a szezonban.
Az a szezon tényleg parádés volt, az még a az első két barcás szezonját is felülmúlja szvsz. De azóta sajnos sokat kopott a játéka, már nem ugyanaz az ember, formától függetlenül, legalábbis szerintem.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.09.16. 21:54:05

Nero. írta: Így hogy Messi középen játszik mennyivel előrébb lennénk a kis Griezmannal?
Igen, valószínűleg ezért is nézte ki Ernő bá. Ebben a rendszerben az a poszt neki van kitalálva.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.16. 21:32:26

No offense, de Alcacer az elmúlt 10-12 év leggyengébb cseretámadója. Larsson, Gudjohnsen, Saviola, Krkic, Sanchez (volt amikor csak pados volt) de még Munir is jobb játékosok voltak nála. Nem hiszem hogy nem találtunk volna olyan jatekost aki bevállalta volna a kiegészítő szerepet.
Gameirot kellett volna hozni, o sem mindig kezdo az Atleticoban.

Én nagyon remélem hogy magára talál az uru, az elso két szezonja nagyon jó volt, de hogy mekkora jatekos (volt?) az nálam az mutatja meg hogy Liverpool játékosként aranycipos tudott lenni 40 góllal, úgy hogy egy darab 11est nem lott a szezonban.
De egyre inkább tartom hogy ő is az a fajta jatekos aki korán kiég, és ha 30 éves korára nem tanulta meg a labdaátvételt meg azt hogy ne rontson el 10 méteres passzokat akkor már ezután se fogja.
Így hogy Messi középen játszik mennyivel előrébb lennénk a kis Griezmannal?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2017.09.16. 21:26:49

Nero. írta:És hogy rakjuk le a padra, amikor Alcacer meg nala is szintekkel gyengébb....
Előre is elnézést az offért..
Amikor a tizi után rúgott egy irgalmatlan luftot, az annyira beleégett a retinámba, hogy soha nem felejtem el :lol: Csóró mondjuk ott ledőbbent magán, fogalma sem volt egy ideig, hogy mivan... :lol:
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2017.09.16. 20:37:19

randomguy írta: Isco mondjuk pont rossz példa, ő még mindig padozik, csak a Realban, de egyetértek.

Erre szezon végén térjünk vissza és hasonlítsd össze Iniesta kihagyott perceivel a különbség megmutatja mennyit játszott volna itt idén...
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.09.16. 20:31:14

komutnemukod írta: ezt de kevesen akarják megérteni...
igaz ez iniesta dani alves pique alba busi esetében is...
akik ezen a szinten erősítést jelentenek azok nem fognak 2-3 évet beáldozni a karrierjükből arra várva, hogy a "nagyok" kiöregedjenek lsd.:Isco és társai...
Isco mondjuk pont rossz példa, ő még mindig padozik, csak a Realban, de egyetértek.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.16. 20:09:36

komutnemukod írta:
visca el barca írta: várom a neveket akik idejöttek volna az 359 gólos msn mögé padozni, évi 32 percért. de komolyan.
ezt de kevesen akarják megérteni...
igaz ez iniesta dani alves pique alba busi esetében is...
akik ezen a szinten erősítést jelentenek azok nem fognak 2-3 évet beáldozni a karrierjükből arra várva, hogy a "nagyok" kiöregedjenek lsd.:Isco és társai...
persze h nem, nem is értem minek nyafog itt mindenki ezen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2017.09.16. 20:05:30

visca el barca írta: várom a neveket akik idejöttek volna az 359 gólos msn mögé padozni, évi 32 percért. de komolyan.
ezt de kevesen akarják megérteni...
igaz ez iniesta dani alves pique alba busi esetében is...
akik ezen a szinten erősítést jelentenek azok nem fognak 2-3 évet beáldozni a karrierjükből arra várva, hogy a "nagyok" kiöregedjenek lsd.:Isco és társai...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.16. 19:57:02

Nero. írta:Hatalmas vicc, nagyon becsapdáztuk magunkat azzal hogy nem hoztunk Alcacer helyére értelmes cserecsatárt.
várom a neveket akik idejöttek volna az 359 gólos msn mögé padozni, évi 32 percért. de komolyan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.16. 19:39:51

És hogy rakjuk le a padra, amikor Alcacer meg nala is szintekkel gyengébb Dembelé meg sérült, de az nem is az a poszt?
Hatalmas vicc, nagyon becsapdáztuk magunkat azzal hogy nem hoztunk Alcacer helyére értelmes cserecsatárt.

Amugy mar tavaly is röhej volt egész tavasszal. A 2 PSG, 2 Juve meg a Real elleni meccsen semmi értelmes megmozdulása nem volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2017.09.16. 19:32:53

Andris írta:Majd belejön. Pillanatnyilag sokkal nehezebb dolga van, mert a teljes csapat játéka sokkal kevésbé támaszkodik összességében a csatárjátékokra, és főleg Neymar most nem tehermentesíti őt baloldalról. Sőt, jóformán senki nem teszi meg, bal támadó nélkül játszunk meccsek óta.
Összességében: szerintem átlagosan minimum fél védővel több jut rá, és jóval kevesebb labdaérintés, ezek senkinek nem tesznek jót, különösen ezen a szinten.
Ha Dembele ésvagy Semedo kicsit beleszokik, könnyebb dolga lesz neki is.
Amikor 10 méteren belül nincs senki körülötte és nem tud ütemben át venni egy labdát akkor azt nehéz a taktikára fogni vagy a társakra.

Oké, formán kivül van, megesik mindenkivel, de a csávó lassan egy éve teljesen kuka. Pont azt az ösztönét vesztette el amitől klasszis volt. A falra mászok a sok átlépős "cselétől". Ma is átlépte, hátha jó lesz Messinek. 3 éve azt még kapura lőtte volna kérdés nélkül. De jelenleg annyira alá akar játszani Messinek, hogy az totál káros. Régen lehajtott fejjel ostorozta a kaput, ha kellett akkor 20-ról lőve ki a bal alsót. Jelenleg egy határozott mozdualta sincs. Ezzel minden csak nem segítség a csapatnak. Reméltem, hogy EV valahogy rendbe hozza, de eddig katasztrófa.

Nem bánnám ha Paco kezdene a következő pár meccsen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.16. 19:14:20

Majd belejön. Pillanatnyilag sokkal nehezebb dolga van, mert a teljes csapat játéka sokkal kevésbé támaszkodik összességében a csatárjátékokra, és főleg Neymar most nem tehermentesíti őt baloldalról. Sőt, jóformán senki nem teszi meg, bal támadó nélkül játszunk meccsek óta.
Összességében: szerintem átlagosan minimum fél védővel több jut rá, és jóval kevesebb labdaérintés, ezek senkinek nem tesznek jót, különösen ezen a szinten.
Ha Dembele ésvagy Semedo kicsit beleszokik, könnyebb dolga lesz neki is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.16. 18:59:45

Ma (is) kritikán aluli volt. Tehát azt, hogy egy labdát ne tudjon átvenni, hogy támadásaink nagyrésze rajta hal el, hogy helyzetecskébe sem tud kerülni az valami hihetetlen. Nagyon nagy válságban van, mert ennyire fogalmatlan azért nem volt. Lehet jót tenne neki egy kis pihenő.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.16. 18:56:15

Kegyetlenül formán kívül van, csetlik-botlik, rossz nézni.

Én következő meccsen minimum padoztatnám, sérülése is volt amiből kb lehetetlen idő alatt jött vissza, rá férne a pihi.

De ez igaz Piquére is, a 2014 őszi formáját mutatja, akkor bénázott ilyeneket, aztán Lucho le rakta a padra pár meccs erejéig, jót is tett neki.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.09.16. 18:45:56

mai passzai

szerintem pont ugyanott jatszott, mint eddig. nem a vonal mellett, de a bal oldal fele helyezkedett, aztan minden tamadasnal probalt beindulni kozepre.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.16. 18:38:45

Veszek egy szemüveget, mert komolyan nem értem, a mai meccsénél hogy lehet mondani hogy balszélsőt játszott. :|

Lehet előző meccseken az volt, bár ott sem teljesen balszélső volt, 16os csücskénél ritkán ment kijjebb, de ma szinte végig középen bírkózott, néha kiment a balosra, de elenyésző időt töltött ott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.16. 18:35:06

visca el barca írta: de ez a vonal mellett erőltetése meg egyedül tragikus.
csababarca írta:Ma szinte csak középen volt, mégis gyenge volt.
:-k :mrgreen:

Szerintem se volt sokat ma a vonal mellett amúgy, a 16-os környékén mozgott javarészt, néha kicsit kijjebb, de messze volt a szélsőtől. Az alap játéka is ez, hogy a 16-os minden szegletében felbukkan, néha hátrébb is lép, ma szerintem elég messze volt attól, hogy azt mondjuk rá, poszton kívül játszott. Főleg, hogy egy 30 percet még játszottunk is úgy a meccsen, hogy Messi kiment a szélre kicsit, és ő volt középen.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.09.16. 18:29:02

palesz77 írta:Mondjuk erre a teljesítményre nem a posztja a kifogás szerintem, az, hogy egy guruló labdát rosszul vesz át, majd egy 15 m-e passzt 10 m-re képes ellőni, az első védőbe, az nem
azért van, mert rossz helyen játszatják.
szerintem reszben de. regebben, fiatalabban megjatszotta ezt a posztot, most hogy beerjen kozepre, ahol jol erzi magat egy csomo energiajat felemeszti es meg utana jon a szokasos birkozasa. labdat atvenni regebben se tudott, regebben is ugyetlenkedett folyamatosan. most hogy forman kivul van, serulesbol egybol a kezdoben talalta magat egy valogatott szunettel egyutt MEG pluszban nem is a posztjan jatszik mar nem fer bele. ez a harom mar tul sok, igy lesz a mezony legrosszabbja.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.16. 18:26:23

idén eddig szörnyű, egy fél jó meccse sem volt. amugy is rossz passzban van, de ez a vonal mellett erőltetése meg egyedül tragikus. nem csak ő, hanem a csapat is látja rendre a kárát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.16. 18:25:40

Ma szinte csak középen volt, mégis gyenge volt. Ez nem indok arra amiket csinál, hogy nem a posztján játszik.
Kiugratják a végén szinte 1-1be, aztán eleve rosszul veszi át a labdát, majd elhagyja, tetejébe megkoronázza a mozdulatsort egy első védőbe belelőtt passzal.

Adnám a padot neki, vagy két nagy pofont. De ez tőle nagyon kevés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése