Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.12.09. 10:04:26

3 hónap lesz hivatalosan is
94:39 6 - 1
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 08:00:13

De Zerbi hosszu idot nyilatkozott. Mundo szerint nem a regi láb, hanem a masikon vadli izom. 3 honap is lehet.
Pedrinek szoktak ilyen hosszu izom dolgai lenni, meg Dembelenek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 00:41:37

ultrasur írta:
2023.11.29. 23:30:34
Most jott szembe twitteren, megint leserult es hosszu idore?!
Kezdett eleg jol mozogni a PL-ben is....
Kérdés mi a hosszú idő, egyelőre még csak olyan hírek vannak, hogy idén már valószínűleg nem fog játszani, tudtommal hivatalos nyilatkozat még nem volt az ügyben. Bízom a legjobbakban, nagyon sajnálom a srácot. És talán nála annyira nem is vagyunk hibásak, a betises csávó egyszerűen eltörte a lábát. Tényleg elkezdett jól mozogni és gólokat is rúgni. :(
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.11.29. 23:30:34

Most jott szembe twitteren, megint leserult es hosszu idore?!
Kezdett eleg jol mozogni a PL-ben is....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.21. 18:55:54

Deluigi írta:
2023.10.21. 17:37:53
Fati vegre golt lott, es pont a City ellen (cserekent beallva)

2-1-re vezet a City, igaz
Volt már korábban is gólja, csak abban nem volt sok köszönet, mert a szépítő gól volt egy 6-1 vereségnél.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.21. 17:37:53

Fati vegre golt lott, es pont a City ellen (cserekent beallva)

2-1-re vezet a City, igaz
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.24. 19:51:45

Andris írta:
2023.09.24. 17:17:23
Valaki követi őt? Milyen?
Csere. De Mitoma a posztján az egész PL egyik, ha nem a legjobbja, nem gondolom, hogy a Brighton volt Fati számára a legjobb ötlet, pont emiatt, Mitoma szerintem a következő évet nagyon elit klubban fogja már megkezdeni. Csere főleg, ma beállt, és azért szépen megkreált egy gólt, a másodikat.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.24. 17:17:23

Valaki követi őt? Milyen?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.09.01. 20:42:38

enzonavas írta:
2023.09.01. 18:29:14
Egyenlőre csak mennek a játékosok (Fati, Langlet) és nem jön senki... Nagyon sivár ez így
Mindenki(?) tanulta középiskolában fizika órán Newton törvényeit. Az egyik kb. így hangzik:"minden test igyekszik megőrizni nyugalmi helyzetét, amíg rá külső erő nem hat."
Itt is ez történt. A külső erő az volt, hogy közelített az átigazolási időszak vége, és játéklehetőséget pedig nem kaptak.
Én még azt is el tudom képzelni, hogy nem olyan rossz a klub anyagi helyzete, mint ahogy kommunikálják. Amikor azt tudták, hogy tele a kassza, akkor sikerül Dembelét, Coutinhot és Griezmant horror összegekért leigazolni. És horror fizetéseket rögzíteni a játékosok szerződésében. Nem véletlen hogy Fati és Lenglet esetében is 80 ill.75 százalékát fizeti a játékos bérének az őket kikölcsönző angol(!) klub.
Az viszont megfontolandó lett volna, hogy idén eladjuk Fatit kb.50M-ért, mert az jobb mint jövőre 25M. (Nyilván én nem hiszek az angliai feltámadásában)
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.09.01. 20:19:22

Fatinak nem a tehetségével volt a baj, hanem azzal hogy 6-7 alkalommal kellet megmüteni a térdét, és mikor visszatért 2 év után akkor nem volt megfelelő a hozzá állasa sem. Xavival sok vitája volt. Az én véleményem, hogy soha nem lesz olyan játékos mont a sérülése nélkül lehetett volna. Most már csak egy jó játékos. A kölcsönadással pont az a cél hogy egy kicsit más impulzust kapjon és De Zerbi a legjobb választási ehez. Mivel nagyon hasonló a játék felfogása mint a Barca amit jatszik. Jövőre elválik minden.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.01. 19:53:35

Ennek nem igazán tudom, mi értelme. A Brightonban fog fejlődni, fog tanulni, formába lendülni? Azt gondoltam ettől azért jobb... :shock:
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.09.01. 18:29:14

Egyenlőre csak mennek a játékosok (Fati, Langlet) és nem jön senki... Nagyon sivár ez így
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.01. 18:21:14

vinszentvega írta:
2023.08.31. 14:02:13

....
Az igazság az és ezt nem csak itt mondom el, hogy évek óta belelátjuk valakibe az új ezt, az új azt csak azért mert saját nevelés, leigazolunk játékost és úgy harangozzák be mint az új bárkit és soha senki nem váltja be a reményt.

Tipikusan úgy csinálunk mint a Milán csinált, keressük az őj Maldinit, az új Tassottit, az ú Ambrosinit, az új Kakát, közben meg a világ meghaladja a legendát, de még mindig azt nyomatjuk, utána meg már nem is tudjuk mit nyomatunk, csak hihetetlen méretű játékostemető leszünk.

Yamalnak is szerintem hasonló íve lesz, mint Ansunak.

Abban egyet értek webbel, hogy a mosani piaci árak mellett a fiú, simán érhetne 100 milliót. De ez a sérülés, utána meg az akadozó játék tönkrevágta. Nm hoszem, hogy Angliában összeszedi magát.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 15:57:37

Azért legyünk már egy kicsit kritikusak a klub felé. Miféle sportszakmai döntés áll ez mögött. Egy éve még a legtehetségesebb játékosunk volt, most meg kölcsönben? Mikor akarjuk beépíteni a csapatba, ha nem ebben a korban?
A bal szélünk annyira frankó előre?
Óriási hibának tartom ezt a lépést.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 14:26:26

Fati Brighton, egy èv kölcsön opció nèlkül hivatalos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.01. 13:31:31

Guille írta:
2023.09.01. 13:19:39
Nem arról van szó, hogy ügyesen kerülgeti a bójákat edzésen, ezért ő játsszon,
Értettem teljesen és világosan..... :wink:
Azt én sem feltételezem, hogy saját ellensége lenne Xavi magának.
Látva az őszi kezdését a csapatnak, amit Te is láttál, meg sokan mások, nálam elfért volna még.
Ahogy írtam, nem látjuk egyformán és nem is kell, hogy egyformán lássuk, de nekem tetszett volna, színt vitt volna a focinkba, amikor Yamal jobb, Fati bal oldalon nyomatja.
Ennek adtam volna a szívem szerint egy esélyt.
De ez van, illetve történt, ahogy történt.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.01. 13:19:39

Peter írta:
2023.09.01. 12:53:09


Legkésőbb éjfélig ki kell derüljön, de most az őszi menetrend ismeretében akár ki is várhatnánk a téli időszakig, hátha ott már merészebbet is lehet húzni....nem kerültünk kényszerbe.
Persze a csapat, összeszokás, stb miatt jobb előbb, mint később, de ezt az őszt le kell tudni hozni azoknak is, akik redelkezésre állnak.
Ezzel egyetértek.
Peter írta:
2023.09.01. 12:53:09
A teljesítményt szerintem Te is látod amikor nézed a meccseket..... :wink:
Minden viccet félretéve, mi kell annál több, hogy a meccseken lerakott teljesítményeket látjuk?
Mindenki ugyanazt látja, max van akinek tetszik, van akinek kevésbé stb stb.
Ha valaki edzésen király, de meccsen nem, ezt valóban nem láthatjuk, de a jó színész is az, aki az előadáson parádézik, nem csak a próbákon.
Ez oké, csak tétmeccseken elég gyenge volt Fati az elmúlt 1 évben. Az előszezon az, ami.

Nem arról van szó, hogy ügyesen kerülgeti a bójákat edzésen, ezért ő játsszon, hanem, hogy a stáb tudja, mennyire van egyben, mennyire terhelhető, mit mutat heti x órában, milyen a munkamorálja stb stb.. Általánosságban is önzőbb, edzésen sem megy neki a helyzetkihasználás, vagy csak pechje volt az utóbbi meccseken?

Azért én azt feltételezem, hogy Xavi sem a saját ellensége, nem fogja a legjobb játékosokat nem játszatni, csak azért, mert mondjuk nem kedveli őket.
Ezeket azért írom, mert sokan ezt is jobban tudják, és evidenciának veszik, hogy pl. Fati mit tud manapság, holott nekünk erről nem sok képünk van, mivel elég kevés lehetőséget kap, ráadásul éppen szünet is volt. Sokan pont azt reklamálják, hogy keveset játszik, de az edzőnek 100x annyi információja van mindenkiről, ami alapján dönt, hogy kit tesz be az éles meccseken.

Ettől függetlenül lehet, hogy Xavi hibázik a mellőzésével, csak néha tényleg fáj olvasni, hogy többen ilyen alapvető dolgokról megfeledkeznek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.01. 12:53:09

Guille írta:
2023.09.01. 11:39:01
Viszont, ha senkit nem hozunk a helyére, akkor nagy butaságnak tartom elküldeni,

mi semmit nem látunk a játékosok teljesítményéből, míg a stáb gyakorlatilag együtt él a srácokkal.
Legkésőbb éjfélig ki kell derüljön, de most az őszi menetrend ismeretében akár ki is várhatnánk a téli időszakig, hátha ott már merészebbet is lehet húzni....nem kerültünk kényszerbe.
Persze a csapat, összeszokás, stb miatt jobb előbb, mint később, de ezt az őszt le kell tudni hozni azoknak is, akik redelkezésre állnak.

A teljesítményt szerintem Te is látod amikor nézed a meccseket..... :wink:
Minden viccet félretéve, mi kell annál több, hogy a meccseken lerakott teljesítményeket látjuk?
Mindenki ugyanazt látja, max van akinek tetszik, van akinek kevésbé stb stb.
Ha valaki edzésen király, de meccsen nem, ezt valóban nem láthatjuk, de a jó színész is az, aki az előadáson parádézik, nem csak a próbákon.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.01. 11:39:01

Ronaldinho&Barca írta:
2023.09.01. 11:06:10
Mert ott tartunk hogy két remek szélsőnk elment aki képes a védelmet bontani 1v1-ben jók, gyorsak, ki lesz helyettük? Abde? Aztán versenyezhetünk a Sevillával, Betissel az 5-6. helyekért.
Fati vitathatatlanul tehetségesebb, mint Abdé, de gyorsaságban sajnos poont bőven alulmarad hozzá képest. Fatinál pont a gólérzékenysége, a helyzetfelismerése, a kis területen való ügyessége nagy érték, de sajnos ebből nem sokat láttunk mostanság, illetve néha igen, de akkor inkább kihagyta a helyzeteket/nem passzolt.

Én nem tudom, mi lenne a jó megoldás az esetében, ezzel a kölcsönnel sem lennék maradéktalanul elégedett, de annak sincs értelme, ha itt marad, de nem kap elég lehetőséget.
Viszont, ha senkit nem hozunk a helyére, akkor nagy butaságnak tartom elküldeni, mert tényleg hosszú lesz a szezon, bárki megsérülhet, kieshet a formából, és Fati is javulhat még sokat.

De azért megint hozzátenném azoknak, akik tudják a tutit, hogy mi semmit nem látunk a játékosok teljesítményéből, míg a stáb gyakorlatilag együtt él a srácokkal. Ebből a 3 meccsből és az előszezonból hatalmas következtetéseket nem vonnék le.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, mi lesz vele, kár lenne, ha elkallódna.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.09.01. 11:06:10

Rinku írta:
2023.08.31. 21:20:18
Tehát akárhogy is, mi jól járunk. Vagy eladjuk nagy pénzért, vagy kisebb pénzért, de addig is játszik pl. Yamal, kétszer akkora tüdővel és tökökkel, mint az az alibi, amit Fati csinál már egy ideje. Részemről a srácnak semmi keresnivalója nincs a keretünkben. Persze sajnálom, hogy nem lett egy tartós ifistánk, de valaki a tetején bukik ki. Mellé pedig rengeteget volt sérült, a fizetését is korrigálni kell, az apja meg akkora paraszt, mint Neymáré. Vagy a bátyja, vagy tudom is én ki az ügynöke. Mindenkinek jobb lesz, ha ennek itt vége lesz.
Persze, aztán majd ő is a szezonok felét kiüli ahogy Pedri vagy Araujo, mert taknyos korában csapágyasra hajtjuk. 16 éves sráctól várjuk a Barcelona sikerességét? Ez egy óriási kapufa Xavi fejében.. Pont ebbe a mederbe nem kellene esni, hogy az aktuális közellenséget elüldözzük, aki egyébként egyik legjobb volt az előszezonban és agilisen bátran focizott az eddigi fordulókban, lehetőséget is kaphatna mert Dembele távozott, de mi rajta is túl adunk. De kérdem én, Dembele, elment a közellenség, utána kinevezett Fati, akkor most ki lesz? Mert ott tartunk hogy két remek szélsőnk elment aki képes a védelmet bontani 1v1-ben jók, gyorsak, ki lesz helyettük? Abde? Aztán versenyezhetünk a Sevillával, Betissel az 5-6. helyekért.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.01. 08:47:25

Egy csapatban mindig kellenek emberek, akik a hálátlan szerepkört betöltik. Enélkül nincs csapat. Kell az ember, mert hosszú a szezon, és lesznek sérülések, hullámvölgyek. Ferran most úgy néz ki, magára talált, de nem biztos, hogy ezt az egész szezonban hozni tudja. Kell az alternatíva, kell a mélység, főleg a sérülések miatt.

Én Füllkrugot hoztam volna. Ha nem jön senki csatárposztra, akkor rossz döntésnek tartom Fati elengedését, mert így kevesen leszünk.

Januárban jön Roque, lehet, hogy úgy ítélik meg, hogy addig kihúzzuk. Roque 20 bajnokin 10 góllal áll, második a brazil góllövőlistán, az előző két fordulóban is betalált. Ő nagy fogás volt, így meg Fatira nem tartanak igényt. Amiatt viszont aggódok, hogy addig elől hogy leszünk meg. Elég lett volna télen elengedni. De az is lehet, hogy olyan szinten telített az FFP-keretünk Cancelóhoz, hogy Fati brutális fizetésének 80%-ától való megszabadulás nélkül nem menne, és kénytelenek megint ilyenekkel bűvészkedni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 08:35:51

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 08:27:35
Hogy ne legyen off, Fati is regisztrálva volt. Most távozik, de kit tudunk hozni biztosan a helyère?
Remélem senkit, mert arra a szerepre keresünk embert, hogy 5-10 percre betesszük és várjuk a nagy dolgokat tőle.
Másik topicban írtam, hogy erre jó akár Felix, legalább kölcsönben jönne, jövő nyáron meg menne haza. (személyesen nekem nem kéne mondjuk)
Ez a 5-6. számú támadó a leghálátlanabb szerep ennyire konzervatív edző mellett szerintem, mert a csere szerepkörből Lewa / Raphi / Yamal / FT / Roque mellett nem fog előrelépni senki még akkor sem, ha minden meccsen gólt lő és kb semmi esély erre, ha meccsenként lesz egy darab helyzete, nem is minden meccsen játszik, stb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 08:27:35

bence0330 írta:
2023.09.01. 00:42:06
Az én kritikáim közben pont ettől féltem, mikor úgy éreztem, hogy Xavi képes hosszabb távon kártékony lenni, mindamellett, hogy sok szempontból meg jól építi a csapatot. Ez a Depay-Fati vonal, akikkel magas szinten meg lehetett volna oldani a támadójátékot akár évekre (előbbivel biztos, utóbbival talán), plusz a Lewy-Raphinha vonal, akik nem hozzák a saját szintjüket, görcsölnek, a bő két évvel ezelőtti elméleti aranylabdás Lewy már egy La Liga szintet sem nagyon, Ferrán tán most önerőből feljön, de ő is Xavi szembeszelével küzd folyamatosan, szóval ki tudja... szóval ez így gallyra tudja vágni a csapat támadójátékát rendesen. Ez neki egy óriási vakfoltja, az egész támadói menedzsmentet, de már a játékoskiválasztást is abban a részlegben egy az egyben át kéne adnia valakinek a stábban, mert borzasztó, amit kihoz, azaz nem hoz ki belőlük. Dembélét kivéve, aki jól játszott alatta, de ő meg sosem volt itt hosszútávú projekt, ezt előre lehetett tudni, szóval jó helyre tette azt a rengeteg energiát, bizalmat és dicséretet, amit minden más támadónk százszor jobban megérdemelt volna. Fati különösen, mert ő még mindig egy fiatal gyerek.
Szóval volt cserènek

Alba-Mingueza-Riad-Dest/Bellerin
Busquets
Kessie/Nico-Torre
Fati-Auba-Depay

Szóval leèpítette a keretet.
Persze mondhatjátok, hogy igzságtalan vagyok mert csökkenteni kell a bèrkeretet, de 25 èvre eladtuk a közvetítèsi jogdíjakat, ès tele vagyunk a használható játèkosok helyett olyanokkal, akik helyett jobb lett volna, ha maradnak az előbbiek, vagy nem is költünk feleslegesen.
Nálam Auba, Depay, Fati, Dest/Bellerin, Alba, Busquets (utóbbi 2 csökkentèssel) marad. Roberto biztosan távozik, Ferran, Raphinha, Alonso de talán mèg Kounde ès Lewa helyett is lett volna jobb opció. A távozók már regisztrálva voltak.

Hogy ne legyen off, Fati is regisztrálva volt. Most távozik, de kit tudunk hozni biztosan a helyère?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 00:42:06

Az én kritikáim közben pont ettől féltem, mikor úgy éreztem, hogy Xavi képes hosszabb távon kártékony lenni, mindamellett, hogy sok szempontból meg jól építi a csapatot. Ez a Depay-Fati vonal, akikkel magas szinten meg lehetett volna oldani a támadójátékot akár évekre (előbbivel biztos, utóbbival talán), plusz a Lewy-Raphinha vonal, akik nem hozzák a saját szintjüket, görcsölnek, a bő két évvel ezelőtti elméleti aranylabdás Lewy már egy La Liga szintet sem nagyon, Ferrán tán most önerőből feljön, de ő is Xavi szembeszelével küzd folyamatosan, szóval ki tudja... szóval ez így gallyra tudja vágni a csapat támadójátékát rendesen. Ez neki egy óriási vakfoltja, az egész támadói menedzsmentet, de már a játékoskiválasztást is abban a részlegben egy az egyben át kéne adnia valakinek a stábban, mert borzasztó, amit kihoz, azaz nem hoz ki belőlük. Dembélét kivéve, aki jól játszott alatta, de ő meg sosem volt itt hosszútávú projekt, ezt előre lehetett tudni, szóval jó helyre tette azt a rengeteg energiát, bizalmat és dicséretet, amit minden más támadónk százszor jobban megérdemelt volna. Fati különösen, mert ő még mindig egy fiatal gyerek.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.31. 23:54:44

Nem szerettem eleinte se mikor Messihez hasonlították, mert szinte semmiben nem hasonlított rá. Az még szomorúbb mikor sportújságírók írtak ilyeneket... De attólmég, hogy nem volt Messi, egy üde színfoltja volt a csapatnak.Egy éretten játszó gyerek, csupa mosoly és lazaság mellett is tudatosság és alázat. Nem volt egy cselgép, nem volt villámgyors, de megvolt a fürgesége, megtolta a labdát, olvasta a játékot és ha csak megpillantotta a kaput akkor oldalpassz helyett lőtt. És ez mindig nagyon veszélyes volt, nem hálószaggatás volt a célja, nem repültek ki a labdák a stadionból, csak okosan eltette a labdákat. Figyelni kellett rá, megosztotta a védőket, egy ellenféllel szemben nem mutatott be szuper cseleket, de általában átjátszotta magát.
Ehhez a játékhoz magabiztosság kellett elsősorban,sosem remegett meg a lába. Ferran amúgy szerintem hozzá hasonló, bár gyengébb játékos kicsivel. Tavaly nem volt semmi magabiztossága, látszott rajta, hogy teljesen maga alatt van, hiába van meg a helyzete, meg játszik "okosan", ha megremeg...
Aztán Fatitól jött a sokadik sérülés és jött Xavi is. Szerinte utóbbi rosszabbul jött neki. Mikor a sérülésből visszatért, emléákszem az első meccsére, zseniális volt. Ott folytatta, ahol abbahagyta. Pár perc alatt kapufa, helyzetek, az egész csapat veszélyessé vált. Aztán a következő meccsen szintén kevés időt kapott. Kérdeztem is fórumon, hogy Xavinak valami baja van vele? Á, nem, csak félti biztos a sérülés miatt még... Aztán sosem kapta meg azt a bizalmat, Fati pedig egyre frusztráltabb lett. Szerintem a fórumozók egy része is nagyon igazságtalan volt vele. Azt a gyereket támogatnia kellett volna az edzőnek, nem hagyni szétesni. De ígysem volt olyan rossz, mint aminek beéllítják páran. Aztán a szezon végére össze is szedte magát és ezt átörökítette a felkészülésre. Erre Xavi egyértelművé teszi, hogy Fati nála így sem alap. Akkor se ha jól játszik, akkor se, ha nagy kedvvel...Kap 15-20 perceket és közben mindig hajkurásznak valakit a helyére...

Ezt a srácot elüldöztük. Sosem volt és nem is lesz Messi, de nagyon értékes volt, amikor számítottunk rá, negyed szezonjában is nagyon gólerős volt. Sajnálom, hogy nem Spanyolországban marad. Én is úgy látom, hogy van belefullad az angol közegbe és akkor elmegy a sivatagba, vagy jó idényt fut és akkor megveszik...a Reálon kívül nem lenne olyan spanyol csapat, ami meg tudná venni.

Szerintem Xaviéknak nagy hibájuk volt Depay elüldözése, de Fatié még nagyobb. Sírunk, hogy nincs pénz, de azért bagóért elsózzuk a játékosokat és helyettük MC-ből és Bayernből vásárolgatunk.
Válasz küldése