Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.26. 19:10:54

Az a baj, hogy ezzel a bírósági döntéssel a Nike-nak valójában jelenleg semmilyen oka nincs a hosszabbításra.
2024-et írunk, és a szerződés 2028-ig tart, a bíróság pedig kimondta, hogy nem felbontható. Tehát a jelenlegi piaci viszonyokhoz képest az Ő szempontjukból kiváló szerződés meghosszabbításának kérdését 2-3 évig még nyugodtan félreteheti a Nike anélkül hogy bármit is kockáztatna.
Ez a szerződés jelenleg csak a Barcelonának nem jó, hiszen sok évvel ezelőtt lett kötve és azóta már jóval többet érhetnek a mezeink jogai.

Persze örülnék ha Laporta rám cáfolna és elérne egy szép összeget a klubbnak, de ez most tényleg gyanúsan blöffnek tűnik innentől. ( Csak egy szokásos Laporta húzás, de hát ez kell a népnek. Cirkusz a kenyér mellé)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.07.26. 18:59:42

Kiderrült, hogy melyik cég lesz a feltüntetve a nadrágon. A Medusa cég (valami vírusok és baktériumok elleni fertőtlenítőszer) lesz a nadrág elején, ami vagy a Gamperen vagy a Valencia ellen debütálni.
Három évre 15 milliót kap a klub érte, amit teljes egészében felhasználhat az FFP-be, mivel nem visszatérő bevétel, hanem új gazdasági injekció. (Catalunya Ràdio)
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.07.24. 09:38:13

Továbbra se látom, milyen racionális indok van a hatodik évben megújítani egy tízéves szerződést, azt meg végképp nem, hogy miként történhetne ez meg ennyire gyorsan, júliusban. Főleg egy olyan környezetben, hogy a szerződéses partnered bíróságra adott, hogy felbontsa a korábbi szerződést és azonnali megújítási bónuszt is szeretne.

Simán lehet, hogy folytatódik a Nike-Barcelona kooperáció, lehet kölcsönösen előnyös az együttműködés, de teljesen irreális ezt úgy bemutatni, mint a klub pénzügyi rendbetételének egyik elemét, mert azt pont értelmetlen elvárni tőle.

Edit: hogyha a mesterterv az volt, hogy Laporta bírósági úton kiveri a Nikéből az új szerződést, esetleg kompromisszumként felajánlja, hogy meghosszabbítja a szerződést, de most kéri a foglalót a 2028-ban érvénybe lépő tíz évért, akkor... ez nem feltétlenül mesterterv :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.07.24. 09:24:35

gránit írta:
2024.07.24. 08:58:55
FcBarcelona1 írta:
2024.07.24. 07:48:45
Azért is lenne nagy fegyvertény, ha Laporta elérné
Nem úgy volt, hogy már elérte? Még mindig csak ott tartunk, hogy "elérné"?

Nekem az jött le, hogy szőröstül-bőröstül marad a régi szerződés, a Nike ehhez ragaszkodik. Ha nem így lenne, akkor a korábbi nézeteltérések orvoslását egy új szerződésbe foglalták volna. De nincs ilyen. Ha a Nike ki akarta mondatni a bírósággal, hogy 2028-ig marad a régi szerződés, akkor nekem nagyon nem az jön le, hogy itt lenne bármiféle új szerződés.
Amikor a Nike-val perre ment a klub a jelenlegi szerződés azonnali felbontását akarta elérni mindenféle jóvátétel nélkül, amire alapból kisebb esély volt. Többek között ezért is esett kútba a Puma vagy a saját márka. Az új szerződés már a megújításról szól, ha jól emlékszem további 10 évre. Ennek a feltételei a megkötéskor lépnének érvénybe, tehát nem akkor,amikor az aktuális lejár. A hosszabbításért járna a bónusz. Mivel rengeteg bevétele van a cégnek a Barca mezekből, így nekik is komoly érdekük hogy biztosítva legyen a hosszabb távú együttműködés, így a klub vezetősége is minél kedvezőbb szerződést akar kicsikarni a szponzortól.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.24. 08:58:55

FcBarcelona1 írta:
2024.07.24. 07:48:45
Azért is lenne nagy fegyvertény, ha Laporta elérné
Nem úgy volt, hogy már elérte? Még mindig csak ott tartunk, hogy "elérné"?

Nekem az jött le, hogy szőröstül-bőröstül marad a régi szerződés, a Nike ehhez ragaszkodik. Ha nem így lenne, akkor a korábbi nézeteltérések orvoslását egy új szerződésbe foglalták volna. De nincs ilyen. Ha a Nike ki akarta mondatni a bírósággal, hogy 2028-ig marad a régi szerződés, akkor nekem nagyon nem az jön le, hogy itt lenne bármiféle új szerződés.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.07.24. 08:17:21

Össznépi tapsvihart aratott itt a fórumon is Laporta, hogy milyen ügyes és okos és micsoda rekordszerződés. Akkor erről ennyit :D
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.07.24. 08:08:05

FcBarcelona1 írta:
2024.07.24. 07:48:45
Ennek semmi köze az új szerződéshez. Azért is lenne nagy fegyvertény, ha Laporta elérné, mert még 4 évig van szerződés, a jóféle Bartomeu büntetési tételekkel (BL elődöntő, bajnoki cím hiánya).
Ez pár hetes hír. Lényege, egyoldalúan nem bontható fel a szerződés, és a Nike nem sértette meg azt.
Elvileg azért pereltünk, mert nem tudtak időben gyártani (ahogy amatőr módon most sem, csak most elrontották a Spotify logót), elestünk a bevételektől, mert nem tudtak "W"-t nyomtatni. Lewandowski nevében 2 is akad.
Már linkeltem.
Az új mezszerződés folyamatosan annak a kontextusában jött elő, hogy ez is egy stabil bevételi forrás, nem csak a magasabb éves bevétel, hanem az egyszeri aláírási bónusz miatt is, ami aztán végképp átlendíti a csapatot az 1:1-es küszöbön. És mindez csak pár nap kérdése :)

Fogalmam sincs, miért lenne érdekében a Nike-nek egy ilyen bírósági döntés után most tárgyalni arról, hogy egy még négy évig érvényben levő, jogerős szerződést megújítsanak lényegesen jobb, illetve az ő szempontjukból rosszabb feltételekkel. Ahogy arról sem, hogy egy elcsúszott megrendelés-teljesítés esetén megítélt kártérítés mikor jönne meg és mégis érdemben miként befolyásolná a csapat gazdálkodási mutatóit.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.24. 07:48:45

gránit írta:
2024.07.24. 00:05:08
Troym írta:
2024.07.23. 21:28:06
nincs Nike szerződés
Ahogy azt korábban megjósoltam, blöff volt, hogy a Liga szíve megessen rajtunk, és azt a bekamuzott összeget is beleszámolják a bevételeink közé, hogy sávot léphessünk az átigazolások terén.

Nincs semmilyen új megállapodás, 2028-ig marad a szerződés.

https://www.sportcal.com/sponsorship/ba ... ough-2028/

https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... e-nrt.html
Ennek semmi köze az új szerződéshez. Azért is lenne nagy fegyvertény, ha Laporta elérné, mert még 4 évig van szerződés, a jóféle Bartomeu büntetési tételekkel (BL elődöntő, bajnoki cím hiánya).
Ez pár hetes hír. Lényege, egyoldalúan nem bontható fel a szerződés, és a Nike nem sértette meg azt.
Elvileg azért pereltünk, mert nem tudtak időben gyártani (ahogy amatőr módon most sem, csak most elrontották a Spotify logót), elestünk a bevételektől, mert nem tudtak "W"-t nyomtatni. Lewandowski nevében 2 is akad.
Már linkeltem.
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.07.24. 06:51:50

gránit írta:
2024.07.24. 00:05:08
Ahogy azt korábban megjósoltam, blöff volt, hogy a Liga szíve megessen rajtunk, és azt a bekamuzott összeget is beleszámolják a bevételeink közé, hogy sávot léphessünk az átigazolások terén.

Nincs semmilyen új megállapodás, 2028-ig marad a szerződés.

https://www.sportcal.com/sponsorship/ba ... ough-2028/

https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... e-nrt.html
Húha. A nyári szünetben figyelmetlen voltam, vagy hogyhogy nem kapott ez a hír sokkal nagyobb nyilvánosságot? Ez nagyon súlyos, hogy a vezetés pénzügyi géniuszáról tanúskodó varázslatos álom-mezszerződés valójában bíróságilag bizonyítottan egy nagyon amatőr Laporta-féle zsarolás, ami a csapat anyagi lehetőségeit veszélyezteti....
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.24. 00:05:08

Troym írta:
2024.07.23. 21:28:06
nincs Nike szerződés
Ahogy azt korábban megjósoltam, blöff volt, hogy a Liga szíve megessen rajtunk, és azt a bekamuzott összeget is beleszámolják a bevételeink közé, hogy sávot léphessünk az átigazolások terén.

Nincs semmilyen új megállapodás, 2028-ig marad a szerződés.

https://www.sportcal.com/sponsorship/ba ... ough-2028/

https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... e-nrt.html
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.21. 13:00:43

Sport szerint De Jong szerződés hosszabbítása a prioritás. A két éves szerződés helyett egy hosszabban gondolkodnak, az elmaradt fizetését szétosztani az évekre, így csökkenteni a fizetését, javítani az FFP helyzetet.
Lenglet-vel nyár végén szerződést bonthatunk, ha nem születik megoldás a helyzetére.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5287
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.07.20. 20:04:15

Rafa Márquez will leave Barça job next week to accept the proposal from Mexican national team.

Márquez will become assistant for Aguirre until 2026 and then lead the national team.

Official green light expected soon, as @TUDNMEX has reported.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3527
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.07.20. 11:51:20

davi10 írta:
2024.07.20. 10:49:00
Ha már a csapattól kimaxolást várok, minimum magammal szemben legyek következetes.... :lol:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6852
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.20. 10:49:00

Peter írta:
2024.07.20. 04:20:52
Nyomja a két dudás a csárdában, ami egy ideig még élvezhető is lehet a vendégek számára, de elérkezik a pillanat, amikor a csárdának (ha tetszik neki, ha nem) választania kell, a politika dudája vagy a versenysport dudája között.....mert egy hátsóval nincs az a zsoké, aki két lovat is képes megfelelően megülni úgy, hogy két szék között, nehogy a pad alá essen..... :lol:
Azt hiszem ezzel kimaxoltad a (köz)mondás / hozzászólás mutatót :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3527
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.07.20. 04:20:52

FcBarcelona1 írta:
2024.07.19. 11:59:15
attól még ez továbbra is egy politikai kérdés marad
A szurkolóknak pedig ezt el kell fogadni, bárhol is éljenek a világban.
Politika vs versenysport?
Nyomja a két dudás a csárdában, ami egy ideig még élvezhető is lehet a vendégek számára, de elérkezik a pillanat, amikor a csárdának (ha tetszik neki, ha nem) választania kell, a politika dudája vagy a versenysport dudája között.....mert egy hátsóval nincs az a zsoké, aki két lovat is képes megfelelően megülni úgy, hogy két szék között, nehogy a pad alá essen..... :lol:

Egyébként teljesen értem, hogy miről írtál, de a szemünk előtt zajlott a foci EB, ahol éppen bebizonyosodott, hogy a labda még azért a mai napig gömbölyű...!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.20. 01:28:42

Rinku írta:
2024.07.19. 10:33:31
Ezért nem is értem, hogy konkrétan a Reallal összevetve, hogy nem lehet a FIFA-hoz és a Döntőbírósághoz fordulni, hogy ez mégis mi a tököm most.
Az a baj, hogy a FIFA-hoz hiába fordulnánk. Amit a regionális szövetségük, az UEFA "FFP"-ként megfogalmaz, az csak ajánlás az országos szövetségeknek, nem kötelező. Az országos szövetségek ezt úgy alkalmazzák, ahogy akarják, vagy egyáltalán nem alkalmazzák. Ez teljesen az országos szövetségekre van bízva, az UEFA ezzel nem foglalkozik.

A spanyol igazságszolgáltatáshoz kellene fordulni, a Spanyol Labdarúgó Szövetség ellen, ami egy állami szervezet, kiemelten vonatkoznak rá szabályok. Egyértelműen diszkriminatíven járnak el, és ez szerintem nagyon is támadható.

Ami a politikát illeti, két dolgot említenék meg. Az egyik, hogy egyesek fejében a Franco-diktatúra szellemisége sajnos ma is követendő példa, de fontos hozzátenni, hogy ezek az emberek vannak kevesebben. Egyértelmű többsége van azoknak, akik ezt elítélik, a politikai életben is. Amikor Gavi regisztrációjának az ügyében a bírósághoz fordultunk, nekünk adtak igazat. A bíróság objektív volt, szó nem volt semmiféle spanyol részrehajlásról. Spanyolország egy demokratikus ország. Egyesek fejében létezik még a Franco-diktatúra, de az ország működésére jelenleg egyáltalán nem ez a jellemző. Be lehetne támadni az igazolásaink ellehetetlenítését, szerintem. Nem ez lenne az első alkalom, hogy igazat adnak nekünk.

Hogy mennyire van következménye a dolgoknak Spanyolországban, és nem söprik a szőnyeg alá a dolgokat: a napokban hivatali visszaélés miatt lapátra került Rocha, a Spanyol Labdarúgó Szövetség elnöke. De emlékezhetünk, hogy a Rubiales-botránynak is volt következménye. Spanyolország nem egy következmények nélküli ország, éppen ezért gondolom azt, hogy a mi ügyünket is érdemes lenne betámadni, mert működik az objektív ítélethozatal.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... ous-breach

Ami Guiu-t illeti, aligha hibáztatható. Alig kapott játéklehetőséget, és ez a jövőben sem valószínű, hogy megváltozott volna. Amikor mi számolgatjuk, hogy mely posztokon hogy vagyunk meg, általában csak darabszámra nézünk mindent, miközben a klub nagyon sok olyan emberrel nem számol, akiket mi szorgosan számon tartunk. Roque-val kapcsolatban is arról volt szó, hogy vele aztán nagyon megvagyunk. Aztán tessék, a klub megválna tőle. Úgy, hogy nincs rajta kívül más igazi tartalékcenter. Magyarán az egész szezont megint Lewandowskival akarjuk végigtolni, rotáció nélkül. Ilyen körülmények között csodálkozunk, hogy Guiu nem akart maradni, és nem a harmadosztályban akar játszani egy olyan játékos, aki betalált a BL-ben? Nagyon nem akarunk erősíteni góllövő fronton, és ennek szerintem sajnos meglesz a böjtje...
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.07.20. 00:14:44

FcBarcelona1 írta:
2024.07.19. 11:59:15

Egy "látens" Real Madrid szurkolónak nehéz ezt megérteni.
Novaprospect már utalt neked erre. Nem értem miért "álcáznád" magad.
Tökfejezheted a szurkolókat, attól még ez továbbra is egy politikai kérdés marad
https://www.nytimes.com/2013/11/01/spor ... anyol.html
A Barcelona pedig sajnos, vagy nem, mindig is "több, mint egy klub" lesz
A szurkolóknak pedig ezt el kell fogadni, bárhol is éljenek a világban.
Én személy szerint ezért is lettem a szurkolójuk, Spanyolországban a katalán Barca mindig is egy underdog csapat lesz, sikerektől függetlenül, még ha ezt sokan nem akarják sem pro, sem kontra elismerni.
Na.. Egy magyar szurkolónak ez akkor se politikai kérdés és a spanyolok egy nagy részének sem. Katalónia helyzete is elég bonyolult valójában csak 2013 körül hevítette a politika a nagy megmozdulásokig az embereket. Az előtte levő években az elszakadáspártiak hatalmas kisebbségben voltak, az utána levő években(mostanság) pedig enyhe kisebbségben. Szóval ez sosem volt egy egyértelmű a "csúnya Madrid elnyomja a katalánokat és elveszi a pénzüket és a szabadságunkat" helyzet. Katalónia egy ultra gazdag régió, de azért vannak még ilyenek, pl Madrid is. Nyilván a politika szereti hülyíteni és hergelni az embereket, hogy a szorgalmas katalánoknak kell eltartani a lusta munkanélküli andalúziaiakat... Ez persze nyilván butaság, a szegény andalúziaiakat a szintén nem gazdag andalúziai dolgozók tartják el inkább... De könnyű hergelni az embereket féligazságokat kiabálva.
Egy magyar szurkolónak viszont ennek nem kell felülnie, ahogy mondtam ez még katalóniában sem egy egyértelmű dolog. Én egyébként mindigis brazil szurkoló voltam, tulajdonképpen a brazil válogatotthoz vagyok a leghűségesebb, de az argentinoknak is szurkolok általában (kivétel a brazilok ellen). Úgy gondolom, hogy ez semmit nem vesz el az én brazil szurkolói mivoltomból, sőt, úgy gondolom, hogy joggal nevezem tökfejnek az acsarkodókat és ítélem el az ellenségeskedés minden formáját.
Guiut úgy gondolom, hogy a Barca árulta el és nem fordítva. Szó szerint árulta ugyanis, majd eladta. Abszolút nem becsültük meg, gondolom Flick is Lewa-mániás ezért van mindenki nyugalomba a poszton. Guiu nem ért Laportáéknak pénzt, se játékpercet. Akkor miért maradt volna? Nyilván nem bánta a lehetőséget, hogy egy évet még maradhat a családjával Barcelonában. Aki ennél többet lát bele, azt csak a politika vezeti vakon..
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2567
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.07.19. 14:40:30

superman írta:
2024.07.19. 11:44:23
Te gondolom az Origónak, meg a Pesti Srácoknak is elhiszel mindent. ;) Bizonyára minden ilyen egyoldalúan fekete-fehér a hatalom, meg a tőke környékén... :lol:
Nem vagyok én fideszes, csak fordítva ülöd a lovat. Szövegértésed nulla, képletes beszédet nem érted, (történelmi) tényekhez nincs közöd (Franco-szellem a kasztíliai hétköznapokban, a kisebbségi kérdés és feszültségek a spanyoloknál, a La Liga elnöksége szinte kivétel nélkül Real szurkoló), de az önbizalmad az kiváló. :) Rengeteg ilyen belevaló srácra van szükség! :wink:

FcBarcelona1: Köszi! :) A BL rendesen megfoldozza a kieső bevételeiket, de Perez amúgy is ért a számokhoz. És sosem bőgtek le filléres eladásokkal, a selejtet is 40 milliókért adják el. Belenéznék a year-end reportba mindkét klubnak, de az biztos, hogy az övék rendben van, Bappéval is. :?
Football, bloody hell. /SAF/
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.19. 11:59:15

superman írta:
2024.07.19. 11:34:57

Azért egy futballcsapatot ellenségnek, meg ősellenségnek titulálni, kárhiztatni egy bizonyos csapat választásáért, legyen az akár Espanyol, akár Madrid, bármi, háááát. Ezek a csapatok között nem ellenségeskedés folyik, (max a hülye, politikusként viselkedő vezetők hergelése szerint), az ellenségeskedés nem itt kezdődik, ahhoz nézzétek meg Ukrajnát és Oroszországot, vagy akár a Közek-Keletet. De hagyjuk a politikát, csak a példák miatt mondtam. Úgy néz ki Guiu intelligensebb sok tökfej szurkolónál, és nem hajlandó kiszúrni magával kamu presztízskérdések miatt. Igaza van, legyen szerencséje! Amúgyis a tisztelet csak kölcsönös alapon működik, a klub sem törte össze magát, hogy megbecsülje a srácot. Mindketten a saját érdekeiket nézték, teljesen jól van ez így.


Amúgy Yamallal ugyanez lesz. Most elkezdenek követelőzni, a PSG 250-t fizetett volna érte, ahhoz milyen fizu társulhatott vajon? Ugyanaz lesz vele, mint Messivel, amíg tudja fejni a klubot, akár a teljesítőhatárain túl is addig marad, amúgy koccol. Leszünk még bajban vele. Nem innen fog visszavonulni az biztos, mert vagy nem engedünk a csillagászati követeléseinek, vagy igen, de akkor meg a klub megy csődbe. Visszasírja még Laporta azt a 250M-s ajánlatot.
Egy "látens" Real Madrid szurkolónak nehéz ezt megérteni.
Novaprospect már utalt neked erre. Nem értem miért "álcáznád" magad.
Tökfejezheted a szurkolókat, attól még ez továbbra is egy politikai kérdés marad
https://www.nytimes.com/2013/11/01/spor ... anyol.html
A Barcelona pedig sajnos, vagy nem, mindig is "több, mint egy klub" lesz
A szurkolóknak pedig ezt el kell fogadni, bárhol is éljenek a világban.
Én személy szerint ezért is lettem a szurkolójuk, Spanyolországban a katalán Barca mindig is egy underdog csapat lesz, sikerektől függetlenül, még ha ezt sokan nem akarják sem pro, sem kontra elismerni.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.07.19. 11:44:23

Rinku írta:
2024.07.19. 10:33:31
Gazdasági szempontok alig vannak ebben, jelenleg már tök elhanyagolható minden, a büdzsénk is jobb a Madridnál. A valódi ok a politika, nehogy már ezek a tetves katalán kutyák ennyire pariban legyenek. Mocskos vidéki suttyók, de a spanyol GDP 20%-a azért jól esik, ugye, egy területtől, ami az ország csupán 6%-át adja. Ezért nem is értem, hogy konkrétan a Reallal összevetve, hogy nem lehet a FIFA-hoz és a Döntőbírósághoz fordulni, hogy ez mégis mi a tököm most.
Te gondolom az Origónak, meg a Pesti Srácoknak is elhiszel mindent. ;) Bizonyára minden ilyen egyoldalúan fekete-fehér a hatalom, meg a tőke környékén... :lol:
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.19. 11:09:35

Rinku írta:
2024.07.19. 10:33:31
Passz. Semmiről nincs hivatalos információ.
A hírek is visszásak.
Ez elvileg hivatalos, a Sporton ott áll, hogy ezek a számok (elvileg :) )hivatalosak.
Nincs információ az elmaradt fizetések folyósításáról (Messi, Busquets, Pique, Alba, stb.)
Minden csak egy pillanatnyi helyzet. Azóta visszatért pl. Fati és Lenglet is a magas fizetésükkel.
Semmi hír az utóbbi 2 év 400 milliós elkönyvelt profitjáról sem.
A madridi lapok szerint 100 milliós hitelt vettünk/tárgyaltunk a költségvetés kiegyensúlyozására, és Nicot is hitelre vennénk. Ez szembe menne a profitos gazdasági beszámolóval. Ki tudja ez is mennyire hihető, egyik hírben felvettük, másik hírben csak tárgyaltunk róla. Azért is hihetetlen, mert a Liga és Tebas nem dícsérgetne, és hangsúlyozná, hogy közel az 1/1, ha megint hitelt kellene felvenni.
Persze jöhetünk azzal is, hogy semmi nem átlátható, de szerintem ez csak a médiában, hiszen a Liga az utolsó kiadott/befolyó centről is tud, és ők határozzák meg a költekezést, regisztrációt, bérsapkát.
Közben madridból sincs semmi hír a gazdasági karjaikról, vagy arról, hogyan csökkent a 600+ milliós bérkeretük minden évben pontosan olyan szintre, hogy profitot termeljenek a Covid éveiben.
Mbappenal sem lesz semmi hivatalos (fizetés, aláírási)
Capology szerint 31.250.000 bruttó alap és 64.580.000 bónusz.
Nálunk sajnos még mindig 1 milliárd fölött a tartozás.
Náluk nincs tartozás
(Stadionok hitele nem számít az FFP-be, egyik klubnál sem, amiről szintén nincsenek hivatalos számok)
A bevételek és a bérek, + az amortizáció viszont jelenleg összhangban áll, ezért is dícsérte Tebas Laportáék munkásságát. Az új stadionnal 100+ helyett 300+ bevételt várnak, ezzel akarják tartani a lépést a PL-el. Mikor teljes kapacitással fog üzemelni a Stadion, és ha mindez igaz, megközelíthetjük az 1 milliárd/év bevételt, ezzel az UEFA FFP-je szerinti 600+os megengedett bérekkel, ahol álltunk a Covid előtt. Persze Romeu is elmondta, hogy nem szabad elszállni a béreknek. Remélem 2 év múlva teljesen stabil lesz a klub, és addigra kifutnak a horror szerződések, és az elmaradt fizetések. Sajnos ezek pontosan a Covid utáni időszakra, estek, amikor lecsökkent a bevétel, a La Liga pedig teljes szigorral lépett fel, a körülményeket figyelmen kívül hagyva.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2567
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.07.19. 10:33:31

FcBarcelona1 írta:
2024.07.16. 18:53:39
...
Gazdasági szempontok alig vannak ebben, jelenleg már tök elhanyagolható minden, a büdzsénk is jobb a Madridnál. A valódi ok a politika, nehogy már ezek a tetves katalán kutyák ennyire pariban legyenek. Mocskos vidéki suttyók, de a spanyol GDP 20%-a azért jól esik, ugye, egy területtől, ami az ország csupán 6%-át adja. Ezért nem is értem, hogy konkrétan a Reallal összevetve, hogy nem lehet a FIFA-hoz és a Döntőbírósághoz fordulni, hogy ez mégis mi a tököm most.

Különben még mindig annyira érdekelne, hogy kiknek tartozunk és mennyivel, hogy épülnek fel a rövid és hosszú lejáratú hiteleink, erről van esetleg bármi infód? Kíváncsi vagyok, hogy ezután a gyökszi Dembelé után is fizetjük-e még a bankót a Dortmundnak, fogadni tudnék rá... :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5287
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.07.19. 10:01:58

https://youtu.be/ij0EAddtoX8
edzés élőben, ha érdekel valakit.
Kép
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.19. 09:20:37

Remélem így nem számít duplázásnak, ha igen elnézést kérek.
Sporton van egy interjú Eduard Romeuval, a nemrég lemondott Barcas sportigazgatóval.
Jelenleg 492 millió a bértömeg, minden szakágat figyelembe véve.
399 a felnőtt focicsapaté. Ez az 5. legmagasabb (ugye benne Lewy magas bére, és De Jong elvileg 40 milliós átütemezett bére)
1. PSG 574
2. MC 497
3. Real 459 (Mbappe nélkül)
4. Chelsea 420
5. Barca 399
6. Bayern 394
Jelenleg ez a bértömeg a várt bevételekhez képest 60%. Ez Rosellék óta a legjobb, ahol 65% körül alakult, 180 millióval kevesebb az utóbbi évekétől, ahol a csúcs 98% volt.
Romeu elmondja, hogy Neymar távozása után nem csökkent, hanem nőtt, folyamatosan 70% fölött, elérve a 98%-ot (ez mondjuk sejthető volt, igaz a Covid éveiben óriásit esett a bévétel, remélem az új stadionnal pedig óriásit növekszik)
Ő is elmondja, hogy tartani kell az egészséges béreket, hogy ne ismétlődjenek meg a múlt hibái.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.16. 18:53:39

https://swissramble.substack.com/p/real ... ces-202223
Na sikerült kitörölnöm.
21/22 722 bevételre 1,1 milliárd kiadás
22/23 841 bevételre 911 kiadás.
Szerintem ez veszteség. Náluk is 316 milliós gazdasági kar.
21/22 540 bér+240 amortizáció
22/23 450 bér 150 amortizáció
Barcanal
21/22 98 millió profit
22/23 300 milliós profit
840 VS 800 bevétel
750 VS 200 bérsapka.
Vagy náluk nem számít az amortizáció, csak nálunk?
Nem a Realt minősítem ezzel, mert elismerésre méltó, amit művelnek, nekünk van tartozásunk, hanem a La Ligát, hogy ekkora különbséget tesz.

Szerk:
https://swissramble.substack.com/p/barc ... ces-202223
tavaly kiemelkedően magas volt a bérezés ismételten,
Azóta elvileg 200 körül csökkent a bér/kiadás, Amit Tebas is lenyilatkozott, a 89 milliós amortizáció Lewy, Raphinha Kounde, Ferran, egy éves amortizációjával csökkent, Roqueéval és Romeuéval (1,1/év :) )nőtt.
Válasz küldése