Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 19:59:21

Először is minden elismerés a Bayernnek, nagyon jól játszottak, azonban a sikerük kb. 75%-a a mentalitásnak, győzni akarásnak, hajtásnak köszönhető. Sok gyenge meccsünk volt idén, de ilyen mindenbe belesz..runk játékot, nem sokszor láttam, pedig nem 2 éve vagyok Barca-szurkoló. Azt azért nem jelenteném ki, hogy vége egy korszaknak, teljes megújulás kell, ezután nem vagyunk tényezők nemzetközi szinten meg hasonlók.
Persze a legtöbben most elzavarnák a fél csapatot, ez általában így szokott lenni, de az sem megoldás, ha hirtelen hatalmas változásokat eszközölünk. Lehet írni, hogy Deco, R10 stb elzavarása milyen jót tett a csapatnak, de azért az ő formahanyatlásuk és mentalitásbeli változásuk nem egyenlő Alexisével vagy Alvesével.
Nem hiszem el, hogy egy meccs után egyeseknél hogy lehet ekkora 180 fokos fordulat. Tudtuk hogy benne lehet egy vereség (amit ha reálisan nézünk nem 4 gólos) és elég hullámvölgyben van a csapat, de akkor is egyelőre egy meccs. Ha a visszavágón mondjuk behúzunk egy 3:0-át egyből más lesz az általános vélemény, ugyanúgy mint a Milan esetében.

Kellenek a változások, ez nyilvánvaló, ez a tiki-taka pedig még mindig működőképes, csupán ki kell bővíteni egy kicsit a repertoárt. Tito azért hozott újításokat, még ha egyelőre nem is nagyon látványosak. Akik pedig elküldenék csak gondoljanak bele, hogy tulajdonképpen alig több, mint fél éve ő a vezetőedző, hagyni kell dolgozni.
Azért megikérdezném néhány embertől aki pl. Alvest küldené el, mi volt a véleménye néhány hete, mikor folyamatosan MOM volt a meccseken, vagy kit hozna helyette, Alexis is dícsérve volt mostanában (nem alaptalanul) most pedig takarodjon Villával és Pedroval együtt.
Nem most lett vége a "korszakváltásnak", ez egy hosszadalmas folyamat, nem most kezdődött és nem EGY meccsel lesz vége. Bízni kell a csapatban, a nyári erősítésekben.

Én csak annyit akarok, ha búcsúzunk a Bl-től azt győzelemmel tegyük és lehetőleg a bajorok kenjék el a Madrid száját a döntőben. (már ha nem német házi döntő lesz)
Barcelonában nyerni kell, ezzel a csapat is tartozik a szurkolóknak ezután, remélem a fiúk is így gondolják!
Bocs a hosszú hsz-ért!
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 17:46:10

Rijkard féle nagy Barca:
Valdes - Belletti, Puyol, Marquez, Van Bronkhorst - Edmilson - Xavi, Deco - Giuly, Eto'o, Ronaldinho
Pep féle nagy Barca:
Valdes - Alves, Puyol (Masch), Piqué, Abidal, - Busquets - Xavi, Iniesta, Pedro(Henry), Villa (Eto'o), Messi
Tito Barcája:
Valdes - Alves, Puyol (Masch), Piqué, Alba, - Busquets - Xavi, Iniesta, Pedro, Alexis, Messi
Látható, hogy jelentős vérfrissítések voltak és sajnos most is erre van szükség, bármennyire is nem tetszik...
A védelem katasztrófa, a támadók ugyanígy, egyetlen biztos pont a csapatban a középpálya. nem véletlenül halt meg tegnap minden akció kb. 20-25 méterre a kaputól. nem lehet 4 védővel (ami inkább 2, ha alvesék fent ragadnak) és 6 középpályással játszani, mert hogy ebben a rendszerben nincs vérbeli támadó hármas, mint pl. a Tridente volt!!!
ViscaelBarca1899
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.24. 17:23:43

2013.04.24. 17:37:07

Sziasztok! Én még új vagyok a fórumon, de már lassan 10 éve Barcelona drukker. Folyamatosan követem azóta a meccseiket és talán utoljára a Rijkaard érában láttam olyan meccset, amikor ennyire pontatlanok, lassúak, játszani nem akaróak voltak a játékosok.

Persze ez betudható annak is, hogy az elmúlt 5 évben uralták Európát és a világot egyaránt. Tegnap láthattuk, hogy mennyire nem voltak kiéhezve a sikerre, elvesztették ezt a képességüket. Mindenki tudta, hogy egyszer elfog jönni ez a nap, amikor valaki JÁTÉKBAN ver meg minket. Egyértelmű, hogy a németek nem voltak ennyivel jobbak, egyszerűen így alakult.

Tito-t annyiban hibáztatom, hogy nemtudodt belenyúlni a meccsben, annyira volt tanácstalan mint én. Ezt mutatja az első és egyetlen csere amikor Villa érkezett Sanchez helyére, azaz posztra cserélt a katalán tréner, amiben semmi furfangosság semmi új taktikai húzás nem volt. Ez jelentette azt, hogy gőze nincs róla, hogy mivel lehetne megállítani a bajor óriást. Nem gondolom úgy, hogy új edző lenne a megoldás a probléma, inkább új játékosok, köztük egy bomba középhátvéd (Hummels, Silva). Neymar leigazolását én már magamban elkönyveltem, nagyon örülnék neki így végre Messiről valaki letudná venni a figyelmet, mert azért a brazil srác sem ügyetlen.

Egy szónak is száz a vége, 4-0 után sem adhatjuk fel, mert már csak azért is mert mi vagyunk a Barcelona. Én bízok a srácokban biztos, hogy óriási mérkőzés lesz, de ha kiesünk legalább emelt fővel essünk ki.

Visca el Barca :!:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 17:36:07

átlagosan 5 évente szükség van a vérfrissítésre: 1998 - 2003 - 2008 - 2013?
2002/2003-as vérfrissítés áldozatai:
Rivaldo, Kluivert, Overmars, Luis Enrique, Sergi, Reiziger, Giovanni, Rochembach, Thiago Motta, stb...
2008/2009-es vérfrissítés áldozatai:
Van Bronchorst, Belletti, Marquez, Edmilson, Deco, Ronaldinho, majd Eto'o és Touré
A mostani csapat gerince ekkor jött be.
Kik lesznek a mostani áldozatok???
Valdest tudjuk. Villa? Pedro? Alexis? Abidal? Alves? Vagy ezek mind???
Mi lesz a fiatalokkal?
Bojan? Thiago? Bartra? Montoya?
Szerintem nagy változások lesznek / kellenek a nyáron!!!
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.04.24. 17:13:50

torotam írta: Persze, edzőt kicsapni, fél keretet eladni, új edzővel meg új játékosokkal pedig folytatódni fog a győzelmi széria... De mi bizonyítja ezt???
Rijkaard esetében mi bizonyította???véletlenül nem Deco,Van bommel,R10 vagy éppen Saviola elzavarása és Pepék érkezése. :roll: Akkor véletlenül nem volt szükség a változásra, az úgynevezett keretfrissitésre, ahoz hogy újra trófeákat tudott gyűjteni a csapat. :roll: Szerinted Roura és menedzsmentje nem itt tart??? :( Tetszik vagy nem, sajnos kikell mondani megbuktunk ezt hivják korszak végének.(de főleg a menedzsment).Ez nem folytatódhat így tovább, egy új korszakot kell csinálni minden féle humbuk-foltozgatások nélkül.Szerintem alapnak kellene lenni:1.Erős védelemnek.2."méltó"Xavi és Ini utódoknak, akikre lehetne épiteni a csapatot a jövőben.3.Olyan támadókra akik Messin kivül is kiveszik a részüket a gólgyártásban.4.Komoly mendzsmentnek, egy már bizonyított szakemberrel az élen.(Nem pedig Rourákra,Váldésekre,Pedrókra,Sáncsizokra...) És hát kB.ennyi :roll:
A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.04.24. 17:54:18-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.04.24. 16:31:05

Rivaldo11 írta: Nem egy szint a milan és a Bayern.
Egyébként a korszak addig nem temethetjük, amíg Ini, Messi, Busquets, Piqué, azaz a gerinc megvan, és van bennük jó pár év. A feladat most az, hogy megtaláljuk az alap mellé azokat a játékosokat, akik nagyon hiányoznak.
Nem győzöm hangsúlyozni: Amíg nincs Messi mellett egy szezononként-minden sorozatot figyelembe véve- legalább 20-25 gólig jutó játékosunk, addig el fogunk fogyni a végére. Eto'o, ibra ( mert azért igenis termékeny volt, még ha többet is várhattunk volna tőle), és Villa (2010-11-ben) megoldotta ezt a kérdést.
A másik a védelem: Gyors, magas, erős játékos kell a védelem közepére. 3-4 új igazolással frissíteni kell, és jöhetnek az újabb sikerek.
Egyetértek, megint.
Kell egy kis vérfrissítés, persze nem kell mindenkit elzavarni, de be kell látnia a vezetőségnek, hogy egy Pedro pl tökéletes kiegészítő ember, de nem több annál. Sánchez szintén jól jöhet néha, de ő sem kezdő szint.
Hol van a tegnapi Messi-Pedro-Alexis hármas, a régi nagy tridentéktől? Ronaldinho-Eto'o-Giuly/Henry, Messi-Eto'o-Henry? Érdekes utóbbiban mindhárom középen szeret lenni, de mégis megfértek egymás mellett, és futottak közösen egy olyan szezont, amit azóta is emleget mindenki.
Támadósorba támadót kell igazolni, aki veszélyes akárhonnan, és mer is vállalni.
Védelem meg szintén foghíjas, kell oda egy vezér, illetve az egész védekezési metódust újra kell gondolni, csapatszinten.

Visszavágó szerintem egy csendes kis meccs lesz, Bayernnél a sárgások valószínűleg pihenni fognak, felesleges kockázat lenne szerepeltetni őket, remélem azért egy győzelmet elérünk. Jót tenne nekünk is, meg a bayernnek is, mert nehogy pont a döntőbe érezzék majd megukat sebezhetetlennek, aztán majd a mourinho bunker kicsinálja őket.

Én a döntőben a bajoroknak fogok drukkolni, feltéve ha nem tesz gigacsodát a dortmund (számomra az ő továbbjutásuk nagyobb csoda lenne, mintha mi -4ről továbbmennénk). Mert akkor bizony a BVB-nek fogok drukkolni. a lényeg,hogy német győztes legyen, ha már mi nem nyerhetünk. Bár utóbbi évek tendenciája,hogy ha nem mi nyerünk, akkor valami undorító, romboló csapat nyer, Inter, Chelsea, nehogy a real legyen a következő ilyen csapat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Maili
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.04.12. 15:55:25

2013.04.24. 16:24:38

A korszak vége és egy új korszak kezdete mondatomat sajnos nem fogalmaztam meg elég érthetően, bocsánat ezért.

Tehát nem arra céloztam, hogy most lejárt a Barca ideje és X évig a Bayern lesz a szupercsapat. Úgy értettem, hogy a Barca jelenlegi játékstílusának jött el a végszó, és egy más stílusú futball veszi át ezt az uralmat, amit jelenleg most a Bayern alkalmaz a legjobban, de a Dortmund is próbálkozik vele és hamar átterjed ez a többi bajnokságra is.

Ettől függetlenül úgy vélem, hogy BL megnyerése ide vagy oda, de a Bayern lesz az elkövetkező 1-2 szezon uralkodó csapata, ami számomra annyit jelent, hogy tele lesz a gatyó a csapatoknak, akik velünk szemben lépnek pályára, ahogy ez eddig a Barca esetében volt. Nyilván fogunk veszíteni, sőt még az idén sem nyertük meg a BL-t! Addig még 2 húzós meccs hátra van és bármi megtörténhet. Ráadásul fene se tudja milyen hatással lesz a csapatra Pepp. Szerintem jó, de tévedhetek is.

Tehát nem álmokról beszélek. És ha valaki, akkor Én tudhatom milyen mikor egy álom szertefoszlik. 3 év alatt 2 BL döntőt elbukni... és akkor még nem is beszéltünk a fekete évről, amikor az utolsó percekben kaptunk ki a Manchester Unitedtől... 3 bukott BL döntő... Szóval Én nem álmodozom már nagyon régóta... :-)
Bogeecy
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.20. 07:29:23
Tartózkodási hely: Mikor hol

2013.04.24. 16:17:41

Subinho írta:"Kassairól meg mint honfitársunkról az a véleményem hogy botrányosan vezete a találkozót, és csak azért elfogultnak vele lenni a "szakértőknek és a komentátornak"mert honfitársunkról van szó, ez meg szerintem a sport tv szégyene.(Két méteres lest nem látni,+ a müller lökést.) Botrány!!!!!!!!!!!!!"

Ebben igazad van maximálisan, valóban les volt a 2. gól, még ha nem is 2 méter, de fél biztosan és a 3. gólnál a lökés sem volt kicsi, ugyanakkor volt 2 kezezés, amit nem fújtak be ellenünk... szóval több rossz döntés is volt, ugyanakkor sajnos nem ezeken ment el a meccs.... :? ha ezt nézzük, lehetett volna 2-0, de a 2 11-essel akár 6-0 is. a lényeg ebben az eredményben a NULLA!!!
Nem azért vagyok elfogult, mert magyar vagyok, de a tavalyi EB-ig csúcsok voltak. Ott nagyon nagy hibát végzett a kaputól 2 m-re a hülyegyerek, most nemtom a nevét, ami miatt, majdnem soha nem közvetíthettek mérkőzést. De ahogy 2 m-ről benézte 2 szer a kezezést, és a Mario lesgólját, na ez igy sok, ha szereted Őket, és a Barcát. Ha most a Steua - Fener.. mérkőzést vezette volna, kalap rá, bér sokan így is a fogukat mutatták volna, csak, pont a Barca meccsen. De lesz még visszhangja, és mostanában, nem fognak csúcsmeccset vezetni, na az is bizti.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.04.24. 16:16:07

Tegnap meccs előtt akartam ezt írni, de aztán nem küldtem el. Egyébként hozzá teszem, hogy nem láttam a meccset hála a jó égnek!
Ezt a csapatott én nem láttam a BL döntőben idén. Gyenge védelem annál is gyengébb támadó produkciók. Ezzel így nem lehet BL-t nyerni. Az elmúlt év Barcáihoz képest ennek a csapatnak nagyon nagy hiányosságai vannak.
1 azaz 1 épkézláb támadóval mit akarunk? A többiek megy egymást múlják alul mintha szezon végén bónusz járna a legrosszabb támadónak.

Amit nem sikerült még megemésztenem az a belső védő poszt. Mikor Keita bejelentette, hogy távozik olyan kétségbeesve kerestünk helyette valakit, hogy semmi más nem számított. Egy olyan ember helyére aki az utolsó 10 percekre állt be!! A belső védő poszttal meg úgy voltunk, hogy jó lesz oda majd bárki, majd megoldja. Aha.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 15:46:18

Nem egy szint a milan és a Bayern.
Egyébként a korszak addig nem temethetjük, amíg Ini, Messi, Busquets, Piqué, azaz a gerinc megvan, és van bennük jó pár év. A feladat most az, hogy megtaláljuk az alap mellé azokat a játékosokat, akik nagyon hiányoznak.
Nem győzöm hangsúlyozni: Amíg nincs Messi mellett egy szezononként-minden sorozatot figyelembe véve- legalább 20-25 gólig jutó játékosunk, addig el fogunk fogyni a végére. Eto'o, ibra ( mert azért igenis termékeny volt, még ha többet is várhattunk volna tőle), és Villa (2010-11-ben) megoldotta ezt a kérdést.
A másik a védelem: Gyors, magas, erős játékos kell a védelem közepére. 3-4 új igazolással frissíteni kell, és jöhetnek az újabb sikerek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 15:41:27

"Kassairól meg mint honfitársunkról az a véleményem hogy botrányosan vezete a találkozót, és csak azért elfogultnak vele lenni a "szakértőknek és a komentátornak"mert honfitársunkról van szó, ez meg szerintem a sport tv szégyene.(Két méteres lest nem látni,+ a müller lökést.) Botrány!!!!!!!!!!!!!"

Ebben igazad van maximálisan, valóban les volt a 2. gól, még ha nem is 2 méter, de fél biztosan és a 3. gólnál a lökés sem volt kicsi, ugyanakkor volt 2 kezezés, amit nem fújtak be ellenünk... szóval több rossz döntés is volt, ugyanakkor sajnos nem ezeken ment el a meccs.... :? ha ezt nézzük, lehetett volna 2-0, de a 2 11-essel akár 6-0 is. a lényeg ebben az eredményben a NULLA!!!
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2013.04.24. 15:29:36

Az utóbbi hetekben mutatott gyenge játékunknak a tegnap esti mérkőzés volt a csúcsa! Lehet jönni itt Kassaival, de felesleges. A saját szégyenünk az, hogy 68 percet kellett várnunk arra, hogy eljussunk egy kapura lövésig! És ami a legfájóbb az egészben, mindkét lövésünk egy középhátvédtől érkezett a mérkőzésen...

Olvastam azt is, hogy a játékosaink már nyilatkozzák, ha a Milan ellen összejött, akkor most miért ne jöhetne össze? Ugyan már, ne áltassuk magunkat, mondom ezt elvetemült Barcelona drukkerként... Ez a Bayern München fényévekre van a Milantól. Még ha sikerülne is lőne nekik 4-t, tuti legalább vernének kettőt nekünk, az idei védelmünket elnézve...

A csapat már hetek óta alul múlja magát játékban, s a játékosaink nagyon lassan és körülményesen futballoznak. A győzelmeinket az utóbbi időben pedig is csak egy-egy villanásnak köszönhettük (kivéve a Mallorca elleni meccs, igaz ez a Mallorca igen gyenge volt). Egyedül a Milan elleni visszavágó volt az, az utóbbi időben, amelyen azt kaptam a csapattól, amit vártam.

A PSG ellen is már körülményesek voltunk, és ha nincs egy Messink, akkor már ott kipottyantunk volna. Most volt egy Messink is, de ezúttal ő is kevés volt. Mint ahogyan az egész csapat produkciója. (Egyedül Bartraval voltam elégedett, bedobták a mély vízbe, és nem rajta ment el a meccs és a párharc.)

El kell ismerni, a Bayern München csapatként volt jobb nálunk, és a tegnap esti mérkőzéssel egy korszak véget ért nálunk. Az egészben az a legfájóbb, hogy ennyire motiválatlan Barcelonát az elmúlt öt évben egyszer sem láttam...

A visszavágón pedig annyit szeretnék, a játékosok adjanak ki mindent magukból, aztán meglátjuk majd ez mire lesz elég.

A Jordi Alba vs Robben esetről pedig azt gondolom, hogy gusztustalan cselekedet volt Jorditól...

(Egyébként arra kíváncsi lennék, hogy ezt az erős Bayern Münchent képes lesz-e még tovább fokozni Guardiola?!)

Visca el Barca!
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.04.24. 15:24:32

Tegnap igazából az történt, hogy a legyőzhetetlennek hitt nimbuszunkat rombolták le végleg, persze ez nagyjából igaz is. Ezt a folyamatot tavaly a Real indította el, folytatva idén sok más csapattal kiegészülve, akik elhitték, hogy a Barcelonát meg lehet verni és meg is tudták verni. Aki mondjuk 5 éven belül lett Barcelona szurkoló, és fogalma sincs róla, pl:mekkora öröm volt a 2000-es évek elején Rivaldo ollózós gólja, ami annyira volt elegendő, hogy nemzetközi kupaindulást érjen,az valóban ilyet még nem tapasztalt, hogy szeretett csapata ennyire alárendelt szerepet játszon egy meccsen úgy, hogy gyakorlatilag feltörölték velünk a padlót.
Számítani lehetett arra, hogy a München elkap minket, dehogy egy épkézláb támadást nem vezettünk, és abszolút veszélytelenek voltunk a kapura és ráadásul idén ez már nem először fordult elő, az szó szerint vicc kategória. Szerintem annyi történt, hogy a világ alkalmazkodott hozzánk,mi pedig nem alkalmazkodtunk senkihez, egy kivétellel: Roura lenyilatkozta a Milan elleni visszavágó után, hogy rég nem elemeztek ki ennyire ellenfelet, tudjuk, hogy mi lett a vége, így utólag talán nem ártott volna többször az idény során b és c terv sem, mert idén már rutinból nem lehetett ilyen fontos meccseket lehozni.
Én nem bántok senkit, mert nagyjából ugyanezek az emberek okoztak eufóriát az elmúlt években, de be kell látni, ha nem alkalmazkodunk, vagy nem csináljuk olyan magas szinten, amire képesek a játékosok, akkor bizony a realitás az lesz, hogy ilyen pofonok nem hat évente fognak jönni.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.24. 14:53:45

Nehéz bármit is mondani, mert egyrészt leírtatok szinte mindent másrészt nem mindennap vernek meg ennyire minket...
Lehet itt Kassaizni és lehet azt mondani valamelyik nem volt szabályos gól, DE elmaradt a Bayernnek két szabályos tizije is, máris más a leányzó fekvése.
Egyetlen egy valamit lehet szidni és az maga a csapat(vagy a Bayern isteníteni, marhára megérdemelték, hatalmas respect)!
Változások kellenek.a nagy csapatok rájöttek, hogy mennyire is impotens MINDENKI Messin kívül a kapura és ha őt megfogják, végünk van.megy a passzolgatás a semmibe...
Simán hoznék két embert előre, ami ugye azt eredményezi, hogy kettő el is megy, nálam az egyik mindenképp Pedro lenne a másikat mindenki döntse el maga.Viszont mivel nem én/mi döntünk Pedro tuti marad.
És igen is kell a "bohóc" Neymar vagy olyan aki tud váratlant húzni.és ne gyertek azzal, hogy be vannak korlátozva a játékosaink, mert ezek ha akarnának se tudnának ott elöl.tudom tudom bezzeg Alexis a seria-ban milyen jó volt...a hangsúly a Seria-an és azon, hogy az udine nem hiszem, hogy ezt játszotta, ott volt helye, hogy fusson...(egyébként nincs vele bajon , főleg ha ő a "9es", általában akkor van a legtöbb helyzetünk mert szétfutkorássza magát:D)egy szó mint száz, változás kell, nem is kicsi!
még egyszer grat a Bayernnak nagyon megérdemlik, Pepnek is fel kell kötnie a gatyeszt:D
Forca Barca
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.04.24. 14:50:03

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,bajn ... ssai,53313

A Marca tízes értékskálán osztályozta a magyar bíró ténykedését és a végeredmény nem túl hízelgő rá nézve, tudniillik az érdemjegye még a kettest sem érte el (1,27).

Viki munkáját máshol is elismerték. :?
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.24. 14:44:22

zolix10 írta:Ebben mi a szabálytalan???!!!

http://static4.origos.hu/i/1304/20130424-robben.gif
Egyrészt undorító, másrészt sportszerűtlen.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 14:43:30

Az idei Milant ne hasonlítsuk össze ezzel a Bayernnel. Jóval nagyobb támadópotenciállal rendelkeznek és iszonyatosan motiváltak, elnézve minket és a védelmünket pedig szinte biztosra veszem, hogy be fognak találni a Camp Nouban.

Én is bízom a csapatban továbbra is és szurkolni fogok a visszavágón, de nem árt néha a realitások talaján maradni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.24. 14:41:14

jaj ne.

mindent csak nem kezdjük el magunkat áltatni. persze tudom h ez a szurkolo dolga és blablabla, de jelenleg ez a csapat messze van attól h ne kapjon otthon is legalabb 2-t a bayerntől.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.04.24. 14:35:40

Varatrix írta:
Korszak vége? Milyen korszak? Komolyan nem értem mintha 4 éve zsinórban nyertük volna a Bl-t. Nekem pl sokkal nagyobb csalódás volt a Chelsea elleni elődöntő, majd meg is nyerték. Ja az egész szezonról nem is beszélve. Tavaly sokkal kevésbé voltunk rendbe.

Más korábbi események mutatnak arra hogy jövőre nagyobb változások lesznek a klubnál. (Szerintem)
Igen! sajnos az a korszak"amit totális futtbalnak neveztek" az egyenlőre véget ért.Ilyen védelemel!!!Na meg Xavi és Ini utódlása sem történt meg, hiszen akikben hittük a helyetest (helyetteseket)azokról kiderült hogy alkalmatlanok a pótlásra.Igy sajnos a keret szempontjából vérfrissítésrevan szükség,az ilyen Rourákat meg elkellene felejteni és felhívni pl.Eusébiót vagy Luis Enriquét másodedzőnek. :wink: Kassairól meg mint honfitársunkról az a véleményem hogy botrányosan vezete a találkozót, és csak azért elfogultnak vele lenni a "szakértőknek és a komentátornak"mert honfitársunkról van szó, ez meg szerintem a sport tv szégyene.(Két méteres lest nem látni,+ a müller lökést.) Botrány!!!!!!!!!!!!!:evil: :evil:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.24. 14:34:45

Kép
Kép
Kép
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.24. 14:32:09

Kép
Kép
Kép
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 14:29:28

lui1698 írta:
barca2010 írta:Mit kellene elismerni??? A tegnapi meccshez gratulálunk és ennyi. Ez még nem az a szint amit el kellene ismerni! Ne hogy a Madrid elvegye ezt a fenenagy önbizalmatokat, és már is vége legyen annak ami még el sem kezdődött!!!!
Ja, végül is csak szétverték áprilisra az egész Bundesligát, mellé a kupában is döntőznek, plusz tegnap feltörölték a padlót az elmúlt évek legerősebb európai klubcsapatával.
Tényleg semmi okuk bizakodni. :lol:

(mocskos nehéz dolog elismerni a másik csapatot...)
Nem nehéz elismerni. Tegnap sokkal jobbak voltak nálunk, amiért gratulálni kell és ennyi. Egy jó szezon miatt nem adnak 15 trófeát, és Robben sem vagy akármelyik játékos sem fog 4 aranylasztit kapni. Majd, ha 5 év múlva ezt lerakja az asztalra a Bayern, akkor majd elismerem, addig meg gratulálok a tegnapi meccshez!!! És, mint mondtam, nehogy hamarabb vége legyen az álmoknak, mielőtt még elkezdődne!!!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 14:24:25

Varatrix írta:Ha van olyan aki nem ismeri el ezt a bayernt, azon nincs mit szépíteni: egy idióta. Jócskán meglepődnék ha nem nyernék meg a Bl-t. Persze: "nem olyan biztos az" stb... szokásos.

A vereségért a bírót, vagy bármi más körülményt okolni szintén nevetséges volna. Egy kapuralövéssel aligha van okunk a bírókat hibáztatni. Levették az egész csapatot a pályáról.

Korszak vége? Milyen korszak? Komolyan nem értem mintha 4 éve zsinórban nyertük volna a Bl-t. Nekem pl sokkal nagyobb csalódás volt a Chelsea elleni elődöntő, majd meg is nyerték. Ja az egész szezonról nem is beszélve. Tavaly sokkal kevésbé voltunk rendbe.

Más korábbi események mutatnak arra hogy jövőre nagyobb változások lesznek a klubnál. (Szerintem)
5 év alatt nyertünk 15 trófeát, a Spanyol válogatott 2 EB-t, 1 VB-t, Messi négyszer aranylasztit!!! Ez a KORSZAK! Én elismerem, hogy jó most a Bayern, de ez még nagyon kevés, hogy már is a Barca utódjaként nézzünk rájuk.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.04.24. 14:07:28

herlius írta:
Itt nagyon sokan hajlamosak megfeledkezni egy alapvető dologról. Mégpedig arról, hogy rajtunk kívül egy ellenfél is van a pályán. Pep idejében kialakult egyfajta téveszme a csapattal kapcsolatban, ami úgy szólt, hogy a Barca akkor és azt vert meg, akit csak akart, de ha olyan kedvük van akkor jó az X is. Ez egyébként is egy hatalmas marhaság, de az idén különösen az. Tudomásul kéne már venni, hogy a meccs eredményét nem csak a mi srácaink döntik el a fejükben, de az ellenféltől is nagyban függ. Ha ikszelünk vagy kikapunk az nem azért van, mert ma belefért ez is, hanem mert az adott napon ennyi volt a maximum a csapatban és az ellenfél valamit jobban csinált. Az idén már sokadjára csinál valamit jobban az adott ellenfelünk, mi pedig folyamatosan követjük el ugyanazokat a hibákat, amiket természetesen ki is használnak ellenünk. Nincs ebben semmiféle rejtett lazaság vagy taktikázás a csapat részéről. Ebben a gárdában most ennyi a maximum és lehet, hogy néhány éven belül még ennek a szintnek is nagyon örülnénk.
Ezzel értek egyet leginkább, lehetne órákig elemezni a meccset, meg természetesen gratulálok a Bayernnek megérdemeltek nyertek, s ami a legfontosabb taktikailag zúztak minket rommá.
Középpályán megint nem tudtunk áthaladni, szétestek a csapatrészek, megint holttérben mozogtunk olykor amit kihasználtak kegyetlenül.
Ami még számomra iszonyat furcsa volt hogy az a frissesség az a győzni akarás ami megvolt a szezon elején mára totálisan kiveszett, emlékezzünk csak vissza hányszor fordítottunk, Tito formációkat váltott, cseréltünk szünetben , mentünk előre hajtottunk, most egy belefásult csapatot láttam aki ment előre de a tűz nem volt meg, vagy legalábbis csak pislákolt.
Nem azért kaptunk ki mert ha nem játszunk 100%on akkor van csak esély hogy ne nyerjünk és egyéb szép magasztos csak rohadtul nem igaz mondatok, hanem mert volt 2 csapat amelyik egyik akart nyerni a másik szeretett volna, s aki akart minden idegszálával erre koncentrált, s megérdemelt nyert is.

Barcaman1993 írta már többször én is pedzegettem a szezon közben is párszor, hogy egy Song-Busi páros lehetne megoldás talán arra, hogy ne legyünk ennyire kiszolgáltatva hátul, s amilyen kis apró húzásokat Pep meghúzott de még Tito is a szezon elején azok is eltűntek, emlékezzünk Pep is rendre betolta Keitát s nem azért mert szerelmes volt belé.

A szezont egyáltalán nem értékelném kudarcnak, a legfontosabb címet innen már csak nem rontjuk el, még pontrekord is lehet, kupa-BL elég sokáig meneteltünk nyerni valóban nem lehet mindig, viszont az is biztos elfáradt a csapat, fizikálisan, fejben mindenhogy.Jövőkép milyen ezt nehéz megmondani, nyilván most mindenki csalódott, szerencsére itt nincs annyi öreg mint én :D ha Athént túléltük anno, ezt is valahogy túléljük ha a kiesőzónában tanyázást túléltük anno, ezt is valahogy kifogjuk, ha a sorfalat túléltük anno ezt is valahogy kifogjuk.
Én neveket nem írok hogy ezt meg ezt igazoljuk ez abszolút a szakmai stábra tartozik, de nálam Neymar továbbra sem játszik, pont amiatt mert ha vérfrissítés kellene végrehajtani, olyan emberek kellenek akik "hajtósak" "munkások" akikben benne van a tűz a sikerre, a munkára, ezt én Neymarban nem látom s látható 1 sétáló embert sem bírunk el.
De fel a fejjel a világ nem dőlt össze, valahogy túléljük ezt a 4:0t is :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.24. 14:04:19

http://sportgeza.hu/futball/2013/04/24/ ... yar_birok/

Na tessék! Ki mondja, hogy ez nem volt bunda, vagy valami hasonló?! :evil:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése