Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 09:09:29

gránit írta:A Porto ellen a 2011-es szuperkupa döntőjében igen jól játszott a 10 perce alatt, mondhatni, "döntött". De lehetne említeni a 2012-es Sevilla elleni őszi meccset, ahol konkrétan ő döntött. Egy héten belül meg a Benfica ellen kaparta ki nekünk a győzelmet. Csak amik így hirtelen bevillannak. Vele is úgy vagyok, mint Messivel, nem hozzák az elvárható szintet, de még így is sokadikok a sorban ezen a téren.

Jó de az is tény, hogy egy Portó megy egy Sevilla, nem egy Real, vagy egy akkori MU.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 08:55:20

A Porto ellen a 2011-es szuperkupa döntőjében igen jól játszott a 10 perce alatt, mondhatni, "döntött". De lehetne említeni a 2012-es Sevilla elleni őszi meccset, ahol konkrétan ő döntött. Egy héten belül meg a Benfica ellen kaparta ki nekünk a győzelmet. Csak amik így hirtelen bevillannak. Vele is úgy vagyok, mint Messivel, nem hozzák az elvárható szintet, de még így is sokadikok a sorban ezen a téren.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.05.12. 08:48:45

Na már "csak" a Atleticot kellene megverni és mégse maradunk kupa nélkül.

Az esélyt megkapták, most már nem az üres szavak kellenek! Nincs mese, valahogy meg kell verni a AtMa-t, legalább Tito-nak és családjának ajánlva illetve a távozó Puyol és VV-nek.
Ha másért nem, legalább ezért tegyék oda magukat és rúgjanak gólokat.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 08:34:54

palesz77 írta:
Feast4 írta:
Nem illik a játékba. Tök mindegy milyen posztra tesszük darabos. Igaz senki se jó most csak az a baj, hogy ő most is ugyanazt a szintet hozza amit mindig hozott amióta idejött. A többiek estek vissza nem ő jött fel. Négy edző alatt játszott és egyik sem tudott vele mihez kezdeni. Én lennék a legboldogabb ha hirtelen magára találna de már több mint elég idő lett volna, hogy ez megtörténjen.
De mi ez, hogy nem illik? Oszt mé' nem? Nézd vissza az összes őszi meccsét amikor középpályás volt, vagy idén télről a Rayo ellenit. El nem hiszem, hogy azok alapján azt mondanád, hogy nem illik ide, meg hogy nem hozza a szintet..
Egyetlen egy meccset mondj már légyszi, nem az utóbbi szezonból hanem az elmúlt három évből, ami tényleg fontos volt nem egy spanyol középcsapat ellen és az ő játéka döntött. Rengetegszer lassú, darabos, rossz labdákat tesz és tényleg egy fél szezont talán meg meg hajt középcsapatok ellen. És iszonyat motiválatlan, holott őrá nem mondható, hogy klubszinten agyonnyerte magát. Xavi öreg ezt aláírom, azt is, hogy nem neki kéne már kezdeni (nem kéne eladni mert a fiataloknál a jelenléte szerintem óriási plusz lehet majd) de Fabregas nekem nem tűnik az ő alternatívájának. Több mint elég ideje volt és meg se közelíti a fénykorában lévő Xavit. És erre nem ok a hamis kilences. 4 edző nem tudott vele mihez kezdeni és ebbúől az egyik Pep volt.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.12. 08:10:32

Akarást, hajtást, küzdést láttam (végre). De ennél semmi többet, mert ez a csapat be van oltva gól ellen. Elképesztő, hogy milyen töketlenkedéseket nyomunk le az ellenfél kapuja előtt. Abban az egyben reménykedek, hogy Neymar felépül a hétvégére, mert ha nem, akkor itt sanszunk nem lesz az Atletico ellen, még a gólszerzésre sem. A játékvezetőnek pedig köszönjük, hogy ellehetetlenítette a játékunkat a folyamatos tévedéseivel. =D>

Én szurkolok, de nem hiszek benne, hogy elkaphatjuk az Atleticot. Itt az a bizonyos fonál elveszett út közben, képtelenek vagyunk gólt szerezni. Azt meg minimum 2-őt kéne (sztem) az Atletico ellen...

El kéne már egy igazi befejező csatár ebbe a csapatba, mert ha Messi nem tud kibontakozni, akkor egyértelműen meg vagyunk lőve... Sajnos ez nem fog bekövetkezni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2014.05.12. 07:35:43

Most akkor szombaton 6-tól vagy vasárnap 7-től játszunk????
Jó lenne már nem össze vissza kiírni az időpontokat(ebben az idényben nem először fordul elő)
Deptusac
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:23:14

2014.05.12. 07:24:25

"Tata nálam elszállt, mert képtelen volt megfelelően forgatni a csapatot, és formában tartani a legjobbjainkat. nem használta ki a keretet, pedig ha visszanyúlt volna az őszi kényszerű, de jól működő rotációhoz, talán más lenne a helyzet jelenleg."

Tata döntései nem esetien, hanem módszeresen bénák. Nemcsak hogy képtelen formában tartani a legjobbjainkat, hanem még csak nem is látja, ki játszik formán kívül, máskülönben nem tenne a kezdőbe olyan játékosokat, akik ha labdához érnek már lehet is visszamenni védekezni. Rajta kívül mindenki látta már félidőben is, hogy Pedro nincs hasznára a csapatnak, de őneki (Tatának) "elvei" vannak - a 60. perc előtt tilos cserélni???! - tehát a sérüléseket leszámítva akármi is történik nem változtat.
Persze a játékostársak is észrevették, hogy csak jobb oldalra érdemes játszani, de sajnos az ellenfél számára így kiismerhetőbbé vált minden támadás.
Rengeteg labdát eladunk újra és újra Alves értelmetlen beíveléseivel. Miért nem képes egy edző észrevenni, hogy az eladott labdák megbosszulják magukat, megjelennek az eredményben/eredménytelenségben.
A rotációt pedig lehet jól és rosszul is alkalmazni! Egyes játékosok személyisége jól elviseli az átmeneti mellőzést, jobb teljesítményre ösztönzi őket, másokat pedig elbizonytalanít, és az önbizalomhiány rossz végkifejletű lesz. Az edzőnek ismernie kellene a keret pszichés adottságait ahhoz, hogy belevágjon a rotáció ésszerű használatába! Félő, hogy Tatának ez sem erőssége. Lehetne folytatni a sort .....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.12. 01:46:36

Lehetőségek megvoltak nem sikerült vele élni, de öröm az ürömben, hogy az esély megmaradt. Hála a Malaga kapusának. :D Viszont ha nyertünk volna is ugyanott vagyunk, hogy utolsó forduló győzni kell.

Ettől a ki érdemli meg dologtól én is kivagyok, még azt mondom 1-1 meccsre ellehet polemizálni, hogy megérdemelt vagy nem (de ez is olyan, hogy elég kézzel fogható egy játék ez, aki több gólt lő...) de könyörgöm 38 forduló alatt olyat mondani, hogy nem érdemeljük meg. Azt nehéz "matematikailag" összehozni. :D A bajnokság nem Elche elleni meccsből áll vagy hogy ki nyer a rangadókon vagy valaki rúg egy hetest, lőtéri kutyát nem érdekli ez, a fontos ki van ott a végén. Atletico nem szenved? Dehogynem. Ugyanúgy megremegnek az utóbbi hetekben én ezért olyanra nem is gondolok, hogy nincs esélyünk jövő héten. Ők mivel érdemelnék meg jobban? Mert kevesebb pénzből, lehetőségből ott vannak? Iszonyat dicséretes, ráadásul remek focit játszanak, de ez nem valami magyar népmese, hogy a szegény juhász talál egy aranyszőrű birkát... Ők nyernek a végén kalapemelés, jó mindig látni, mikor egy igazi csapat összejön. De ha mi nyerünk rólunk is elmondható, hogy a problémákkal teletűzdelt szezon ellenére volt tartás a csapatban és beért a célba. Én maximálisan hiszem, hogy az utolsó fordulóban sikerül megkaparintani a bajnokságot, Puyolért, Valdesért, Titoért a problémákért. Én ma is azt láttam megpróbáltunk mindent, egyszerűen nem akart összejönni, rajtunk lesz a nyomás a jövő héten? Igen, nagyobb részben, viszont az Atleticonak rohadtul nem lesz egyszerű, ennél jobb végszót ki se lehetne találni az idényre. Azért idegenben főleg úgy hogy ez amolyan egy meccses döntő bőven benne van, hogy megremegnek. De ha behúzzák vagy ikszelnek bebizonyítják, hogy bajnoknak születtek, derby van az igazi bajnoki ló ekkor kell jót fusson. De semmivel sem érdemelnék meg előre jobban mint mi. Lehetőségük nagyobb, de annyira Murphynek érzem, hogy mi meg behúzzuk engem azt se érdekel ha 90 percig még a kapu felé se nézünk csak kapunk egy "kamu tizenegyest" vagy tömegverekedés van, s annyi embert kiállítanak az ellenfélből, hogy le kell fújni a meccset egy dolog a fontos a 3 pont, hogyan miként lényegtelen. Ráadásul akkor egyenlő pontszám, és itt az egymás elleni dönt, kérdem én akkor nem lenne megérdemelt, ha ezzel kerekednénk felül? Összegezve nem jó meg gonosz harca meg gazdag úrfi szegény juhészlegény, van 1 meccs, aki nyer bajnok a sors így akarta, hogy az utolsó forduló döntsön élni kell vele.

ui: még írtam is, hogy lehet hármas holtverseny 89 pont esetén. A Real tett érte, hogy ez ne valósuljon meg, de ez a 89 bűvös szám tripla-dupla minden holtversenyben az egyik legjobb forgatókönyv a végére, hogy ennyi pontunk legyen :D És hiszem is, hogy ez a szép prím szám meglesz.
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.05.12. 01:18:13

Legyen Puyol a megbízott edző erre az egy meccsre. Ő érte mindenki hajtana, talán. Tata hetek óta nem tud meccset nyerni, és úgyis leköszön.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 00:45:50

Szerintem nem most kéne felforgatni a kezdőt, főleg nem Songgal lutrizni, aki valamikor időszámításunk előtt lépett utoljára pályára. Cesc-nek meg nem igazán jött be a játék elől, szerzett egy centergólt a Celtic ellen, és kb ennyi. Kevesebb ívelgetés, több átlövés, Messitől több egyéni villanás, ezek segíthetnek. A +1 középpályással egyébként egyetértek, semmi értelme most 3 emberrel támadni, Pedro főleg -1 emberként funkcionál, inkább legyen többet nálunk a labda.

Közben utólag olvasom Csbal felém szegezett, sokadik következetlen szösszenetét, miszerint ha Alexis nem lő gólt a Getafe ellen, már rég nem lenne miért küzdeni. Ennyi erővel ha Messi nem lő gólt a Getafe ellen, akkor sem lenne miért küzdeni (kettejük összehasonlítása folyt egy párbeszéddel azelőtt). Szép dolog a szimpátia, de ez a szintű következetlenség már igencsak torz.
A BL-"mániámat" meg nem hagyom - olyan szép serleget adnak érte -, mert fontos sorozatnak tartom, ahol nem lőtt egy gólt sem. Objektív tényeket akartál, ez egy objektív tény. Ha meg valaki leírja, hülyét kapsz. Ne kapj hülyét - vagy felőlem kapjál, csak azt csendben tedd -, hanem tanulj meg szembesülni a számszerűsített, objektív ellenvéleménnyel, különben egy gagyi kommenthuszár maradsz, és a tárgyalóképességed meg fog ragadni ezen az ótvar szinten. Egyébként tényleg hajt meg küzd a srác - és nem csodálom, hogy sokaknak szimpatikus -, csak a helyén kell(ene) kezelni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.05.12. 01:18:58-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.12. 00:29:29

oltári mákunk volt a mai fordulóban. courtois mit csinált a malaga góljánál?!? talán még ő sem tudja, de áldja meg az ég ezért a nagyon buta kijövetelért. örülök, hogy bajnoki döntőt játszhatunk az ateltivel. talán rászolgáltunk, mert rengeteget szenvedtek a srácok a szezonban külső problémáktól.

Tata nálam elszállt, mert képtelen volt megfelelően forgatni a csapatot, és formában tartani a legjobbjainkat. nem használta ki a keretet, pedig ha visszanyúlt volna az őszi kényszerű, de jól működő rotációhoz, talán más lenne a helyzet jelenleg.

remélem tanult az atleti elleni legutóbbi találkozásból és nem hagyja, hogy könnyedén átrohanjanak rajtunk. mindenképpen kezdenie kell a két gyalogkakukknak mert a széleket le kell védekezni, de a középpályát is meg kell erősíteni, úgyhogy nem bánnám, ha song is kezdene sergio mellett. így persze nem lenne se Xavi, se fabregas, de messinak egyébként is csak úgy tudnánk hasznát venni, ha a középpályáról indulna. akkor meg felesleges xavi/cesc játszatása. szabadon mozoghatna, de állandóan vissza kellene lépnie labdáért.
de akár egy olyan 4-2-3-1et is eltudok képzleni, ahol cesc van a csúcson, mert ő remekül össze tud játszani a lendületből támadó messivel, de akkor vagy AS vagy pedro csak csere lenne.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 00:20:54

Nem is állítottam, hogy Xavi vagy Iniesta brillírozna mostanában. Csak ez nem menti fel Fabregas rendszeres beleszürkülését a mezőnybe. De ahogy írtam, arról is megvan a véleményem, hogy páran itt az eladásáról írtak, főleg most, hogy Xavi lehet, hogy távozik, érdekes is lenne, ha Fabregast elküldenék...

De ez a Fabregas-ügy is csak egy másodlagos probléma. Nem a középpályánkon mennek el a meccseink, a labdabirtoklás ezen a meccsen is megvolt, egyszerűen nem egy tank már ez a gépezet ott elől, ami mint a kés a vajon, úgy megy át a vonalakon. Tizenhatost háromszázezerszer körbepasszolgatják, betörést alig-alig látni (persze ahhoz, hogy valaki áttörje a védővonalat, nem futballban, hanem bármelyik sportágban, meg is kellene tudnia vernie egy az egyben az emberét, másképp nem megy). Amit Fabregas hozzá tudna tenni ehhez az állóvízhez, azok az átlövések, amiből volt néhány gyöngyszem a szezon első felében. Ezekkel egyszerűen leállt, és nem értem, miért.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.12. 00:13:38

Feast4 írta:
Nem illik a játékba. Tök mindegy milyen posztra tesszük darabos. Igaz senki se jó most csak az a baj, hogy ő most is ugyanazt a szintet hozza amit mindig hozott amióta idejött. A többiek estek vissza nem ő jött fel. Négy edző alatt játszott és egyik sem tudott vele mihez kezdeni. Én lennék a legboldogabb ha hirtelen magára találna de már több mint elég idő lett volna, hogy ez megtörténjen.
De mi ez, hogy nem illik? Oszt mé' nem? Nézd vissza az összes őszi meccsét amikor középpályás volt, vagy idén télről a Rayo ellenit. El nem hiszem, hogy azok alapján azt mondanád, hogy nem illik ide, meg hogy nem hozza a szintet..

Komolyan nem értem, hogy hogy lehet ilyen szelektív az a memória sokaknál. A szezon nagy részében - talán a City elleni meccsig - ő volt a legjobb középpályásunk, összességében jobb szezont fut mint Ini - aki csak az utóbb időre javult fel, bár a nagy zsugái elmaradnak azért rendre - és Xavi, mégis pont ő menjen? :roll: Ezt sose fogom megérteni..
gránit írta:Még ilyen hullámzó teljesítménnyel is az egyik legtermékenyebb középpályás, a probléma az, hogy az év első felében összelapátolt számokból él, hónapok óta lébecolgat.
Idénre vetítve akkor meg el lehet mondani, hogy Xavi az eddigi éveiből összelapátolt számaiból él, hónapok óta csak lébecolgat. Iniestára pedig a szezon első felére volt igaz. Amúgy az utóbbi 3 évben rendre leeresztett a csapat tavaszra, mégis nála van ez csak kiemelve.. No mindegy, remélem a vezetőség nem szándékozik eladni azért.. :roll:

szerk.: (nem akarok új hsz-t küldeni megint)
gránit írta:Nem is állítottam, hogy Xavi vagy Iniesta brillírozna mostanában. Csak ez nem menti fel Fabregas rendszeres beleszürkülését a mezőnybe. De ahogy írtam, arról is megvan a véleményem, hogy páran itt az eladásáról írtak, főleg most, hogy Xavi lehet, hogy távozik, érdekes is lenne, ha Fabregast elküldenék...

De ez a Fabregas-ügy is csak egy másodlagos probléma. Nem a középpályánkon mennek el a meccseink, a labdabirtoklás ezen a meccsen is megvolt, egyszerűen nem egy tank már ez a gépezet ott elől, ami mint a kés a vajon, úgy megy át a vonalakon. Tizenhatost háromszázezerszer körbepasszolgatják, betörést alig-alig látni (persze ahhoz, hogy valaki áttörje a védővonalat, nem futballban, hanem bármelyik sportágban, meg is kellene tudnia vernie egy az egyben az emberét, másképp nem megy). Amit Fabregas hozzá tudna tenni ehhez az állóvízhez, azok az átlövések, amiből volt néhány gyöngyszem a szezon első felében. Ezekkel egyszerűen leállt, és nem értem, miért.
Ezzel így összességében egyet is értek. :wink: Csak nem szeretem, amikor valakit kikiált a fórum bűnbaknak, miközben a teljesítmény alapján másokat ugyanúgy kéne szidni.. Ezért védem én folyton. Látom én is a hibáit, de túlzásnak érzem, amit itt sokan írnak róla..
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.12. 00:31:09-kor.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 00:08:39

Még ilyen hullámzó teljesítménnyel is az egyik legtermékenyebb középpályás, a probléma az, hogy az év első felében összelapátolt számokból él, hónapok óta lébecolgat.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.11. 23:58:46

palesz77 írta:
Feast4 írta:Igazából most jött ki amit mindig mondtam Fabregas nem való ide. egyszerűen nem érzi ezt a játékot. Lassú körülményes. A többiek jóllakottak és sétálnak. Alexis meg Adriano megy annyit mint a hülye mások helyett feleslegesen. Mindenki csak kényelmesen alibizgat meg sétálgat. Ide nagy takarítás kell. Csak nem hiszem, hogy ez a vezetőség ezt meglépi majd.
Nézd vissza az összefoglalót, majd ha látsz olyan középpályást aki Cescen kívül ma gólpassz értékű labdát osztott akkor szólj.. Nem játszott ma jól, ez tény - főleg a második félidőben - de rajta kívül senki sem kb. És ő legalább még így is kialakított több helyzetet. Előző meccsen is neki köszönhettük hogy nem kaptunk ki, de a legnagyobb divat mostanában a fórumon az ő szidása..
Nem illik a játékba. Tök mindegy milyen posztra tesszük darabos. Igaz senki se jó most csak az a baj, hogy ő most is ugyanazt a szintet hozza amit mindig hozott amióta idejött. A többiek estek vissza nem ő jött fel. Négy edző alatt játszott és egyik sem tudott vele mihez kezdeni. Én lennék a legboldogabb ha hirtelen magára találna de már több mint elég idő lett volna, hogy ez megtörténjen.
Kép
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.05.11. 23:48:27

diagonal írta:
jangamen írta:Ő az igazi sportszeletes csávó, aki mindig jót akar, mindent megtesz, csak épp a tudás/tehetség hiányzik.
Tényleg pont ilyen Alexis, rövid, de lényegretörő elemzés:-) Én egyébként mostanra komolyan mondom megszerettem. A tudás/tehetség hiányzik mondjuk olyan szinten igaz szerintem, hogy ide kevés, de amúgy van tudás is, sok helyen lenne a csapat legjobbja ő, csak hát ez a Barcelona.
Szerintem ot a Barcelona altal ramasztott kovetelmenyek vetettek vissza. Az elso fel eveben rendszeresen lott mikor passzolni kellett volna, es forditva. Neymar gepe me le sem szallt de mar Messit kellett szolgalnia Cruyff szerint. Ezek miatt kialakulhat egy frusztracio, ami akadalyoz a legjobb dontesben. Es ez egy irdogi kor, amibol Sanchez nem tud kijonni. Egyelore ugyanezt latom Neymaron, remelem nala lekezelik a problemat. Lehet hulyeseg, de en pl egy uj tamado erkezesekor kicsit szabadabb utat engednek neki amibol visdza lehet venni. Viszont szabadabba tenni mar nehezebb. Akar akar de nem megy neki. Vegtelenul szimpatikus srac, de en is arra szavazok, hogy menjen. Brusztolos olaszoknal mar bizonyitott, Juveban is megallna a helyet. Na de bucsuzoul kettot ut a matracisiknak ;)
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.11. 23:46:59

palesz77, a harmadik szándékból adott gólpasszt még a hokiban sem tartják számon, de igazad van, benne volt abban a gólban. Én az átlövéseket hiányolom tőle (ahogy egyébként az egész csapattól is). Még ma is a tili-tolit erőltettük. Ezt kifejtettem egy másik téma kapcsán, az egyik kulcsprobléma az, hogy a tiki-takát olyan formában, amilyenben évekkel ezelőtt játszottuk, már nem játsszuk, a statikus futballhoz meg nem igazán értenek (még). Sajnos nem vagyunk elől olyan erősek, hogy a gólvonalig tudjuk cipelni a labdát, mint anno, ezért is bízok Messi betöréseiben, egyéni villanásaiban, mert mástól sajnos ezt most nem lehet elvárni. Amit elvárhatnánk, azok a bátran elvállalt átlövések - lásd Iniesta, Adriano -, amikor tiszta lövőhelyzet van, gyakran folytatják az adogatást, ahelyett, hogy tűz alá vennék a kaput. Sajnos Fabregastól sem látunk sok ilyen tüzes megoldást (más dolog persze, hogy mi a véleményem arról, hogy sokan el akarják küldeni).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.05.11. 23:51:07-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.05.11. 23:31:52

Ancelitti azt mondta decemberben, valoszinuleg 100 pont kell majd a bajnoki serleghez. Azota nagyot fordult a vilag. Bizzunk benne hogy a gyoztes csapat meg a 90-et sem lepi at.. Visca el BARCA!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.11. 23:21:36

jangamen írta:Ő az igazi sportszeletes csávó, aki mindig jót akar, mindent megtesz, csak épp a tudás/tehetség hiányzik.
Tényleg pont ilyen Alexis, rövid, de lényegretörő elemzés:-) Én egyébként mostanra komolyan mondom megszerettem. A tudás/tehetség hiányzik mondjuk olyan szinten igaz szerintem, hogy ide kevés, de amúgy van tudás is, sok helyen lenne a csapat legjobbja ő, csak hát ez a Barcelona.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.11. 23:20:04

gránit írta:13 asszisztjával még mindig az egyik legjobb gólpasszoló a ligában, de van, hogy egész félidőkre teljesen eltűnik a pályáról. Nagyon szigetszerű a játéka. A Villareal ellen kb a gólpasszakor vettem észre, hogy egyáltalán a pályán van.
Mondjuk lehet azért, mert csak csere volt és alig fél órát játszott..? :roll: A gólpassza előtt amúgy az első "gólunkban" is tevékenyen kivette a részét, de ez mellékes is.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.05.11. 23:16:26

Jelenleg egy olyan érvet, vagy pozitív dolgot sem tudnék mondani arra, hogy miért fogunk jövő héten győzni. A mostanában látott fantáziadús támadásainkat az Atletico játékosai csukott szemmel, fejen állva kivédekezik... Majd talán szögletből összekaparunk egy gólt :)
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.11. 23:13:49

13 asszisztjával még mindig az egyik legjobb gólpasszoló a ligában, de van, hogy egész félidőkre teljesen eltűnik a pályáról. Nagyon szigetszerű a játéka. A Villareal ellen kb a gólpasszakor vettem észre, hogy egyáltalán a pályán van.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.11. 23:08:42

Feast4 írta:Igazából most jött ki amit mindig mondtam Fabregas nem való ide. egyszerűen nem érzi ezt a játékot. Lassú körülményes. A többiek jóllakottak és sétálnak. Alexis meg Adriano megy annyit mint a hülye mások helyett feleslegesen. Mindenki csak kényelmesen alibizgat meg sétálgat. Ide nagy takarítás kell. Csak nem hiszem, hogy ez a vezetőség ezt meglépi majd.
Nézd vissza az összefoglalót, majd ha látsz olyan középpályást aki Cescen kívül ma gólpassz értékű labdát osztott akkor szólj.. Nem játszott ma jól, ez tény - főleg a második félidőben - de rajta kívül senki sem kb. És ő legalább még így is kialakított több helyzetet. Előző meccsen is neki köszönhettük hogy nem kaptunk ki, de a legnagyobb divat mostanában a fórumon az ő szidása..
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.11. 23:07:44

kristop írta:mondjuk ez a "nem akartok focizni a játékosok" általában mindig akkor kerül elő, amikor iszonyat nagyot küzdenek, a belüket is kihajtják, de nem nyernek. ilyenkor mindig az jön, hogy "nem akarnak" eléggé. tuti az atletico se akart, sőt a real se, igazából egyik csapat se akarja megnyerni a bajnokságot. nem az, hogy mindent megpróbáltak, de nem megy, hanem nem akarnak és direkt sétálgatnak, nyilván. hát komolyan megőrülök.
hát, mivel párhuzamba ment a mi meccsünk meg az ATMA, váltogattam, és fájdalmas volt a különbség.
oké, BL-ben sült a taktika, kiismertek minket és a nagyobb csapatok le is hozzák ellenünk szépen bla bla, de egy Elche ellen ez a maximum, akarással együtt? amíg nem kapták meg az infót a másik meccsről, lötyögtek, ez teljesen egyértelmű. az iszonyat nagy akarásunk annyi volt, hogy mivel megint 10 emberrel védekeztek ellenünk, ezért adott volt, hogy támadni kéne...
én nem szoktam felháborodni, hogy ezek a szemetek milyen alapon nem szolgálnak ki minket meg ilyenek, de ma nagyon felnyomták az agyamat.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.11. 22:59:59

Remélhetőleg jövő héten nem csak akarni akarunk majd, de győzni is... Mert az akarás már kevés lesz. Idáig jó kifogás volt a haloványabb teljesítményekre, hogy "nagyon akart", de most már győzni kell, nincs apelláta.

A nagytakarítás és az igazolások meg szükségszerűek lesznek, mert sok lesz a távozó is.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Válasz küldése