Alex Song

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.22. 16:55:16

Busquets-Song bajnoki statisztika: meccsek 3-2, percek 270-180; labdaszerzés 32-20, labdavesztés 9-4; elkövetett szabálytalanság 4-8, elszenvedett szabálytalanság 6-1.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.09.22. 10:23:25

Nagyon kíváncsi lennék egyébként, hogy mennyire tudna együttműködni Sergióval egy 4-2-3-1-es felállásban.
Szerintem a mostani gagyi védelmünkről kicsit talán levenné a terhet ha 2 vkp-val játszanánk. De akkor a 2 vkp-nak meg nem lenne cseréje, mert mind2 pályán van :D . Max Mascherano de neki meg már bérelt helye van a védelemben :)
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.09.22. 10:17:20

Nagyon jól játszott tegnap:) Labdaszerzések,hasznos passzok illetve cselek.Nem is emlékszem hogy hibázott vna egyszer is. Tavaly nem igazán tudta hozni ezt a formáját remélem kitart év végéig és Busquets-t tudjuk pihentetni BL meccsek előtt. =D>
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.09.22. 10:06:39

Uralta a kp-t. Rengeteg labdaszerzés, pontos passzok. A Rayo kizárólag a jobbszélünkön tudott támadni.

Eleinte nem szerettem, de megtalálta a helyét, egyáltalán nem romlik vele a játék Busquetshez képest.
A Fifa egy szégyen
gerebje
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.10.17. 09:01:32

2013.09.22. 09:35:40

Azt figyeltétek, hogy tegnap hiba nélkül hozta a meccset?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.09. 16:09:01

Song ma ünnepli 26. születésnapját, Isten éltesse! :)

Nagyon kíváncsi lennék egyébként, hogy mennyire tudna együttműködni Sergióval egy 4-2-3-1-es felállásban.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.26. 20:12:46

Sanama írta:Nekem is tetszett a játéka, remélem többször fog lehetőséget kapni. Businak és pihenni kell, illetve ő sem egy kétballábas játékos, hogy olyan keveset játszon mint tavaly
Egyedi stílust képvisel. Mint anno Touré volt. Jól használja ki a fizikai erejét, egy ízben pl. konkrétan emlékszem, hogy egy felé szálló labdát úgy szerzett meg, hogy arrébb toszogatta az ellenfelét. :D

Ő nem egy Busquets-típusú, finom labdákkal operáló védekező középpályás, hanem a testi erejét használja. De nem egy agyatlan gőzmozdony, jól lát a pályán, csak biztos helyre passzol, olyan emberhez, akin nincs ellenfél, legalábbis nincs közvetlen emberfogásban. Számomra a tavalyi év után idén is kellemes meglepetés lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.26. 17:48:02

Chino írta: Szerintem nem elvetélt ötlet, ráadásul ha Alex kilép oldalra nem lenne akkora átjáróház a védelem, nem tolódnánk annyira el, mert ez a védelmünk hatalmas rákfenéje, rengetegszer eltolódik a hátsó alakzat, ami nem is lenne akkora gond, ha középen nem maradna akkora üres terület.
Osztom ezt a gondolatot. Ugyanakkor ez a hiba is abból adódik amit korábban már leírtam, azaz a tiki-taka sajátosságából és a csapat mentalitásából adódóan az Alves-Alba duó folyamatosan támad, nem védekezik, ha meg mégis akkor mondhatni silányul csinálja. Arra a célra, amit most leírtál Songnak, szerintem anno Masch. tökéletes lett volna, hisz gyors, kemény és jól érzi a becsúszási pontokat, ráadásul már levetkőzte azt a sokszor infantilis játékot, amit anno a Liverpoolban magára húzott. Jelenleg mindenképp Songban látom a védekezés stabilizálásához a kulcsot, bár nem a leggyorsabb játékosok közül való, azért egy romboló ám passzolni is tudó középpályás szerepére még mindig tökéletes.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.26. 17:04:04

Én azért el tudnék képzelni az erősebb csapatok ellen egy Song-Busi-Ini kp-t. Védekezésben sokkal stabilabbak lennénk, Busquets pedig szerintem Xavi posztját is meg tudná oldani. Nyilván nem olyan hatékonyan, de nagyon technikás és jól is lát a pályán, Song pedig tudna ütközni vagy épp a megszerzett labdákat dobálni ki Ininek vagy Businak, aki vissza is léphetne védekezni szűrőnek. Szerintem nem elvetélt ötlet, ráadásul ha Alex kilép oldalra nem lenne akkora átjáróház a védelem, nem tolódnánk annyira el, mert ez a védelmünk hatalmas rákfenéje, rengetegszer eltolódik a hátsó alakzat, ami nem is lenne akkora gond, ha középen nem maradna akkora üres terület.
Ez persze így jól hangzik és a valóságba átültetve sok idő és gyakorlat kellene.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.08.26. 15:44:47

Már régóta motoszkál a fejemben nekem is a két szűrős taktika:
Song-Busi/Xavi
Iniesta - Fabregas - Neymar
Messi

A legnagyobb hátránya szerintem abban lenne, hogy Messi nem kifejezett center, és nagyon el tudna tűnni, Fabregasnak tökéletes lenne a szerepkör, de Ini/Neymar a jobb szélen kellene hogy játsszon.
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.26. 15:41:00

Nekem is tetszett a játéka, remélem többször fog lehetőséget kapni. Businak és pihenni kell, illetve ő sem egy kétballábas játékos, hogy olyan keveset játszon mint tavaly
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.08.26. 15:12:50

sjay írta:Szerintem meg pont az volt a csapat koporsószöge , hogy a védekező középpályásoktól kezdve a szélső hátvédeken keresztül a portásig meg a karbantartóig mindenki arra volt "kényszerítve", hogy támadjon. Ebből meg annyi következik, hogy a támadásoknál a hátsó alakulat (élükön a gyakran előre szökkenő Piquével) erősen megingatható és szétfutható volt. El kellene végre egy olyan stabil vkp. mint amilyen eredetileg Song is, azaz harcol a labdáért, megszerzi és elpasszolja egy kreatív társnak, hogy majd ő szervezze a támadásokat.
Ezt én is így látom. Elég sok csapat ellen Song "brusztolására", fizikai adottságaira van szükség. Remélem, ennek jelentőségét most már jobban felfedezi a vezetőség, nem lesz Busi megingathatatlan a vkp posztján.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.26. 15:10:33

ég és föld mikor busi van helyette
ezt azért túlzásnak érzem.
viszont bárhogyan is van, nem song kritikája, hanem busquets dícsérete.
ugyanis song szerintem nagyszerűen lehozza a feladatát, de egyszerűen annyira magasra tette a mércét busquets, annyira ő a puzzle darab iniestáék mellé, hogy még yaya toure sem tudná überelni a palit.

talán ki kellene próbálni két szűrővel a játékot
így is lassú a középpályánk, az a baj.
song és busquets lassú játékosok, xavi, fabregas és iniesta szintén nem gyorsak.

ha xavit/fabregast kiveszed, és jön song-busquets duó, akkor tovább lassul a csapat.
mert azért xavi és fabregas is fordulékonyabb, mozgékonyabb játékos.
szerintem még statikusabb lenne a középpálya ezzel a két birodalmi lépegetővel. :mrgreen:

én is szeretném többet látni songot a csapatban, mert tudom, mire képes, és szimpatikus játékos, de nagyon nehéz helyzetben van.
az sem lenne elég ahhoz, hogy a kezdőbe kerüljön, ha lehozná azt, amit busuqets, hiszen ha azonos szintet hoznak, akkor is busquets javára billenne a mérleg, hiszen saját nevelés.
viszont sergi kománál pedig fizikailag lehetetlen annyival jobbat nyújtani, hogy kiszorítsa.

a két szűrős megoldástól pedig mint írtam, a még darabosabb és egyúttal kevésbé kreatív középpálya miatt azért óvakodnék.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.26. 14:24:41

visca el barca írta: és azzal h 3 ember helyett csak "2,5" van pályán, meg is látszik az egész támadásépítésben. ég és föld mikor busi van helyette
Ezért lenne célszerű ha együtt játszanának.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.26. 14:16:30

sjay írta:
gaius írta:Tény, hogy támadásban nem tudja azt hozni, mint Busquets, de még ez is bőven jó volt.
Szerintem meg pont az volt a csapat koporsószöge , hogy a védekező középpályásoktól kezdve a szélső hátvédeken keresztül a portásig meg a karbantartóig mindenki arra volt "kényszerítve", hogy támadjon. Ebből meg annyi következik, hogy a támadásoknál a hátsó alakulat (élükön a gyakran előre szökkenő Piquével) erősen megingatható és szétfutható volt. El kellene végre egy olyan stabil vkp. mint amilyen eredetileg Song is, azaz harcol a labdáért, megszerzi és elpasszolja egy kreatív társnak, hogy majd ő szervezze a támadásokat.

viszont ha az érem másik oldalát nézed, akkor azért látható h így sokkal lassabb az egész középpálya mikor támadni kell. song sokszor rossz helyen van, lentebb irtam, tegnap vagy 5x ment neki xavinak, sokszor "útban" van.

nekem ez a pali vhogy totál idegenül a barca gépezetben.

és azzal h 3 ember helyett csak "2,5" van pályán, meg is látszik az egész támadásépítésben. ég és föld mikor busi van helyette
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.26. 13:52:30

gaius írta:Tény, hogy támadásban nem tudja azt hozni, mint Busquets, de még ez is bőven jó volt.
Szerintem meg pont az volt a csapat koporsószöge , hogy a védekező középpályásoktól kezdve a szélső hátvédeken keresztül a portásig meg a karbantartóig mindenki arra volt "kényszerítve", hogy támadjon. Ebből meg annyi következik, hogy a támadásoknál a hátsó alakulat (élükön a gyakran előre szökkenő Piquével) erősen megingatható és szétfutható volt. El kellene végre egy olyan stabil vkp. mint amilyen eredetileg Song is, azaz harcol a labdáért, megszerzi és elpasszolja egy kreatív társnak, hogy majd ő szervezze a támadásokat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.26. 10:51:56

valóban nem volt rossz, a védekező részt nagyjából megoldja, viszont támadásban, labdakihozatlban max 50%-át nyujtja annak amit busi hoz. sergionak van vmi 6. érzéke, az az ember mindig a pálya azon tészén helyezkedik ahol kell. elleben songgal akit tegnap legalább 5-ször nekiment xavinak labdakihozatalkor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.26. 10:38:03

bali 15 írta:Én momentán már annak is örülök, hogy már rögtön a második fordulóban kezdő lehetett.
Tito-nál a 10. fordulóban az utolsó 10 percben láthatnánk először a pályán...
Hát reméljük hogy Tata nem akarja áttranszformálni középhátvéddé, mert ott nem biztos hogy kamatoztatni tudja azt a játékstílusát, amit az Arsenalban is mutatott, és itt is kezd előtörni belőle. Én személy szerint egyik nagy kedvencemnek tartom a keretből, kellenek az ilyen brusztolós, kellően agresszív , ugyanakkor kreatív kp-k, vkp-k még egy spanyol csapatba is.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.08.26. 09:56:58

Én momentán már annak is örülök, hogy már rögtön a második fordulóban kezdő lehetett.
Tito-nál a 10. fordulóban az utolsó 10 percben láthatnánk először a pályán...
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.08.26. 09:23:03

Nagyon jó volt tegnap is.Csak kár,hogy Buszkecc mellett nem igen kap szerepet.A kövi meccsen Tata helyében kipróbálnám Busit Xavi helyén és ha beválik ott is tartanám.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2013.08.26. 07:37:41

Messze a meccs legjobbja volt. Ez persze némileg a többiek kritikája is, de semmit sem von le az érdemeiből. Tökéletes volt a játéka végig. Grat neki, nagyon megbízható, hatalmas segítség lesz az idény során.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.25. 17:18:29

Kép

Song yolo-s sapkában.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.28. 14:07:42

Hihetetlen fizikális mutatókkal rendelkezik. Szinte lehetetlen elnyomni, nagyon jól tartja a labdát. Amióta idejött, szemmel láthatóan felvette a ritmust. A kezdeti bizonytalanságokat hátrahagyta, magabiztosan játszik, passzol. Kellenek az ilyen stílusú játékosok, emlékezhetünk Touréra vagy Keitára. Igazi vízhordó, az olyan középpályára, ahol rengeteg kreatív játékos van, kell olyan ember, aki nem tili-tolizik, hanem sallangmentesen, ellentmondást nem tűrően játszik.
Kép
Kép
Kép
Lezárt