Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.01.13. 23:34:28

Én még mindig Messi öltönyénél tartok.Mindenki ott áll feketében,erre Ő becsattog oda rikitó vörös szerelésben.EPIC! :mrgreen: Úgylátszik túl sokat lóg Songgal meg Alvessel. :lol:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.01.13. 23:17:42

Ribery annak köszönheti, hogy egyáltalán ott volt a top3-ban, hogy a Bayernnel taroltak egész évben. Mert játéktudásban Messi és Ronaldo toronymagasan verik a mezőnyt, nincs JELENLEG olyan játékos, aki felérne hozzájuk (persze vannak potenciális jelöltek). Ha az egész évet nézzük, Ronaldo teljes mértékben megérdemelte a lasztit. Én nem sajnálom tőle, nem irigykedek. Nem a kedvencem, de elismerem, hogy egy tökéletes futballista.

Nem tudom mit kéne még tennie, hogy elismerjék, hogy jogosan nyerte...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.01.13. 22:57:56

az aranylabdát xavinak kellett volna nyernie, ezt pofázom már harminc éve. vagy tottinak, életműdíjként. 8)

mindegy, ebből a mostani háromból nyugodt szívvel odaadhatták volna bármelyiknek, jó helyen lett volna a zsuga mindegyiknél.
ezzel együtt a cé is vastagon megérdemli, gyakorlatilag a madridot amióta ott van, ő viszi, plusz a válogatottjukat is kitolta a vébére. kétszázhetvenháromezer gólt rúgott, nem a megyekettőben.
mi a túrót csinálhatott volna még?
egyébként ez a ritmus tetszik nekem, négy messi, egy cé, négy messi, egy cé... 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 22:03:21

Bestbarca írta: Ribery meg ha egyéni telejesítményt nézünk,amiről ez a díj szól, egyetlen statjában sem éri utol a másik kettőt,a játékának képében, minőségében sem,egyéni megvillanások terén sem...Innentől...Ez egyéni díj,amit az egyén nyer...A címeket csapatok nyerik...Ezt egyének...

Ezzel egyetértek. Az evidens volt, hogy az idei(tavalyi) Bayernből valakit be kell tenni az uccsó 3-ba. Talán Ribéry volt az aki abból a csapatból a "legjobb" játékos. Szerintem kb. ennyi. Ha ez a München a Bl-döntőben elvérzik a Dortmund ellen mondjuk tizenegyesekkel, Ribéry nem hiszem hogy az Aranylabda közelébe került volna. Legalábbis nem beszéltek volna róla esélyesként az biztos. Amúgy, ha az igazságosságról beszélünk, akkor a francia helyett én Schweinsteigert jelöltem volna. Sokkal inkább meghatározta a csapatot, a hiányát sokkal jobban megérezték volna, de nem annyira látványos a játéka, már csak posztjából adódóan sem, nem lövöldöz gólokat, nincs annyira szem előtt. Ilyen játékos pedig nem nagyon kaphat aranylasztit.
Forca Barca!!!!
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 21:57:31

megy itt az alibi szavazás, de a végén úgyis egy-két ember dönt.

az teljesen nyilvánvaló, hogy ronaldo győzelmében a teljesítményen kívül a marketing is komoly szerepet játszott, hogy nézett volna ki az, hogy messi már a negyediket nyeri, ő meg ott az egyszál díjjal bohóckodik. vagy az, hogy egy "nomane" bayern münchen játékos állt volna oda átvenni az aranylabdát.

teszem hozzá megérdemelte, barca szurkolóként mondom hogy nincs bajom ronaldoval, mert amit ebbe a sportba beletesz, azt nagyon kevesen. aztán hogy a pályán kívül milyen ember nem érdekel, a médián keresztül megítélni úgysem lehet.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.13. 21:56:46

Arról beszélhetünk hogy ki érdemelné meg,nyílván vannak egyéni vélemények...Ki hogy érzi mit értékel,bár vannak behatárolt keret,ami alapján kell értékelni...Mint hogy egyéni díj,az egyént kell nézni, nem a csapatot,innentől nem a címeket...Persze a címek se mindegyek,de csak kis befolyásoló szerepük kell hogy legyen ez esetben...Van is,csakis ezért lehetett a 3ban Ribery...

Arról viszont beszélni hogy ki miért hogyan szavazott,meg hogy van e értelme a szavazásnak...Nyílván nincs értleme a szavazásnak,eleve a szavazásnak általánosságban nincs értelme,bármiről is legyen szó...Egy marha nagy népbutítás az egész...Mindenkit befolyásol az érdeke a szimpátiája,az ellenszembve...És a végén akinél a hatalom van,ez esetben Blatter, bizonyos keretek közt,azt hoz ki amit akar... :D Kb ez a valóság...

Persze van értelme magának a díjnak,mert a játékosoknak ez egy óriási megtiszteltetés,az ő erőfeszítéseiket tehetségüket díjazza ez az elismerés...De a szavazás,meg hogy hogy jött ki...Ahogy épp akarják...Néha egyezik a valóságos érdemekkel, néha nem egészen...azért az biztos hogy aki odakerül a legjobb 3ba,nem véletlen van ott,és aki megkapja teljesen véletlen ő se kapja,hatalmas teljesítmények vannak e mögött,és megérdemli ezt a kitüntetést az aki kapja,hisz keményen megdolgozott ezért az biztos...A játékosok megérmelik hogy van,az erőfeszítéseikért...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2014.01.13. 21:59:33-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.13. 21:50:25

Messi nyilatkozata a már fele annyi aranyladával rendelkező Ronaldóról:

"Nagyszerű éve volt, így nincs miről beszélni. Mindhármunk jó esztendőt tudhat maga mögött, mindhárman megérdemelt győztesek lettünk volna. Persze, szívesen hazavittem volna az Aranylabdát, de Cristiano megérdemli. Fogalmam sincs, hogy ha nincs a sérülésem, mi lett volna az eredmény. Nem voltam jó formában a szezon végén, aztán a következőt sérülten kezdtem. Ettől még Cristiano teljes joggal kétszeres aranylabdás" - nyilatkozta a voksok alapján második helyen zárt Lionel Messi.

Tavaly is ilyesmit nyilatkozott Cunci Messiről?Nem hiszem... [-X
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.13. 21:43:18

"Sajnos ez megkérdőjelezi Messi négy bogyóját is."

Tök mind1 mit hoznak ki a végén,láthattuk mit teljesített,egy csoda volt,ezért megkérdőjelezhetetlen...Én csak mosolygok amikor hogy jajjj ekkor meg akkor nem neki kellett volna kapni,vicc...Aki látta őt játszani,nem agyhalott,és nem elfogult az nem beszél ilyen hülyeségeket...És nem azért kapta mert nyertünk vagy nem...Egyszerűen amit ahogy csinált a pályán az parádé volt...Persze az is kellett hozzá hogy a fifa szereti azokat tolni akik a labdarúgás előreviszik,akik példaképek lehetnek,akik miatt a nézők nézik a focit...De msot ezért ítéljük már el őket...Ki toljanak,a rugdosódó Mou féle kontra csapatokat...

Idén Cr végig eredményes volt,naptári évet tekintve többször mint Messi,bl gólkirály,11et lőtt a csoportkör alatt, a válogatottban is 1es gólátlaga van...Egyedül a spanyol golkirályi címben múlta felül Messi gólok számában, de ott is azért mert 2012es évben annyit rúgott hogy nem lehetett behozni...De az másik év,azért meg is kapta az aranylasztit...

Ribery meg ha egyéni telejesítményt nézünk,amiről ez a díj szól, egyetlen statjában sem éri utol a másik kettőt,a játékának képében, minőségében sem,egyéni megvillanások terén sem...Innentől...Ez egyéni díj,amit az egyén nyer...A címeket csapatok nyerik...Ezt egyének...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.13. 21:37:41

pezZy írta: Eto pedig Yaya-t rakta első helyre :D
http://www.fifa.com/mm/document/ballond" target="_blank ... eutral.pdf
Oké most a Realosok mondhatják, hogy azért írom ezt, mert nem Messi nyert (pedig én aztán nem vagyok oda Lionelért :D). Szóval most ezek a szavazatok is beleszámítanak? Mert szerintem így akkor elég butaság, pl Eto'o tuti, hogy nem szavaz Ronaldora, illetve Mexikónál Marquez sem.
Aztán Van Persie is jóhogy hollandra szavaz. Na mind1.

Ronaldonak grat, megérdemelte, viszont akkor az eddigi Messis lasztiknál kuss az ellenfeleknek.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.13. 21:31:50

"Továbbra is hangsúlyozom az én olvasatomban a díj azt illeti, aki egy csapatjátékot tekintve hozott olyat, amivel kiemelkedett, illetve sikeres is volt egyben."

Csakhogy ez a díj nem erről szól...Ez egy egyéni elismerés...Mivel a futball csapatjáték ezért kell hozzá nyílván egy csapat...A csapat nyeri a címeket...Az aranylabdát az egyén nyeri...innentől az egyén lehet attól még fenomenális hogy a csapat nem annyira sikeres adott évben,az előbbi 1,az utóbbi 11(inkább több) emberen múlik...

(Most ez hogy mi lenne ha Messi 400at rúgna Berettyóújfalun meg marhaság,mert csúcsklubbok játékosait mérjük össze...Ezek a játékosok mindíg is csúcsklubbokba fognak játszani...)

Ha az egyént nézzük akkor a lőtt gólok száma,a gólpasszok száma,a sorsdöntő találatok száma, illetve azon találatok milyensége,alias hogy mennyire volt nagy teljesítmény azt elérni, kb ez számít...Az egyént ez minősíti...Persze az is hogy mennyire védekezik,mennyire a csapategység része...De nézzük reálisan a "wow" faktor dönt itt...Ki mennyire kápráztatja el a nézőket,mennyire eredményes,esetleg mekkora átadásai vannak...Magyarán az számít ami megragad az emberekben...Most lehetne firtatni hogy kiben mi marad meg,meghogy egy védő munkája legalább annyit érhet néha többet...De az emberek a "wow" faktort keresik, élvezik,a kiemelkedő látványos dolgokat,ezért nézik a focit,ez mindíg is így lesz...

Ha így nézzük jogos a sorrend...Itt az számít ki hányszor megy el emberek mellett,ki hány gólt lő,és mennyire látványosat...Ennyi...A többi csak mellébeszélés...

Ennyit arról ki érdemli meg...Az megint más hogy mit hoznak ki a végén,az már sportpolitika...A vén kujon Blatter azt hoz ki győztesnek akit akar,alias ami az érdeke adott évben...Ne legyenek illúzióink,ez is pont olyan szavazás mint a többi...1-2ember dönt nem a szavazók...Hogy ez az érdek döntés épp egybeesik e azzal hogy ki érdemli meg az más kérdés...Idén Messinek sok esélye alapból sem volt,mert annyira vert már a nyálát évek óta Cr meg az összes Reálos,hogy a díj halálát jelentett volna ha megint Messi kapja...Pláne hogy sorozatban 4szer ő kapta,kezdett "unalmassá" válni,fel kellett dobni a dolgot,fel kellett kelteni újra az érdeklődést...Megint más hogy jogos hogy Cr kapta,de nem csak ezért történt ez,sajnos főleg nem ezért...De a világ már csak ilyen...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.13. 21:30:57

Érdekes ez az aranylabda.. szívem szerint senkinek nem adtam volna, vagy ha kést a torkomhoz szorították volna, azt mondom Ribery, mindent megnyert, és fejlődött egy keveset a francia, vezér tud lenni ha kell. Krisztina lőtte a gólokat és megkapta, komolyabb trófea nélkül, szívből gratulálok. Régen mindig kellett egy serleg, úgy győzelem a győzelem. Statisztikai adatokkal a győzelem számomra nem győzelem. Az győzelem ha egy csapat fel emelheti a BL serleget, világbajnok lehet, a legnagyobb kupát, az a győzelem. Számomra ez az aranylabda egy olyan édes semmiség.. Ha Barcás nyeri örülök, ha nem meg kb. letojom.. Leginkább azért, mert Xavi és Ini egyszer sem emelhette fel. És ők nem hisztiznek a sajtóban, méltósággal emelik nagyságukat.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2014.01.13. 21:29:46

amúgy azt mondhatjuk, sajnos ez az egész aranylabda mizéria kb. sz*rt sem ér... az én szemembe még annyit se. a foci egy csapatsport. persze vannak kiugró teljesítményű játékosok de hát ez ilyen. nekem még egy klub vb is nagyobb örömöt okoz mint h Messi kapja az aranylabdát pl. és ennél fogva hogy a foci csapatsport nem tudom minek beszélni ennyit erről. másra se jó csak még nagyobb feszültséget gerjeszteni a szurkoló táborok közt.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 21:25:22

Komolyan gondoljátok amit leírtatok.
Roncika miért érdemelte meg, ha az egész évi játékát nézzük. Volt egy nagyon jó hónapja amikor minden bejött neki. Plusz ezen hónap alatt szájkaratézott Seppi-vel, a FIFA-val és az egész világgal és lett meghosszabbítva a szavazás.
Ha erre osztják az aranylabdát akkor nagyon szánalmas az egész.
U.i.: Sajnos ez megkérdőjelezi Messi négy bogyóját is.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.01.13. 21:22:30

Érdekesen alakult :D Rég volt ennyire szoros a laszti :lol:

1. Cristiano Ronaldo (27,99%)
2. Lionel Messi (24,72%)
3. Franck Ribéry (23,39%)
4. Zlatan Ibrahimovic (5,29%)

Érdekesek ezek a szavazatok is :D
Juhász Rolink : Ribéry Franck; Messi Lionel; Ibrahimovic Zlatan (és kihagyta Ronaldot :D)

Eto pedig Yaya-t rakta első helyre :D
http://www.fifa.com/mm/document/ballond ... eutral.pdf" target="_blank
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.13. 21:09:36

Ezzel nem értek egyet, hogy lehet Ronaldo jobb egyéni játékos. Mert a lényeg az hogy adott évben ki volt a legjobb nem az hogy en bloc pályafutása alatt valaki jobb vagy nem. Ki tett le olyat az asztalra, amivel adott évben "robbantott" ? Ribery rengeteget fejlődött játékban, s a Bayernből is kiemelkedett. Bastian-Lahm-Robben stb embereket is lehetne sorolni, de Ribery volt szerintem a legfontosabb láncszem. És még azt se lehet mondani, mint Sneijdernél, hogy hát de az ősz nem úgy sikerült.....Ő is kijuttatta a franciákat a VB-re (lehet nem lőtt gólt, de pl a visszavágón összehozott kiállítást, meg a kékek legjobb embere volt), száguld a Bayernnel 6 gólja 7 assistja van, simán ő volt idén a legjobb.

Ha Ronaldo meg Messi eligazol Bükkfalvára és lő 400 gólt egy szezonban, akkor is ők lesznek a legjobbak??? S még azt se lehet mondani, hogy Ronaldo legjobb szezonja után vagyunk (bár ugye most ősszel, amire ránéz, gól), dehogy még Messi is megelőzze Riberyt??? Továbbra is hangsúlyozom az én olvasatomban a díj azt illeti, aki egy csapatjátékot tekintve hozott olyat, amivel kiemelkedett, illetve sikeres is volt egyben. Az idei évben ez pedig Ribery volt, lőtéri kutyát nem érdekli, hogy lehet Ronaldo gólerősebb adott esetben jobb játékos, mert max ultiban nyert idén valamit....Igenis számítania kell nálam, hogy valaki sikeres volt vagy sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 21:08:55

Az a helyzet, hogy Ribery tavasszal volt kiemelkedő, Messi meg tavasszal és ősszel sérült volt, CR meg szállította a gólokat, jól játszott egész évben, így az ő elsősége most megérdemelt. És akkor rögtön választ kapunk a kérdésre, h ki veheti el Messi -től az Aranylasztit, ha egészséges?? SENKI! -ez tökéletesen látszik az eredményből!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.13. 21:05:49

Igazából arról kell szólnia ennek a díjnak,hogy adott évben ki nyújtott jobb teljesítményt...Nyílván nem hátrány ha mellé ez csapat szinten díjakban is megnyilvánul...De nem elvárás...Pl ha Messi lő egy szezonban minden meccsen 3mat,de hátul 4-5öt kapunk,attól ő még parádés volt...Nyílván kicsavart példa de vhol kifejezi a lényeget...

Ribery egyéni szinten nem nyújtott akkorát mint Messi vagy Ronaldo...Ennyi...Csapat szinten sokkal jobb votl a Bayern,de ez egy egyéni díj,itt ez számít...Ronaldo minden megtett azért hogy a Real bajnok bl győztes meg minden legyen,senki nem mondhatja hogy rajta múlt...Amit lehetett belőtt,amikor kellett domborított...Még a classicocon is jól játszott gólokat szerzett...Minden tétmeccsen hozzátett vmit...És rengeteg gólt szerzett...És érvényes ez válogatott szinten is 2013ban...Ezért megéremelte...

Messi nem tudott ilyen szinten teljesíteni,mert egy évben ha van max 9 hónap amikor foci van,abból ő 3mat tisztán sérült volt,plusz még vagy 2t félsérülten játszott...Evidens hogy nem tudott akkorát nyújtani,bár ennek ellenére le a kalappal,nem egyszer csak ámult az ember...De innentől Ronaldo érdemelte meg idén,alias 2013jan. 1. től 2013 dec31 ig ő volt a jobb...Ennyi...

Amúgy sosem lesz jobb játékos CR, mint Messi. Messi sokkal kreatívabb,ügyesebb a labdával,sokkal jobban lát a pályán,sokkal jobban passzol,jobb befejező,és sokkal jobb egyéni játékos...Kb úgy ennyi. De ebben a naptári évben nem tudott 100%os lenni,a sérülések miatt felül tudott kerekedni CR...Ennyi...

Idén szurkoljunk Messinek,remélem nem fogják további sérülések hátráltatni és akkor nem lehet kérdés ki nyeri az aranylasztit...És ha ő csúcsra ér akkor a Barca is ot lesz az fix...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.01.13. 21:00:38

Vegre ujra van ertelme az aranylabdanak !! Fantasztikus kampany munka all a gyoztes mogott !! Gratulaljunk hat !! Egyebkent teljesitmenye alapjan boven kijart a luzitannak, de szamomra egyertelmu h iden a gall kapta volna (CR jobban megerdemelte szvsz) , ha Cr nem kezdi el a legjobb utemben telesirni az etert, es hetekig hisztizni... Az en szememben ezert, es mert az igazi vetelytars kulso okok miatt nem kelhetett vele versenyre, emiatt nem mondanam ezt a dijat teljesen egyertelmunek, bar mint mondtam kijart mar neki nagyon
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.13. 20:54:32

Bob_Marley írta:Gratulálok Ronaldonak, nem mondom, hogy nem érdemelte meg, mert ez nyilván nem igaz. Viszont Riberyt borzasztóan sajnálom, s tényleg egy vicc kategória ez a díj....Nekem ne jöjjön senki, hogy xy jobb játékos mint a másik stb, ez relatív, de Ribery volt idén az a játékos, aki a legjobb volt, s a legtöbbet tette a csapata sikereiért. S itt az a fontos, hogy ki nyújtott idén olyat, amivel kiemelkedett a csapatából, amivel sikeres is volt. Ronaldo lehet jobb egyéni játékos, meg zsákszámra lövi a gólokat, ahogyan Messi is, de egyértelműen a franciának kellett volna ezt megkapni, szvsz.
Nem Ribéry jó volt és kiemelkedett a csapatából, de a Bayern csapatként volt ütős.

"Ronaldo lehet hogy jobb egyéni játékos"

Nem erről kéne szólnia ennek a Díjnak!?
Erről van szó, minden más csak szócséplés. Hol van Ribéry Ronaldohoz?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.01.13. 20:46:13

Gratulálok Ronaldonak, nem mondom, hogy nem érdemelte meg, mert ez nyilván nem igaz. Viszont Riberyt borzasztóan sajnálom, s tényleg egy vicc kategória ez a díj....Nekem ne jöjjön senki, hogy xy jobb játékos mint a másik stb, ez relatív, de Ribery volt idén az a játékos, aki a legjobb volt, s a legtöbbet tette a csapata sikereiért. S itt az a fontos, hogy ki nyújtott idén olyat, amivel kiemelkedett a csapatából, amivel sikeres is volt. Ronaldo lehet jobb egyéni játékos, meg zsákszámra lövi a gólokat, ahogyan Messi is, de egyértelműen a franciának kellett volna ezt megkapni, szvsz. Ráadásul még Messi is megelőzte....
Kép
Kép
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.13. 20:43:00

raul72 írta:Én csak kiegészítenélek hogy 2011- Aranycipő + kupa Ronaldoónal , sokkal több gólt lőtt, mint Messi . Nem volt elég , 2012-ben Ez Messinek elég volt ... :roll:
őő, én majdnem biztos vagyok benne, hogy 2011ben nem hogy sokkal többet, de egyáltalán nem lőtt több gólt cé, de mindjárt megnézem..

és ahogy gondoltam, nem lőtt többet, mert ugyanannyit lőtt csak messinek volt egy spanyol bajnokság és bl címe, a bl gólkirálysága mellette.

cé: 40 + 6 + 7 = 53 gól
messi: 31 + 12 + 7 + 3 = 53 gól
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.13. 20:42:08

azért az vígasztaló (számomra!) hogy roncika selejtezős ficánkolása és a póthatáridős hátszél mellett is alig néhány százalékkal tudott nyerni!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 20:34:11

Idén Messinek volt a legkevesebb esélye a győzelemre a 3 jelölt közül, ehhez nem férhet kétség. Ez nem az ő éve volt sajnos, de bízzunk benne, hogy 2014-ben normalizálódni fog a helyzet. :)

Ribérynek is kijárt volna a díj. Egyénileg CR volt a legjobb, Ribéry pedig csapatszinten nyert meg mindent. Az utóbbinak volt nagyobb súlya, ennyi. A franciának mindenesetre ez volt az első és utolsó sansza, hogy megnyerje a gömböt, de pechjére nem sikerült.

Gratula a portugálnak, nem lehet elvitatni azt, hogy megérdemelten nyerte meg! Nyilván finoman szólva sem tartozik a kedvenceim közé, de azért jó volt látni az őszinte reakcióját.

A legjobb tizenegy viszont elég érdekesre sikerült. A legnagyobb talány, hogy mit keres ott Alves, amikor mondjuk egy Alaba kimaradt? És bármennyire is utálom a Bayernt, de Schweinsteigernek is szoríthattak volna helyet éppenséggel.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.13. 20:30:37

palesz77 írta:Most aki azon sír, hogy Ribery mennyi mindent nyert.. A Fifa év játékosa díjat tudtommal megkapta. Azt osztják címekre már nem? Az aranylabdát meg csak szimplán az éves teljesítményre már. És összességében Cr volt ebben a naptári évben a legjobb egyéni játékos, kiemelkedőbb volt mint Ribery és Messi - még ha az Argentínnál lehet csak a sérülések miatt, de akkor is. Szerintem megérdemelte a díjat, gratula neki. :wink:

Jövőre meg hajrá Messi! Vagy Neymar! :mrgreen:
Az év játékosa díj a FIFA-Aranylabda miatt már az UEFÁhoz tartozik.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 20:27:39

Ibrahimovic finished 4th with 5.29%, Neymar 5th with 3,17% and Iniesta 6th with 2.08% of the votes.
Válasz küldése