Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.12.21. 18:22:37

A szezon elején kellett volna felcserélni a szerepeket, tehát Stegen a bajnokságban, Bravo a kupákban véd. Ez lett volna a legoptimálisabb, kár hogy Lucho nem húzta meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.12.21. 18:29:40-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.12.21. 18:21:53

Már egy párszor leìrtam, két ilyen kapus luxus. Stegen feltétlenül a jövő, viszont Bravo kiszorìthatatlan jelenleg. Megérteném, ha elmenne a német, de nagyon sajnálnám.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.12.21. 18:11:20

visca el barca írta: és akkor visszaértünk a kör elejére :lol: :lol:

szóval bravot, aki szemmel láthatóan jobb teljesítményt nyújt, ültessük le azért h TS rutint szerezzen. remélem ezt te sem gondoltad komolyan
Így is a kör elején vagyunk. Mi értelme volt leigazolni akkor egy ilyen tehetséges és fiatal kapust, ha még Bravo fogja védeni 3-4 évig a bajnokságot?
MAtS fog védeni Január 6. és 13-án az Espanyol ellen a Spanyol kupán. Utána Bravo lenyom zsinorban 7 meccset a bajnokságban. MAtS ezidő alatt 1,5 hónapot ül a padon lejátszott meccs nélkül, majd Február 23-án jön az Arsenal, így hirtelen, ahol majd jönnek megint a bakik, mert ő bizonyítani szeretne, hogy jobb, mint Bravo.
Én már előre látom, ahogy megy a szöveg másnap, hogy Bravo jobb, mert nyugodtabb.
Persze, hogy nyugodtabb, övé a bajnokság elég az neki, azt senki nem veszi el tőle.
Ennek így nincs értelme. Akkor inkább adjuk kölcsönbe, vagy tényleg léceljen.

Én se mondom, hogy most vegyük el Bravo-tól a bajnokságot, mert jól véd rutinos tudja mi a dolga, de ez így sokáig nem fog menni a német részéről.

Az meg elég bunkó dolog volt Lucho-tól, hogy legalább egy meccset nem adott neki a klub VB-n. Azért legyünk korrektek. Neki köszönhetjük, hogy részt vehetett a csapat a kupán.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.21. 18:10:30

visca el barca írta:
S.Agüero írta:Fölösleges lenne egyébként itt maradnia, nem fog a padon várni 3-4, x évet.
Fiatal, most kell sokat játszania és fejlődnie.
és akkor visszaértünk a kör elejére :lol: :lol:

szóval bravot, aki szemmel láthatóan jobb teljesítményt nyújt, ültessük le azért h TS rutint szerezzen. remélem ezt te sem gondoltad komolyan
Szerintem valahol a 2 között van az aranyközépút.
Marad ez a leosztás, és ezen kívül néha-néha megkap 1-1 bajnoki meccset, hogy beleszagoljon ő is a spanyol bajnokik hangulatába a pályán, plusz esetleg Bravo is kap legalább 1 BL meccset, hogy nehogy megint az legyen, hogy szegénytől megtagadja az UEFAmaffia utólag a Bl győztes címet, és visszakéri a medált..
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.12.21. 18:07:09

Már elnézést, tudom, hogy én vagyok a hülye, de aki elég jó ahhoz, hogy BL-t nyerjen a csapattal, akkor az csak van olyan jó, hogy védjen a bajnokságban is.
Nem nagyon szoktak kapusposzton variálni, de hogy van az, hogy van majdnem két egyforma képességű kapusod és az egyik véd 40 körüli meccset míg a másik jó ha 20 mérkőzést össze tud kaparni.

Tényleg semmi oka Bravót padoztatni, de itt a klubvébén járt volna neki egy meccs minimum.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.21. 17:51:40

visca el barca írta:
S.Agüero írta:Fölösleges lenne egyébként itt maradnia, nem fog a padon várni 3-4, x évet.
Fiatal, most kell sokat játszania és fejlődnie.
és akkor visszaértünk a kör elejére :lol: :lol:

szóval bravot, aki szemmel láthatóan jobb teljesítményt nyújt, ültessük le azért h TS rutint szerezzen. remélem ezt te sem gondoltad komolyan
Ki mondott ilyet?
Nem mondtam, hogy cseréljenek szerepet, csak azt, hogy több lehetőséget kellene kapnia.
És MAtS szemszögéből fölösleges itt maradnia. Jobban járna mindkét fél egy kölcsönnel, vagy egy visszavásárlásival.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2015.12.21. 17:50:06

Talán az egyik legnagyobb tehetség kapus poszton jelenleg, és biztos, hogy meghatározó kapus lesz a német, de jelenleg Bravot emiatt sajnos nem lehet, és nem is kell padoztatni, eladni stb. Szerintem nekünk is, és Stégának is a lehető legjobb megoldás az lenne, amit a Chelsea csinált Courtois-val. Évről évre kölcsönadni egy fix BL résztvevő csapatnak, ahol első számú kapus lehetne. Aztán ha úgy alakul, hogy Bravo vagy lesérül hosszabb időre, távozik esetleg, vagy vissza esik a formája nagyon, akkor visszahozni a már sok tapasztalatot szerzett németet, és rábízni az első számú kapusposztot hosszú évekre.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.12.21. 17:37:22

S.Agüero írta:Fölösleges lenne egyébként itt maradnia, nem fog a padon várni 3-4, x évet.
Fiatal, most kell sokat játszania és fejlődnie.
és akkor visszaértünk a kör elejére :lol: :lol:

szóval bravot, aki szemmel láthatóan jobb teljesítményt nyújt, ültessük le azért h TS rutint szerezzen. remélem ezt te sem gondoltad komolyan
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.12.21. 17:28:29

Pont nem most kéne elmennie, már lassan kezdtem megkedvelni a srácot :lol:
Végre kerüli azt az önelégült nézést, amit előtte éreztem nála, azt hiszem le is írtam ide. Én személy szerint a kapusoknál mindig a szürke eminenciásokat szerettem, teszi a dolgát, nem hívja fel magára a figyelmet, de amikor kell, bravúrokat mutat be, viszont hibákat csak ritkán.
Pont most kéne nyugton maradnia, mert most nincs esély, hogy Bravot kiszorítja a kapuból. Lesz még esélye rá, akár idén is, s meg fogja kapni az esélyt, ebben biztos vagyok... De ha bizalmat kap, akkor bizony teljesítenie kell majd, hiba nélkül. Lehet én gondolok bele sokat, de én nála, és Bartránál ugyanazt érzem, túlzott bizonyítási vágy, ami a teljesítmény kárára megy... Gondolok itt, mikor kiszalad ész nélkül, cselezget, bevállal kétes szituációkat. Bartránál is ugyanez... Ha ki tudja várni a sorát, elsőszámú kapus lesz, szerintem 1-2év múlva (akkor talán már lesz annyi rutinja, hogy gond nélkül lehozza a bajnokságot),s helyet cserélnek Bravoval. Viszont, valami azt súgja, ő akkor lenne elégedett, ha mindenhol ő védene, ami meg ugye a közeljövőben lehetetlen 8)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.21. 17:18:44

Azért szerintem nincs olyan rossz dolga, mint gondolnánk.
Legtöbb csapatban egy kapus véd szinte minden sorozatban végig, míg nálunk megkapta a kupát, Bl-t, ráadásul első évében mindent megnyert és BL döntőben játszhatott, ami azért egy Gladbach után nem kis előrelépés.
Ha mondjuk folyamatosan egész évben padozna, akkor megérteném ha el akarna menni,de szerintem tudja ő is, hogy idővel ő lesz egy jóeséllyel akkor is meghatározó Barcelona kezdő kapusa. Ha meg el is menne, akkor hova mehetne, ami TOP klub, Bl és egyéb címesélyes, és fix kezdő lehetne? Szerintem jól meggondolja, pláne hogy ha megnézi hogy mi történt az "elődjével"

Amúgy szerintem nem kell túlbonyolítani, Bravo megkapta kárptólásul, amiért elvették tőle a Bl címet, és Ter Stegen kicsit csalódott volt, aztán lehiggad és rendben van a dolog.
Navas sem kicsit lehetett csalódott, amikor Barca fanként azért nem jött hozzánk, mert nem akart padozni, és aztán a Realba ment, ahol kezdőséget ígértek, de végül egész szezonban kb padozott pár meccs kivételével. Most meg élt a lehetőséggel és durcizás helyett bizonyít, és remekül véd.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.21. 17:13:45

Milyen fejeket vágott? :lol:

Fölösleges lenne egyébként itt maradnia, nem fog a padon várni 3-4, x évet.
Fiatal, most kell sokat játszania és fejlődnie.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.21. 15:45:17

S.Agüero írta:
Hadd ne soroljam akár csak az idei évre Robertot pl.
Jó, de ő is azért került képbe, mert sok volt a sérült. MAtS várjon addig, amíg Bravo meg nem sérül? Lever ellen is parádézott, nem értem, miért nem kezdette az elődöntőben, vagy a döntőben.
Egy példa volt, ráadásul ő kapus aki védhet élete végéig. Lehet előtte még 15 év......Voltak sérülések is, de Robeo pl ha keveset játszott, akkor is itt akart maradni és nem vágta a fejeket. Aki nem akar itt játszani az nem kell itt játsszon. Előtte a világ annyi dolga lenne hogy üljön a fenekén és készüljön és tanuljon. Aztán majd eljön az idő. De a teljesítményére is hatással van ez, hogy szerintem türelmetlen. Mimikáiból ez derül ki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.21. 15:36:31

Hadd ne soroljam akár csak az idei évre Robertot pl.
Jó, de ő is azért került képbe, mert sok volt a sérült. MAtS várjon addig, amíg Bravo meg nem sérül? Lever ellen is parádézott, nem értem, miért nem kezdette az elődöntőben, vagy a döntőben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.21. 15:17:33

S.Agüero írta:Szerencsétlen, évről évre az lesz, hogy majd jövőre ő lesz a kezdő...
Mondjuk nincs ok kitenni Bravót a kezdőből, de mondjuk most kaphatott volna lehetőséget MAtS...
Kaphatott volna lehetőséget, de amíg Bravo jobb és jobb (a fokozáson lehetne vitatkozni, szerintem is sokkal jobb a chilei) jelenleg, addig tárgytalan és nem értem miért lenne szerencsétlen. Ki kell várnia a sorát, ez nem szeretetszolgálat. Sokan megtették hogy várnak és ha oda kerülnek bizonyítanak és eljön az idő. Hadd ne soroljam akár csak az idei évre Robertot pl. Amíg nem tud jobban védeni mint Bravo, addig nem is kérdés a dolog és nem tud konstansan teljesíteni. Ha meg türelmetlen akkor mehet Isten hírével.

Döntőt megkaphatta volna arra értettem a lehetőséget, de a bajnokság egyértelműen Bravoé kell legyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.21. 15:09:09

Bob_Marley írta:Kapusposzt az tényleg egy más világ és sokszor mint a jó bor idővel nemesedik, de azt nem hiszem, hogy 5-6 évet kellene várni. Türelem az tényleg fontos, de a németnek azzal kell foglalkoznia, hogy mindig jól teljesítsen és meglesz ennek a gyümölcse. Szerintem max 3 év és elő számú kapus lesz, de inkább kettő. Fokozatosan beépítik, és közben tanulhat Bravotól, ami nem utolsó szempont. Egy kölcsönadás pedig segíthet még jobban akklimatizálódni.
Ebben kivételesen egyetértek Bobal, azt leszámítva, hogy nem kell kölcsönadni, mert ha Bravo kiesik akár egy hónapra, elég nagy gondban lenne a csapat kapusposzton.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.21. 14:53:35

Szerencsétlen, évről évre az lesz, hogy majd jövőre ő lesz a kezdő...
Mondjuk nincs ok kitenni Bravót a kezdőből, de mondjuk most kaphatott volna lehetőséget MAtS...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.12.20. 22:51:53

Nagyon nagy luxus lenne egy olyan kapust elveszteni, aki kb. 10 évre megoldaná a kapuskérdést.
Persze aki nem gondol a csapat jövőjére, annak nehéz ezt elmagyarázni.
Főleg, hogy talán nem is lennénk sokkal kevesebbek, ha ő védene. Nem tudom, sokan miért látják Bravot annyira jobbnak.
Megkapná a lehetőséget nyugodtabb lehetne és összeszokottabb a védőkkel...

azért jelenleg minden Bravonak kedvez:
-bizalom
-rutin
-a környezet majd 10 éve spanyolban véd, a csapat teli van dél-amerikai játékosokkal jobban be tudott illeszkedni.
ezek ellenére a német tartja vele a lépést.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.20. 22:50:17

Én bár megérteném őt, mégse sietnék a helyében.
Ne adja,de bármikor történhet Bravoval sérülés pl, aztán bizonyíthat is. De kupa+bl is elégnek kell lenni neki még.
Illetve a válogatott miatt sem kell kapkodnia, ott van Neuer, esélytelen oda kerülnie, tehát ez sem lehet neki ok, hogy a válogatott miatt kell neki a több játékidő. (persze keretbe kerülésért küzdhet, de ha stabilan véd jól a kupasorozatokban, Löw kiviheti akár)

Szóval remélem türelmes lesz, én inkább védetném őt mindig, de semmi ok nincs Bravot kitenni a kezdőből, teljesen megérdemelten van ott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.20. 22:39:17

Kapusposzt az tényleg egy más világ és sokszor mint a jó bor idővel nemesedik, de azt nem hiszem, hogy 5-6 évet kellene várni. Türelem az tényleg fontos, de a németnek azzal kell foglalkoznia, hogy mindig jól teljesítsen és meglesz ennek a gyümölcse. Szerintem max 3 év és elő számú kapus lesz, de inkább kettő. Fokozatosan beépítik, és közben tanulhat Bravotól, ami nem utolsó szempont. Egy kölcsönadás pedig segíthet még jobban akklimatizálódni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.20. 22:13:12

Messias2 írta:Nagyon nagy luxus lenne egy olyan kapust elveszteni, aki kb. 10 évre megoldaná a kapuskérdést.
Én is ezen az állásponton vagyok amúgy, de Bravo meg megoldja majd jelen állás szerint még vagy 5-6 évig a kapusposztot jó eséllyel, ami a mai fociban nagyon sok idő.. Szóval azt azért nem lehet mondani, hogy 1-2 év és kereshetünk újra embert.

MAtS amúgy szerintem is menni fog nyáron, remélem lesz rá visszavásárlásink - bár ha Bravo nem esik vissza, akkor felesleges, mert 5 évekre nem szokás azt kötni.
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2015.12.20. 21:41:06

TerStegen1 írta:Szerintem Ter Stegen most döntötte el,hogy lelép.
Egész héten készült a meccsre (instagram,facebook posztokból gondolva)
Erre szóhoz sem jutott egész torna alatt.
Miközben a többiek örültek kupaátadás alatt addig Stegen fapofával állta végig a ceremóniát.
Miközben társai nagyba buliznak,töltik fel a képeket addig Stegen sehol nincs,egy közös képen sem. Megköszönhetjük az edzőnknek,hogy elveszítettünk egy tehetséges kapust, bár ne legyen igazam! Egy meccset adhatott volna neki.. :(
De istenítsük csak tovább Bravot..
Én sem örültem neki, hogy nem kapott játékperceket, de azért Bravo elég sokat letett az itt töltött ideje alatt...
Kép
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.12.20. 21:21:17

Szerintem Ter Stegen most döntötte el,hogy lelép.
Egész héten készült a meccsre (instagram,facebook posztokból gondolva)
Erre szóhoz sem jutott egész torna alatt.
Miközben a többiek örültek kupaátadás alatt addig Stegen fapofával állta végig a ceremóniát.
Miközben társai nagyba buliznak,töltik fel a képeket addig Stegen sehol nincs,egy közös képen sem. Megköszönhetjük az edzőnknek,hogy elveszítettünk egy tehetséges kapust, bár ne legyen igazam! Egy meccset adhatott volna neki.. :(
De istenítsük csak tovább Bravot..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.20. 18:49:44

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Ilyen a kapussors, hálátlan poszt. :D

BL-ben nincs több nehezebb meccs mint a bajnokságban, Valencia-Sevilla-Real-Atletico plusz a mumus pályák, Bilbao, Vigo, Villareal, Espanyol vagy formától függően Getafe-Malaga. Ebből meg bőven összejön 13 meccs, amennyi a BL-ben van és ott is akadnak gyengébb csapatok pl a csoportkörben.
ez teljesen egyértelmű, csak itt vannak páran akik mindsáron próbálják bizonygatni, hogy mats-nak kellene lenni az első számú kapusnak. az meg már tényleg túlzás, hogy "bravonak vlahogy mindig több szerencséje" van.

én nem vagyok a német ellen, mert tényleg van benne kraft, de már tavaly nyáron egyértelmű volt h két ilyen kapus nem fér meg egymás mellett hosszú távon.
Én értem, amit mondasz, de felesleges Bravot leváltani és semmi nem indokolja ezt. Az a legfontosabb, hogy aki véd jól védjen és tartást adjon a csapatnak. Ez Bravoban megvan, de lehetne Kis Pista vagy Nagy Palkó is a neve, egy a fontos hogy sikeres legyen a dolog. Bravoval pedig ez megvan, innentől nálam egyértelműen első számú hálóőr.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.12.20. 18:38:59

Kovbal88 írta: Egyébként szerintem már nézelődik és ha adott számára egy jó lehetőség élni is fog vele, semmi értelme itt padoznia fiatalon.
Én is attól félek, hogy ha nem kap több lehetőséget, akkor lelép. Nagyon nagy luxus lenne egy olyan kapust elveszteni, aki kb. 10 évre megoldaná a kapuskérdést.
Persze aki nem gondol a csapat jövőjére, annak nehéz ezt elmagyarázni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.12.20. 19:05:08-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.12.20. 18:17:40

Bob_Marley írta:Ilyen a kapussors, hálátlan poszt. :D

BL-ben nincs több nehezebb meccs mint a bajnokságban, Valencia-Sevilla-Real-Atletico plusz a mumus pályák, Bilbao, Vigo, Villareal, Espanyol vagy formától függően Getafe-Malaga. Ebből meg bőven összejön 13 meccs, amennyi a BL-ben van és ott is akadnak gyengébb csapatok pl a csoportkörben.
ez teljesen egyértelmű, csak itt vannak páran akik mindsáron próbálják bizonygatni, hogy mats-nak kellene lenni az első számú kapusnak. az meg már tényleg túlzás, hogy "bravonak vlahogy mindig több szerencséje" van.

én nem vagyok a német ellen, mert tényleg van benne kraft, de már tavaly nyáron egyértelmű volt h két ilyen kapus nem fér meg egymás mellett hosszú távon.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése