La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.28. 12:52:56

Kiko Femenía dologról tud valaki valamit? Előszezonban még emlékszem, hogy játszott, most meg az írja a sport.es hogy felbontotta a szerződését, és már az orvosi teszteket végzi a Real Madridnál.

Mi történt? Mármint azt látom, hogy írtátok. De miért kellett vele felbontatni a szerződést? Épp nyáron írtam, amikor a fiatalok játszottak, hogy ő volt az egyik legmagabiztosabb közöttük.. Erre meg lelép, érdekes
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.27. 20:11:53

Erxy írta:Volt itt korábban téma Deulofeu játékpercei, erről nyilatkozott az edzője:
Martinez (coach Everton): "Gerard (Deulofeu) is going to take a little bit of time to understand the physicality of the PL. It is such a different game to the one Gerard is used to. But the talent he has will be very helpful to the team"
Biztos vagyok benne, hogy meg fogja kapni a lehetőséget a bizonyításra, onnantól pedig meg csak rajta múlik már. :)
Szóval az megy az Evertonnál Deulofeuval, mint itt Neymarral: fokozatosan beépíteni a srácot a csapatba, felvenni a ritmust és ha minden oké, akkor állandó kezdő is lehet.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.27. 19:45:28

Pár hír a fiatalokról:
-Kiko Femeniával közös megegyezés alapján szerződést bontottunk, a Sport információi holnap a Realnál lesz orvosi vizsgálaton, ha megfelel aláír a Castillához. :lol:
-Sergio Ayala (20 éves, kh) egy évre kölcsönbe a Valencia B-hez került.
-A 20 éves támadó, Miguel Maza pedig 3 éves szerződést írt alá a Seria B-s Regginával.
-Jordi Quintilla (középpályás, 19) egy évre kölcsönbe a harmadosztályú L'Hospitalet-hez került.

Dongou pedig meghívást kapott a kameruni nagyválogatott keretébe a Szíria elleni VB-selejtezőre! =D>
Volt itt korábban téma Deulofeu játékpercei, erről nyilatkozott az edzője:
Martinez (coach Everton): "Gerard (Deulofeu) is going to take a little bit of time to understand the physicality of the PL. It is such a different game to the one Gerard is used to. But the talent he has will be very helpful to the team"
Biztos vagyok benne, hogy meg fogja kapni a lehetőséget a bizonyításra, onnantól pedig meg csak rajta múlik már. :)
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.25. 16:21:44

baromi sok ideje van még dongounak, de ugrásszerűen kellene fejlődnie, mert amit eddig láttam tőle, az szerintem nem elég. most stabil helye lesz középcsatárként, nem várok tőle gólkirályi címet, de ha nem kezd el gólokat lőni, akkor nem lesz elég erős a csapat, mert a többiek közül senki se olyan, mint tavaly deulofeu. tavaly még belefért, hogy nem volt elég erős a középcsatár szekciónk, most már nem.

tavaly például játékpercekben
dongou > araujo

teljesítményben
araujo > dongou

kiesni persze nem fogunk, de ne már, hogy az ellenfél domináljon, meg ne tudjunk sok gólos meccseket játszani .( ez a tegnapi is pl pocsék volt, nem hogy az nem volt benne, hogy megnyerjük, de inkább az ellenfél állt közelebb hozzá, szerencsére aztán jött espinosa és eldöntötte.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.25. 16:18:08

Chino írta: Egyelőre tényleg úgy néz ki hogy gyengült a csapat, de itt van például Denis Suarez, akiért csak nem véletlenül adtunk ennyi pénzt.
Az ilyenekkel nagyon jócskán kell bánni. Adtunk ki mi pénzt Kikora, Agostinho Cára és társaira, akik egyáltalán nem váltották meg a világot. Ezzel csínyán bánjunk, főleg amíg 1 percet nem játszott. Nem láttam játszani a gyereket, de ahhoz félelmetesen nagy tehetség kell, hogy vki felérjen Xavi-Ini-Cesc szintjére.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
el niño
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:06:27
Tartózkodási hely: Magyarország--->Pest Megye ----> Göd :)

2013.08.25. 15:49:20

Szerintem Denis Suárez jó vétel volt és idővel fel fog kerülni a nagycsapathoz és majd bizonyíthat remélem élni fog a lehetőséggel. Én nagy jövőt látok benne. pl.: Iniesta utódja simán meglehetne hisz Denis is spanyol és reméljük jól befog épülni majd. :)
A kapufa éle mindig igazságos, mert annak lövése pattan be, aki a hétköznapokon többet tett a győzelemért.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.25. 13:08:09

kristop írta:az a baj, hogy ebben a csapatban most nem látok akkora arcokat, mint az előző idényben luis alberto, deulofeu vagy rafinha. mondjuk abból a szempontból nem baj, hogy nem kell év végén azon aggódni mit csináljunk a másodosztályba sok, de hozzánk kevés emberekkel.

akik szerintem innen vihetik valamire (első csapatunk) az grimaldo, bagnack, samper, plusz talán ié. de ők még atomfiatalok, van idejük. jelenleg egyikük se határozza meg annyira a játék képét és nem fogja megnyerni nekünk a meccseket. ezért érzem kicsit gyengének a csapatot.

akik említésre méltóak még
joan roman: már tavaly vártam tőle az áttörést, de csak idén lett alapkezdő, nem rossz
nieto: pozitív csalódás az új fiú, gyors, ügyes, de ő is csak a nem rossz kategória
espinosa: látszik a tehetség rajta mindig, de nekem hiányzik valami belőle
dongou: én még nem láttam tőle olyat, amiért akkora tehetségnek tartják

remélem az a játékos, akire várok az pont az a denis suarez lesz, akit most szereztünk meg.

egyébként lehet hülyén hangzik pont most, mert egy gyönyörű szóló után megszerezte a végén a győztes gólt, de nálam espinosa tipikusan az a játékos, akiről mindenki mondja milyen jó, látod, hogy jó megoldásai vannak, aztán egyszercsak eladja a csapat, vagy majd elmegy innen és mindenki kivágja a hisztit, hogy nem használjuk ki a tehetségeinket, de végül a svájci elsőosztályban vagy a championshipben végzi, esetleg a spanyol másodosztályban.
Én ezzel azért nem értek egyet. Romanról én nem nyilvánítanák véleményt, annyit nem láttam játszani. Dongou viszont egyértelműen nagy reménység. Kicsit elhamarkodottan ítélhetek, de látok benne annyit mint mondjuk Rafinhaban a saját posztján. remek fizikai adottságokkal rendelkeznek, folyamatosan benne van a gól. Tavaly is rendre kiválóan szállt be.
Espinosaval nagyjából egyetértek, nem hiszem, hogy meg fog ragadni a felnőtt csapatban, viszont a B-team egyértelmű húzóembere. Viszont Busiról is hasonlókat mondtunk, most pedig a posztján bőven az elithez tartozik.
Bagnack nekem az előszezonig ismeretlen volt, de a nyáron minden meccsen megállta a helyét, Ráadásul annak ellenére, hogy csak most került fel a Juvenilből máris kezdőtagságot harcolt ki magának és Tata sem véletlenül hívja fel folyamatosan a felnőttekhez edzeni.
Nieto-ról pedig szerintem bőven korai kijelenteni, hogy "csak nem rossz kategória".

Egyelőre tényleg úgy néz ki hogy gyengült a csapat, de itt van például Denis Suarez, akiért csak nem véletlenül adtunk ennyi pénzt. Ráadásul Nolito, Thiago, JDS távozása után is ez volt mégis megállták a kicsik a helyüket, ha tavaly nem szúrjuk el annyira a hajrát szerintem optt lehettünk volna az 5.-6. helyen.

Engem annyi érdekel az eredmény szempontjából, hogy maradjunk bent és előzzük meg a Castillat. Persze jó lenne az első 10-ben végezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.25. 02:40:03

az a baj, hogy ebben a csapatban most nem látok akkora arcokat, mint az előző idényben luis alberto, deulofeu vagy rafinha. mondjuk abból a szempontból nem baj, hogy nem kell év végén azon aggódni mit csináljunk a másodosztályba sok, de hozzánk kevés emberekkel.

akik szerintem innen vihetik valamire (első csapatunk) az grimaldo, bagnack, samper, plusz talán ié. de ők még atomfiatalok, van idejük. jelenleg egyikük se határozza meg annyira a játék képét és nem fogja megnyerni nekünk a meccseket. ezért érzem kicsit gyengének a csapatot.

akik említésre méltóak még
joan roman: már tavaly vártam tőle az áttörést, de csak idén lett alapkezdő, nem rossz
nieto: pozitív csalódás az új fiú, gyors, ügyes, de ő is csak a nem rossz kategória
espinosa: látszik a tehetség rajta mindig, de nekem hiányzik valami belőle
dongou: én még nem láttam tőle olyat, amiért akkora tehetségnek tartják

remélem az a játékos, akire várok az pont az a denis suarez lesz, akit most szereztünk meg.

egyébként lehet hülyén hangzik pont most, mert egy gyönyörű szóló után megszerezte a végén a győztes gólt, de nálam espinosa tipikusan az a játékos, akiről mindenki mondja milyen jó, látod, hogy jó megoldásai vannak, aztán egyszercsak eladja a csapat, vagy majd elmegy innen és mindenki kivágja a hisztit, hogy nem használjuk ki a tehetségeinket, de végül a svájci elsőosztályban vagy a championshipben végzi, esetleg a spanyol másodosztályban.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.08.25. 00:34:39

Erxy írta:Végül 2-1-re nyertek a fiatalok, Joan Román és Javier Espinosa góljával! :)
Első gól
Második
Szép gólok voltak.. :D
Espinosáé zseniális, amióta először láttam Javiert, imádom a játékát, és erre megint rátett egy lapáttal. Remélem, fényes jövő elé néz!
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.08.24. 23:46:37

cinkoxid írta:Masip meg nem barca szint.
Azt nem értem hogy ha látszik rajta, hogy nem üti meg a szintet akkor miért nem a tehetséges Ortolát kezdeti.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.24. 23:02:47

Végül 2-1-re nyertek a fiatalok, Joan Román és Javier Espinosa góljával! :)
Első gól
Második
Szép gólok voltak.. :D
Kép
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2013.08.24. 21:17:41

Ez a bagnack elég jól tolja. Lesz még belőle valaki.
1-0 eddig joan roman góljával.

szerk: 1-1 a félidőben. Kár volt azért a bekapott gólért, bár nagyon szép kiugrott a csatár.
Masip meg nem barca szint.

más: Jonathan Sorianónak milyen jól megy salzburgban. Most is mesterhármast lőtt az el-ben. Bajnokságban is vezeti a góllövőlistát.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.24. 20:23:25

Erxy írta:Kezdő: Masip, Patric, Gomez, Bagnack, Planas, Ilie, Bedia, Espinosa, Nieto, Joan Roman, Dongou.
Pad: Ortolá, Babunski, Pol Calvet, Lucas, Sanabria, Sandro, Samper)
Az igen, Sanabria a padon. :shock:
A Marca kicsit megmondta, mi lesz a kezdő. :D

Visca, visca, remélem, a Samper-Sanabria-Sandro hármast majd becserélik.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.24. 20:14:40

Kezdő: Masip, Patric, Gomez, Bagnack, Planas, Ilie, Bedia, Espinosa, Nieto, Joan Roman, Dongou.
Pad: Ortolá, Babunski, Pol Calvet, Lucas, Sanabria, Sandro, Samper

Kicserélték egyébként a Mini gyepszőnyegét, már ott is tökéletes a fű. :)
Kép
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2013.08.24. 19:31:49

Még csak 2 meccset játszott az everton, ne várjuk már el, hogy kezdő legyen, vagy rögtön félidőket játsszon. A spanyol másodosztályból kerül fel egy angol elsőosztályú csapatba. Rengeteget kell még fejlődnie, hogy ott maradandót tudjon alkotni. Mellesleg azokon az edzéseken többet fejlődik, mint egy mirandes elleni meccsen.Az is nagy szó, hogy a keretbe nevezték, mert az angoloknál nyugodtan betehették volna a tartalék csapatba is. Én is mindig nézem az everton kezdőjét+ a 2.half végét, hátha becserélték, de nem kell kétségbeesni két meccs után. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.08.24. 18:05:43

shutterisland írta:nem tudom, mi a [auto_cenzúra] vitte el az everton deulofeut, ha ilyen senkiházi konék meg naismithek játszanak helyette, még akkor is, ha ég a ház.

pedig bíztam benne, hogy a spanyol edző majd nyomatja.
Remélem beletettek a kölcsönszerződésébe egy olyat, hogy például 18 meccsen pályára kell lépnie. Ha nem, akkor meg ... (Bár ismerve a remek igazoláspolitikánkat, lehet olyan van a szerződésbe, hogy nem játszhat...)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.24. 17:52:21

visca el barca írta:tök egyértelmű h nem fog játszani, meg amugy sem való neki az a közeg. ez a kölcsönadás nem hogy nem segíti, hanem egyenesen hátrányos volt, hisz a barca b-ben legalabb jatszana...
Már ott eldőlt a dolog, hogy az angol bajnokságba lett kölcsönadva... Ennél eredmény-centrikusabb bajnokság nincsen. Most nem azért, de hány olyat láttok manapság bármelyik PL csapatnál, hogy egy fiatalt beépítenek a csapatba? Minimálisan keveset, ezzel szembe a spanyol bajnokságban 1-2 kivételtől eltekintve (Real, Granada) mindenhol ezt csinálják. Sokkal több esélye lett volna, ha kölcsönadják egy Celta Vigonak, egy Sociedadnak, vagy akár az Ajaxnak. Szerencsétlen srác végigpadozza a szezont (ne így legyen!), aztán nem hogy 1 lépést megtettünk volna előre a fejlődése érdekében, hanem 1 lépést hátra tettünk. Persze ez egyelőre mind csak feltételezés, de hogy az egyik "legangolosabb" csapatban mit keres egy ilyen játékos, az nagy talány.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.24. 17:43:16

tök egyértelmű h nem fog játszani, meg amugy sem való neki az a közeg. ez a kölcsönadás nem hogy nem segíti, hanem egyenesen hátrányos volt, hisz a barca b-ben legalabb jatszana...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.24. 17:34:56

nem tudom, mi a [auto_cenzúra] vitte el az everton deulofeut, ha ilyen senkiházi konék meg naismithek játszanak helyette, még akkor is, ha ég a ház.

pedig bíztam benne, hogy a spanyol edző majd nyomatja.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.24. 17:08:02

Ma este 9 órától a Lugót fogadja a Barça B a Miniestadíban, elméletileg Denis Suárez akár már játszhat is majd pár percet. :)

A várható kezdőcsapat: Masip - Gabarrón, Bagnack, Sergi Gómez, Planas - Espinosa, Ilie, Edu Bedía - Joan Román, Dongou, Dani Nieto.

Egyébként Edgar Ié megsérült, ha jól olvastam, és nagyjából négy hetes kihagyásra kényszerül. :(
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.23. 11:10:32

BritishKnight írta:Ha ennyire tehetséges akkor a City miért engedte el? :)
A City jelenlegi politikája nem úgy fest, hogy beleillenek a jövő nagy tehetségei. Gondolom ezért nincs is rá szükség. Remélhetőleg pár év múlva fogni fogják a fejüket, hogy elengedték az egyik a legjobb középpályást. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.08.23. 10:56:27

Ha ennyire tehetséges akkor a City miért engedte el? :)
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.23. 10:54:59

Ezt a gyereket már Thiago elmenetele és annak szándéka előtt "üldözték".

Valami oka csak lehet, ha látnak benne fantáziát?

Esetleg maradt egy kis, ablakon kidobásra szánt pénz?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.08.23. 10:49:00

Én nem értem a vezetőséget. Kétségtelen, hogy tehetséges a srác.
De nem volt ennyire tehetséges Thiago? Esetleg Cuenca? Vagy akkor ezek szerint Sergi Roberto sem elég jó nekik?

Furcsának találom a döntéseket, na.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.23. 10:05:05

Az is igaz, ő nem saját nevelés, szinte kiforrott egyéniség máris, de tud még mit magába szívni, ebben biztos vagyok :lol:
Kép
Válasz küldése
cron