Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.09.08. 12:24:20

http://www.hirado.hu/Formula1/Hirek/201 ... n_mar.aspx" target="_blank

Nagyon kíváncsi vagyok mennyire igaz ez a Kimi féle Ferraris vonal. Bár a közvéleményt, és a szurkolókat biztos meg tudják őrjíteni ezzel a felállással, de belegondolva nem biztos annyira királyság lenne. Egyszer észbe kapnának az olaszok, és a sok hűhó helyett inkább a kocsit fejlesztenék, és tennék azt győztes autóvá.. Alonso mellé pedig egy olyan pilóta mint Kimi? Már az időmérőn gond van, ha Felipe húz egyet. Na érdekes lenne..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2013.09.07. 15:40:32

Nem volt kifejezetten jó időmérő Hamilton szempontjából, igaz valószínű Vettelt nem tudta volna megelőzni (habár az utolsó két időmérőn is ezt gondolták legtöbben, aztán mégis). Wéber hülyeséget beszélt, hogy magának köszönheti (annyiban igaz, ha elsőre megcsinálja, nincsenek ilyen gondok, ezt Hamilton is elsimerte és magát hibáztatja, nem a feltartóit), mert megsérült az autója, ő maga mondta, hogy mennyivel gyorsabb Rosbergnél, csak a kör végén 4-5 autót utolért, majd az újabb körnél egyből az elején Sutil feltartotta, de legalább egy hasonlóan hatalmas versenyt jó lenne tőle látni, mint 2008-ban.

A nap embere viszont egyértelműen Hülkenberg. A csapattársa már a Q1-ben búcsúzott... Én legszívesebben őt láttam volna Vettel mellett, de ha Alonso mellé kerül, neki is fog nem kevés gondot okozni, talán többet, mint Kimi tenné.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.07. 14:46:59

4 pole után 12, mindig is utáltam Monzát (legalább a McLaren megint csipeget, s ott van mindkét pilóta). :D Vettelnek abszolút áll a zászló, nagyon meglepne ha nem ő rajtolna holnap az élről, s akkor tudjuk mit szokott csinálni, ha első helyről megy. Egyszerűen annyira összerakott egy a csomag Vettel-estül, Newey-istül, hogy tényleg lehetetlen megfogni őket. S akkorm még jönnek az ázsiai pályák is, ahol aztán meg pláne RB uralom van. Na de majd holnap Lewis remélem ha már a győzelemért nem tud harcolni, legalább nyomni fogja a darálóban, amennyire csak lehet.

szerk: Hulkenberg, az igen, jó kis időmérő volt, a verseny meg így pláne izgalmas lehet, hogy beférkőzött Hulkenberg a két RB és két Ferrari közé.
Kép
Kép
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.09.04. 19:03:19

Ricciardo lesz Seb csapatársa jövőre a red bullnál. :o Kiváncsi leszek Massa marad e. :|
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.30. 12:41:13

Kimi - Alonso, az álompáros lenne a Ferrarinál. Nagyon örülnék neki, régen nagy kedvencem volt a Ferkánál, bár még most is csipázom. 8)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.08.30. 12:16:30

madridista
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.08.30. 12:03:52

ab1daL írta:Közel a Ferraris visszatéréshez Raikkönen!!

http://www.hirado.hu/Formula1/Hirek/201" target="_blank ... ihoz_.aspx

Kíváncsi leszek amennyiben visszatér, milyen párost alkotnak majd Fernandoval! Örülök a hírnek! =D>
Én valahogy nem tudom elhinni. Ferrarinak drukkolok meg minden. De 2 dudás 1 csárdában? Ráadásnak pont Kimi az az ember, aki nem csípi a szabályokat és a kötelezettségeket. Márpedig a ferrarinal ott van fögivel ezekből... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.30. 11:24:04

Ronaldinho&Barca írta: abba bele se gondolok ha Kimi előbb lenne vb mint Alonso, az mi lenne.. :)
papírforma :mrgreen:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.08.30. 10:26:05

Ez lenne csak a slussz poén.. :) Még Wéber Gabi is azt mondta erre, ferraris álom.. :D Érdekes lehet, véleményem szerint Kimi most sokkal inkább alkalmasabb a ferrari ülésre mint volt 2007-ben, sokkal összeszedettebb fejben és harapósabb a pályán. Egyetlen nagy kérdés, hogy Alonsoval hogy fognak kijönni(ha marad), a spanyolnak biztos nem fog tetszeni, hogy csapaton belül nem kis konkurenciát kapott, abba bele se gondolok ha Kimi előbb lenne vb mint Alonso, az mi lenne.. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.08.30. 09:57:28

Közel a Ferraris visszatéréshez Raikkönen!!

http://www.hirado.hu/Formula1/Hirek/201 ... ihoz_.aspx" target="_blank

Kíváncsi leszek amennyiben visszatér, milyen párost alkotnak majd Fernandoval! Örülök a hírnek! =D>
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.25. 16:51:59

Igen,de a motorhoz sok köze nincs Newey-nak,és sajnos egyes források és szakértők szerint (tudom,h ezt még nem kell készpénznek venni) a Merci motorja akár 100LE-vel is erősebb lehet mint a többi erőforrás...annyival előrébb tartanak ilyen téren,hogy biztos lesz némi (remélem azért nem ekkora) előnyük a szezon első felében.

Hamilton sem véletlenül ment oda,nem az idei év miatt, persze meglepően jók már idén is,ahhoz képest,h hol voltak az utóbbi 2-3 évben ugye... :evil:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2013.08.25. 16:24:46

Igazából semmi váratlan nem történt a futamon. Abban biztos voltam, hogy Vettel nagyon hamar megelőzi Hamiltont, ismerve a két autó beállításait, Webbertől is várható volt, hogy nem jön el túl jól, Alonsótól meg a szokásos nagyszerű indulás.

Azért egy kis eső nem ártott volna az izgalmak miatt.

Ez a harmadik hely nem olyan rossz Hamiltontól (már a pole is bőven meglepetés volt), annak ellenére érte ezt el, hogy egész hétvégén a beállításokkal küszködött. Azért én úgy látom, még mindig nem érzi teljesen jól az autót, elég sokszor van problémája a beállításokkal, azért Rosbergnél ritka az ilyen. Ezen a hétvégén is úgy tűnt, utóbbi jobban eltalálta.

A vb-címről felesleges is beszélni, a Red Bullt Vettellel a volán mögött nem lehet megfogni, a többieknek szinte esélyük sincs. Felesleges is első számú kihívóról beszélni, mert ilyen nincs! Ebben az évben ő érdemli meg legjobban, persze az autója továbbra is neki a legjobb, de a teljesítménye alapján is. Az a baj a jövő évben se nagyon reménykedem, mert a Newey által tervezett autók a szoktak a legjobbak lenni az ilyen nagyobb változtatások után is.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.25. 15:44:10

Nah, ez simább volt mint hittem...
Alonso szépen jött fel, eléggé egy tempót tudott volna szerintem Vettellel, egyenesben meg a leggyorsabb gépe volt. Örülök,h Vettelékét is jól lőtték most be, Monzában is kell a kisebb leszorító erőt eredményez szárny állás majd...

Kimi kiszállt teljesen a VBért folytatott harcból,de őszintén nem is volt meg a Lotusban az az átütő erő amivel esélye lehetett volna. Annak örültem,h a Merci nem dominált.

Olaszt túl kell élni RedBull szempontbók,és jönnek a kedvezőbb pályák...

GO SEB! 8)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.08.25. 15:41:22

Első futam amit végigtudtam nézni idén de pont olyan sótlan volt. Alonso citrombaharapott arckifejezése volt a futam csúcspontja :mrgreen:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.08.25. 00:28:07

Most láttam az ismétlést, óriási volt 8)

Azt már olvastam, h Hamié a pole, de csak néztem, hogy ebből hogy? :-k Hát így, jókor kell jó helyen lenni 8)

Nem egyszerűnek ígérkezik a futam sem, érdekességek leszek, az tuti, nem fogunk unatkozni talán ;)

Szép volt Hami papi, holnap to be continued 8)

Azért elnézve az idei szezonját és a Mekiét, nagyon jó érzékkel lépett le...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
cfgbe
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.12.15. 10:40:09

2013.08.24. 23:03:38

na igen, én is vártam hogy irjanak de semmi, én is Lewis szurkoló vagyok :D nem tudtam elhinni hogy mi történt az utolsó 1 percben :) wéberék kicsit beégtek ezzel h elkiabálták Di Resta győzelmét :D holnap egy nagyon nehéz versenyt várok, de szerintem Lewis befogja huzni :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.24. 22:16:27

Nem csodálom, hogy ide nem írt senki, miután kevesen vagyunk Lewis szurkolók, s Hami megint behúzta az időmérőt. :D
Utóbbi versenyeken a gumikopás és mérséklődni látszik, persze nem elkiabálva, holnap is egy szokásos kaotikus Spa-t várok, remélem Lewis higgadt tud maradni. Esőben biztos vagyok benne, hogy nagyon jó lehet, de ezt Vettel is bizonyította már nem egyszer, remek verseny várható, s a kritikus első kanyart mindenféleképpen túl kell élni. :D
GO Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.31. 14:35:09

Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.29. 07:22:00

S.Agüero írta:...http://www.autosport.com/news/report.php/id/109079
Ennek pedig egyáltalán nem örülnék, de leginkább Vettel miatt, nem szeretem a németet, s nehéz lenne kicsit is neki szurkolni.
Egyébként jó nagy kérdés lenne, hogy a Ferrarinak vagy Alonsonak szurkoljak. :roll:
Én mondjuk Ferrari szurkoló voltam mindig is. Abban az időben Sshumi volt a kedvenc, Alo-t nem szerettem. Nagyon nem. Aztán Jött Kimi, abban az időben Montoya volt az "ügyeletes" ellenszenves :twisted: Aztán most Aloért szorítok! Tehát minden pilótával meg tudok békélni, aki a Ferrariba beül. Vagyis nem pilótának szurkolok. (azért RG jöhetne az olasz csapathoz)

Alo-Rb összeboronálása meg kicsit nekem erőltetett médiafogásnak tűnik. kel most a pletyka a szünetre, futam híján.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.28. 23:50:29

Mondjuk azért 2009-ben a Ferrari sem volt élcsapat, mikor Alonso leszerződött. Ha jól emlékszem, 2009-ben összesen 1 futamgyőzelmünk volt, Kimi révén Spaban, Fisichella előtt. :)


http://www.autosport.com/news/report.php/id/109079
Ennek pedig egyáltalán nem örülnék, de leginkább Vettel miatt, nem szeretem a németet, s nehéz lenne kicsit is neki szurkolni.
Egyébként jó nagy kérdés lenne, hogy a Ferrarinak vagy Alonsonak szurkoljak. :roll:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.28. 23:39:27

barca99 írta:
REMY írta:Azért Vettelék ismét sírtak egy sort..... "nem hagyott elég helyet..." ÚRISTEN! Kik ezek??

Tanuljon meg már veszíteni is, mert katasztrófa amit leművel. A pláza pi**ák nem sírnak így...
Az ilyen hozzáállás miatt nehéz komolyan venni ezt a topikot is, már megint feleslegesen habzik a száj. Pódiumon elmondta, hogy csak a verseny hevében mondta, amikor vége lett a versenynek, még odaszúrt Kiminek, de ő csak röhögött az egészen. Majd látszott is a kép sarkában, ahogy Kimi meg Vettel röhög az egészen. Bolhából elefántot, csak mert képtelenek vagytok a gyűlöleten túllépni.
:wink: kb ennyi.

amúgy pletykálnak arról,h már a RedBullnál kuncsorog a felszabaduló helyért (ha valóban pletyka szint csak,akkor elnézést a jelzőért :D ). Persze nem is Ő lenne az,ha nem akarna minden élcsapatnál megfordulni,hátha leesik már az a 3. ugye. Renault,Meki,Renault (ekkor már nem volt élcsapat szerencsére :D) Ferrari, majd Red Bull? Meglátjuk, azért még rem sokat várhat a 3.ra :)

Eazzy:

http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-alonso ... nt-2266393

írásos formában itt, de ha nézted a futam végét is, akkor mutatták egyből Alonso nyilatkozatát,Bobák Robi fordításában. Nagyon korrekt Alo :D Kicsit gáz,h Massa meg sajnálta Grosjeant,és szerinte semmi rosszat nem csinált.

Az meg vicc,h még Button miatt is megbüntették.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.07.28. 18:58:29

Gondoltam h sírós téma elő fog kerülni, pedig Vettel csak annyit közölt nyugodtabb hangon, h Kimi nem hagyott neki helyett. Na mind1 sztem ezen nem kellene sokat időzni, pláne úgy h hallottuk Alonso nyilatkozatát Groesjan-ről, aki sztem az egész verseny alatt semmi rosszat nem csinált.

Úgy néz ki Alonsonak idén sem lesz meg a VB cím, lassan bele kell törődnie. Ez van, lehet jobban teszi ha új csapat után néz. Bár gondolom még a jövő évet megvárja, hát ha a sok új szabály miatt összetudnak rakni egy jó autót amivel végig harcban lehet a győzelmekért, de ha jövőre is ilyen gyengék lesznek akkor biztos le fog lépni onnan.

Hamiltonnak pedig ki jár a gratuláció, nagyon fekszik neki a pálya, a tegnapi időmérős győzelem többnyire a saját teljesítményének volt köszönhető, amivel meg is alapozta a mai győzelmét. Webber-t nagyon szépen előzte meg kétszer is olyan helyen, ahol még korábban nem sok előzést láttam, nem is tudom h tudott ott így elmenni.
Vettelnek Button mögött ment a 2. hely, mert Hamilton-t sztem nem tudta volna megelőzni. De így is ő jött még ki legjobban a versenyből, mert növelte az előnyét, és most már Kimi van mögötte.
Elnézve az eddigi teljesítményeket, Vettelékre csak Hamilton és a Mercedes lehet veszélyes, csak gond az (számukra) hogy már majd 50 pontos hátrányban vannak, amit nem hinném h betudnának hozni, de futamgyőzelmeik még biztos lesznek. Számomra az is kérdéses h a Ferrari egyáltalán fog-e még versenyt nyerni az idén. (Spa-ban és Monzában látok rá esély, de ha itt sem nyernek akkor valszeg haggyák is ezt az évet a fenébe)
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.28. 18:47:53

REMY írta:Azért Vettelék ismét sírtak egy sort..... "nem hagyott elég helyet..." ÚRISTEN! Kik ezek??

Tanuljon meg már veszíteni is, mert katasztrófa amit leművel. A pláza pi**ák nem sírnak így...
Az ilyen hozzáállás miatt nehéz komolyan venni ezt a topikot is, már megint feleslegesen habzik a száj. Pódiumon elmondta, hogy csak a verseny hevében mondta, amikor vége lett a versenynek, még odaszúrt Kiminek, de ő csak röhögött az egészen. Majd látszott is a kép sarkában, ahogy Kimi meg Vettel röhög az egészen. Bolhából elefántot, csak mert képtelenek vagytok a gyűlöleten túllépni.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.07.28. 18:32:19

Ezt nem a pilóta kontrollálja, elektronikának nem szabad engednie. Ha 1mp-en kívül van, akkor hiába nyomja a gombot.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.28. 18:24:12

Fernando Alonso három alkalommal is használta a DRS-t, miközben több mint egy másodpercre volt az előtte haladótól. Jo Bauer a stewardok elé továbbította az ügyet.

http://www.f1-live.hu/f1-hirek/bajban-l ... a-spanyol/
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Válasz küldése