Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.18. 20:36:16

Tegnap írtam és igazából részben utánanéztem,durva.

Xavi 93 meccsen volt eddig a Barcelona edzője. 15 sárga 2 piros.

Játékosként 780 meccsen szerepelt a csapatunkban. 58 sárga,2 piros

Eléggé forrófejű edzőként szó se róla
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.18. 13:25:07

bence0330 írta:
2024.03.18. 10:08:13


Részemről a tegnapi kritizálva van, mert egy sárga után tényleg be kéne fogni, tökmindegy, mi van. De vannak emberek, akiknek az igazságérzete nem bírja el az ilyesmit.
Mondjuk akkor lehetne igazságérzetről beszélni, ha az is zavarná, amikor a mi javunkra tévednek. Nyilván nem azt várom el, hogy a meccsen kikeljen magából, de legalább a meccs utáni sajtótájékoztatón felhozhatná. De ezekről elegánsan hallgatni szokott. Így pedig inkább elfogultságról van szó, mint igazságérzetről.

Ami Xavit illetti: megvárnám a végét a szezonbeli teljesítményéről. Amikor bejelentette a távozását, elhamarkodottnak tartottam az ő döntését is, ahogy a túlzó kritikákat is. De az is túlzás, hogy most néhány jobb meccs után teljes pálfordulás lett a fórumon vele kapcsolatban. Még a szezon legfontosabb része hátra van. Zárhatunk még nagyon jó szezont is, de jöhet még leeresztés is a végén, mint az előző években. Annyi mondjuk mindenképp pozitívum, hogy a Napoli és Atma legyőzésével már a legrosszabbat valószínűleg elkerüljük.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.18. 11:56:29

Jó lenne megtudni, hogy a vezetőség fejében mi jár.
A nyáron sok lyukat kellene be toldozni-foltozni. (vkp, cserekapus, kölcsönjátékosok, edző, stb). Remélem, hogy nem egy kényszer szülte, Valverde (bár ő most meglepően jól muzsikál a Bilbaoval), Setien féle végeredmény lesz. Mert akkor tényleg inkább győzzük meg a maradásról.

Az utódjának tényleg hidegvérű eleganciával kell rendelkeznie, aki bírja, mind a sajtó, mind a közvélemény féle kritikákat, illetve mind ezt a szerintem bírók féle provokációt is. Nyilván az sem jó, ha áll mélán és semmit sem csinál, de az sem, ha 2 meccsenként elzavarják. Mert ezzel nem sok példát mutat a pályán (kispadon) lévő játékosoknak sem.

Nem tudom, hogy a csapat részéről edzőbuktatás lehetett-e (ezt nehezen tudom elképzelni), vagy tényleg ennyire elbeszéltek egymás mellett és nem értették meg egymást. Nyilván a sok sérült, és legfőképp ter Stegen hiánya sem jött jókor.
De!!! a lemondása után tényleg mintha megindult volna a szekér. Azóta 1-2 játékos látványosan feljavult (Lewa, Kounde). De lehet Xavi is elengedte ezt az egészet és lazábbra vette a dolgokat.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.18. 11:16:19

bence0330 írta:
2024.03.18. 10:08:13
vinszentvega írta:
2024.03.18. 09:51:10
És pont ez az ami miatt különbözik a többi halvérűtől. Ez van, ilyen a habitusa. Ebből látszik, hogy nem csak kérődzik a zónájában, hanem kiteszi az asztalra az érzelmeit, együtt van a csapattal. Simeone az elmúlt 20 évében ilyen volt, mostanára nyugodott le( gondolom orvosi tanácsra :) )
Ugyanezt csinálja Pep, Klopp( Képzeld már el Bielsa hányszor lehetne lent a csapat mellett ezeknél a mai nyámnyila spanyol sporiknál?! :D ) meg a többi forróvérű is, csak ott nem foglalkoznak velük ennyit a sporik. Nem gondolom, hogy azért mert ennyire ellenez egy-egy ítéletet, ki kellene azért állítani mindig. Nem elküldi a halálba nyilvánosan, mert az más(akkor küldjék ki a fenébe), de a jegyzőkönyvek alapján( már amit megszoktak osztani) nem pocskondiázott egyszer sem. Amit az esetek 90% ban mond, az a no puedo!! ( nem hiszem el! ) meg a No puedo creer que no lo vieras! ( nem hiszem el, h nem láttad) stb...
Szóval szurkolóként, most ezért beleállni, mert ellenzi a Tebas bírók ténykedését( teljesen joggal) szóval ne már!!!!!!
Én azt kívánom, hogy soha ne változzon meg! legyen mindig ilyen 20-30 év múlva is, mert ettől foci a foci.
Pep talán nem annyira, vagy csak ritkán, de ja, Kloppot is ki lehetne tenni minden meccsen kb. Az utána leadott nyilatkozatairól meg nem is beszélek, Xavi a megtestesült diplomácia hozzá képest. Bizonyos értelemben én is örülök, hogy (alapvetően a játékosok védelmében, nem ellenük) ilyen vérmesen viselkedik. Mondanám, hogy nem példamutató, de amúgy azt sem bánom, ha ez a vérmérséklet átragad a játékosainkra, mert ott a BM-féle mészárlásnál (nem csak azon a meccsen, sőt, már előtte Valverdénél is) voltunk ilyen szempontból a mélyponton, rendre mélán nézelődtünk, egy remek, de halvérű csapat voltunk alatta. Sokat javultunk ilyen téren, nyilván ez nem pont a bírózás, hanem maga a vérmérséklet, de a bírózás ennek egy mellékvágánya.
De nem menjünk el egészen Angliáig, ott van Simeone, aki szintén nem kíméli a bírókat.
Én ezt valahol betudom annak, hogy még minimális edzői tapasztalata van, ahhoz is kell rutin, hogy kezelje a forrófejűséget. Félig-meddig még "játékos" és ha egy edző így viselkedik, azt jobban szankcionálják a bírók, mint ha a pályán történik hasonló.
Játékoskorában sem volt annyira hidegfejű és ezt még át kell ültetnie a jelenlegi pozíciójába.
Nyilván nem így kell lereagálni, de azt tegyük hozzá, hogy mindkétszer teljesen igaza volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.18. 10:40:33

Ha valaki bele akar kötni, akkor találni fog kritizálni valót, pl. a nyilatkozataiban (magas a fű), vagy hogy kiállítják.
Én olyannak fogadom el, amilyen. Többször is megfogadta már, hogy nem fog a bírókkal foglalkozni, de nem sikerül betartania, de ez legyen vele a legnagyobb gond, semmiség ahhoz képest, hogy már eddig is mit tett a csapatért és a klubért.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.18. 10:08:13

vinszentvega írta:
2024.03.18. 09:51:10
És pont ez az ami miatt különbözik a többi halvérűtől. Ez van, ilyen a habitusa. Ebből látszik, hogy nem csak kérődzik a zónájában, hanem kiteszi az asztalra az érzelmeit, együtt van a csapattal. Simeone az elmúlt 20 évében ilyen volt, mostanára nyugodott le( gondolom orvosi tanácsra :) )
Ugyanezt csinálja Pep, Klopp( Képzeld már el Bielsa hányszor lehetne lent a csapat mellett ezeknél a mai nyámnyila spanyol sporiknál?! :D ) meg a többi forróvérű is, csak ott nem foglalkoznak velük ennyit a sporik. Nem gondolom, hogy azért mert ennyire ellenez egy-egy ítéletet, ki kellene azért állítani mindig. Nem elküldi a halálba nyilvánosan, mert az más(akkor küldjék ki a fenébe), de a jegyzőkönyvek alapján( már amit megszoktak osztani) nem pocskondiázott egyszer sem. Amit az esetek 90% ban mond, az a no puedo!! ( nem hiszem el! ) meg a No puedo creer que no lo vieras! ( nem hiszem el, h nem láttad) stb...
Szóval szurkolóként, most ezért beleállni, mert ellenzi a Tebas bírók ténykedését( teljesen joggal) szóval ne már!!!!!!
Én azt kívánom, hogy soha ne változzon meg! legyen mindig ilyen 20-30 év múlva is, mert ettől foci a foci.
Pep talán nem annyira, vagy csak ritkán, de ja, Kloppot is ki lehetne tenni minden meccsen kb. Az utána leadott nyilatkozatairól meg nem is beszélek, Xavi a megtestesült diplomácia hozzá képest. Bizonyos értelemben én is örülök, hogy (alapvetően a játékosok védelmében, nem ellenük) ilyen vérmesen viselkedik. Mondanám, hogy nem példamutató, de amúgy azt sem bánom, ha ez a vérmérséklet átragad a játékosainkra, mert ott a BM-féle mészárlásnál (nem csak azon a meccsen, sőt, már előtte Valverdénél is) voltunk ilyen szempontból a mélyponton, rendre mélán nézelődtünk, egy remek, de halvérű csapat voltunk alatta. Sokat javultunk ilyen téren, nyilván ez nem pont a bírózás, hanem maga a vérmérséklet, de a bírózás ennek egy mellékvágánya.

Olaszoknál kicsit ilyenek amúgy a bírók, bár ennyire tán nem, hogy ők mindennek a közepe, ott is úgy osztogatják a sárgát az edzőknek, mint a cukrot, sajna nálunk is, Angliában összehasonlíthatatlanul jobb a játékvezetés amúgy is, de ilyen téren is, ésszerűbbek. Itt meg valahogy tényleg olyan érzése van az embernek, hogy bárki megtehet bármit, de főleg ugye a favágást engedélyezik, amiért még békés emberként is én ott ordítoznék, mert konkrétan a játékosaim testi épségéről lenne szó. Elhiszem, hogy rossz nézni ennyi hibás döntést, akkor is, ha nem kifejezetten ellenünk megy, csak néha úgy jön össze egy meccsen.

Nem lehet mindenki Carlo. :)

Részemről a tegnapi kritizálva van, mert egy sárga után tényleg be kéne fogni, tökmindegy, mi van. De vannak emberek, akiknek az igazságérzete nem bírja el az ilyesmit.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.18. 09:59:39

vinszentvega írta:
2024.03.18. 09:51:10
És pont ez az ami miatt különbözik a többi halvérűtől. Ez van, ilyen a habitusa. Ebből látszik, hogy nem csak kérődzik a zónájában, hanem kiteszi az asztalra az érzelmeit, együtt van a csapattal. Simeone az elmúlt 20 évében ilyen volt, mostanára nyugodott le( gondolom orvosi tanácsra :) )
Ugyanezt csinálja Pep, Klopp( Képzeld már el Bielsa hányszor lehetne lent a csapat mellett ezeknél a mai nyámnyila spanyol sporiknál?! :D ) meg a többi forróvérű is, csak ott nem foglalkoznak velük ennyit a sporik. Nem gondolom, hogy azért mert ennyire ellenez egy-egy ítéletet, ki kellene azért állítani mindig. Nem elküldi a halálba nyilvánosan, mert az más(akkor küldjék ki a fenébe), de a jegyzőkönyvek alapján( már amit megszoktak osztani) nem pocskondiázott egyszer sem. Amit az esetek 90% ban mond, az a no puedo!! ( nem hiszem el! ) meg a No puedo creer que no lo vieras! ( nem hiszem el, h nem láttad) stb...
Szóval szurkolóként, most ezért beleállni, mert ellenzi a Tebas bírók ténykedését( teljesen joggal) szóval ne már!!!!!!
Én azt kívánom, hogy soha ne változzon meg! legyen mindig ilyen 20-30 év múlva is, mert ettől foci a foci.
Ezért kap majd megint 2-3 meccs eltiltást, szép munka!

Nem csak a "kérődzés" és az "asztalra kipakolt érzelmek" vannak a vezetőedzők lehetőségei között, ez a két szélsőérték.
A bírók meg nem Tebas miatt agyalágyultak, előtte is azok voltak, kár összemosni dolgokat és összeesküvést keresni. A spanyol bírók is ugyanúgy "asztalra kipakolt érzelmek" alapján dolgoznak, na ez a vége.

Egy szó, mint száz, szerintem meg ideje felnőni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.03.18. 09:51:10

superman írta:
2024.03.18. 07:46:19


Másrészt nagyon gáz, amit a pálya szélén művel, több sárgája van, mint Viniciusnak, vagy Pepének. Ez biztosan nincs jó hatással a csapatra. Meg a lemondásával is elveszett a tekintéje, nem bírja ő ezt a szintet, nyomást, nincs itt helye.
És pont ez az ami miatt különbözik a többi halvérűtől. Ez van, ilyen a habitusa. Ebből látszik, hogy nem csak kérődzik a zónájában, hanem kiteszi az asztalra az érzelmeit, együtt van a csapattal. Simeone az elmúlt 20 évében ilyen volt, mostanára nyugodott le( gondolom orvosi tanácsra :) )
Ugyanezt csinálja Pep, Klopp( Képzeld már el Bielsa hányszor lehetne lent a csapat mellett ezeknél a mai nyámnyila spanyol sporiknál?! :D ) meg a többi forróvérű is, csak ott nem foglalkoznak velük ennyit a sporik. Nem gondolom, hogy azért mert ennyire ellenez egy-egy ítéletet, ki kellene azért állítani mindig. Nem elküldi a halálba nyilvánosan, mert az más(akkor küldjék ki a fenébe), de a jegyzőkönyvek alapján( már amit megszoktak osztani) nem pocskondiázott egyszer sem. Amit az esetek 90% ban mond, az a no puedo!! ( nem hiszem el! ) meg a No puedo creer que no lo vieras! ( nem hiszem el, h nem láttad) stb...
Szóval szurkolóként, most ezért beleállni, mert ellenzi a Tebas bírók ténykedését( teljesen joggal) szóval ne már!!!!!!
Én azt kívánom, hogy soha ne változzon meg! legyen mindig ilyen 20-30 év múlva is, mert ettől foci a foci.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.18. 09:07:14

Úgy érzem, a 3:0-ban komoly szerepe volt Xavi bátyjának. Nem marasztalnám őket. A csapat továbblépéséhez kell egy friss szem.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.18. 08:08:45

superman írta:
2024.03.18. 07:46:19
Januárban mindenki két lábbal rugdalta, most meg már marasztalnánk, tipikus szurkolói hozzáállás. Egyrészt a megítélésével meg kéne várni a szezon végét, mert ha két győzelem, vagy két vereség után tesszük ezt, akkor egyértelmű a végeredmény.

Másrészt nagyon gáz, amit a pálya szélén művel, több sárgája van, mint Viniciusnak, vagy Pepének. Ez biztosan nincs jó hatással a csapatra. Meg a lemondásával is elveszett a tekintéje, nem bírja ő ezt a szintet, nyomást, nincs itt helye.

De! Rám is vonatkozik, hogy szezon végén dumáljak, szóval cáfoljon rám, bizonyítson. De jelenleg nincs pluszban, nullán van, mert nem csak a március történt meg, hanem a december, a január, és a Clásico is többek közt.
Én nem marasztalnám most sem. Ebben ennyi van, nem több. Szerintem mentálisan elfáradt (ld lapok) és az idei eredményektől függetlenül is még fejlődnie kell, akár BL-t nyer, akár kizúg a PSG ellen és bekocogunk pl bronzérmesként. Gondolom ő is kihagy 1 évet, utána meg gyűjtsön tapasztalatot a többi top ligából.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.03.18. 07:46:19

Januárban mindenki két lábbal rugdalta, most meg már marasztalnánk, tipikus szurkolói hozzáállás. Egyrészt a megítélésével meg kéne várni a szezon végét, mert ha két győzelem, vagy két vereség után tesszük ezt, akkor egyértelmű a végeredmény.

Másrészt nagyon gáz, amit a pálya szélén művel, több sárgája van, mint Viniciusnak, vagy Pepének. Ez biztosan nincs jó hatással a csapatra. Meg a lemondásával is elveszett a tekintéje, nem bírja ő ezt a szintet, nyomást, nincs itt helye.

De! Rám is vonatkozik, hogy szezon végén dumáljak, szóval cáfoljon rám, bizonyítson. De jelenleg nincs pluszban, nullán van, mert nem csak a március történt meg, hanem a december, a január, és a Clásico is többek közt.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.18. 07:08:01

MessiCesc írta:
2024.03.17. 23:37:42
Minden hibaja ellenere a legfontosabb lenne meggyozni a maradasrol, ha elmegy, es olyan edzo erkezik, aki nem talalja meg ennyire a kozos hangot a jatekosokkal, az evekre visszavetheti a fejlodest...
Szerintem akkor lenne értelme marasztalni, ha nem ilyen vékony kerettel vágnánk neki a szezonnak, és ha a kritikusai, illetve a sajtó kicsit higgadtabban kommentálnának egy esetleges gyengébb periódust. Borzasztóan megterhelő lehetett az a pár téli hónap, és nem kívánom neki, hogy újra át kelljen élnie.
Jó csapatot rakott össze, a beépített fiatalok jövőre még erősebbek lesznek, én nem bánnám, ha továbbra is Xavi vezetné őket.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.18. 06:54:40

MessiCesc írta:
2024.03.17. 23:37:42
Minden hibaja ellenere a legfontosabb lenne meggyozni a maradasrol, ha elmegy, es olyan edzo erkezik, aki nem talalja meg ennyire a kozos hangot a jatekosokkal, az evekre visszavetheti a fejlodest...
Szerintem BL-hez Xavi kevés, egy jó kerettel és sorsolással, el tud jutni a legjobb nyolc közé, de vele nagy csapatot, pl City, Real, Bayern nem hiszem, hogy ki tudunk ütni. A PSG ellen érdekes lesz az eredmény. A bajnokságban viszont eddig nagyon jól szerepel. Úgy hogy nincs könnyű dolga, volt olyan meccse, hogy a korábban nem játszott Umtitit kellett beállítani, hogy meglegyen a csapat
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2024.03.17. 23:37:42

Minden hibaja ellenere a legfontosabb lenne meggyozni a maradasrol, ha elmegy, es olyan edzo erkezik, aki nem talalja meg ennyire a kozos hangot a jatekosokkal, az evekre visszavetheti a fejlodest...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.17. 23:29:15

Megkockáztatom, lehet egyedül leszek vele, de ennek a csapatnak Xavi kell. Nem tudom mit hoz a nyár, de ebből az idei 19 fős keretből, illetve a gazdasági hendiből, a fiatalokkal egy teljesen szerethető bagázs jött össze, kár hogy a balszerencsékkel tűzdelt legmélyebb ponton felállt, ennek a csapatnak ő a vezére és félő hogy a fejlődést egy másik ember teljesen másik fénybe helyezi.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.13. 11:32:05

A játékosok mellett óriási dícséret illeti Xavit is a tegnapi meccsért. Végre úgy játszottunk, ahogy kell. Pár meccs óta sokkal stabilabb a csapat. Nem értem miért a távozásának bejelentése után. Tegnap nem értettem a kezdőt, de bejött a húzása. Raphinha lett a statisztikai oldalakon a meccs embere, és Fermin is gólt lőtt. Kivételesen Romeu és Roberto beállítása is dobott a csapat játékán, akkor cserélt, amikor kellett. Persze a szerencse is mellettünk állt a Romeu elpasszolt labdánál, a kapufánál. Szerintem Cubarsi belépője büntető, de Osimhen odavágón szerzett gólja pedig szabálytalan, mert ellökte Inigot, így szerintem kiegyenlítődött, és végre nem jöttünk ki rosszul a bírói ítéletekből. A továbbjutás maximálisan megérdemelt, összességében jobbak voltunk mindkét meccsen. Láthatjuk, nem is annyira szűk az a keret, még ennyi sérült mellett sem :)
Mostanában valamiért sokkal szervezettebben játszunk, és ezek a lescspdák nagyon jól működnek.
Èn már elégedett vagyok, csípjük el a BL indulási helyek egyikét, és játszunk 2 jó meccset a BL-ben, a PSV ellen :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 10:37:51

Egyértelmű, sokan váltottunk volna (én is), de asszem most már látszik, hogy kár lett volna, ha távozik is, ez a kombináció így bejött a bejelentéssel. Amennyire szkeptikus voltam ezzel pedagógiailag, annyira egyre inkább egy zseniális húzásnak tűnik, amivel tényleg önmagát és a játékosokat is felszabadította. Érdekes.
Persze az új edző is továbbmehetett volna itt, de ez biztos megvolt, az alternatív univerzumban meg ki tudja, összejött-e volna.

Örülök neki, mert amit azért elért ezzel a csapattal, megérdemelte, hogy egyenes kiesésben vezethesse őket. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.13. 10:17:19

A tegnapi meccs után el lehet felejteni a spekulációkat a szezon közbeni edzőcseréről. A bajnokságban vigyázhat, hogy nem bakizzon a csapat, a BL-ben pedig, hogy a következő fordulóban , ne homályosuljon el a tegnapi öröm. Ha az sikerül neki, lehet még a jövőben újra Barca edző.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.13. 00:24:12

gy írta:
2024.03.12. 23:13:20
ElBartimaeus írta:
2024.03.12. 23:04:43
Nagyot meccselt ma a mester.
Nagyot meccselt összességében főleg azzal a játékkal amit megrajzolt a meccsre, de a cserék éppen szerencse is, hogy utólag jól néz ki. Azért Oriol Romeu majdnem adott egy gólpasszt a saját tizenhatoson belül.. Rettenetes ha nincs semmi más opciója Xavinak. Szerencsére nem lett meleg a pite ott, Sergi Robertonak pedig külön örülök. Pláne ahhoz képest amit itt kap 🤔
Tőlem is ötöst kap ma. Megint váratlant húzott ma a kezdővel, szerintem erre senki sem számított. Raphinhának nagyon jól állt ez a pozíció ott a félterületben. Sokkal inkább mint Gavinak vagy Pedrinek.
Ezzel csak az volt a gond, hogy Cancelonak sokkal több melója volt, rendre fel kellett érnie a támadásokkall, aztán meg vissza. Ez tényleg fel-alá rohangálás volt, hiába zárt vissza a brazil nem véletlenül kerültek többször a portugál mögé.

A cserénél én is a fejemet fogtam, de szerintem ezzel minden szurkoló így volt. Romeuról nem beszélek, de SR sem a legélesebb kés a fiókban, ráadásul már közel két hónapja nem volt pályán. De ennek ellenére nagyon ültek. Nem tudtuk megtartani a labdát, nagyon ingataggá vált a kp. velük viszont ez szinte azonnal megszűnt.

Amit fel tudok róni neki, sokakkal egyetemben, az Yamal fent hagyása, habár ha abból a két helyzetéből később bevág egy picit változna a megítélés. Viszont gondolni kellett volna az Atmára is, egy kifacsart Yamallal nem sokat érünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.13. 00:03:52

Amikor bejelentette, piszkosul sajnáltam és fájt a döntése, nagyon mélyen voltunk, minden szegmensben, cserekapussal, folyamat kulcsjátékosok sérülésével.. a felhők felett pedig tényleg süt a nap, de felálltunk és ha a következő körben ki is zúgunk, 19 fős kerettel akkora tűz volt ma ebben a csapatban, ezért érdemes leülni mindig a tv elé, irigykedek akik élőben láthatták, valahol nagyon sajnálom a döntését, mert ennek a sok fiatalnak ő a legjobb opció, bárki is jöjjön majd a nyáron. Ma minden bejött neki, de meccsek óta érezni a fejlődést, csak hát annyira vékony ez a keret, hogy hengert senki ne várjon, de ma valamit vissza adott a régi érzésből, ezért pedig hálás vagyok, köszönöm mester!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.03.12. 23:13:20

ElBartimaeus írta:
2024.03.12. 23:04:43
Nagyot meccselt ma a mester.
Nagyot meccselt összességében főleg azzal a játékkal amit megrajzolt a meccsre, de a cserék éppen szerencse is, hogy utólag jól néz ki. Azért Oriol Romeu majdnem adott egy gólpasszt a saját tizenhatoson belül.. Rettenetes ha nincs semmi más opciója Xavinak. Szerencsére nem lett meleg a pite ott, Sergi Robertonak pedig külön örülök. Pláne ahhoz képest amit itt kap 🤔
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.12. 23:09:17

Szenzációs volt, ahogy felkészítette a srácokat. Nem hittem benne, hogy ezt ő meg tudja tenni. Le a kalappal. A bejelentése már 100%-ig kijelenthető, hogy jól sült el. És ami érdekes, hogy szerintem nem a játékosok szabadultak fel annyira, hanem ő. Teljesen más döntéseket hoz, mint korábban. És így át tudott adni felszabadultságot ő maga is.

Yamal folyamat 90 percei miatt nagyon mérges vagyok rá, nagyon kockázatos, de minden más ült ma is, és amúgy már hetek óta általában is.

Ezen a ponton meg egyértelműen kijelenthető, hogy Xavi összességében jó edzőként fog a történelemkönyvbe kerülni. Ilyen múlttal ez nem volt egyszerű, akármennyire nem a tavalyi Napoliról beszélünk. Ha a mai naptól kezdve kb az összes meccsünket bukjuk a szezonban, még akkor is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.12. 23:04:43

Nagyot meccselt ma a mester. Elképesztően domináltuk az első félidőt, alig kapott levegőt a Napoli. Utána az első valamiféle támadásból nyelünk egy gólt (szépen csinálta a Napoli, de azért zavaró, hogy így át tudnak menni rajtunk). Egészen addig ingatag volt a csapat, amíg bele nem nyúlt jó cserékkel, ahonnan ismét domináltunk, szinte momentuma nem volt a Napolinak utána.

A sokak által hiányolt gyors és direkt játékot is elhozta, remélem látjuk, hogy ehhez kell az ellenfél is, hogy működni tudjon.

És hadd jegyezzem meg, hogy amióta Chris a vkp, sokkal kevesebb gólt kapunk, nagyot nőtt a stabilitásunk labda nélkül vele, még ha a kihozatalokban ő nem is jeleskedik.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.12. 22:59:52

Elismerem az erényeit és kemény munkát végez, de elegem van őszintén szólva az agyatlan, fel-le rohangàlós, adok-kapok meccsekből, amit vele játszunk, meg ebből a ripacs őrjöngő hisztèriàból, amit az első percben elkezd az első bedobàsnàl, amit nem nekünk adnak.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.03.09. 16:47:13

Troym írta:
2024.03.08. 17:28:51
Nem egy veretes névsor, ha egy csapat bajnoki és nemzetközi kupákról álmodik.
Nyilván volt az edzők közt, aki bejött, de olyan keret mellett, mint ami az elmúlt 15 év során sokszor itt volt, 4 BL címnél több is összejöhetett volna jobb edzőkkel.
Álmodik? A mi 4 címünknél az elmult 15-20 évben csak a madrid szerzett többet. Mind a 4-et az általad kritizált kategoriából érkező edző szerezte. A másik oldalon Zidane sem sok év tapasztalattal remekelt. A Bayern második címét a septében kinevezett Flick akasztotta le. Nem akarom ezzel az ellenkezőjét bizonyítani annak amit te mondasz de az biztos, hogy nem csak azon mulik mit csinált addig az edző máshol.
Emellett értem amire gondolsz, hogy Messiből és a dream teamekből ki lehetett volna hozni többet és én is azt gondolom, hogy Valverde két égése közül legalább egyet győzelemig kellett volna vinni. Róma és Anfield nekem nagyobb kínom mint a 8-2 vagy bármelyik nagyobb vereségünk volt. (Setient meg a mai napig nem hiszem el, hogy itt lehetett edző)

Nagy nevü edző most nem akarna idejönni? Annyi egonk szerintem lehet, hogy aki nem akar a barcába jönni elvből vagy azért mert anyagilag gatya a klub az nem nagy edző. Nem mintha valaha is kifejezetten kerestük volna az aktuális sztárokat.
Válasz küldése