Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri az EB-t?

Franciaország
6
16%
Anglia
4
11%
Németország
7
19%
Portugália
1
3%
más
19
51%
 
Szavazatok száma: 37
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.19. 19:34:15

FcBarcelona1 írta:
2024.07.19. 18:02:05
Hiába a legjobb keret a franciáknak és az angoloknak, ha nem egy irányba eveznek, mint az argentinok vagy a spanyolok
https://sport365.hu/bellingham-belulrol ... ogatottat/
Mbapperol is érdekeseket pletykáltak. Mindkét játékos intelligens embernek tűnik ezen kívül. Vinicius is elég érdekes egyéniség. Ha a Barca helyzetét nézem, nem lesz egyszerű a dolga Ancelottinak. Remélem Flicknek sikerül a Barcát összekovácsolnia, mert tavaly úgy nézett ki, voltak problémák.
Csapatként előrébb lehet jutni, mint az egyénekkel, ezt az EB és a VB is bebizonyította.
Az angoloknak mitől lenne a legjobb a keretük? Nem nyernek semmit, egyik edzővel se. Southgate hanyadik bűnbak már? Capello nekik nem volt jó edző (érdekes, csak náluk "nem volt jó", lehet, hogy nem az edzővel van a gond?). Sven-Göran Eriksson nekik nem volt jó edző. Náluk érdekes módon minden jó edző elromlik valamiért.

Hogy mennyire el vannak szállva maguktól, jellemzi, hogy olyanokat mondogattak, hogy az EB-serleg "hazamegy" Angliába... Haza? Hova haza? Hogy mehet valami oda haza, ami soha nem volt még ott?

https://www.youtube.com/watch?v=6jWKGJVPCYI

És az a vicces, hogy miután Schmeichel ezt szóvá is tette, utána az újságíró ugyanúgy folytatta a coming home-ozást. Elképesztő ez az arrogancia, ahogy minden fedezet nélkül fényezik saját magukat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.19. 19:25:50

MessiNeymarSuarez írta:
2024.07.19. 19:22:18
És erre még csak most jön rá a BL átalakítás:
6 helyett 8 csoportmeccs úgy hogy 1 helyett 2 db első kalapossal is játszanak, erre még rá jön az hogy aki nem végez a legjobb 8 között arra újabb 2 meccs vár a nyolcaddöntőért.
Ezt megfejelve még Klub VB is lesz egy csomó csapatnak(de nem nekünk :D ) ami június közepétől kezdődik szóval szép lesz.
Igen, az lett volna az egyetlen plusz terhelés, amit soktízmillióért megérte volna, de az meg pont nem érint minket. :D
De tényleg remélem, hogy valaki valahol lép valamit. A hosszabbítást ha legalább első lépésnek nem törlik el, az gyakorlatilag megbocsáthatatlan, és teljesen érthetetlen lenne már. Klub és válogatott szinten. És az még bőven nem lenne elég.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10119
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.19. 19:22:18

bence0330 írta:
2024.07.19. 14:22:43
Szerintem az mindent elmond, hogy bármiféle elképzelés nélküli játékkal elődöntő-döntő-negyeddöntő-döntő eredménysort rakták össze az elmúlt pár évből. Most nem akarom kiszámolgatni, de ez alighanem megosztva a legjobb európai csapatok közt átlagban (a franciák egyszer hátrébb végeztek ehhez képest, egyszer előrébb), és Argentina van csak előttük az egész világon, de azért a Copán nyilván könnyebb jót hozni. És még focizniuk sem kellett ehhez, csak úgy ellézengeni a pályán, stabilan védekezve (ez SG érdeme egyértelműen). Ezt csak mezőnyből kiemelkedő kerettel lehet, úgyhogy mindig villan valaki, aki megmenti a sejhajukat, idén is ez történt.

Viszont én azt, amit nem SG-ra tolnék felelősségben azt azt úgy általában a megváltozott, felgyorsult, teletömött naptárú évekre tolom rá. Angolok vannak két szempontból is a legjobban túlterhelve (plusz egy sorozat, legnagyobb tempójú bajnokság, legtöbb rangadóval), de ez általánosságban más csapatokra is igaz, csak náluk 1-2%-al jobban.

Amíg heti két meccset játszanak ekkora tempóval és terheléssel, ráadásul már 100 perc alatt nincs is mérkőzés, addig nem fogunk jó focit látni, főleg a nagy válogatottaktól, akik a legjobban túlterhelt játékosokkal játszanak. Francia, Angol, Portugál egyértelműen kiemelkednek és mind a 3 borzasztó enervált játékot tolt. Szerintem megváltozott a szemükben az EB szerepe is, nem érzek már tüzet egy ilyen szezon után bennük. Kivétel mindig akadhat, de ez így összességében halott, és nem is fog változni. Óriási változtatásokat kéne eszközölni, pl. 2X30 perces focimeccs, ha ilyen naptárat akarunk fenntartani.

A mai foci tempója olyan szinten gyorsabb, olyan szinten megterhelőbb egy 20 évvel ezelőttihez képest, hogy kb összevetni sem lehet. A védekezésben és szervezettségben rettenetesen feljavult kiscsapatok meg persze a támadó focin nem segítenek, ilyenek sem voltak régen, vagy csak 1-2. Könnyebb volt villogni kicsit kevésbé fáradtan, kicsit szervezetlenebb csapatok ellen.

SG bunkerfocijánál persze mindenképp lehet látványosabbat hozni. DD francia válogatottjánál is.
És erre még csak most jön rá a BL átalakítás:
6 helyett 8 csoportmeccs úgy hogy 1 helyett 2 db első kalapossal is játszanak, erre még rá jön az hogy aki nem végez a legjobb 8 között arra újabb 2 meccs vár a nyolcaddöntőért.
Ezt megfejelve még Klub VB is lesz egy csomó csapatnak(de nem nekünk :D ) ami június közepétől kezdődik szóval szép lesz.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.07.19. 18:59:43

Színvonalas cikk. Az edző ellen dolgozik alatta másik cikk kiállt az edző mellett. Ezek ilyen megélhetési trash szarok. Össze vissza firkálnak mindent. Lefújás után Bellingham ment végig minden angolhoz vigasztalni őket de ja utálják egymást. Vinivel is csak balhé lesz mert ki lesz a vezér. Elég jól megvoltak egész évben és egymást dícsérték minden interjúban.

Mbappé is eddig kellemes meglepetés. Megkönnyebbült az egész testbeszéde, és az látszott a bemutatásán meg a bts videokban, hogy érezte hova jött. Lehet rivalizálni Real vagy Barca de abban megegyezhetünk, hogy egy PSG kanyarban sincs. Az, hogy perfekt spanyollal kezdi már csak hab a tortán. Találkozott pár játékossal meg Ancelottival is egy kicsit de van egy olyan érzésem, hogy a PSG posvány után itt szintet tud lépni. Ancelotti majd megoldja és elképesztő lehet ha összeáll ez az új csapat.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.07.19. 18:02:05

Hiába a legjobb keret a franciáknak és az angoloknak, ha nem egy irányba eveznek, mint az argentinok vagy a spanyolok
https://sport365.hu/bellingham-belulrol ... ogatottat/
Mbapperol is érdekeseket pletykáltak. Mindkét játékos intelligens embernek tűnik ezen kívül. Vinicius is elég érdekes egyéniség. Ha a Barca helyzetét nézem, nem lesz egyszerű a dolga Ancelottinak. Remélem Flicknek sikerül a Barcát összekovácsolnia, mert tavaly úgy nézett ki, voltak problémák.
Csapatként előrébb lehet jutni, mint az egyénekkel, ezt az EB és a VB is bebizonyította.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.19. 15:28:50

bence0330 írta:
2024.07.19. 15:22:44
Azért ne... svájc 1-2-szer eljutott a negyeddöntőig, a legjobb játékosaikat nem is ismeri kb senki, jól összerakott csapat az is. Anglia meg közben mindig ott volt a végjátékban, ne vegyük őket egy kalap alá még eredményekben sem, nemhogy keretben.
Játékminőségben abszolút egy szint, ezt láthattuk. Az angolok tovább szoktak menni, de ha játékminőségről beszélünk, akkor kb egy szint a kettő. A svájciak rendre elbénázzák a végjátékokat, ezért egy tornán nyilván Angliát tenném előre, de játékerőben nagyjából az a kategória. Egy bajnokságban kb fej-fej mellett haladnának.

Attól még nem lesznek rosszabbak a svájciak, hogy őket kevésbé ismerik. Ez hájp kérdése. Sommer például régóta az egyik legjobb kapus, és nagyon alulértékelt. De ettől rosszabb nem lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.19. 15:22:44

gránit írta:
2024.07.19. 15:16:52
bence0330 írta:
2024.07.19. 15:10:46
Szerintem senki nem állította, hogy az angol keret a legerősebb a világon. Azt mondta mindenki, hogy a franciákkal együtt a legerősebb, a top2 egyértelmű.
Ki az a "mindenki"? A világon az argentinok is egyértelműen előttük vannak szerintem, európai szinten a spanyolok és a franciák. Az angolok kb a svájciakkal egy szinten vannak ott az élmezőnyben.
Leginkább arra értettem, amit itt olvastam. Nem láttam ilyet. És mivel EB volt, nyilván az EB-ről beszéltünk top2 csapatként, argentin vitatott, bár hogy jobb lenne a keretük... az necces. A csapatuk jobb. De nehéz összehasonlítani, mert EB-t azért nem húzták volna be kétszer, az kb tuti, most még extra könnyű águk is volt. Nem lebecsülve a szintjüket, de azért azt a 3 top európai klub jó eséllyel simán behúzta volna. Nehéz így összevetni. De ott ugyanaz van, mint a spanyoloknál, atomra össze van rakva a nagybetűs Csapat, mindenki ki van maxolva, tökéletes puzzle-darabként. Az angoloknál, és szerintem a franciáknál ez nincs meg, ott erőből nyernek a minőségbeli különbséggel. Portugália ugyanez, csak ott nincsenek akkora játékosok, mint az előbbi kettőnél, így hamarabb kiesnek rendre, nem tudják úgy megmenteni az edzők sejhaját, mint a két nagy játékosai.

Azért ne... svájc 1-2-szer eljutott a negyeddöntőig, a legjobb játékosaikat nem is ismeri kb senki, jól összerakott csapat az is. Anglia meg közben mindig ott volt a végjátékban, ne vegyük őket egy kalap alá még eredményekben sem, nemhogy keretben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.19. 15:16:52

bence0330 írta:
2024.07.19. 15:10:46
arany, nyolcad, döntő, elődöntő.
Ja igen, persze, 2021-ben az első playoff meccs már a nyolcaddöntő volt.
bence0330 írta:
2024.07.19. 15:10:46
Szerintem senki nem állította, hogy az angol keret a legerősebb a világon. Azt mondta mindenki, hogy a franciákkal együtt a legerősebb, a top2 egyértelmű.
Ki az a "mindenki"? A világon az argentinok is egyértelműen előttük vannak szerintem, európai szinten a spanyolok és a franciák. Az angolok kb a svájciakkal egy szinten vannak ott az élmezőnyben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.19. 15:10:46

gránit írta:
2024.07.19. 14:59:20
Európában a franciáké a legerősebb sorozat 2018 óta. Aranyérem, negyeddöntő, döntő, elődöntő. Az angolokkal kapcsolatban nem az a vita tárgya, hogy a mostani mezőnyből kiemelkednek-e, hanem az, hogy a legjobbak-e. A válasz erre egyszerű: nem. Ha meg van egy plusz sorozatuk, abban miért nem a tartalékoknak adnak lehetőséget?
Arany, nyolcad, döntő, elődöntő.
Anglia: elődöntő, döntő, negyeddöntő, döntő. Egyik versenyen egy körrel korábban estek ki, egyiken meg egy körrel később. Kb egy szint a kettő, számszerűleg átlagolva pontosan ugyanaz.
Mert fontos nekik. Aki az FA kupában kiesett, az a másikra fog koncentrálni és vica versa. Ettől még lehetne valóban a cseresornak lehetőséget adni. De ettől még a legbrutálisabb bajnokság is az övék, a legtöbb rangadóval, ha el is tekintünk a plusz sorozattól. 1-2%-al tuti fáradtabbak, mint a többi nagy, pedig ők is hullák, amit írtam, általánosan vonakozik a top csapatok top játékosaira, ezzel a legerősebb válogatottak zömére, csak az angolokra plusz egy hajszálnyival jobban.
Szerintem senki nem állította, hogy az angol keret a legerősebb a világon, én legalábbis ilyenre nem emlékszem. Azt mondta mindenki, hogy a franciákkal együtt a legerősebb, a top2 egyértelmű. Ezt szerintem minden téren igazolták is, eredményekben is top2, pedig meg sincs szervezve a játékuk. Szerintem ha az angolok kerete gyengébb, akkor az egy szem Mbappé és valamelyik random angol szélső közti különbség. Talán pont ennyi volt a különbség a cím és egy döntő között, vagy kettejük csörtéjében másfél éve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.07.19. 15:17:13-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.19. 14:59:20

Európában a franciáké a legerősebb sorozat 2018 óta, amióta Southgate részt vett ezeken a tornákon. Aranyérem, negyeddöntő, döntő, elődöntő. Az angolokkal kapcsolatban nem az a vita tárgya, hogy a mostani mezőnyből kiemelkednek-e, hanem az, hogy a legjobbak-e. A válasz erre egyszerű: nem. Ha meg van egy plusz sorozatuk, abban miért nem a tartalékoknak adnak lehetőséget?

Deschamps helyzete nehéz volt, nincs jelenleg igazi irányítójuk. Voltak mérkőzések, amelyeken három vkp-vel álltak ki. Egyértelmű volt, hogy sok kreativitás ebben nincs. A hátsó stabilitásuknak köszönhetően sokáig tudtak menni, de egy igazán jó csapat ellen, amely képes volt ellenük gólokat szerezni és ahol már támadásban is fel kellett volna venniük a kesztyűt, ez már kevés volt. Azt furcsálltam, hogy Lacazette-et nem vitték ki, aki az előző néhány szezonban azért szépen termelt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.07.19. 15:11:32-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.19. 14:22:43

Szerintem az mindent elmond, hogy bármiféle elképzelés nélküli játékkal elődöntő-döntő-negyeddöntő-döntő eredménysort rakták össze az elmúlt pár évből. Most nem akarom kiszámolgatni, de ez alighanem megosztva a legjobb európai csapatok közt átlagban (a franciák egyszer hátrébb végeztek ehhez képest, egyszer előrébb), és Argentina van csak előttük az egész világon, de azért a Copán nyilván könnyebb jót hozni. És még focizniuk sem kellett ehhez, csak úgy ellézengeni a pályán, stabilan védekezve (ez SG érdeme egyértelműen). Ezt csak mezőnyből kiemelkedő kerettel lehet, úgyhogy mindig villan valaki, aki megmenti a sejhajukat, idén is ez történt.

Viszont én azt, amit nem SG-ra tolnék felelősségben azt azt úgy általában a megváltozott, felgyorsult, teletömött naptárú évekre tolom rá. Angolok vannak két szempontból is a legjobban túlterhelve (plusz egy sorozat, legnagyobb tempójú bajnokság, legtöbb rangadóval), de ez általánosságban más csapatokra is igaz, csak náluk 1-2%-al jobban.

Amíg heti két meccset játszanak ekkora tempóval és terheléssel, ráadásul már 100 perc alatt nincs is mérkőzés, addig nem fogunk jó focit látni, főleg a nagy válogatottaktól, akik a legjobban túlterhelt játékosokkal játszanak. Francia, Angol, Portugál egyértelműen kiemelkednek és mind a 3 borzasztó enervált játékot tolt. Szerintem megváltozott a szemükben az EB szerepe is, nem érzek már tüzet egy ilyen szezon után bennük. Kivétel mindig akadhat, de ez így összességében halott, és nem is fog változni. Óriási változtatásokat kéne eszközölni, pl. 2X30 perces focimeccs, ha ilyen naptárat akarunk fenntartani.

A mai foci tempója olyan szinten gyorsabb, olyan szinten megterhelőbb egy 20 évvel ezelőttihez képest, hogy kb összevetni sem lehet. A védekezésben és szervezettségben rettenetesen feljavult kiscsapatok meg persze a támadó focin nem segítenek, ilyenek sem voltak régen, vagy csak 1-2. Könnyebb volt villogni kicsit kevésbé fáradtan, kicsit szervezetlenebb csapatok ellen.

SG bunkerfocijánál persze mindenképp lehet látványosabbat hozni. DD francia válogatottjánál is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.07.19. 14:11:23

Troym írta:
2024.07.19. 11:20:00

Ezt az angol generációt semmivel nem gondolom jobbnak, mint a Gerrard, Beckham, Lampard, Ferdinand, Cole, Rooney féle korosztályt, egyes posztokon erősebb, máshol gyengébb, de összességében kb ugyanolyan, franciáknál meg konkrétan gyengébbnek gondolom, mint a korábbi csapatot, csak most van egy Mbappe, de átlagosan gyengébbek.
Viszont akkor a mezőny sokkal erősebb volt. A mostani brazil, holland, olasz keret pl. sehol sincs az akkorihoz képest. De azt mondom, hogy még a spanyolok is erősebbek volt Raulék idejében is ( a 08-12 közötti csapat meg pláne) a mostani EB győztes csapatnál, csak most messze nincs olyan brutál mezőny. De a portugálok 16-os győztes csapata sem volt olyan erős, mint az aranygenerációjuk, utóbbiak mégis csak érmekig jutottak.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.07.19. 11:20:00

LG írta:
2024.07.18. 21:14:04
Csak nem minden, hogy milyen generáció van a kezük alatt. Ilyen szempontból pl. Valverdét vehetnénk nálunk sikeredzőnek, hiszen hoztunk vele 2 bajnoki címet, ráadásul a 3.-ért is versenyben volt. A többség mégsem így tekint rá, hanem úgy, hogy nem volt rossza vele a csapat, de nem volt szórakoztató a játék, és nem sikerült kimaxolni az aranygeneráció utolsó jó éveit. Okés, a klubfoci más. De ott vannak az argentinok. Hiába volt nagyon erős keretünk már az ezredforduló óta, nem tudtak odáerni, sokáig még a Copákat is bukták. Aztán találtak egy jó edzőt, és jöttek a sikerek.
Amit írsz, az igaz, mondjuk szerintem Valverde jó edző volt, csak konzervatív, én a mai napig hibának tartom az elküldését,
Szerintem 2-8 sem lett volna vele. (a két korábbi BL zakó ellenére mondom, amit elbaltázott, de egyik esetén egy elődöntőben)

A válogatottaknál azért jellemzően kétfajta edző van: nyugdíj előtt álló, vagy másodvonalas, aki klubszinten sok mindent nem tud felmutatni.
Southgate és Deschamps is besorolható akár utóbbi kategóriába, de mindegy én minek gondolom őket, szerintem nem tudnak jobbat találni.
Ezt az angol generációt semmivel nem gondolom jobbnak, mint a Gerrard, Beckham, Lampard, Ferdinand, Cole, Rooney féle korosztályt, egyes posztokon erősebb, máshol gyengébb, de összességében kb ugyanolyan, franciáknál meg konkrétan gyengébbnek gondolom, mint a korábbi csapatot, csak most van egy Mbappe, de átlagosan gyengébbek.
tatesz1990 írta:
2024.07.18. 19:54:17

2016 óta melyik EB-t nyerték a franciák?
Igaz, nemzetek ligáját akartam írni, most megfogtál. Én sokra nem tartom az NL-t, de csak meg kellett nyerni...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.19. 10:57:29

Na, akkor ha jól látom, Cubarsí, Fermín és Eric lesznek ott az olimpián. Gondolom, turnézni akkor ők sem jönnek, meg alighanem a szezon kezdetére sem lesznek elérhetőek (vagy hát tudja a fene, honnan nézzük, Fermín tuti, hisz ott volt az EB-n, még ha nem is játszott, a másik kettőnél lehet, hogy ez az új szezon kezdetének számít...)

24-27-30 a meccsnapok, mindegyik 3 órakor, ha bárkit érdekelne. Gondolom sajna tovább fognak jutni és mennek még egy darabig, Üzbég-Egyiptom-Dominika ellenfelekkel nem nagyon van értelme szurkolni, hogy kikapjanak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.07.18. 21:14:04

Troym írta:
2024.07.18. 19:45:31
Szerintem amatőr hiba olyan kapitányok távozását kérni / követelni, akik konstans érmeket hoznak. Ezek nem klubcsapatok, nincs nagyon közös edzés, jóval kevéssé összeszokott a csapat, egy része cserélődik sérülések, formahanyatlás, formajavulás miatt, a nemzetek ligája akkor sem lesz tétmeccs, ha itt mindenki annak gondolja és így tovább, rengeteg összetevőjében más.

Ócska játékot játszanak a frankciák, de 2016 óta mindig érmesek minden világeseményen, közte VB és EB arany.
Ugyanúgy semmitmondóak az angolok, de 2 EB döntő, mellette Southgate vitte 4 közé az angolokat VB-n, szerintem ez nem rossz.

Most jön a lakmuszpróba, Deschamps marad és szerintem a következő VB-n megint 4 között lesznek, az angoloknál jön mondjuk Howe és vb negyeddöntő a maximum.
Csak nem minden, hogy milyen generáció van a kezük alatt. Ilyen szempontból pl. Valverdét vehetnénk nálunk sikeredzőnek, hiszen hoztunk vele 2 bajnoki címet, ráadásul a 3.-ért is versenyben volt. A többség mégsem így tekint rá, hanem úgy, hogy nem volt rossza vele a csapat, de nem volt szórakoztató a játék, és nem sikerült kimaxolni az aranygeneráció utolsó jó éveit. Okés, a klubfoci más. De ott vannak az argentinok. Hiába volt nagyon erős keretünk már az ezredforduló óta, nem tudtak odáerni, sokáig még a Copákat is bukták. Aztán találtak egy jó edzőt, és jöttek a sikerek.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.07.18. 19:54:17

Troym írta:
2024.07.18. 19:45:31
Szerintem amatőr hiba olyan kapitányok távozását kérni / követelni, akik konstans érmeket hoznak. Ezek nem klubcsapatok, nincs nagyon közös edzés, jóval kevéssé összeszokott a csapat, egy része cserélődik sérülések, formahanyatlás, formajavulás miatt, a nemzetek ligája akkor sem lesz tétmeccs, ha itt mindenki annak gondolja és így tovább, rengeteg összetevőjében más.

Ócska játékot játszanak a frankciák, de 2016 óta mindig érmesek minden világeseményen, közte VB és EB arany.
Ugyanúgy semmitmondóak az angolok, de 2 EB döntő, mellette Southgate vitte 4 közé az angolokat VB-n, szerintem ez nem rossz.

Most jön a lakmuszpróba, Deschamps marad és szerintem a következő VB-n megint 4 között lesznek, az angoloknál jön mondjuk Howe és vb negyeddöntő a maximum.
2016 óta melyik EB-t nyerték a franciák?
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.07.18. 19:45:31

Szerintem amatőr hiba olyan kapitányok távozását kérni / követelni, akik konstans érmeket hoznak. Ezek nem klubcsapatok, nincs nagyon közös edzés, jóval kevéssé összeszokott a csapat, egy része cserélődik sérülések, formahanyatlás, formajavulás miatt, a nemzetek ligája akkor sem lesz tétmeccs, ha itt mindenki annak gondolja és így tovább, rengeteg összetevőjében más.

Ócska játékot játszanak a frankciák, de 2016 óta mindig érmesek minden világeseményen, közte VB és EB arany.
Ugyanúgy semmitmondóak az angolok, de 2 EB döntő, mellette Southgate vitte 4 közé az angolokat VB-n, szerintem ez nem rossz.

Most jön a lakmuszpróba, Deschamps marad és szerintem a következő VB-n megint 4 között lesznek, az angoloknál jön mondjuk Howe és vb negyeddöntő a maximum.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.18. 17:46:54

Bár nem túlzottan érdekel, hogy az angol labdarúgás hogy árt saját magának, én inkább azért drukkolok, hogy ártson magának, de óriási hiba lenne a részükről, ha Southgate-re akarnák rákenni, hogy ezúttal is (mint egy alkalmat leszámítva eddig mindig) elmaradtak a saját, túlzott várakozásaiktól, amikbe saját magukat lovalták bele. Újra, megint, ismét, és jött a szokásos pofára esés.

Kétszer játszott EB-döntőt, előtte egyetlen angol szövetségi kapitány sem játszott egyetlen egyet sem, pedig voltak ennél az angol csapatnál már ezerszer erősebb angol csapatok is (igaz, akkor a mezőny is sűrűbb volt). Az eddigi legeredményesebb angol szövetségi kapitány az EB-ken.

Az én ismertségi körömben is kritizálják, hogy nem ott játszatott egyes játékosokat, ahol kellett volna stb. Én nem vagyok biztos benne, hogy több lenne bennünk, mert annyira semmi volt az egész játékuk. Egyáltalán nem azt éreztem, hogy itt csak egy kicsi hiányzik. Ezzel szemben erősen éreztem azt, hogy jó néhány játékosuk túl van hájpolva.

Inkább szembe kellene nézniük a saját gyengeségeikkel, és egyszer az életben be kellene látniuk, hogy nem olyan jók, mint amilyennek képzelik magukat. Nagyon ritkán nézek angol focit, de néha rávetemedek, mert néhány, általam kiszemelt játékos meccseit megnézegetem. Meglepően naiv, oktondi játékot játszanak, ami igazából csak a saját, belterjes közegükben működik. Ez a fel-le futkározós játék csak akkor működik, ha a másik csapat is ezt csinálja. Ahogy valaki egy minimális stabilitást felmutat, ennek annyi. És kész, vége, onnantól nincs játékuk.

Persze számos, más válogatottakban játszó játékos is játszik angol csapatban, csak ők tudnak mást is. De például az Angliát megjárt Laporte-ban és Cucurellában pont azt nem láttam, amiről az angolok azt gondolják, hogy abban nagyon jók. Pont a beadásoknál, beíveléseknél voltak elveszve. Csodálkoztam is, hogy a többi csapat ezt nem használta ki. A franciáknak volt egy értelmes beívelésük, gól is lett belőle. Ha ott érkezik még 20 beívelés, és abból csak 1-2 jó, még meg is nyerhetik. A németek próbálkoztak, de ők sem eléggé, azt a néhányat meg kihagyták. De pont abban volt sebezhető az Angliát is megjárt spanyol védelem, amiben az angolok, korábban legalábbis, úgy érezték, otthonosan mozognak.

Szerintem Southgate túlzott kritizálása helyett komoly önkritikát kellene gyakorolniuk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.07.18. 14:27:24

bence0330 írta:
2024.07.17. 18:59:44
SG végül jól értem, hogy magától mondott le?

Remélem az utódja normális játékstílust hoz majd magával.
Úgy tűnik, igen. Szimpatikus tőle egyébként, legalább van önkritikája. Mondhatná azt is, hogy mit akartok, 2 EB döntőt játszottunk az utolsó két EB-n. De nem ezt teszi.
Ellenben Deschamps-nak esze ágában sincs ezt megtenni, pedig a franciák produkciója mélyen alulmúlta az angolokét. Sőt, ha kritikázálják, pökhendi módon szólagat vissza. Egy igazi nárcisztikus, mérgező ember lett belőle, aki nem látja be, hogy lejárt az ideje.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.17. 18:59:44

SG végül jól értem, hogy magától mondott le?

Remélem az utódja normális játékstílust hoz majd magával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.07.17. 09:49:59

Walker jh?!:D Carvajallal nyugodtan helyet cserelhetne,nagyot ment az oreg Dani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21458
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.07.16. 23:12:48

tatesz1990 írta:
2024.07.16. 21:58:09
UEFA EB-álomcsapat?
Maignan-Walker-Saliba-Akanji-Cucurella-Rodri-Fabián Ruiz-Olmo-Yamal-Musiala-Nico

Nekem lennének változtatásaim:
Mamardashvili - Koundé/Kimmich, Bijol, Demiral, Nuno Mendes - Rodri, Fábián Ruiz/Kroos, Dani Olmo - Yamal, Musiala, Nico/Gakpo
Láttam már ennél sokkal rosszabb Uefa álomcsapatokat is, viszonylag korrektnek mondható. Egyedül Walkernek nem látom semmi keresnivalóját. Okés, az angolok döntősök voltak, valakit be kellett erőltetni, de ne őt.

A Te csapatodhoz: Cucurellát biztos nem venném ki, szerintem hatalmasat ment az EB-n. Érdekes, mert a Chelsea-ben azért inkább besülés volt, de itt komoly szinten tolta. Mondjuk de la Fuente brutálian kimaxolta ezt a keretet, amíg pl. az angol és francia játékosok mélyen a klubfocis szintjük alatt teljesítettek, itt fordítva történt, Rodrit leszámítva, ő csak tartotta a City-s szintjét, de az már alapból világklasszis volt. De a döntőben még az ő 45 perces hiányát is simán kibírták, rendszerszinten nagyon össze volt rakva ez a válogatott.

A Barcának szerintem tanulni és meríteni kell ebből a sikerből. Yamal fiunk mellett ott van két barcás nevelés, ami nagyon jó, ami már kevésbé, hogy ők már nincsenek itt, nincs rájuk semmilyen opciónk. Cucurella azért zsákbamacska, mert klubszinten még akkorát nem bizonyított, de Olmo a nyár egyik legnagyobb slágere lehet a piacon. Most mennyire jól jönne egy visszavásárlási opció, vagy legalább ha száazalékot kapnánk a vételárából. Simán benne van, hogy 100+ millióért fog menni, már egy 20 százalékos részesedés is jól jönne. :roll:
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.07.16. 21:58:09

UEFA EB-álomcsapat?
Maignan-Walker-Saliba-Akanji-Cucurella-Rodri-Fabián Ruiz-Olmo-Yamal-Musiala-Nico

Nekem lennének változtatásaim:
Mamardashvili - Koundé/Kimmich, Bijol, Demiral, Nuno Mendes - Rodri, Fábián Ruiz/Kroos, Dani Olmo - Yamal, Musiala, Nico/Gakpo
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.07.15. 12:30:23

Gratulálok a spanyol válogatottnak! Kérdés nem volt, hogy ők 2024 legjobb európai válogatottba!
Tényleg jó football-élmény volt spanyol meccset nézni.

De....

Teológiai kérdés: Spanyolország akkor is a legjobb lett volna, ha Southgate és Dechamps szabadon engedi alkotni a játékosait???
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10119
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.07.15. 12:16:53

gránit írta:
2024.07.15. 00:25:44
Azt gondolom, minden labdarúgást kicsit is szerető ember köszönettel tartozik a spanyol válogatottnak. Megmentették ennek a sportágnak a még meglévő, de egyre ingatagabb becsületét. A labdarúgás megcsúfolása lett volna, ha ez a nagybetűs SEMMIT játszó angol válogatott aranyérmet nyer. Ha kicsi tisztesség is lenne bennünk, ami nincs, de ha lenne, már Szlovénia után hazautaztak volna, és lemondták volna a további mérkőzéseiket. Akkora antifutball volt ez, hogy komolyan kétségbe ejtettek, hogy idáig jutott a foci. Szégyen-gyalázat, hogy egyáltalán döntőt játszhattak, a spanyoloknak pedig hatalmas köszönetet mondok azért, mert megmentették a futball létjogosultságát. Ha az angol válogatott nyer, azt hiszem, komolyan el kellett volna gondolkodni azon, hogy érdemes-e ezt a sportágat még tovább csinálni.

Maga az EB rengeteg kritikát kapott, ami meg is lepett. Az én szemem már annyira hozzászokott ehhez a semmihez, hogy igazából fel sem tűnt, hogy mennyire lagymatag a színvonal. Az előző tornák is hasonló színvonaltalanságban csordogáltak. Meglepett, hogy az embereknek éppen most jutott eszükbe kritizálni a hanyatló labdarúgást, mert lássuk be, már jó 10-15 éve ilyen. Idáig ekkora mennyiségben még nem hallottam kritikákat, meglepett, hogy éppen most tűnt fel ez az embereknek, és ha most feltűnt, akkor korábban miért nem.

Voltak mérkőzések, amelyeken elaludtam, annyira unalmasak voltak. Az angoloknak három meccsén is elbóbiskoltam, én az UEFA helyében nem adtam volna nekik érmet, mert ők valamilyen másik sportágat űztek. Nem tudom, mi a neve, de a labdarúgástól elég messze áll.

Ők Southgate-nek mondhatnak köszönetet, hogy ezt a semmit valahogy elvitte a döntőig. A hajrákat kétségtelenül megnyomták, és ezzel több meccset is be tudtak húzni. Ő az egyetlen olyan szövetségi kapitányuk, aki EB-döntőt játszott, és ő máris kettőt. A többiek még egyet se, együttvéve se.

Pedig láttunk ennél az angol válogatottnál sokkal színvonalasabb angol válogatottakat. Én Bobby Charltonékat, Kevin Keagenéket még nem láthattam, de az én életemben is olyan klasszisok játszottak az angol válogatottban, mint Alan Shearer, Steven Gerrard, Frank Lampard, David Beckham, John Terry, Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Sol Campbell, Gary Neville, Ashley Cole, Paul Scholes, akik mind nagyszerű játékosok voltak. De ők sem nyertek a válogatottal semmit, persze akkor még a mezőny is sokkal erősebb volt, mint ma, sokkal több volt a jó, színvonalas futballt játszó csapat. De még döntőt sem játszottak soha. Southgate máris kettőt. Nagy köszönettel tartoznak neki, hogy ebből a nagy semmiből két ezüstérmet csiholt.

Az angol bajnoksággal szemben pedig egy óriási kritika, hogy a föl-le rohangászós játékuk azonnal megbicsaklik, ha az ellenfél egy kicsit is stabil, és nem mészároltatja le magát egy teljesen eszetlenül instabil játékkal. Ehhez még anti-futball sem kell, csak egy minimális stabilitás. Persze a spanyol válogatottban is voltak olyanok, akik Angliában játszanak, de ők azért tudnak mást is.

Köszönöm, spanyol válogatott.





Hatalmas +1!
Engem ez a Spanyol válogatott a 2015-ös Barcára emlékeztetett akik szinte mindenkit tönkrevertek. VB elődöntős Horvátország EB címvédő Olaszország, majd a házigazda Németország és a VB döntős Franciaország után az előző EB döntős Anglia sem volt akadály.
Ami nagy erősségük hogy mostmár mindig volt valaki aki előállt és gólt lőtt, a sok döntetlenes tizikkel kiesések után.

Szerintem a kritikákat az is adja hogy a nagyok sem akartak focizni, az angolok és a franciák is elszégyellhetik magukat hogy ilyen kerettel ennyire látványosan csak megúszásra játszottak, miközben néhány kiscsapat sokkal őszintébb, szebb focit mutatott az EB-n. Jó tudni hogy mind a francia, mind az angol elnökség szerint ez a szint ilyen kerettel és elégedettek a kapitány munkájával.


Az EB után Messiéknek is igazságot szolgáltatott a foci, megérdemelt a címvédés. Nem semmi hogy kicsivel több mint 3 éve nyeretlen kupanélküliek voltak, most meg Copa-Finalissima-VB-Copa, le a kalappal.
2025-ös Finalissima jó meccs lesz 8)
Válasz küldése