Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.01. 08:45:08

jó ez a vita, még akkor is ha nem új...
- itt kristálytisztán a véleményezők mentalitása dominál - egy ugyanazon történést ki hogyan él meg és hogyan értékel.
-ami nekem szemet szúr: ..."meg volt nyerve a meccs, mert kettős emberelőnyben vezettünk...." hogy ez miért nem igaz? egyszerű: az utolsó pillanatban kapott gólra (fizikailag!) lehetetlen válaszolni! ha csak egy gól a különbség - nyilván ugrott két pont.
-..."nem szokás megalázni az ellenfelet kettős emberelőnyben"...... 3:1 pl. az egy átlagos meccskép, köze nincs az alázáshoz....
- ..."visszavettünk..., direkt taktikai okokból...nem erőltettük..., ...lekontráztak volna bennünket, ha....., NEM! akartunk még gólt - gólokat de nem tudtunk! nem tudtunk olyan játékkal....
- egy előnye :mrgreen: viszont vitathatatlan volt a dolognak, én az utolsó pillanatig halálra izgultam a HÁROM pontért! (nyilván kishitűségből)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.02.01. 04:57:15

Ideje lenne Ini helyén kipróbálni Ardat a kezdőben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.01. 00:56:46

mahitoo írta:Tavalyi Celta meccs. És igen, Jézus ereje. Mert leírtam, hogy büszke vagyok a csapatra, leírtam, hogy a körülmények ellenére elképesztően jól állunk, leírtam, hogy majdnem mindenben igazad van, leírtam azt is, hogy nem kell mindig megszakadni. Ezeket mind ignoráltad, majd belekötöttél abba, amibe akartál. A tényeket meg nem veszed figyelembe. Az Inter és Chelsea meccs pedig az emberelőny miatt lett felhozva.

Igen, megnyertük. Szerinted sima volt, sokak szerint nem. Ezt is leírtam, hogy mikor és hogy lett volna nyugodt, de ezzel sem foglalkozol. A következő kommentem az lesz, hogy mindenben igazad van, abban talán majd nem találsz kivetnivalót.
Amivel egyetértek azt persze hogy ignorálom, azt veszem ki, amivel nem értek egyet. Arról vitázzak amivel egyetértek? De mik a tények? Az nem tény, hogy kettős emberelőnyben nem rúg gólt egy csapat? AZ nem tény, hogy volt ezer meccsünk mikor lepörgettük az órát és nem volt gond? Azok nem tények hogy amúgy az egyik legjobb védelmük is van, s nem is biztos, hogy rúgunk gólt akármennyire kaparunk. Részemről egy tény van, hogy nyertünk, s örüljünk ennek, maradjunk ennyiben szerintem.

Chlesea oké, de még az se kettős emberelőny volt. Inter meg nem jó példa, mert nem vezettünk. És itt ráadásul kettős emberelőny volt, amit meg továbbra se nagyon említ senki, miközben mint írtam kettős emberhátrányban nem szokás gólt lőni. :D

Tavalyi Celta meccs? Akkor végig támadtunk egyébként és volt pár kapufánk is, én azt hittem az idei Balaídosban játszandó meccsre gondolsz.

Leírtad, hogy nyugodt lettél volna ha megoltjuk 10 percet és jön egy harmadik, én meg leírtam hogy halál felesleges lett volna és leírtam miért, akkor egyezünk ki középútban, hogy nyertünk és csak is ez számít a többi mese habbal. És Lucho is olyan, hogy ha megfigyelitek akkor amikor csak lehet pihentet cserél vagy bármi és visszafogja a csapatot, mert semmiféle felesleges energiát nem kell felemészteni. De akkor én halvérű vagyok vagy nem tudom, de hogy a tegnapi meccsben egy pillanatig se éreztem azt Godín kiállítása után, hogy a Tico egyenlít az 1000%. És emiatt vagyok azon az álláspontomon, amin. Depor Valencia legalább egyenlő létszámban volt. És mellette meg direkt írtam másik x példát, mikor nem volt gond. És az hogy 2:1 vagy 3:1 vagy 8:0 vagy 10:0 az meg aztán rohadtul mindegy. És 2:1 után ez a meccs már mindkét félnek mindegy volt, én ezt láttam és ez lett a vége is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.31. 23:26:01

Tavalyi Celta meccs. És igen, Jézus ereje. Mert leírtam, hogy büszke vagyok a csapatra, leírtam, hogy a körülmények ellenére elképesztően jól állunk, leírtam, hogy majdnem mindenben igazad van, leírtam azt is, hogy nem kell mindig megszakadni. Ezeket mind ignoráltad, majd belekötöttél abba, amibe akartál. A tényeket meg nem veszed figyelembe. Az Inter és Chelsea meccs pedig az emberelőny miatt lett felhozva.

Igen, megnyertük. Szerinted sima volt, sokak szerint nem. Ezt is leírtam, hogy mikor és hogy lett volna nyugodt, de ezzel sem foglalkozol. A következő kommentem az lesz, hogy mindenben igazad van, abban talán majd nem találsz kivetnivalót.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.31. 23:03:20

mahitoo írta
Igen nekem az kell hogy más fogja be a száját...Jézus ereje. :D Beszélgettünk valamiről, s sikerült ilyenre terelni. :D Azért csak erre reagálok, mert a többi ki lett tárgyalva.

Azt még adalékként, hogy pl az inter meccset idehozni mikor ott kellett a gól? Ott nem volt kiengedés, de ennyire futotta. Itt már nem kellett a gól, nem érzem jó összehasonlításnak. Celtánál nem tudom mire gondoltál, de pl ha a mostanira akkor sok rételme volt előre menni mint a barom. :D Úgy kaptuk a kontrákat, hogy csak úgy füstölt. De ott is mi kellett fussunk az eredmény után, de azt lehet okosban is egyébként. Százalékos arányt meg nem tudom, de a fociban minden meccset sohase lehet megnyerni. És itt ezen van részemről a hangsúly, hogy ez egy megnyert meccs volt, valakinek ezek szerint nem, de a tény nem változott és megnyertük. Ahogyan van több száz eset amikor szintén ilyen volt, mert nem vagyunk Hertha :D És volt mikor nem jött be, de az mindig benne lesz mert nem lehet minden meccset megnyerni.

És hogy ne lenne jó minél hamarabb megnyerni a bajnokságot? Dehogynem, de van az a nagyon bölcs mondás lassan járj tovább érsz. És értettem, hogy de hát mi van ha, meg majd a Depor elleni stb, de majd mikor megint szorult helyzet lesz és fordítunk akkor meg szintén hozzuk fel pl ezt meccset, mert az a fél óra kiengedés is kell ahhoz, hogy később legyen erő. És ezt is értem, hogy megértetted mahitoo. :D Szerinted nem volt megnyerve, szerintem meg kettős emberelőnyben megvolt nyerve. Ha kellett volna még gól, akkor megyünk és rúgunk. De nem KELLETT már több gól. A meccs nem a harmadik gól meglétén dőlt el, hanem Godín kiállításnál Írtam, hogy miért látom így. Kettős emberelőnyben voltunk vele.

Ugyanazt csak sikerült leírnom, de hogy minek...:D De így legalább mindenki befoghatja a száját...én biztosan, mert ez így értelmetlen, személyeskedésbe átmenő történet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.31. 22:56:50

Zsazsa Jr írta:Ezt nyilatkozta Simeone: „Döntsék el önök, a játékvezető hogyan vezette a mérkőzést. Nekem nincs véleményem. Úgy értelmezte a szituációkat, ahogy. Sem Filipét, sem Godínt nem hibáztatom” – mondta...

na látjátok, pontosan ezért lesz mindig favágó ez a csapat, mert a hülye edzőjük nem, hogy leugatná a fejüket, hogy "hé öreg, ne törd már el az ellenfél játékosának lábát", ehelyett majdnem még meg is megdicséri őket...szánalmas!
Egy dolog amit Simeone is tud, hogy a Barcát csak így van némi nemű esélye megfogni, egyszerűen ha próbálnának labdatartásra játszani mondjuk, 4-5 góllal meg lennének szórva, egyébként kezd egész vállalható lenni a Barca/RM kettősön kívüli játékuk minősége.
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2016.01.31. 22:49:23

Ezt nyilatkozta Simeone: „Döntsék el önök, a játékvezető hogyan vezette a mérkőzést. Nekem nincs véleményem. Úgy értelmezte a szituációkat, ahogy. Sem Filipét, sem Godínt nem hibáztatom” – mondta...

na látjátok, pontosan ezért lesz mindig favágó ez a csapat, mert a hülye edzőjük nem, hogy leugatná a fejüket, hogy "hé öreg, ne törd már el az ellenfél játékosának lábát", ehelyett majdnem még meg is megdicséri őket...szánalmas!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.31. 22:31:44

Nem érezted, hogy baj lehet. Depor ellen érezted? Tavaly Celta ellen érezted? Inter, Chelsea ellen érezted, hogy 60-70 perc nem lesz elég emberelőnyben? És nem jogos a százalékos összehasonlítás, mert még jó, hogy a világ legjobb csapatának nem okoz gondot az esetek 95%-ban lehozni egy meccset 2 gólos előnyről egy gyengébb ellenfél ellen. Bakker, nem a Hertha vagy a Malaga vagyunk.

Neked nem elég, hogy a mondandód nagy részében igazat adtunk, és értjük is. Neked az kell, hogy fogjuk be a szánkat, mert végül is megúsztuk. 9 ember, zavarodott Atleti ellen, teljesen jó volt, hogy visszavettünk 10%-ra, mert még sosem történt meg, hogy innen buktunk. Mert nem volt még olyan meccs, hogy kihagytunk 10 ziccert. Nem volt olyan meccs, hogy a semmiből kaptunk gólt, olyan csapat ellen, aki 11 emberrel is veszélytelenebb, mint az ez az Atleti 9-el. Ami viszont tényleg rohadt ritkán volt meg, az az, hogy egy megnyert meccset elszórakoztunk, volt még vissza idő, de képtelenek voltunk még egyszer felpörögni.

Az előző kommenthez még: a foci a 3 pont begyűjtéséről szól. Akkor elég kevesen néznék. És ezen a meccsen sem várt senki alázást, hanem simán egy meccset eldöntő gólt, ami ha ilyen körülmények között nem elvárható, akkor semmikor sem.

Még a pihenésről. Melyik a jobb? Lelazsálni 10-20 perceket néha, vagy az utolsó 5 fordulóval nem foglalkozni, mert már bajnokok vagyunk?

Most nem fogom elkezdeni keresgetni, de te miket reagáltál az elmúlt években, mikor ilyen meccseken pontokat buktunk, vagy BL döntőket? Benne van a fociban? Vagy simán smiley-kat? Vagy hogy megérdemeltük? Mert egyébként meg. Csak elegem van abból, hogy Pep óta csak ilyeneken mentek el a címek (kivéve Bayern), és most nagyon jó nekünk, de később akár 10 év böjt is jöhet. Amit be lehet, azt be kell húzni, és ennek semmi köze ahhoz amit írsz, hogy 10-0-ra kell verni az ellenfeleket, és meg kell szakadni a pályán 6-0 után is.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.31. 21:55:22

mahitoo írta
Egyáltalán nem éreztem veszélyben a három pontot, kontroll alatt volt a meccs. Az meg hogy mi van ha elmennek meg mi van ha ez lesz. Erre nem tudok mit mondani, mert csak bántónak hatna. :D Nekem rohadtul fura, hogy nyerünk egy rangadót, amit Lucho is kiemel, hogy mentális erőről teszünk tanúbizonyságot, fordítunk. Ráadásul egy Tico ellen, de jön az hogy nem mentünk kettős emberelőnyben.

És direkt írtam hat példát az idei szezonból, amikor lepörgött az óra a tegnapin kívül. És 1-2 gólos meccsek voltak. Akkor lassan úgy érzem szerencsénk van. :D Igen van olyan, mikor kiegyenlítenek kettő nullról, gólt kapunk szögletből és van mellette 1234 másik mikor ez nem történik meg.

Ezt külön kiemelem, mert tükrözi azt amit gondolok és amiért írom azt amit.
kettős emberelőnyben, hazai pályán, játékban föléjük nőve, mentális és fizikai fölényben be kell vinni a végső döfést
Tehát totál kézben van a meccs? Mert nálam, az volt, akkor mi a francot kellene még erőltetni? Nem volt sanszuk, ők is várták már hogy vége legyen, s el se nagyon jutottak a kapunkig.

Nem bántóan, de ha meg kettővel megyünk valaki ellen, akkor meg az van, hogy de a Depor egyenlített? Vagy ha többel akkor meg a Getafe 10 éve?

Hagyjuk, örüljünk, hogy nyertünk bakker.

És valóban nem értjük mert a tegnapi nálam tipikus esete volt, hogy kettős emberelőnyben visszaveszek. És tipikus esete, hogy nem kell széthajtani magad, mert a kettős emberelőny olyan előny mintha nem is 2:1 hanem 3:1 lett volna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.01.31. 21:40:24

zsoltfree írta:
Egyébként kíváncsi lennék a véleményetekre. Én úgy gondolom, hogy az Espanyol elleni meccsek mindig némiképp durvák voltak. A Real is felvette ellenünk a favágó stílust a Mourinho-éra alatt. A kupában a Bilbao tavaly/szezon elején eléggé unfair volt ellenünk, és az Atletico is kezdett durvulni. Mára viszont már borítékolható, hogy az Espanyol/Bilbao/Real/Atletico ellenünk biztosan követ el jónéhány nagyon alattomos és durva szabálytalanságot, amelyek x részét észreveszi a bíró, a többit nem. Nem érzitek ti is úgy, mint ha ez lenne az új fegyver ellenünk?
Semmiképp sem új!A technikás játékosokkal teli csapatokat a gyengébb szerényebb képességű csapatok amióta az eszem tudom ezzel szivatják.Sajnos ezért van mindig egy raklap sérülés az ilyen meccseken.Példának okáért ott van a tegnapi Messire racsúszás szinte adta magát a helyzet.Elcsípte a labdát a marha neg jobb ötlet nen leven puff.Sajnos van ilyen és kesz is.Példa erre az Espanyol is.Mindig belemennek egy rugdosódasba ha a meccs elszállt.Nem új fegyver ez csak kellemetlen és veszélyes.
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.31. 21:08:01

Szerintem a foci arról szól, hogy begyűjtsük a három pontokat. Nem vagyok benne biztos, hogy a tegnapi nem tudatos volt. Lehet, hogy a totális kontroll volt a lényeg, és az eredmény tartása. Nem árt, ha ilyet is tudunk, mert a BL-ben és a kupában szükség lehet rá. Az Atleticonak nem könnyű gólt rúgni. 10 gólt kaptak 22 meccsen. Abból 3-at tőlünk, tehát 20 meccsen 7 gólt kaptak! Őket így kell megverni, ennyi. Az első gólt odaadtuk nekik, ez tény, mert a Kokét érthetetlenül üresen hagytuk, és lehetett volna még 1-2 góljuk, DE nekünk is! Kicsit egyébként én is úgy érzem mostanában, mint ha mi lennénk Tyson, és a meccs elején letennénk a két kezünket és mondanánk: fél percig üthetsz, ahogy akarsz nem védekezek, aztán persze felszívja magát és lepadlózza az ellenfelet. Remélem ezt a szokásunkat lassan elhagyjuk.

Egyébként kíváncsi lennék a véleményetekre. Én úgy gondolom, hogy az Espanyol elleni meccsek mindig némiképp durvák voltak. A Real is felvette ellenünk a favágó stílust a Mourinho-éra alatt. A kupában a Bilbao tavaly/szezon elején eléggé unfair volt ellenünk, és az Atletico is kezdett durvulni. Mára viszont már borítékolható, hogy az Espanyol/Bilbao/Real/Atletico ellenünk biztosan követ el jónéhány nagyon alattomos és durva szabálytalanságot, amelyek x részét észreveszi a bíró, a többit nem. Nem érzitek ti is úgy, mint ha ez lenne az új fegyver ellenünk? Na nem mint ha ezzel elérnének valamit, mert 'hálistennek sérülés még nem történt így nálunk, és pontvesztés is csak az Espanyol ellen volt (és persze a spanyol szuperkupában de ott azért még egyéb körülményeknek is betudom azt a fiaskót). Tehát nem igazán jó taktika ez ellenünk, mert eredményeket még nem értek el ellenünk így. Tény, hogy Neymar így nem fickándozik annyira és láthatólag senkinek sincs kedve hosszan cselezni, vagy tikitakázni, és látványosan játszani, de ezek nélkül is behúztuk a meccseket. Remélem a hétvégi meccsünk alapján azért elgondolkoznak, hogy ennek az eszetlen rugdalózásnak sincs értelme, mert totál értelmetlen (kaputól jó messze) szabálytalanságok miatt a saját csapatunk emberhátrányban játszhat, és nem beszélve az eltiltásokról is. A bírók is remélem jobban figyelnek az ilyesmire.

Szerintem az utóbbi időkben egy módszert, lehetőséget láttak ellenünk a favágó játékstílusban, de bízom benne, hogy észrevették ez nem jött be.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.31. 20:42:52

Megint mintha nem értenénk egymás mondandóját. Bob, mi igazat adunk neked abban, hogy nem szabad minden meccsen kifutni magunkat azért, hogy legyen pár 8-0-ás eredményünk, és elfogyjunk a szezon végére. De itt nem erről volt szó. Az egyik legnagyobb rivális ellen kettős emberelőnyben, hazai pályán, játékban föléjük nőve, mentális és fizikai fölényben be kell vinni a végső döfést. Ennyi. Ha 11 ember ellen van ez a meccs, teljesen elégedett vagyok. Ha belőjük a harmadikat, és utána csak sétálgatunk, elégedett vagyok. Mert ez a 3 pont nagyon kellett. De ezzel a mentalitással pont ezt kockáztattuk, és ne mond, hogy nem, mert a sanszuk megvolt az x-re. Ha van egy csapat a világon, aki képes az ellenfél helyzete nélkül gólt kapni, akkor mi vagyunk azok. Elég lett volna egy szöglet, szabadrúgás, vagy hogy az idei csapatunkból induljunk ki, egy elcsúszás Masch-tól, egy rossz passz Piqué-től, egy tévesen befújt tizi a bírótól.

Buktunk nagyon komoly meccseket emberelőnyben, a 2 BL elődöntő csak kettő ezek közül. Buktunk pontokat úgy, hogy az ellenfélnek konkrétan helyzete nem volt, vagy pl Arsenal ellen úgy álltunk x-re, hogy nem volt kapura lövésük (öngól).

Amit meg te szeretnél ebbe belelátni, az nálunk nincs meg. Egy olasz csapat, vagy Mou évekkel ezelőtti csapatai le tudnak úgy hozni 30 percet, hogy az ellenfélnek egyszerűen sansza sincs. Mi ezt nem tudjuk, nem is tudtuk, és lehet soha nem is fogjuk tudni. Főleg az idei védőteljesítményeket nézve.

Közben az Espanyol hozza a Real elleni formáját, Ronci meg megint lőhet 5 gólt. :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.31. 19:15:50

Bob_Marley írta: Én megértem azt, aki nem így gondolja, mert én is úgy gondolkozok, hogy többet és többet szeretne az ember, de nem adott meccsekkel kapcsolatban, hanem egész idényre vetítem ezt le. És mint írtam ezek az erők év végére jól jönnek és a bizonyítványosztás akkor van. Lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy a Depor ellen ikszeltünk kettő nullról ha megnyerjük a bajnokságot. Amihez hozzájöhet a Depor elleni 1 pont is még ha fájt akkor, hogy nem három lett.

Senki nem azt mondta, hogy szántsuk fel a füvett kettős emberelőnyben, de addig igenis hajthattak volna, míg egy góllal be nem biztosítják a győzelmet. Hogy te még nem láttál kettős emberhátrányban gólt kapni? Rendben, elfogadom, de nekem ennek ellenére görcsbe rándult a gyomrom, amikor szöglethez vagy szabadrúgáshoz jutottak. Annál nagyon könnyen be lehet nyelni gólokat.
Ha pedig egy ilyen történik az szerintem az ilyen Depor-féle buktáknál is rosszabb. Van egy olyan meccs ahol kettős emberelőnyben lehetőségünk van 6 pontra leszakítani a közvetlen riválist. Ez pedig veszélybe kerül azért, hogy 10 perccel többet pihenhessenek a pályán nem hiszem hogy túl jó taktikai húzás, hosszú szezon ide vagy oda. Mert, ha még 10-15 percre odateszi magát a világ jelenlegi talán legjobb csapata, legjobb összeállításában, otthon egy 9 emberes fáradt Atletico ellen egy gólt könnyen össze lehet hozni. Aztán már tényleg pihizhetnek. Másrészt 95 ezer szurkoló előtt is elvárható lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.01.31. 16:00:21

visca el barca írta:noname,

a legtöbb embernek nem az fáj h x-eltünk a deporral, hanem az, hogy tettük mindezt egy olyan meccsen, ahol nagyjából 6-0-ra kellett volna nyernünk.
Szerintem ez a legtöbb esetben elmondható.Nem az eredmények fájtak hanem a vereségek pontvesztések módja.Amikor mondjuk egy 2-0-as vezetést leadtunk 10 perc alatt pl.Az ilyenek dühítőek szerintem.És egyet kell értsek az elöttem szólokkal.Így lehet agyonvágni egy bajnoki címet.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.31. 14:25:25

Azt még hozzáakarom tenni, hogy ráadásul ez háború, de az ellenfelet nem alázom meg. Mert itt mindenkinek ez a munkája és holnap az élet visszafogja adni. Ezzel a legtöbb játékos tisztában van, hogy attól még hogy ma nagyon meg, nem adok felületet, hogy legközelebb plusz motivációja legyen az ellenfélnek. Nyersz, veszítesz és lejössz a pályáról, az élet megy tovább.
Kép
Kép
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2016.01.31. 14:10:54

Én még annyit tennék hozzá Bob véleményéhez, hogy azt meg felejtsük el, hogy majd a végjátéknál hiányozhat a Depor elleni két pont, mert nem tudhatjuk, hogy mi lett volna ha..., míg a másik, hogy minden elvesztett pontnak van jelentősége...de csak az fog számítani, amit a véghajránál veszthetünk. Azzal viszont tényleg kell vigyáznunk, hogy az Arsenal ellen ne essünk ilyen hibába...mert Londonban biztos ráfázunk.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.31. 13:53:24

recrea írta:Ezzel csak annyi a probléma Bob, h Barca szintű csapat ne kapjon 2-0-nál 2 gólt az utolsó 10 percben, fontos meccsen egy Deportól...de kap.
Depor elleni nagyon fájt nekem is, nehogy azt hidd hogy nem. Ezt viszont totál külön rakom, mert a kettős emberelőny óriási előny. Még egy embert lehet pótolni, meg is tették és az ott tényleg zavaró volt, hogy a második elején jöttek. De Godín kiállítása után eldőlt ők se erőltették, mert kettő ember helyett futni már rohadt nehéz. Nem akarom ismételni magam, de ne Depor példát hozzunk fel, hanem olyat mikor valaki kettős emberhátrányban gólt tudott volna rúgni. Biztos volt már ilyen a futballtörténelemben, én nem tudok ilyet mondani.

És igen volt egy Valencia meg Depor, de pl ott a Vale meccs, megtudom fordítani a dolgokat a tegnapira ráhúzva és azt mondom mi van ha annyira kitámadunk, hogy elmennek egy kontrával. Griezmann és Carrasco láthattuk, hogy eltudnak menni. Előbbi már nem volt pályán, de a belga igen. Sose tudjuk meg, feltételezés ez csupán. És a Valencia Deport hozza fel mindenki, mert nyilván az marad meg, de volt ezen kívül egy Bilbao, Eibar, Getafe, Las Palmas, Espanyol kupa, Bilbao kupa ahol érdekes módon sikerült pörgetni az órát. És ez most csak hirtelen eszembe jutott. Minden meccset nem lehet megnyerni, az erőt be kell osztani, s amikor csak lehet pihentetni kell. LE is nem hiába szokott már pl két gólos előnynél cserélni, s egyszer kettőt is akár. Lehet ikszeltünk a Depor ellen, fájt, de a megmaradt energia meg lehet pont akkor fog jól jönni, amikor amúgy sokak szerint természetes dolog, hogy nyerünk pl egy spanyol kupa döntőt vagy nyerünk egy rangadót. Ezek nem természetes dolgok, főleg most mikor mindenki minket akar elverni. És a RM példa iszonyat tökéletes volt, hogy tavaly hú de mennyit nyernek, meg Decemberben tripláznak....:D Ja és persze mert lesérültek, az is közre játszhatott, de voltak akkora barmok, hogy még akkor is mentek mint a meszes mikor már rég eldőlt. Tele voltak izomsérülésekkel és év végére kifingtak. Kupát tolunk Szerdán a Valenciával, ami nem lesz sétagalopp. Én 2000-szer azt választom, hogy egy kettős emberelőnyben üljünk le a földre mintsem hajtsuk meg (nem öt perc még egy kilenc emberes Atletico ellen sem, ahol kiváló kapus van pl) vagy pl mint a Real akik mennek 5 meg hat gólig meg rúgnak tízet. Aztán Szerdán meg menne a kamillázás , hogy hát de akkor most mi van. AZ van, hogy Szerda-Szombat ritmus az elég fárasztó. Én is agyrákot kapok mikor Messi pl már az elejétől kezdve sétál, s mellette megy el a labda és meg se mozdul. Mert lélektelenül nem lehet játszani, de mikor már eldőlt akkor más a leányzó fekvése. És annak is örülnék ha akkor lehoznák, vagy mást pl a hármasból,d e nem hozzák le őket. Akkor meg a pályán pihenjenek.

Én megértem azt, aki nem így gondolja, mert én is úgy gondolkozok, hogy többet és többet szeretne az ember, de nem adott meccsekkel kapcsolatban, hanem egész idényre vetítem ezt le. És mint írtam ezek az erők év végére jól jönnek és a bizonyítványosztás akkor van. Lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy a Depor ellen ikszeltünk kettő nullról ha megnyerjük a bajnokságot. Amihez hozzájöhet a Depor elleni 1 pont is még ha fájt akkor, hogy nem három lett.

Plusz hiába mondjuk, hogy de hát rotálás stb, igen pl Lucho is ahol csak tud cserélgeti az embereket, de láthattuk hogy vannak visszaesések és nem tudjuk ezt csak úgy megtenni. Akkor meg az a baj, hogy de ez miért ilyen kezdő. 60-70 meccset nem lehet úgy lejátszani, hogy atomkezdő és 5:0 minden meccs vége. Még Pep korszakban sem volt, s soha nem is lesz, mert nem robotok, s komoly fizikai igénybevétel van. És az ellenfelek pedig még rátesznek egy lapáttal, a spanyol iszonyat erős bajnokság, már rég nincs szó 100+ bajnokságról. Ahol top5 Európa szintű csapat van, ahol egy Sevilla pl agyonveri Európát jó pár éve. Ahol egy Bilbao olyan nemzeti öntudattal rendelkezik ami páratlan és meghalnak a pályán ellenünk. Ahol egy városi rivális fegyvert is előkapna kis túlzással. És lehetne még sorolni. És akkor jön néha olyan, hogy kisujjból kéne nyerni a bajnokságot, meg a Liga csapatainak 80%-a házi feladat, nálam nagyon nem így van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.31. 10:45:41

Tépjük egymás torkát megint. :D Itt a "hisztizők" (köztük én is) annyit mondanak,hogy 9 ember ellen megnyomunk 5 percet, 3-1, aztán még ennél is többet pihenhettünk volna. Mindenki azt mondja, hogy a 3 pont a fontos. Na pont ezt kockáztattuk. Grizli helyzete, meg a 92-ben egy nagyon jó helyről járó szabadrúgás. És mindig jönnek a "már eldőlt" kommentek. Ti nem néztetek az elmúlt években Barca meccseket? Meg az emberelőny. Inter meg Chelsea elleni kiesés megvan még? Senki sem azt mondja, hogy alázzuk szét az ellenfelet, szántsuk fel a pályát amikor nem kell, kockáztassunk sérüléseket. De amikor le lehet zárni egy meccset, akkor LE IS KELL. Sokszor ez csak egy hülye mondat, mert ellenfél is van a pályán, de amikor hazai pályán fölényben vagyunk, felpörgött a csapat, akkor 9 ember ellen el kell dönteni a meccset. Utána tőlem Ter Stegen is jöhet Neymar helyére, de addig oda kell tenni magunkat. Vagy az sincs meg, amikor az Atleti nyerte a bajnokságot? Ugyan ilyen meccseket buktunk sorra. Vagy 5-öt.

És szerintem mindenki büszke a csapatra, nagyon jól állunk a rengeteg sérülés, rossz felkészülés, transzferban ellenére. De ez a probléma egyfolytában fenn áll, és úgy tűnik, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk tanulni az elszórakozott meccsekből.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.31. 10:40:26

noname,

a legtöbb embernek nem az fáj h x-eltünk a deporral, hanem az, hogy tettük mindezt egy olyan meccsen, ahol nagyjából 6-0-ra kellett volna nyernünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.01.31. 11:00:20-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.31. 09:49:10

A szó amit keresel: szurkoló.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.31. 09:36:09

[quote="noname"]Te jó ég. #-o
y meglepő, inkább logikus és várható. Még egyszer elmondom: nem musznehezen viselitek a néhanapi rossz játékot.áj nézni a meccseket, ha
aki viszont képes élvezni a rossz meccseket azt úgy hívják: perverzió :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.01.30. 22:00:48

Én nem idegeskednék azon, hogy takaréklángon megy a csapat. Hosszú a szezon és ha megnézitek a naptárat, akkor láthatjátok, hogy miért. Borzasztóan sok meccset kell lehozni és 90%-ban győzelmi kényszerünk van. (csak a tétmeccseket számoltam bele)

augusztus: 5 meccs
szeptember: 6 meccs
október: 6 meccs
november: 5 meccs
december: 7 meccs
január: 9 meccs
február: 8 meccs
március: 5 meccs
április: 5 + 2(BL negyeddöntő) + 1 (BL elődöntő) meccs
május: 3 + 1(kupa) + 1(BL elődöntő) + 1(BL-döntő) meccs

Magyarul a két legtömöttebb hónap a január-február, még akkor is, ha minden fronton a döntőig megyünk. Január-februárban heti 2 meccs átlagosan. Ezt nem lehet csak sima rotációval bírni.
A legfontosabb az, hogy a 3 pontokat behúzzuk akár csak 1 góllal megnyert meccseken is, a továbbjutást kiharcoljuk a legkevesebb energiabefektetéssel. Majd lehet megint márciustól villogni :wink:

A Depor elleni meccshez annyit fűznék hozzá, hogy mindkét tábornak igaza van. Egyrészt egy bajnok csapat nem engedheti meg magának azt, hogy 2 gólos előnyről visszahozza az ellenfelet és így hullajtson pontokat. Pláne nem hazai pályán. De az is igaz, hogy az ellenfelek is emberből vannak és ők is hullajtanak pontokat és eddig jóval többet, mint mi. A real-nál ráadásul pihentebbek lehettek a hamarabbi kupakiesés miatt. Ennek ellenére vezet a csapat, 3 pontos előnnyel a Atletico és 4-gyel a Real előtt (egyelőre csak ennyivel). BL-meccseik ráadásul nekik is lesznek. Ha nálunk profin osztják be a játékosok erejét, ahogy tavaly, akkor nem lehet nagy gond, nem fogunk szétesni és zsákszámra pontokat szórni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.30. 21:44:19

noname írta:Te jó ég. #-o
Ha meg mi nyerjük a bajnokságot egy ponttal, akkor meg majd a realosok sírnak a Betis meccs miatt. Képtelenek vagytok annak örülni h kb 50%-ban miénk a bajnokság. Az idejét se tudom, amikor ekkora előnyt adott le bárki. Valójából de: a real volt az kb 2004-ben a Vale ellen. :twisted:

6 pont előnnyel vezetjük a bajnokságot úgy, hogy nekünk volt a nehezebb sorsolás és minden komolyabb idegenbeli meccsünket letudtuk. Túl vagyunk mind2 Malaga és mind2 Atletico meccsen. Ráadásul az egymás elleni eredmények is jobbak. Erre a fél banda a Depor meccs miatt sír. :lol: :lol: :lol:
Érdemes megnézni az előző jópár évben hány meglepő veresége/döntetlenje volt azoknak a csapatoknak, akik klubVB-ztek. Mi eddig 4 pontot buktunk rajta. Megsúgom: ez nem, hogy meglepő, inkább logikus és várható. Még egyszer elmondom: nem muszáj nézni a meccseket, ha nehezen viselitek a néhanapi rossz játékot. Amiket ki kell hagyni: a teljes január, az első 3-4 meccsünk a szezonban, minden meccs, amit délbe rendeznek, illetve minden válogatott forduló utáni meccs. Nah, azokon nem lesznek ilyen ponthullatások.

Úgy kezelitek ezeket az embereket, mint a gépeket. Pedig nemhogy átlag emberek, az átlagnál sokkal kevésbé intelligensek, sokszor szociálisan is némileg alulfejlettek(kétlem h valakinek jót tesz, ha 18-19 évesen azt várják h a világ legjobbja legyen). Vannak rossz napjaik. Bakker, én még mindig próbálom leadni a karácsonykor felszedett 1-2 plusz kilómat, hidd el, nekik is vannak ilyen gondjaik.
Felőlem ülhetsz a magas lovon, engem őszintén nem zavar, ha Neked ettől jobb, csak egyrészt egész másról beszélsz, másrészt meg ettől nem lesz igazad. De, ha Te nem látod a leadott meccsek problémáját, akkor oké.

20 év alatt megéltem pár rossz meccset, földig alázást, kieső helyet, nem kell bemutatni.

Iszok egy fröccsöt inkább :D
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.01.30. 21:33:18

Nagyon nagyon fontos (de nem döntő!) meccs volt, viszont már eldőlt az első 44 perc után. Klasszis játék zajlott az első félidőben, igazi rangadó volt, amiből mi jöttünk ki győztesen. Utána totálisan megváltozott minden, szinte "őrlángon égve", a minimumot beleadva hoztuk le a meccset. Málaga elleni meccset tudom felhozni példaként, ahol hasonlóan fontos csupán a 3 pont volt. Ma viszont azt is megmutattuk, hogy jól is tudunk játszani, aminek köszönhetően megfordítottuk az eredményt! Én tökéletesen elégedett vagyok az eredmény tudatában a 2. félidővel. Senki sem sérült meg a csapatból (tudtommal) és gyakorlatilag pihentünk 45 percet, ami sokat számít egy ilyen brutális sorozatterhelés közepén! Nem most kell csúcsformában lenni, most elég, ha szorgosan gyűjtjük a pontokat. :)


Depor meccshez: Luxus páholyban van az összes Barcelona szurkoló, és irreális elvárás szerintem az, hogy a középcsapatokat mindig kitömjük. Egy átlag szurkoló örül, ha akár 1 góllal vezet a csapata, mi pedig mindig többet és többet akarunk. Akkor megszívtuk, de belefért.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.30. 21:29:51

Te jó ég. #-o
Ha meg mi nyerjük a bajnokságot egy ponttal, akkor meg majd a realosok sírnak a Betis meccs miatt. Képtelenek vagytok annak örülni h kb 50%-ban miénk a bajnokság. Az idejét se tudom, amikor ekkora előnyt adott le bárki. Valójából de: a real volt az kb 2004-ben a Vale ellen. :twisted:

6 pont előnnyel vezetjük a bajnokságot úgy, hogy nekünk volt a nehezebb sorsolás és minden komolyabb idegenbeli meccsünket letudtuk. Túl vagyunk mind2 Malaga és mind2 Atletico meccsen. Ráadásul az egymás elleni eredmények is jobbak. Erre a fél banda a Depor meccs miatt sír. :lol: :lol: :lol:
Érdemes megnézni az előző jópár évben hány meglepő veresége/döntetlenje volt azoknak a csapatoknak, akik klubVB-ztek. Mi eddig 4 pontot buktunk rajta. Megsúgom: ez nem, hogy meglepő, inkább logikus és várható. Még egyszer elmondom: nem muszáj nézni a meccseket, ha nehezen viselitek a néhanapi rossz játékot. Amiket ki kell hagyni: a teljes január, az első 3-4 meccsünk a szezonban, minden meccs, amit délbe rendeznek, illetve minden válogatott forduló utáni meccs. Nah, azokon nem lesznek ilyen ponthullatások.

Úgy kezelitek ezeket az embereket, mint a gépeket. Pedig nemhogy átlag emberek, az átlagnál sokkal kevésbé intelligensek, sokszor szociálisan is némileg alulfejlettek(kétlem h valakinek jót tesz, ha 18-19 évesen azt várják h a világ legjobbja legyen). Vannak rossz napjaik. Bakker, én még mindig próbálom leadni a karácsonykor felszedett 1-2 plusz kilómat, hidd el, nekik is vannak ilyen gondjaik.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése