Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.10.04. 23:40:00

REMY írta: Te sem vagy elvakult szurkoló :wink:

elég durva ez a lekezelő stílus. Az elmúlt Klasszikusokat nézve hiába a dominálásotok a meccsen, amikor nem tudtok mit kezdeni vele. Nincs olyan, hogy tökéletes meccs. Hiba mindig van és lesz is! Az is egy csapat erősség, hogy amikor az ellenfél a legkisebbet is hibázza, akkor a másik kitudja használni. Nem ti találtátok fel a futballt, nem is mi. Ha véletlenül nem úgy sülne el a hétvége, ahogy te gondolod, akkor remélem nem vágod fel az ereidet. Nagyon magas lón ülsz :wink: és ezt nem bántásból írtam, csak puszta tény, hogy nem ilyen egyszerű azért a helyzet.
Nem elvakultság kérdése ez...Igen sokszor nem tudtunk mit kezdeni a játékbeli fölényünkkel...ÉS igen volt hogy kikaptunk,kiestünk,pedig nekünk volt sokkal több ordító helyzetünk...Ez a foci,mindíg nem megy be...Én csak azt írtam,hogy játékban fölénk keredekni senkit nem láttam az utóbbi években,innentől rajtunk áll...Ha rendre hibázunk,kikapunk,tény...De ha hozzuk amit tudunk a madrid mindegy mit csinál,nyerünk...Lásd első meccs a szuperkupában...Ha figyelünk 3-1,vagy 4-1,nem figyeltünk 3-2...De persze ha nem hozzuk amit tudunk bajban leszünk...De ettől függetlenül több van ebben a csapatban mint a Realban az tuti,plusz én nem érzem a Realban azt a tüzet jelenleg,mint tavaly...Lehet halalni,hogy megy ott a széhúzás rendesen az öltözőben,és ez egy nagy rangadón ki fog jönni a pályán is...Tudom madrid szurkolóként ezt soha senki nem fogja elismerni,de ez a Barca jobb...De persze minden az adott napi teljesítményen múlik...Nomeg ahogy Mou is mondta:
"a fociban nem mindíg a jobb csapat nyer,ha így lenne,nem lenne érdemes nézni a meccseket"
Én mint Barca szurkoló persze remélem a csapatom nyer,te pedig azt hogy a tiéd,de a lényeg,hogy legyen szép játék,és kevés szabálytalanság...Legyen ez egy igazi klasszikus...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.10.04. 22:44:15

Bestbarca írta: ÉS amúgy látszik a felállásaidból is hogy rossz az előérzeted a meccsel kapcsolatban...Nem kell félni ez a Real nem valami nagy szám...Igen figyelni kell nagyon ellenenük,végig figyelni kell,de ha középpályán nem szórjuk el a labdákat,simán megesszük őket...Akárhogy feszülnek,meg arcoznak,egy felállt védelem ellen semmit nem érnek...A kontráikból élnek,amik meg hibákból lehetségesek...De azért mi nem Depor vagy Ajax vagyunk,annál "kicsit" jobban tartjuk a labdát...Csak rajtunk múlik,nem rajtuk...Ha odafigyelnük megfeszülnek se tudnak semmit kezdeni velünk,egyszerűen minden poszton jobb játékosokkal rendelkezünk,és egységesebbek is vagyunk...Szal nyugi...Visca el Barca!
Te sem vagy elvakult szurkoló :wink:

elég durva ez a lekezelő stílus. Az elmúlt Klasszikusokat nézve hiába a dominálásotok a meccsen, amikor nem tudtok mit kezdeni vele. Nincs olyan, hogy tökéletes meccs. Hiba mindig van és lesz is! Az is egy csapat erősség, hogy amikor az ellenfél a legkisebbet is hibázza, akkor a másik kitudja használni. Nem ti találtátok fel a futballt, nem is mi. Ha véletlenül nem úgy sülne el a hétvége, ahogy te gondolod, akkor remélem nem vágod fel az ereidet. Nagyon magas lón ülsz :wink: és ezt nem bántásból írtam, csak puszta tény, hogy nem ilyen egyszerű azért a helyzet.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.10.04. 22:09:15

Barcaman1993 írta: ...
"Valdes-Alves, Piqué, Mascherano, Alba-Xavi, Song, Sergio, Iniesta-Messi, Cesc "
De örülnék ha Pique kezdhetne...Remélem így lesz,nyugodtabb lennék...
Amúgy ezzel a felálással az a baj,hogy minek 2 vkp,nekünk nem védekezni kell,hanem uralni a játékot,labdát tartani,és támadni...Nekünk ez megy,ha mi védekezni akarnánk végünk...Pláne butaság lenne egy még be sem illeszkedett Song középpályára,ahol a legfontosabb lenne a labdatartás...Ini balon sosem jött még be röviden ennyi...Messit leszednék a pályáról mint egyszem vérbeli csatár...Cesc meg 7 méterről paszolgatna még,mert a középpályás első gondolata a passz,nem a lövés...

"Valdes, Alves, Mascherano, Song, Alba-Xavi, Sergio, Cesc, Iniesta-Messi, Pedro"

Ez már szimpatikusabb,valószínűbb is...De remélem nem ez lesz,annyiban hogy Ini középpályán,Cesc meg padon...Helyette Villa...Ne legyenek illúzióink,fogunk gólt kapni,szal gólokat kell lőnünk...Villa ha megkapja berúgja...Elől Inni,mint középpályás,ugyna az a szindróma mint tavaly a középpályásoknál,vagy mint Cescnél,megkapja kapu előtt 10 méterrel, passzol,és nem lövi el...

ÉS amúgy látszik a felállásaidból is hogy rossz az előérzeted a meccsel kapcsolatban...Nem kell félni ez a Real nem valami nagy szám...Igen figyelni kell nagyon ellenenük,végig figyelni kell,de ha középpályán nem szórjuk el a labdákat,simán megesszük őket...Akárhogy feszülnek,meg arcoznak,egy felállt védelem ellen semmit nem érnek...A kontráikból élnek,amik meg hibákból lehetségesek...De azért mi nem Depor vagy Ajax vagyunk,annál "kicsit" jobban tartjuk a labdát...Csak rajtunk múlik,nem rajtuk...Ha odafigyelnük megfeszülnek se tudnak semmit kezdeni velünk,egyszerűen minden poszton jobb játékosokkal rendelkezünk,és egységesebbek is vagyunk...Szal nyugi...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.10.04. 18:29:24

Bestbarca írta: VV-Alves-Mascherano-Song-Alba-Busi-Xavi-Ini-Pedro-Messi-Villa
Nekem 2 felállás jut csak eszembe és mindkettő Piqué visszatérésétől/távolmaradásától függ.

1. Valdes-Alves, Piqué, Mascherano, Alba-Xavi, Song, Sergio, Iniesta-Messi, Cesc

2. Valdes, Alves, Mascherano, Song, Alba-Xavi, Sergio, Cesc, Iniesta-Messi, Pedro

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem nincs semmi jó előérzetem. A Benfica elleni meccset leszámítva hiába domináltunk eddig minden meccsen, egyfolytában az eredmény után loholtunk. Kulcsfontosságú lenne az első gól, mert az utóbbi meccseken rendre ők szerezték az első gólt. Fussanak csak ők, kinyílnak, aztán akkor könnyebb lehet. Ha elmélázunk, esetleg a középső védő duónk bealszik, akkor ugyanaz lesz, mint legutóbb. 100%-ra mondom, hogy ismét le fognak minket kegyetlenül támadni, ezért meg kell tartani a labdát, max. fölrúgdosni, de nem a kp-n elveszteni, mert akkor bajok lesznek. Nagyon remélem, hogy nyerünk, mert akkor tényleg a kezünkben a bajnokság, de nincs vmi jó előérzetem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.10.04. 17:02:34

A Barca a legjobb csapat a világon...Az utóbbi években láthattuk,hogy ha nyerünk ha nem,a meccsek mindíg a kezünkbe vannak...Minket nem megvernek,mi veszítünk,ez nagy különbség...Lásd madrid ellen,vagy Chelsea ellen,nem kérdés melyik volt a jobb csapat...De hát be kell rúgni...Egyedül a madrid képes ellenünk dominálni huzamosabb ideig,max 30perc,aztán besavasodnak és onnantól csak rajtunk múlik...Azt kell kibírni...A meccsek elején nem szabad labdát veszíteni középpályán,ha nagyon szorongatnak akár előrevágni kivágni,nem szép és nem kreatív,de úgyis csak ideig óráig tart...A kezünkbe lesz ez a meccs is mint mindíg,könyörtelen helyzetkihasználás kell,és nem lesz baj...Lehet kapunk akár 2t is,de akármi van tudunk többet lőni ebben biztos vagyok...A felállásunk eléggé egyértelmű max 3 poszton lehet kérdés...
VV-Alves-Mascherano-Song-Alba-Busi-Xavi-Ini-Pedro-Messi-Villa

Én így álnák fel...Én Mascheranot tenném középen jobbra...Tudom balon szokott játszani,de ő hamarabb megfogja,jobban le tudja ütközni Cét,mint Song...Neki kell fogni Cét,sztem az esetek nagy többségében megoldja...Businak vissza kell lépni,és sokkal többet hátra figylenie mint előre,Mascherano meg Busi beszorítja Cét,és onnantól max hisztizni fog...Song nem fog esztelenül labdákat elszórni ebben biztos vagyok,viszont egy az egyben Di Maria simán lefutja lendületből,ezért Albanak is hátrafelé kell tekingetnie és ketten kell szorongatni...Inkább Alba kezdejen,okés kevesebb rutinja van nálunk,de gyorsabb,és agresszívabb mint Adriano,és ez kelleni fog...És azért Barca nevelés,plusz szokta a spanyol focit,a válogatottban a fél Barcával együtt játszik,meghát a spanyol válogatott is a Barca fociját játsza,szal meg fogja oldani...Alves felfuthat,kell is hogy hatékony legyen a játékunk elől,de nagyon kell figyelnie,nem szabad labdát elszórnia középpályán,és amint beadja és nem hozzánk kerül azonnal visszafutni,szűkíteni a területet,faltolni ha kell...Középpályán Cesc mostanság berúgja a helyzeteit,de ettől függetlenül nem érzem elég élesnek,sokszor elszórja,rosszak a passzai...Ini amint beálllt a benfica ellen,érezhettük a különbséget,meg ő amúgy is nagy madrid etető,ő kell nem kérdés...Elől Alexis végre rúgott gólt,de sokszor kihagyja a helyzeteit,amit a madrid ellen nem lehet megengedni,Villa sokkal biztosabb befejező,és ha helyzetbe kerül rendre berúgja...Pedro meg jól focizik rendre,veszélyes,kombinatív,és berúgja ha ott van...Ő kell...Sztem ha felállunk így,egy 3-1re lehozzuk a meccset,különösebb nehézség nélkül...Ha nem szórjuk el a középpályán labdákat esztelenül,felállt védelem ellen nem sok esélye lesz ennek a madidnak,pláne hogy a labda nem lesz nálunk sokat...És hiába hiányzik a 2 centerünk,nem sok támadásuk lesz ha jól csináljuk a dolgunkat középen,onnatól mind1 ki van hátul...Szerencsére Xavi jó formát mutat,Ini amint beállt láthattuk hogy jó formában térhet vissza,Cesc is kezd magához térni ha ő játszik is megoldja,Villa mindíg bevágja ha ott van,Busi is eléggé jó,okés Sevilla ellen elszórta és gól lett,de azon kívül hibátlan...Magyarán a középpályánk jó formában van,és a meccsek ott dőlnek el...Elől Messi kicsit formán kívül,de nála ez sokszor ugyan úgy 3 gólt jelent...Vagy csak 2 lehetetlen gólpaszt... :D Villa meg bevágja ha oda kerül...Elől jók vagyunk,menni fog a labdatartás,a tiki-taka,és akkor a madridiak max tapsolhatnak,jah ők nem szoktak akkor majd reklamálnak meg rugdosódnak...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.04. 15:43:28

Gareth Tello írta: Amúgy én nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy Xavi, Fabregas és Iniesta is a kezdőben kap helyet, sőt én ezt részesítem előnyben ahhoz képest, hogy pölö Pedro vagy neadjisten Tello kezdjen Cesc vagy Ini helyett.
Nem bírom felfogni, hogy az évek tanulsága alapján, miért nem bíztok még mindig Pedro-ban. Szinte minden El Clasico-n gólt rúg, vagy rendkívül hasznosan játszik. A Szuperkupa első meccse előtt is ment itt a vita, hogy Pedrito kezdjen, vagy ne. Erre kezdett, és rúgott egy olyan gólt, amit a világ összes labdarúgója irigyelhet, és jól játszott. Egész egyszerűen a Madrid ellen nem szabad kihagyni a kezdőből. Középpálya triviális hogy Ini-Busi-Xavi, csatársor meg Alexis-Messi-Pedro. Fabregas középpályán nyújtott jó teljesítményt az elmúlt 2-3 meccsen. Az az Ő posztja. Nem a csatársorban a helye...Plusz nem lenne rossz, ha szét tudnánk húzni a pályát, így középen több helye lenne a Messi-Xavi-Iniesta triónak. Ehhez meg szükség van Alexis és Pedro munkájára. A végén meg jöhet Tello és Villa. Bár remélem addigra nem lesz rájuk szükség. És nem azért, mert már 2-3al megy a Real...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.04. 15:37:25

shutterisland írta:csak én nem lennék szomorú egy döntetlennel ?
Én látatlanban kiegyeznék egy iksszel, végül is így maradna a 8 pont előnyünk. :)
(De ha bemákol a Madrid egy döntetlent, vagy sorozatban hagyjuk ki a ziccereket, és úgy lesz iksz, akkor a fejemmel verem szét a monitort...)

Érdekes egyébként, hogy a madridisták sima győzelmet várnak, a Barça-drukkerek meg félnek a meccstől, és van, aki az iksznek is örülne, ezzel szemben a Barçának szinte mindenhol 1.80 körüli szorzója van a Real 3.9 körülije mellé.

Barça Toons a Clásicóra hangolva: http://www.youtube.com/watch?v=5IyhQ0ci ... re=g-all-u
Jó lenne, ha a meccsen is ilyen pontosan céloznának a fiúk.

Amúgy én nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy Xavi, Fabregas és Iniesta is a kezdőben kap helyet, sőt én ezt részesítem előnyben ahhoz képest, hogy pölö Pedro vagy neadjisten Tello kezdjen Cesc vagy Ini helyett.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.04. 14:46:35

REMY írta:
Mezner2 írta: És megvallom őszintén már rohadtul idegesít a madridiak kincstári optimizmusa és önbizalma a meccsel kapcsban,le kell törni a szarvukat
Milyen önbizalom? Legutóbb megvertünk titeket ráadásul az egy + kupát jelentett. Egyértelmű, hogy nem lehajtott fejjel fogunk kimenni a Camp Nou gyepére és nem borítékoljuk el az 5-0-s vereséget. Ugyan olyan optimizmussal várjuk a meccseket mint amikor ti nyertetek ellenünk. Semmi különbség nincsen, csak most ti vagytok a másik oldalon.

Semmi túlzott dolog nincsen. Simán benne van a vereség az X és a vendég győzelem is. :wink:
Én a szurkolókra gondoltam,odaát amiket olvasok,néha fogom a fejem,néha meg csak kacagok, a 90% barca alázást vár,de azért nagyon el vannak tévedve 20 meccsből 2szer nyertek ellenünk,az,hogy ez pont az utsó 3 meccsen sikerült 2szer az jó dolog,de nem az a jellemző,hogy elvertek minket mostanság sőt!! mégis mindenki készpénznek veszi a kalapálást :D na sebaj majd jön a pofára esés megint (remélem :oops: )
csapatként még mindig sokkal jobbnak érzem a Barcát (nem az idei játék,hanem képességek,és egység alapján)
VISCA EL BARCA
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.10.04. 14:24:59

Mezner2 írta: És megvallom őszintén már rohadtul idegesít a madridiak kincstári optimizmusa és önbizalma a meccsel kapcsban,le kell törni a szarvukat
Milyen önbizalom? Legutóbb megvertünk titeket ráadásul az egy + kupát jelentett. Egyértelmű, hogy nem lehajtott fejjel fogunk kimenni a Camp Nou gyepére és nem borítékoljuk el az 5-0-s vereséget. Ugyan olyan optimizmussal várjuk a meccseket mint amikor ti nyertetek ellenünk. Semmi különbség nincsen, csak most ti vagytok a másik oldalon.

Semmi túlzott dolog nincsen. Simán benne van a vereség az X és a vendég győzelem is. :wink:
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2012.10.04. 13:33:21

Batigól79 írta:ÜDVÖZLÖM A KATALÁN KÖZÖSSÉGET!

Mi a különbség,Tito és Pep között?
Például az hogy amikor Pep volt az edző akkor a játékosai Ő értei is küzdöttek,míg Titonál a játékosok csak magukért fognak küzdeni, és talán a klubbért.Persze hogy megakarnak nyerni mindent de nem lesz bennük akkora tűz az idény során.Fabregas most nagyon él,elment Pep.Most még jönnek az eredmények,lehet legyőzik a Madrid-ot és meg lehet a 11 pont:(.A katalánok szerencséje az lehet az idényben hogy Real öltözője most kaotikus.Ha Benzemán kívül lenne komoly csatára a madridnak akkor (pl:Agüero)ez meccs nem lenne annyira veszélyes a fehéreknek..
Sérülés mentes összecsapást kívánok!
Hala Madrid!!!
Üdv.!
Szerencsésnek mondhatod magad, hogy ennyire bennfentes vagy a Barca öltözőjében. Azért, mert Tito más habitusú ember és nem ugrál a vonal mellet vagy nem mutatja ki az érzéseit, erre következtettél.
Az meg, hogy a katalánok a madridi öltöző feldúltságának köszönhetik, ha valamit elérnek/-tek, megint érdekes.
A sérülés-, balhémentes meccs viszont szerintem sem lenne rossz. :)
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.10.04. 12:53:31

visszatérve a taktikára: a Madrid le fog támadni már a mi térfelünkön, ebből látható is volt, hogy a tiki-taka már önmagában is veszélyesebb! a másik a labdavesztés. olyan meccs nincs hogy ez ne történjen meg ezért az ilyen esetek kivédése a döntő és nem az, hogy végig passzolgassuk a meccset.
a lassú játék kiismerhető, a szoros emberfogással hamar hibára kényszeríthető még a Barca is, ugyhogy én csak a szélsebes játékban hiszek, persze egy kis Barca fűszerrel megspékelve. a Madridi kontrák lényege is az, hogy a gyorsasága mellett kreatív is!! min 2-3 sebesen futó csatár összjátéka! szóval akár honnan nézzük tökéletes(hez közeli)játékra lesz szükség mindhárom alakzatunknál! + ugye ne felejtsük Valdes-t aki egymaga is billenthet akár ide, akár oda.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.04. 12:07:57

shutterisland írta:félreértés ne essék, én is nagyon akarom a győzelmet, viszont ha esetleg x lesz a meccs, nehogy már mi legyünk depisek. :D

elvégre ők az üldözők, nekik kell faragni a hátrányból, és ha nem nyernek, akkor semmi esetben sem tudnak közeledni. :)
tehát effektíve a mission failed az ő oldalukon érvényes.

most nem azt mondtam, hogy barca sállal rohangálok éjszaka az utcán, ha kihúzzuk x-el, de nem fogom csapkodni az asztalt, ha döntetlen lesz.
na persze más tészta, ha felborulna a pálya, ott lennének a ziccerek, és nem sikerülne berántani.
Viszont akkor a visszavágóra úgy megyünk,hogy igazán fontos meccset 1 éve nem nyerünk ellenük...nagyon nem lenne jó omen,nagyon kéne ez a győzelem a csapatnak. És megvallom őszintén már rohadtul idegesít a madridiak kincstári optimizmusa és önbizalma a meccsel kapcsban,le kell törni a szarvukat
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.10.04. 11:42:27

csak én nem lennék szomorú egy döntetlennel ?
persze nagyon jól jönne már egy jó kis győzelem clasicón (hiszen valdes elrontotta a legutóbbit) de ha mondjuk lesz egy laza kis 1-1, az sokkal inkább nekünk jó eredmény a bajnokságot figyelembe véve.


félreértés ne essék, én is nagyon akarom a győzelmet, viszont ha esetleg x lesz a meccs, nehogy már mi legyünk depisek. :D

elvégre ők az üldözők, nekik kell faragni a hátrányból, és ha nem nyernek, akkor semmi esetben sem tudnak közeledni. :)
tehát effektíve a mission failed az ő oldalukon érvényes.

most nem azt mondtam, hogy barca sállal rohangálok éjszaka az utcán, ha kihúzzuk x-el, de nem fogom csapkodni az asztalt, ha döntetlen lesz.
na persze más tészta, ha felborulna a pálya, ott lennének a ziccerek, és nem sikerülne berántani.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.10.04. 11:36:01

A Barca-Real (Chelsea, MU) meccsek és a Barca-XY meccsek között az a különbség, hogy az XY csapatoknak egy meccsen a Barca ellen mindössze 2 nagy helyzetük van, amivel sáfárkodhatnak - míg a Real-nak van 5 nagy helyzete.
Azt kell mondanom, hogy ezek szinte elkerülhetetlen helyzetek, egyszerűen bele kell kalkulálni, hogy a nagy helyzetek kb. felét berúgják az ellenfelek. Ez a Real-nál 2 körüli értéket ad átlagban.
De nekünk ugyanúgy kötelességünk a kb. 10 nagy helyzetünkből annyit gólra váltani, amennyit csak tudunk.
A számok törvénye (kialakított helyzetek) alapján nem szabad, hogy problémánk legyen a Real ellen sem, de természetesen minden meccs más-más.
Én bízom benne, hogy jó napot fogunk ki, és rengeteg gólt fogunk rúgni - vagy legalább annyit, ami pontosan eggyel több, mint az ellenfél rúgott góljainak száma.
Batigól79
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.04. 10:12:16

2012.10.04. 10:35:52

ÜDVÖZLÖM A KATALÁN KÖZÖSSÉGET!

Mi a különbség,Tito és Pep között?
Például az hogy amikor Pep volt az edző akkor a játékosai Ő értei is küzdöttek,míg Titonál a játékosok csak magukért fognak küzdeni, és talán a klubbért.Persze hogy megakarnak nyerni mindent de nem lesz bennük akkora tűz az idény során.Fabregas most nagyon él,elment Pep.Most még jönnek az eredmények,lehet legyőzik a Madrid-ot és meg lehet a 11 pont:(.A katalánok szerencséje az lehet az idényben hogy Real öltözője most kaotikus.Ha Benzemán kívül lenne komoly csatára a madridnak akkor (pl:Agüero)ez meccs nem lenne annyira veszélyes a fehéreknek..
Sérülés mentes összecsapást kívánok!
Hala Madrid!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.04. 10:32:53

maister6000cm3 írta:Én is kíváncsi vagyok a kezdőre, a meccsre meg pláne. Igazából szerintem nagy esély van rá, hogy Sánchez átmegy jobbosra (kár lenne érte) és a balosra beteszi az Iniesta, Tello, Villa trió egyikét, mivel nem lesz elöl akkora szükség Pedro védőmunkájára, hisz margiték nem hátul fognak adogatni. Támadásban pedig szerintem mindhárman jobbak Pedritónál jelenleg. (Iniesta lutri). Cesc biztos kezdő lesz szerintem, nagy formában van.
nekem az eddigi szélsőjátékból nem úgy tűnik, mintha tito balszélen számolna iniestával.

akkor viszont érdekes, hogy mi lesz fabregassal, mert ha ini és xavi egészséges, akkor ők elsőbbséget élveznek. gondolom én.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2012.10.04. 09:43:25

Én is kíváncsi vagyok a kezdőre, a meccsre meg pláne. Igazából szerintem nagy esély van rá, hogy Sánchez átmegy jobbosra (kár lenne érte) és a balosra beteszi az Iniesta, Tello, Villa trió egyikét, mivel nem lesz elöl akkora szükség Pedro védőmunkájára, hisz margiték nem hátul fognak adogatni. Támadásban pedig szerintem mindhárman jobbak Pedritónál jelenleg. (Iniesta lutri). Cesc biztos kezdő lesz szerintem, nagy formában van.
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.10.04. 08:52:31

sjd írta:Marad a foci alapszabálya: többet kell rúgni, mint az ellenfél
Arra is figyelni kell, hogy jó kapuba rúgjuk :!: :D

Viccet félretéve. Jó lenne itthon behúzni valahogy a Madrid elleni meccset. Fontos lenne, hogy a hátul kezdő emberek (van egy érzésem, hogy Alba helyett Adriano-t fogja kezdetni), legfőképp Song jól muzsikáljanak. Ha a védekezést megoldjuk, az már jó mivel támadásban véleményem szerint mostanság jók vagyunk.

Véleményem szerint ezt fogja felrakni Tito:
Valdes - Alves, Song, Mascherano, Adriano - Sergio, Xavi, Cesc - Pedro, Messi, Alexis.

Alba végignyomott most egymás után két kemény mérkőzést, szerintem így, hogy Adriano felépült őt játszatja majd. Középre maradt Song és Javier. Középpályán pedig Cesc jó formában van, szerintem nem veszi ki, bár én örülnék Iniesta kezdőtagságának. Elől pedig egyértelmű, de itt is meglephet minket a mester egy Telloval...
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.04. 08:49:19

mess2009 írta:azzal vitatkoznék, hogy hátrapassz kell!! abból van bőven elég, sőt ez az ami lassítja a játékunkat pedig itt lassan játszva nem lehet nyerni az biztos!
Szerintem meg lassítani kell a játékot amennyire lehet,ha belemegyünk egy ide-oda csapkodó gyors játékba,abban sokkal jobban benne van a labdavesztés veszélye,a Real kontrái pedig a legveszélyesebbek a világon,sokkal nehezebb lesz a középpályát uralnunk most,mint eddig bármikor,a Modric-Essien duójuk,ha esetleg egyszerre lesz fennt,képes megfogni ott is a játékot,járatni kell a labdát,keresni a lyukra futás esélyét leshatárról,de lassítani a játékunkat amennyire csak lehet,és stabilan visszazárni,remélem titonak eszébe sem jut montoya CR oldalán...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.10.04. 08:44:34

Subinho írta:a tito féle barcában a leginkább érezhető változás a pep féle barcával szemben, hogy kevesebb a tili-toli, több olyan előre indítást vállalnak be, ami nem 100%, hogy társhoz megy és így lefülelhetik az átadást, ebből pedig lehet kontrázni az ellenfélnek. a másik pedig a védelem! valahogy pep összerakta nagyon jól, most meg sokszor átszaladnak a védőkön. úgy vettem észre, hogy feljebb helyezkednek, mint korábban. a real ellen ezeket nem lehet megtenni. csak tökéletes játékkal lehet nyerni, azaz inkább biztos visszapassz, mint bizonytalan előre passz és labdavesztés, ebből kontra, majd helyzet/gól, mert hátul nem túl acélos a védelem!!! ha úgy játszunk, mint a benfica ellen, akkor a realnak kb. 3 helyzete lesz/félidő és vernek 2 gólt!!! ha elől jó napot fognak ki messiék, akkor lehet pl. 3-2, de ha nem jönnek a gólok, akkor 2-2, de akár 1-2 is lehet.... nagyon oda kell figyelni és tökéletes meccset játszani!!! figyelembe véve a real gyors kontráit, 3 gól kell, hogy a meccs meglegyen, mert 1-2 gólt biztosan bevernek krisztiék. fontos lenne a +11 pont. azért az elég komoly lenne októberben!!! :D
úgy látom, mi szurkolók nagyjából látjuk a veszélyt, kérdés mit érzékel ebből Tito?! annyit tennék még hozzá, hogy amit pl. tegnap a Madridtól láttunk, az nem új! ez az a hatékony foci amiről mi ugyan nem szívesen beszélünk, de Murinho keze munkája. ha valaki azt hisz, hogy ellenünk ez nem működik, gondoljon csak a zselés utolsó góljára a Camp Nouban!....azzal vitatkoznék, hogy hátrapassz kell!! abból van bőven elég, sőt ez az ami lassítja a játékunkat pedig itt lassan játszva nem lehet nyerni az biztos!
persze senki ne higyje, hogy a tegnapi Ajaxhoz hasonlítom magunkat, de a feladvány adva van....
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.04. 08:34:28

Messidona10 írta:Ezen a meccsen, mint már oly sokszor, rendkívül fontos lesz az, hogy ki szerzi meg az első gólt. Az ugyanis óriási előnyre tesz szert.
Ezzel azért nagyon nem értek egyet,rengetegszer fordított mind2 csapat egymás ellen,sőt mondhatnám azt is,hogy túlnyomó többségben az a csapat nyer,aki az első gólt KAPJA.
Nem tudom ennek az okát,talán felpaprikázódnak ettől a spíllerek,vagy én nem is tudom mi lehet,de nagyon jellemző a Classicokra az,hogy fordítás van.
Általában mi kapjuk az elsőt (nem csak a Real,hanem a legtöbb nagy csapat ellen is) de szerencsére többnyire megfordítjuk,sajnos általában nekünk egy ilyen pofon kell meccs elején,hogy megérkezzünk a meccsbe,ez lehet kicsit mentális probléma is.
De persze jó lenne 0-1 helyett 1-0-al indulni :D de a meccset nem hiszem,hogy ez döntően befolyásolná.
Én az ívelésekkel nagyon próbálkoznék Titoék helyében,Casillas 2 éve már nem ugyanaz a kapus mint volt,rengeteg bizonytalankodás,potyák hada,ha az elején elvennénk az önbizalmát a kifutásoktól,akkor rengeteget nyerhetnénk,egy a lényeg,MINDEGY,HOGY,HOGY CSAK NYERJÜNK!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.04. 08:30:56

a tito féle barcában a leginkább érezhető változás a pep féle barcával szemben, hogy kevesebb a tili-toli, több olyan előre indítást vállalnak be, ami nem 100%, hogy társhoz megy és így lefülelhetik az átadást, ebből pedig lehet kontrázni az ellenfélnek. a másik pedig a védelem! valahogy pep összerakta nagyon jól, most meg sokszor átszaladnak a védőkön. úgy vettem észre, hogy feljebb helyezkednek, mint korábban. a real ellen ezeket nem lehet megtenni. csak tökéletes játékkal lehet nyerni, azaz inkább biztos visszapassz, mint bizonytalan előre passz és labdavesztés, ebből kontra, majd helyzet/gól, mert hátul nem túl acélos a védelem!!! ha úgy játszunk, mint a benfica ellen, akkor a realnak kb. 3 helyzete lesz/félidő és vernek 2 gólt!!! ha elől jó napot fognak ki messiék, akkor lehet pl. 3-2, de ha nem jönnek a gólok, akkor 2-2, de akár 1-2 is lehet.... nagyon oda kell figyelni és tökéletes meccset játszani!!! figyelembe véve a real gyors kontráit, 3 gól kell, hogy a meccs meglegyen, mert 1-2 gólt biztosan bevernek krisztiék. fontos lenne a +11 pont. azért az elég komoly lenne októberben!!! :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.04. 08:29:01

Az első gól megszerzője valóban nagy előnyre tehet majd szert, a madridi vezetés megszerzésének feladatának abszolválásának műveletének sikeres elvégzésének megelőzésének érdekében (:D) nagyon meg kéne nyomni az első félórát. Támadásban is, hogy megszerezzük a vezetést, de főleg védekezésben, hogy ne kapjunk már megint olyan korán gólt...
A védelemtől én is eléggé félek, főleg Songtól középen. Ha Mascherano odateszi magát, vele nem lesz probléma. Remélhetőleg Alves és Jordi megtalálja az egyensúlyt a támadás és a védekezés között, aztán nem úgy megy majd a madridi kontra, hogy Danikának az ellenfél tizenhatosától kell futnia vissza.
Erős a Madrid, az idény eleji kudarcok talán még erősebbé tették őket, tehát mindenképpen nagyon nehéz meccsre számítok.
Utóbbi 4 Barça-meccs eredményei: 3-2, 2-0, 3-2, 2-0.
Jöhetne egy 3-2...
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.10.04. 08:17:58

Ezen a meccsen, mint már oly sokszor, rendkívül fontos lesz az, hogy ki szerzi meg az első gólt. Az ugyanis óriási előnyre tesz szert.
A tegnapi madridi gólokat látva észrevehető, hogy a legtöbb akció eladott labdákból indul, villámgyors kontrákkal. Ez az, ami a Barca gyengesége most, láthattuk Negredo gólját a hétvégén, de rengeteg ilyen van. Erre kell a legjobban odafigyelni, mert a legkisebb hiba, fegyelmezetlenség is gólba kerülhet.
A meccset meg lehet nyerni, de pokolian nehéz lesz. Remélem, hogy jó összecsapást látunk, méltóan az el clásico névhez.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.10.04. 00:01:18

nagyon belelendültek, iszonyatosan kellene egy győzelem, de egy x-el is tökéletesen elégedett lennék.
8 pont előny úgy, hogy már egy clasicón túl vagyunk, egészen fantasztikus...na persze a 11 lenne az álomszerű.

sajnos viszont pesszimista vagyok, a védelmünk pocsék idé, az ő támadójátékuk, kontrajátékuk és gyorsaságuk megint eredményezheti azt emiatt, mint amit a legutóbbi klasszikuson láthattunk az első félidőben.

félek, de bízok a srácokban, hogy lehozzuk legalább egy x-re a sérülések ellenére is.
Válasz küldése