Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.05. 11:57:44

A három dobogós az Aranylabda szavazáson: Messi, Xavi, C. Ronaldo.

Év edzője három esélyese: Pep, Mourinho, Ferguson.

Puskás díjra pedig a három jelölt: Messi, Rooney, Neymar.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.04. 12:31:42

Igen :( Talán a kedvenc brazil focistám volt a doktor.
Nyugodjék békében!

Itt egy videó róla:
http://www.youtube.com/watch?v=_8A0GkOe ... re=related
"And my heart will leave you never."
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2011.12.04. 11:37:31

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.12.03. 18:52:50

bence-barca írta:Amúgy valaki tudja, h a tegnapi fekete szerelés most honnan jött? Eddig volt ugye a hazai, a sötétkék meg a narancs-kék. Általában meg ugye csak 3 meze szokott lennie egy csapatnak... Szóval most vmelyik mezt cserélték le erre a feketére v lett egy 4. számú mez? :-k
hát én is néztem egy nagyot az összefoglalon, h mi ez a fekete mez. azota kideritettem, ho ez tkp a hivatalos szurkolio mez, de h ok miért ebbe jatszottak passz. de jol néz ki. jobban mint az az ocsmács kék idegenbeli, meg az az agyoncsikozott....

http://boutique.om.net/en_nv_fiche__Mar ... 30487.html
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.03. 18:07:38

Amúgy valaki tudja, h a tegnapi fekete szerelés most honnan jött? Eddig volt ugye a hazai, a sötétkék meg a narancs-kék. Általában meg ugye csak 3 meze szokott lennie egy csapatnak... Szóval most vmelyik mezt cserélték le erre a feketére v lett egy 4. számú mez? :-k
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.12.03. 17:57:41

kicsit megkésve, de én is grat a srácoknak! remy még a psg ellen serult meg, vmi huzodas, a bordó ellen jatszhat. jovoheten utni kell oket, rettentoen gyengek idegenben!

addig is nyerni kell dortmundban... ki tudja...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.12.03. 17:45:41

Újabb OM győzelem. :D Tegnap a Caent verték idegenben 2-1-re. A gólokat a két Ayew szerezte, főleg a második a kontragól volt szép. Jövőhéten a Bordeaux jön a Velodromeba. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.12.03. 14:14:33

gergo9 írta:Van egy feketelistám olasz,portugál,német címzettekkel bár nehéz eldönteni melyik himnusznál fog el komolyabb hányinger.
Hálistennek egyiknek se jött be az élet a sorsolásnál.
Spanyolok felé billentheti a mérleget az is hogy a másik két fő esélyes élethalál meccseket fog vívni már a csoportban. Egyebet nem tudok mondani.
Na, azért a spanyolok csoportja sem egy leányálom. Az olaszok stílusa pl. nagyon nem fekszik nekik, még a 2008-ban is, mikor a spanyolok csúcs, az olaszok pedig bűn rossz formában voltak, még akkor is megszenvedtek velük nagyon! Sztem az a meccs nagyon esélyes az x-re, de még akár egy olasz siker is kijöhet belőle. A horvátok meg az írek pedig jó kis masszív középcsapatok, nem szabad őket lebecsülni semmiképp. Kérdés persze, h a spanyolok milyen formában lesznek. Ha mondjuk közel maximumot ki tudná Del Bosque hozni belőlük, akkor viszonylag simán, akár 3 győzelemmel fognak továbbmenni a csoportból. De ha azt a szenvedést nyújtsák mint pl. a VB nagy részén, akkor akár ki is eshetnek a csoportból. Sztem könnyen lehet, h csatárproblémákkal fognak küzdeni. Torres évek óta nagyon hitvány, és mint látjuk Villa is pár kivételt leszámítva igen gyenge.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.03. 13:40:42

gergo9 írta:Van egy feketelistám olasz,portugál,német címzettekkel bár nehéz eldönteni melyik himnusznál fog el komolyabb hányinger.
Kihagytad a franciákat :D

Nagyon remélem hogy a portugálok kipottyannak és behúzzák ezt a hollandok. Amúgy nem mernék nagy összegben fogadni arra, hogy az angolok és a franciák mennek tovább a csoportból.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.12.03. 13:14:56

Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.03. 11:24:00

Mivel tegnap délután melóztam csak most láttam a Csoportokat...
A b jelű kvartett az nem semmi... utoljára az Angol-Német-Portugál-Román 4-es volt ilyen 2000-ben??? asszem... hogy jó meccsek lesznek az tuti...
az a cs. talán a legkiegyensúlyozottabb... Oroszok lehetnek a csoportelsők, bár Advocaat nem a legjobb ember ami a szakmát illeti... Spanyoloknak meg kell nyerni a csoportot nincs mese... messze a legerősebb kerettel rendelkeznek... Olaszok most nem a legerősebbek de hát azért nem kell leírni őket... az Írek és a Horvátok meg okozhatnak meglepetést... D csoport Anglia-Franciaország... eldönthetik mindjárt ki lessz a csoportelső az 1 meccsen... de valahogy az Angolokat 1 fokkal erősebbnek gondolom... a Svédek olyan játékkal amit mutattak ellenünk is, nem sok jóra számíthatnak, de hát ez meár maga a torna... és azt szokták mondani egy tornára kijutni nehéz, ott már bármi megtörténhet.... Lásd Görögök 2004!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.12.03. 10:51:04

gergo9 írta:Van egy feketelistám olasz,portugál,német címzettekkel bár nehéz eldönteni melyik himnusznál fog el komolyabb hányinger.
Ahhoz képest, hogy mennyire utáltam a németeket, az utóbbi időben már inkább inkább elfogadom őket. Az utánpótlásból jönnek az ügyes fiatalok, gyors, kombinatív focit játszanak, ezek meg olyan dolgok, amiket értékelek. Szerintem az EB-t viszik is.

Spanyolok könnyű csoportjában én nem vagyok olyan biztos, megkaptak két olasz edzőt ellenfélnek, szerintem az nyögvenyelős lesz. Ráadásul mostanában annyira tartalékolnak a bartáságos meccseken, hogy félő, élesben sem tudnak már annyira felpörögni.

Továbbjutókat nem nagyon tippelnék, kevés meccs van, nagyon könnyen borulhat a papírforma.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.12.03. 10:03:16

Az angol-francia párosításnak külön örülök. A két nép kölcsönösen lenézi egymást. Lesz ott káosz. :wink: .
Viva France... :D
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.03. 08:28:15

A csoport: elég lagymatag csoportnak tűnik, de lehet hogy itt lesznek a legjobb meccsek! Az oroszok helyzete egyértelműnek tűnik, de én szurkolok hogy a Csehek remekeljenek, és esetleg összejöjjön egy csoport elsőség.

B csoport: Ez tényleg elég durvára sikerült. :) A Dánok sokat fejlődtek, és megtréfálhatják a másik 3 csapatot. A Portugáloknak örültem ebben a csoportban, remélem hogy nem lesz sok sanszuk. A lényeg hogy jelenleg nem tudom elképzelni hogy ne a Német, Holland duó jusson tovább. És az EB-nek is jót tenne ha ők mennének tovább.

C csoport: A spanyolok sem kaptak nehéz csoportot szerintem. Jogos elvárás az 1. hely. a 2. hely már érdekesebb lehet, de szerintem az olaszok valahogy odaérnek.

D csoport: Itt nem várok meglepetést, van egy olyan megérzésem hogy itt lesz a legsimább az első két hely, csak kérdés hogy milyen leosztásban. Tehát: Francia, Angol szerintem!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.03. 02:57:08

azért egy EB-nél mindig vegyétek figyelembe, hogy a megszerezhető 9-ből mákos esetben akár 4 pont is elég lehet a továbbjutáshoz.

ha olyan lenne, mint a BL csoportkör, hogy mindenki 2x játszik mindenkivel, így a 3 helyett 6 meccs lenne, könnyebben jöhetne a papírforma, viszont így egy meglepetéssel már teljesen fel lehet borítani a csoportot, és át lehet írni az előzetes forgatókönyvet, esélyeket.

amúgy pedig az ÖSSZES csoportban lehetséges a körbeverés, mivel minden csoportban van legalább 3 kb. azonos szintű csapat.
ilyen kalapokkal várható volt, hogy lesz "halálcsoport" és hogy összejön egy enyhébb négyes is.

ami nagyon sanszos, hogy a B csoport 2 továbbjutója közül mind a kettő a 4 között lesz.

amúgy ITT! le tudjátok vezetni az EB-t :)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.12.03. 01:13:26

Van egy feketelistám olasz,portugál,német címzettekkel bár nehéz eldönteni melyik himnusznál fog el komolyabb hányinger.
Hálistennek egyiknek se jött be az élet a sorsolásnál.
Spanyolok felé billentheti a mérleget az is hogy a másik két fő esélyes élethalál meccseket fog vívni már a csoportban. Egyebet nem tudok mondani.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.12.02. 23:37:47

Gyalázatos az A csoport, és szánalmas a nyitómeccs. (Egy nyitómeccset nem fogok kihagyni!)

B:
A németek vagy hollandok megérdemelték volna, hogy ne egy csoportba kerüljenek. Persze, szerencsére 2 csapat juthat tovább, s vélhetően ők is lesznek azok (hacsak Portugália nem kap meccsenként 3db 11-est). Nem mintha bármelyiknek is drukkolnék a 2 közül, de a játékuk és teljesítményük alapján azt mondom: menjenek ők tovább.

C:
Kötelező spanyol továbbjutás, a másik továbbjutó bármelyik lehet, szerintem.

D:
Nevetséges csapatok csoportja, ezeket a meccseket valszeg kihagyom. (Nem vagyok kíváncsi nyögvenyelős, 0-0-ás meccsekre, amelyeken a 95.percben Benzema, Rooney vagy Ibra találnak egy gólt)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.02. 23:24:33

Miért rühelled a franciákat?Annyira "csúnya" szó ez a rühellem, inkább nem szereted :)
Nem lesz szerintem ilyen egyértelmú, évek óta láthatjuk egyre kiegyenlítettebb a mezőny, s már a selejtezők se tutik, pláne az EB-k!Mióta a görögök remek taktikus játékkal megtréfáltak mindenkit, azóta nehéz kijelenteni, hogy "kiscsapatnak" nincs esélye!
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.02. 23:13:14

S.Agüero írta:A: Lengyelország, Görögország, Oroszország, Csehország
B: Hollandia, Dánia, Németország, Portugália
C: Spanyolország, Olaszország, Írország, Horvátország
D: Ukrajna, Svédország, Franciaország, Anglia
A csoport:

szánalmas,hogy egy ilyen gyenge csoportot össze tudtak állítani "véletlenül".

remélem Oroszok és a Csehek mennek tovább, de utóbbi necces lesz,és Lengyelek továbbmehetnek, makker Görögöket meg alázzák meg. Bár kevés az esély rá,h nagyon megvernék őket.

B csoport:

Hollandoknak nem okoz gondot a halálcsoport, öröm volt nézni,ahogy 3éve bealázták a Franciákat,és az Olaszokat is, most ezt várom tőlük a Dánok ellen,és magabiztos sikert a Portugálok ellen, Németek elleni meccs remélhetőleg a csoportelsősségről dönt csak majd.
Portugálok még a Dánok ellen is nagyon nagyot fognak szenvedni, továbbjutásuk nagy meglepetés lenne, látva őket az utóbbi 6év világeseményein,és a csoport erősségén.

szóval Holland,Német továbbjutás.

C csoport:

Kötelező Spanyol továbbjutás,és magabiztos sikert várok tőlük az Írek,Horvátok,de még az Olaszok ellen is. Persze nem ártana,hogy VdB észhez térjen és megfelelő kezdővel taktikával küldje őket pályára.

Olaszok szokásuk szerint vmi förtelemmel beférhetnek a 2.helyre,de remélem már most kiesnek, és pl Horvátország megtréfálja őket.

D csoport:

Svédek még annyira sem tényezők mint manapság a Franciák,így szerintem Angol továbbjutás mellett az Ukránok és a Franciák lesznek nagy harcban. egyiket se bírom, de Franciákat rühellem,így eshetnek már most ki ők is, erre meg is lehet a sansz.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.12.02. 20:40:31

Az A meg a B csoport között van hatalmas különbség. Sztem a B-ből akármelyik nyerné az A csoportot. Így meg két jó csapat(valszeg Portugália és Dánia) már kiesik a csoportból, az A-ból meg továbbmegy két retek.

Bár ha belegondolok, a D csoport sem sokkal jobb. Ott van ugyan a nagynevű Franciaország és Anglia, de nem hiszem, h őket nagyon komolyan kéne majd venni. Szerencsés sorsolásuk lett...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.12.02. 20:35:57

A: Lengyelország, Görögország, Oroszország, Csehország
B: Hollandia, Dánia, Németország, Portugália
C: Spanyolország, Olaszország, Írország, Horvátország
D: Ukrajna, Svédország, Franciaország, Anglia
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.02. 20:34:10

én a dánokat semmiképp sem írnám le, legrosszabb esetben is óriási jelentőségük lesz a csoportban, hiszen ellenük mindenki csak a 3 pontot fogja elfogadtónak tartani, de azért ne feledjük, hogy a portugálok előtt végeztek a csoportban...illetve egy EB-n elég a csoportban egy bravúrgyőzelem, és centikre van a továbbjutás.

a fő esélyes nyilván a német-holland duó, de a portugálok is ott lesznek a szeren, a dánokat pedig ugye előbb kifejtettem, hogy megzavarhatják az állóvízet.


azért mosolyt csalna az arcomra, ha a madridi portugál fogat lebőgne :)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.12.02. 19:45:18

LOL. Szegény Portugálok. Pedig sokáig néztem volna ahogy Ronaldo és Quaresma a két szélről hülyére vesznek mindenkit. De mint tudjuk a szervezettség többet ér a mai fociban mint az egyéni teljesítmények. A Németek simán hozzák.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.02. 19:45:06

sar - alves, thiago silva, nesta, bale - yaya, silva, özil - messi, ronaldo, persie
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.02. 19:32:31

Halálcsoport! Yeah 8)
Legalább pár csapat skalpja meglesz.
Hup Holland, Hup
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése