Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.05. 20:03:27

Abidalt ígérte sportigazgatonak, plusz mezszponzort se akart. Triplázás után voltunk minden szép és jó volt. Ha holnap lennének választások nem esküdnék meg Bartomeu győzelmére.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.05. 19:49:58

markionni írta:Mitol volt semmitmondo a legsikeresebb elnokotok? Csak azert kerdezem mert nem vagyok kepben a dolgokkal es nem olvasgattam az elnokvalasztasotokrol, es meglepodve tapasztaltam hogy sikerult lenyomni barkinek is Laportat. Azt hittem ot ugy varjatok mint a Messiast Rosell utan.
ha jól rémlik semmi konkrét dolgot nem mondott a választási kampány alatt, csak nyomatta a majd minden szép és minden jó lesz, meg köpködte roselléket. azt hitte ennyi is elég lesz neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.05. 19:14:54

palesz77 írta:Triplázott a csapat előtte, Ardát is leboltolta gyorsan a ban alatt is, ezért nyert csak ilyen simán. Én reménykedek, hogy legközelebb egy új arc nyer majd, nem ők vagy Laportáék.
Rendben, de Laporta előtt, a csapat a bajnokok ligájában való helyezéstért harcolt Rivaldoval, utána meg uefa kupában tudott csak, és onnan lett egy többszörös Bl-t nyerő csapat. Talán három Bl jött össze, de kettő biztos. Ott volt a 6 kupás év, Pep álomcsapata. Azért ez csak üt egy Arda igazolást.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.06.05. 18:31:53

visca el barca írta:
Kovbal88 írta:Túl nagy aránnyal nyert, nem vagyok benne biztos, hogy tiszta szavazás volt. De mivel nem látok bele nagyon nem is érdekel. Csak gyanús.
az idősebb culék kb 70-75%-a rá szavazott, nem ették meg laporta semmitmondó, minden konkrét dolgot nélkülöző nyálas semmijét.
Mitol volt semmitmondo a legsikeresebb elnokotok? Csak azert kerdezem mert nem vagyok kepben a dolgokkal es nem olvasgattam az elnokvalasztasotokrol, es meglepodve tapasztaltam hogy sikerult lenyomni barkinek is Laportat. Azt hittem ot ugy varjatok mint a Messiast Rosell utan.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.05. 18:30:01

Triplázott a csapat előtte, Ardát is leboltolta gyorsan a ban alatt is, ezért nyert csak ilyen simán. Én reménykedek, hogy legközelebb egy új arc nyer majd, nem ők vagy Laportáék.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.05. 18:23:08

Kovbal88 írta:Túl nagy aránnyal nyert, nem vagyok benne biztos, hogy tiszta szavazás volt. De mivel nem látok bele nagyon nem is érdekel. Csak gyanús.
az idősebb culék kb 70-75%-a rá szavazott, nem ették meg laporta semmitmondó, minden konkrét dolgot nélkülöző nyálas semmijét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.05. 17:33:09

a culék szavaztak, barto győzött, ennyi.
Túl nagy aránnyal nyert, nem vagyok benne biztos, hogy tiszta szavazás volt. De mivel nem látok bele nagyon nem is érdekel. Csak gyanús.
És nekem nem úgy tűnik, hogy jó irányba haladnánk. Pl az idei BL szereplés katasztrófa, a bajnoki az okés azt el lehet adni meg a kupa is rendben. De csoda kellett, hogy a BL-ben a legjobb 16 között nem estünk ki. Ez nyilván nem csak az elnök sara, de itt van a top3 játékosból kettő és mellé még Suarez, Iniesta így, azért kevésnek tűnik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.05. 16:39:43

visca el barca írta:
semmiféle bizonyítás kényszerben nincs, max a Te elmédben. a culék rászavaztak és élvezi a bizalmat. ellentábor meg mindig is volt és mindig is lesz.
Ez aztán jól megmagyarázza, hogy 3 év után miért utazott el egy B meccset megnézni. Úri kedve így kívánta és már rég látott focimeccset.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 11:15:32

Samper írta:
visca el barca írta:
semmiféle bizonyítás kényszerben nincs, max a Te elmédben. a culék rászavaztak és élvezi a bizalmat. ellentábor meg mindig is volt és mindig is lesz.
Ne már+ A katalán média nagy része Laporta mellett van és mit olvasnak a culék nap mint nap, ha nem azt.
a katalán média senkit nem érdekel. a culék szavaztak, barto győzött, ennyi. sokat elmond a szavazásról, hogy ha jól emlékszem laportára szinte csak a fiatalok szavaztak, akiket meg tudott etetni a mézes-mázas nullával.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2017.05.30. 10:50:01

nincs a katalán média nagyrésze Laportával. ami azt illeti, egy sincs vele.
Bartomeut pedig az md és a sport is támogatja. (és korábban Rosellt is támogatták)
ha részletesebben is érdekel a téma nézz utána a Group Godonak, Victor Fontnak és az Ara-nak.

Bartomeu élvezi a bizalmat, nem fogják eluldozni, túl sok a Nunesista és túl kevés a Cruyffista ehhez a klubban.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.30. 10:00:59

visca el barca írta:
semmiféle bizonyítás kényszerben nincs, max a Te elmédben. a culék rászavaztak és élvezi a bizalmat. ellentábor meg mindig is volt és mindig is lesz.
Ne már+ A katalán média nagy része Laporta mellett van és mit olvasnak a culék nap mint nap, ha nem azt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 09:33:20

Samper írta:Laporta miatt Barto ősszel bizonyítás-kényszerben van. A meglévő kerettel ez aligha sikerülhet. Ezt tudnia kellene.
semmiféle bizonyítás kényszerben nincs, max a Te elmédben. a culék rászavaztak és élvezi a bizalmat. ellentábor meg mindig is volt és mindig is lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.30. 04:46:18

Laporta miatt Barto ősszel bizonyítás-kényszerben van. A meglévő kerettel ez aligha sikerülhet. Ezt tudnia kellene.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.30. 00:05:46

visca el barca írta:vicces h teto ala hozott egy megagiga nike szerzodest meg a rakuten is tejel szepen erre pont ezzel tamadod be :D :D :D :D
Hát na, erről beszélek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.29. 22:59:02

vicces h teto ala hozott egy megagiga nike szerzodest meg a rakuten is tejel szepen erre pont ezzel tamadod be :D :D :D :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.29. 22:50:26

Kovbal88 írta:Egyre gyengébb eredmények jönnek az elnöksége alatt. Azok a szponzorpénzek se jönnek amiket beígért.
Ezt annyira díjazom, de tényleg. Melyik nem jön abból, amit beigért? Sorold már légyszi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.05.29. 22:19:17

Egyre gyengébb eredmények jönnek az elnöksége alatt. Azok a szponzorpénzek se jönnek amiket beígért. Fura, hogy megnyerte a választásokat Laporta-val szemben.

És most megint kimondták, hogy Laporta nem bűnös. Közben meg az ő főnöke, már a börtönben csücsül. Érdekes dolgok ezek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.23. 09:56:37

Varatrix írta:
Nemhiszem, hogy azért itt tőstűl kéne tisztogatnunk. Nem gondolom hogy 10-en x játékos kicserélésére lenne szükségünk. 5-6 játékos mint vérfrissítés, plusz legalább egy a kezdőbe.
Szerintem sem kell eszetlenül tisztogatni, de ha valamikor, akkor most tűnik indokoltnak a radikális változtatás.

Ha csak azt nézzük, hogy nincs bajnokság, BL-ben csak a negyeddöntő... Ha csak az eredményeket nézzük és az emlékezetem nem csal, akkor ez a mostani évtized leggyengébb szezonja volt (talán holtversenyben a 2013/14-gyel, ami után megint nem spóroltunk, és megint körbevertünk mindenkit). Nekem most tűnik logikusnak, hogy ne spóroljunk, és a normálisnál azért magasabb szintű játékosokat hozzanak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.23. 08:42:14

Samper írta:[
A karakteres, nagy hatáskörű edző szükségességében egyetértünk.

Ha lenne rá pénzünk, 3-4 játékost is kellene igazolnunk a kezdőbe. Hogy lesz-e, az az eladásoktól is függ.

Be kell engedni fiatalokat is a keretünkbe. Nyitott a Deulofeu és a Samper kérdés, de itt van Alena, Marlon sőt Cucurella is.
Miért kellene 3-4 játékos a kezdőbe?

Kapusposzton megvagyunk. MAtS-ra nem lehet panaszunk. Kh poszt is teljesen rendben, balbunkó szintén. Alba azért még mindig top3-as a posztján. Busi szintén zenész. MSN egyértelmű. A jh és Ini helye ami "cserére" szorul. Így a padunk is erősödne. Azért nem rossz, ha egy Ini vagy SR tud beszállni a kp-ra. Rafinhat azért tartanám, mert jobboson és kp-n egyaránt bevethető, Messi középre húzódásával pedig jól jön. Vidal, ha hozza a legutóbbi szintet, remek csere.
Cucurella meg maradjon csak. Egyelőre még Juvenil játékos, még Messi se hagyta ki a B-t, nem kellene azért elszállni az utánpótlásban.

De, hogy a topicnál maradjunk az egyik kérdés, hogy Bartomeu mennyire gondolkozik az eladásokban. Ez a 75 millió pedig nem releváns. Volt már elvileg kevesebb a keret, mégis jöttek jóval drágábban emberek. Tavaly, ha jól emlékszem 60 milla volt.
A másik pedig, hogy mennyire veszi figyelembe a sportigazgató, de méginkább Valverde(?) kéréseit. Ha Perez-stílusban intézi az ügyeket nem biztos, hogy túl jól fogunk járni. Mondjuk én bízom benne, hogy legalább annyira szabad kezet az új edzőnek, mint Luchonak és belemegy egy nagytakarításba, ami az eladásokat illeti.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.22. 10:49:46

Varatrix írta:
Samper írta:
Nemhiszem, hogy azért itt tőstűl kéne tisztogatnunk. Nem gondolom hogy 10-en x játékos kicserélésére lenne szükségünk. 5-6 játékos mint vérfrissítés, plusz legalább egy a kezdőbe.

Illetve egy karekteres hapsi a kispadra, és ő vigye keresztül az igazolásokat, ne a Bartóék.
A karakteres, nagy hatáskörű edző szükségességében egyetértünk.

Ha lenne rá pénzünk, 3-4 játékost is kellene igazolnunk a kezdőbe. Hogy lesz-e, az az eladásoktól is függ.

Be kell engedni fiatalokat is a keretünkbe. Nyitott a Deulofeu és a Samper kérdés, de itt van Alena, Marlon sőt Cucurella is.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.05.22. 10:38:12

Samper írta:Tegnap meccs közbem látni véltem Barto arcán, hogy nem jó úgy minden, ahogy van. De ha nem kell néznie nyáron bajnoki kínlódásokat, félek, meggyőzik őt a választott munkatársai, meg ő önmagát is, hogy nincs szükség lényeges változásokra. Kicsit jobb edző, kicsit jobb keret - és majs kisímulnak a dolgok. Ha így lesz: nem fognak kisimulni. Nem belgyógyászra, hanem sebészre van szükség.
Nemhiszem, hogy azért itt tőstűl kéne tisztogatnunk. Nem gondolom hogy 10-en x játékos kicserélésére lenne szükségünk. 5-6 játékos mint vérfrissítés, plusz legalább egy a kezdőbe.

Illetve egy karekteres hapsi a kispadra, és ő vigye keresztül az igazolásokat, ne a Bartóék.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.22. 05:40:36

Tegnap meccs közbem látni véltem Barto arcán, hogy nem jó úgy minden, ahogy van. De ha nem kell néznie nyáron bajnoki kínlódásokat, félek, meggyőzik őt a választott munkatársai, meg ő önmagát is, hogy nincs szükség lényeges változásokra. Kicsit jobb edző, kicsit jobb keret - és majs kisímulnak a dolgok. Ha így lesz: nem fognak kisimulni. Nem belgyógyászra, hanem sebészre van szükség.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.06. 20:11:48

Ezért írtam más klubokat, akik ott vannak elől mégis tudnak megálljt mondani. És ezért volt jó a lentebbi cikk, mert nagy tévedés, hogy sztárokból lesz siker. Ha valaki elakar menni nagyobb fizuért akkor menjen, mindenki pótolható.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.06. 19:56:46

Bob_Marley írta:Máshogy értelmezzük a racionalitást. Nálam az nem ésszerű, hogy a legtöbbet fizetjük a játékosoknak, nem ésszerű, hogy nagyon sokat költünk igazolásokra, nem ésszerű, hogy szinte bárki, aki több fizut akar, megkapja.
Nem a bevétel oldallal van gond (merchandising), hanem a kiadással, ami okán az FFP is elég karcos.

És ha már annyira szeretjük a hasonlítgatást a RM-dal, akkor példát vehetnénk róluk az elmúlt időből, mert érdekes módon tudtak olcsón igazolni, kölcsönben vannak a saját neveléseik, remekül adnak el a fizetések ha jól tudom Ronaldot-Balet kivéve mind 10 millió alatt, s a szponzori pénzekből is részesülnek. Vagy mint múltkor írtam a BM az életben nem fizetett 50 millió euró felett és vígan megvannak, mert egyedül nyerik a bajnokságot, ez igaz, de Európában is ott vannak a térképen. Neymar-Suarez féle gigaigazolások nélkül, amik nálam nem voltak racionálisak pl. De ugyanúgy Gomez vagy Mathieu se, s lehetne sorolni. De hagyjuk az igazolásokat, a fizetések sokkal aggasztóbbak, szeretem Messit, de ezért írtam Nunezt és tudom sokszor őt hozom fel példának, de nálam etalon volt az öreg (pedig bőven van vaj a füle mögött, sitten is volt) nála ugatott valaki fizetésért másnap mehetett. Totál egyenlőtlennek érzem a fizetési hierarchiát nálunk, óriási különbség van az első hármas fizetése és a többiek között, pedig ők is sokat kapnak. És mondom a piacot lehet hozni példának, de érdekes módon megoldják mások, Juventust is idevehetem. Sajnos sokkal inkább érzem azt, hogy nem mi alkalmazkodunk a piachoz hanem mi növeljük a piaci fizetéseket. És az eredménykényszerrel egyetértek, én is mindig hangsúlyozom, de nálam a racionalitás az ár/érték előtérbe helyezése. Ugyanígy tekintek megint az igazolásokra, idehozunk valakit 80 millióért hurrá....Jah hogy közben lehetne megoldást találni kevesebbért is, az lényegtelen, s már most azon agyalnak, hogy hogyan férnek be fizetések.

Nekem az szimpatikus volt, hogy az elején nem lógtak a levegőben a kölcsön embereink se, hanem ha kellett eladtuk őket, most nem ez van. Munirnál már a jó Isten se tudja hogy milyen szerződést kötöttünk a Valenciával, elég nonszensz, hogy mi fizetünk ha lejár a kölcsön.
Bob, ez a Barca. Akkora klub lett, mint a Madrid. Ahhoz, hogy szintent tarsd az eredményeket, meg kell tartanod a sztárokat, azt pedig fizetéssel lehet. Tetszik vagy sem, ez van. Ez nem Barto hibája, hanem annak folyadmánya, hogy vannak klubbok, ahol többet is adnának egy Messinek, Neymarnak stb. Beárazzák a sztárokat. Csak mostanában hallani olyan pénzekről, hogy az eszem megáll, hogy kiért mennyit adnának és milyen heti fizuval. Szóval a klubhűség addig tart manapság, míg a pénztárca bírja. Nem Suarez 80 millás vételára a sok, vagy Neyé, hanem az a baj, hogy Gomesekért adunk 35+ millát. Az előző kettő jó eséllyel le is dolgozta már a vételárát, de Gomes, Denis mikor fogja, vagy Paco? A minőségért nem sok a 80 millió, mert belőlük közvetlenül és közvetetten is profitál a "cég".
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.05.06. 13:54:11

Én csak azt tudom, ha a kétezres évek elején nem jön Laporta és nem szerzi meg Rosell Ronaldinhot, akkor ma ez a Barcelona nem itt tartana. Hanem valahol, a Valencia szintjén lennénk vagy még lejjebb.
Akkoriban nagyon kellettek a jó döntések, mert mélyrepülésben volt a csapat, Kluivert alig játszott, Rivaldo lelépett persze, hogy ingyen cserének a Milanba. Saviola az éppen aktuális nagy tehetség, pedig volt képes hátán vinni a csapatot. Sőt. Rijkaardal egy nagyon gyenge ősz után, Davids érkezésével fantasztikust tavasz produkálva elindult a csapat, arra a szintre, ahol nagyjából most is van.

Bartomeu szerencsére, olyan nagy károkat még nem csinált, de igazából hozzá se tett a dologhoz, csak tovább tolja a szekeret. Az eredmények, megvannak alatta, a háttérbe meg nem látunk bele, de biztosan van nála alkalmasabb ember is a feladatra. Az, hogy a fizetések elszálltak, nos szerintem nem az ő hibája. A munkásságát 10/6 ra értékelem.
Válasz küldése