Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.15. 09:36:29

teljesen mindegy azon filózni, ki jöjjön, vagy ki menjen, mert ha Guardiola marad jövőre is az edző, akkor tudjuk, valaki biztosan el fog menni, aki nagy port kavar. az ő elve, minden évben frissíteni a keretet és ezzel versenyben tartani a csapatot. tudjuk, éveken keresztül ugyanazzal a 11-el felállni nem lehet, mert kiismerik a játékosokat. az érintethetetlenek természetesen maradnak, mint Xavi, Ini, Messi, Puyol, Cesc, de a többiek közül valaki biztosan el lesz küldve. nagy esély van sztem Villa, Keita, Adriano valamelyikére...
Jordi Alba sztem Abidaltól függ, illetve ha ő jönne, akkor Adriano sztem menne... Van Persie is a kalapban van és akkor tuti elmegy Villa, mert sztem Pep nem küldi el a Pedro-Tello-Cuenca hármas egyikét sem, mint ahogy Alexist sem! Villának max. 1 éve van még itt sztem, amit nagyon sajnálok, mert én őt nagyon szeretem!!! Silvát meg egyrészről nem engedi el a Milan, ha meg el is engedi, akkor cserébe megy Keita hozzájuk és Masch vkp lesz, de lehet, hogy ő is útilaput kap...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.15. 09:15:19

Védő kell középre, balszélre. És golvágó, mert Villa-Pedró-Alexis-Cuenca sem tud golokat rugni. De Fabregas-Thiagó is golképtelen. Ha egyszer Messzit lerugják sosem rugunk gólt.
Fecó
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.04.15. 05:35:43

Thiago nagyon ügyes srác.Ezen a meccsen is rengeteg labdát szerzett,meg úgy vettem észre,hogy sokszor kissé visszább vonva játszik,majdnem Busi-val egy vonalban helyezkedik.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.04.15. 04:19:46

Már hogyne lett volna nagy felhajtás tavaly Thiago körül. Kavarta az apja és sokan őt is belekeverték érvként a "jöjjön vagy ne jöjjön Cesc ?" vitába. Most mind a kettő itt van, sokat játszik, bár nem körülöttük forog a csapat játéka. De az is nagy szó, hogy miattuk senki se reszket attól, hogy meddig tudja tartani a formáját Xavi és Ini és senki se akar középpályást igazolni más csapattól.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.04.13. 23:50:32

Nem vagyok biztos bene, hogy Alba és T.Silva egyszerre érkezni fog a nyáron. Főleg ez Abidaltól függ gondolom, de ha jól tér vissza, elég sokan lennénk.
Örülnék egyébként ha Abi visszatérne, és érkeznének mindketten, viszont akkor Adriano szerintem egyértelműen létszám felettivé válik. Nála mind Alba, mind Abidal klasszisokkal jobb. Nem hinném, hogy akkor maradna a brazil.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.13. 23:43:26

Xavi e Messi írta:Szerintem nagy hype se volt körülötte tavaly, Cuenca körül nagyobb volt idén szerintem.
Tegye már kommentté az, aki hallott Cuencáról a szezon előtt! Köszönöm! Sőt, úgy kb. november előtt - mielőtt felhozta volna Pep. Semmi hype nem volt... Feljött, jól játszott, szerettük. Hype az, amikor valakit - pl. Neymart - valamilyen istencsászárüberalles tehetségnek beharangozunk vagy túlozunk a nevével, pedig még igazán nem is bizonyított. Nem is volt a tűz közelében sem jóformán, avagy sehogy sem. Cuenca ügyesen játszott nagyon, kár hogy múlt idő, mert a mostani szereplése valahol a Pedro színvonalán jár. Azaz szinte sehol.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 23:35:06

Szerintem nagy hype se volt körülötte tavaly, Cuenca körül nagyobb volt idén szerintem.
mondjuk én előbb látom thiagot a jövő barcájának húzóembereként, mint tellot vagy cuencát.
utóbbi kettőből egy-egy "jó pedro-t" nézek ki.
alcantarából bármi lehet még.
Xavi e Messi
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.11.29. 17:03:12

2012.04.13. 23:31:26

Csak hogy én is beleokoskodjak. :)
21 éves volt a minap. Szerintem simán van esélye olyan jónak lenni a továbbiakban, mint Ini vagy Xavi. Emlékszünk Xavira, amikor még 21 volt? Na ugye!
Szerintem nagy hype se volt körülötte tavaly, Cuenca körül nagyobb volt idén szerintem.
Én remélem, hogy mire Xavi kiöregszik, Thiago méltón veheti át a kedvenc játékosom nevét (és helyét)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.13. 23:19:12

Sanama írta: Thiagoról
Én nem vagyok tőle elájulva, de róla majd csak év végén szeretnék véleményt formálni. Maradjunk annyiban, hogy jóval nagyobb hype volt körülötte (is) , mint amit eddig mutat, de jegyzem meg nincs elkésve egyáltalán, csak most azért abból,hogy az évben volt kb 5 igazán jó meccse, ilyeneket mondani kicsit túlzás szerintem.
Továbbra sem azt mondom, hogy Ronaldinho lesz belőle, hanem hogy megvan a technikai tudása hozzá, hogy hasonló játékot mutasson be. Azaz ha valakitől látványos cseleket fogunk látni a következő 5 évben, az elsősorban ő lesz a csapatnál
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.13. 23:15:45

Szép eredmény, fejlődjön is tovább! :) A legkiválóbb mesterek kezei alatt tanulhat, ha itt nem lesz belőle valaki, akkor sehol és semmikor máskor. Muniesa statján jót röhögtem, már nem azért... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2012.04.13. 23:21:26-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
roonie
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2005.12.12. 18:42:17

2012.04.13. 22:57:49

Halkan jegyzem meg, hogy Thiago pontosabban passzolt eddig ebben a szezonban mind Iniestanal, mind pedig Xavinal! (csak La Liga meccseken)

Thiago: 92.8 % (Total passes: 1592)
Xavi: 92.5 % (2642!!!)
Iniesta: 90.1 % (1322)

Ezzel Thiago az idei szezonban legpontosabban passzolo jatekosunk, ha nem szamitjuk Muniesat (5 passz, 100%) es Fontast (71 passz, 93%).
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.13. 22:45:36

Azért ilyenkor örülök, hogy végül Alexis mellett döntöttünk... Bár nagyon sajnálom Rossit!
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... is-2125799
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 21:55:43

nekem semmi bajom thiagoval, sőt, viszont szerintem :
1. túl magasra tette a lécet az előszezonban, hogy sorban verte a gólokat és parádézott + már az első bajnokin betalált, így megnőttek vele sok embernél az elvárások.
2. szerintem idén nem nagyon fejlődött, vagyis nem vettem különösebben észre rajta.
3. nekem egy kicsit flegmának és szertelennek tűnik, bár mondjuk előbbi nem áll neki rosszul, csak ezt le kellene vetkőznie, hogy ugyanolyan labdabiztos lehessen majd, mint ini.

amúgy meg nagy kincs, és kb 5-6 év múlva simán lehetne már az alap középpályánk a busquets-cesc-thiago. :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.04.13. 21:41:13

Thiagotól senki sincs elájulva. Hatalmas hype volt körülötte.
Ti miről beszéltek?
Az a hatalmas hype annyiból állt h hosszú idő után lesz egy középpályásunk, aki egész jól pótolhatja majd Xavit vagy/és Init.
Thiago játéka gyakorlatilag tökéletesen megegyezik Iniestáéval:
Jó labdatartás, remek gyors passzok, kombinációk, jó sebesség, gyakori megindulások és néha egy-egy hatalmas passz. A különbség talán az h Ini labdabiztosabb, míg Thiago gólratörőbb. De a labdabiztosság a korral jön, senki se várhatja el egy 21 évestől h mindig tökéletes legyen. 21 éves! Nálunk csak Messi miatt hiszi mindenki azt h 21 évesen valaki már a világ legjobbja kéne legyen. Jelenleg szerintem az egyik legtehetségesebb kp a világon a korcsoportjából.
Ha körülnézünk Európában, nem nagyon találunk hasonlóan jól teljesítő fiatal kpt. Angliában a "csodagyerekek" Cleverley, Wilshere, Ramsey előbi kettő sokat sérült és ha játszik se világmegváltó. Ramsey nem nagy szám. Németeknél tán Kroos, aki hasonló korú és jobban megy neki, de egy gyengébb bajnokságban/csapatban, a Realban Sahin olyan mintha ott se lenne. Biztos sok embert kihagyok, de ezek a leglátványosabb példák. Az osztogató középpályás poszt egy nagyon bonyolult poszt. Iniesta például emlékeim szerint kb 22 éves koráig gyakoratilag sose volt kezdő, mindig csere.
Statisztikák:
Ini: kb 2600 perc alatt 7 gól 8 gólpassz
Thiago:kb 2550 perc alatt 3 gól, 8 gólpassz

A statok se nagyon térnek el egymástól, az h Ini több gólt lő, az azért nem csoda, hiszen Thiagonak ez AZ ELSŐ FELNŐTT SZEZONJA

Elégedettebb nem is lehetnék vele, hiszen nem annyira látványos a visszaesés a kp-n, ha hiányzik Ini. Thiagot bármikor be lehet rakni a kezdőbe és ugyan még soakt kell javulnia, de már is nagyon jó!
Ezért írtam már sokszor h kp semmiképp se kell és emiatt nem értem h mások mit vártak Thiagotól.
Azt h első felnőtt szezonjában lefocizza a pályáról a világ 2 legjobb középpályását? :lol: :lol: :lol:
A Fifa egy szégyen
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.12. 16:38:21

Alapvetően simán a cselekre gondoltam, ezért tetszik Tello játéka is pl. Ronie óta az első ember, aki értelmesen el tud menni a bal szélen. Nem pedig Titi módra szögleteket "harcol" ki.
Meg persze, nem arra gondoltam, hogy háttal átveszi majd nyom egy esernyőt, csak 1-2 finom cselre, mert a csapatban sok csel nincs, de ez hozzá is tartozik a játékához a csapatnak.


Thiagoról
Én nem vagyok tőle elájulva, de róla majd csak év végén szeretnék véleményt formálni. Maradjunk annyiban, hogy jóval nagyobb hype volt körülötte (is) , mint amit eddig mutat, de jegyzem meg nincs elkésve egyáltalán, csak most azért abból,hogy az évben volt kb 5 igazán jó meccse, ilyeneket mondani kicsit túlzás szerintem.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.12. 16:31:50

Sanama írta: Ne haragudj, de ezeken is csak nevetni tudok. Thiago adott 2 szép passzt egész évben, és máris Ronaldinho.
Nem a 2 szép passzról van szó, hanem a mögötte lévő technikai tudásról, aminek viszont minden meccsen bizonyságát adja.
Nyilván nem akkora sztár a csapatban, hogy megtehesse, hogy egész meccsen sétál, majd kioszt 3 esernyőt meg megcsinál egy elasticot, de a csapat nagy részéhez képest már most elképesztő dolgokra képes
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.12. 16:01:08

Már szinte teljesen elveszett a joga bonito, úgyhogy ne várd hogy Neymar majd bármennyire is hasonlítani fog R10-re vagy bármelyik régi brazil nagyágyúra akik cseleivel kápráztatták a közönséget.
Már a gyorsaság és a pontosság a fontos, főleg nálunk, és ha Neymar idekerülne, biztosan nem arról fog szólni a feladata hogy középen megkapja a labdát, és oktat mint Ronnie, hanem szélen fog cselezgetni
Tény hogy kellenek a cselek, de a legtöbb amit Ronnie csinált az mára felesleges, helyette passzolnak inkább.

De ha olyan cselekre gondolsz mint amilyeneket Tello lenyom, és Neymar a brazil ligában, akkor nem szóltam.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.12. 15:53:12

sjd írta:
Sanama írta:Tény,hogy NEymar a labdával baromira ügyes, és nekem is,mint sokaknak Ronaldinho óta nagyon hiányzik egy zsonglőr a csapatba.
Szerintem Thiago-val bőven elleszünk, a Bilbao ellen is már élmény volt nézni
Ne haragudj, de ezeken is csak nevetni tudok. Thiago adott 2 szép passzt egész évben, és máris Ronaldinho.
Nem téged akarlak megbántani,de néhányan úgy dobálják a "zsonglőr" , illetve "világklasszis" szavakat, hogy az hihetetlen.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.12. 15:31:31

Sanama írta:Tény,hogy NEymar a labdával baromira ügyes, és nekem is,mint sokaknak Ronaldinho óta nagyon hiányzik egy zsonglőr a csapatba.
Szerintem Thiago-val bőven elleszünk, a Bilbao ellen is már élmény volt nézni
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.12. 15:25:53

Tény,hogy NEymar a labdával baromira ügyes, és nekem is,mint sokaknak Ronaldinho óta nagyon hiányzik egy zsonglőr a csapatba.

De meg kell értenünk,hogy ebbe a Barcába, Messinél van a labda a legtöbbet, felesleges egy másik "zsonglőrt" hozni. Ez már nem az a csapat.

Lehet valaki (Neymar) nagyon ügyes a labdával, ide elsősorban labda nélküli munka kell, és olyan játékos aki képes 5x annyit mozogni mint a többiek, és ezzel területet csinálni Messi vagy a többiek számára. Lehet,hogy labdával barom ügyes,de amúgy meg nem csinál semmit, ide meg olyan ember (jelenleg) nem kell.

Ettől függetlenül szerintem itt fog kikötni, Rosell miatt. Ahogy anno Titi Laporta miatt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.12. 15:19:18

K900 írta:Nem bántásból írom, de sztem szegény Pedró és Cuenca ha kétszer születtnének a világra,lehet hogy akkorsem rendelkeznének ilyen technikai tehetséggel mint ez a brazil.:shock:
lehet. de spanyolországban már 6szor odapakoltak volna neki. és vele ellentétben pedro és cuenca csapatjátékos. neymar nem az.

isten ments tőle, én spec kitérek a hitembőo ha idehozzák, ezt a divatmajmot. maradjunk mi csak egy szerény, alázatos csapat. igy is fut a szekér.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.04.12. 14:31:41

Nem bántásból írom, de sztem szegény Pedró és Cuenca ha kétszer születtnének a világra,lehet hogy akkorsem rendelkeznének ilyen technikai tehetséggel mint ez a brazil.:shock:


Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.12. 14:21:51

viszont a madridba ne menjen semmiképp, mert oda beleillik. csúnyán.
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.04.12. 14:20:15

Ha már Neymar, akkor sztem ez durva.:shock: :D
http://sport.hir24.hu/kulfoldi-foci/201 ... a/~~fokusz
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.12. 13:22:40

Áthozom ide, mert már tényleg nagyon off :D
shutterisland írta:ebben azért ne legyél biztos, neymar sem hülye a focihoz attól függetlenül, hogy braziliában csak a bohóckodás megy.
nyilván nem az a dolgoshangya, vagy nem olyan taktikailag fegyelmezett, mint mondjuk pedro, de elég sokszor kerülünk olyan helyzetbe, mikor nem a csapatjáték, hanem az egyéni zsenialitás (általában messi) húzza ki a csapatot a csávából.
neymar pedig szerintem bármikor képes 1-2 embert elverni, arról nem beszélve, hogy mennyire gólérzékeny.

én már megbékéltem cuencával és telloval is (akiket pedro light versionnak tartok) de nem hinném, hogy pár év múlva ők fogják bl serleghez vezetni a csapatot, neymar viszont lehet még olyan kaliber, aki ilyen meccseket is eldönt.

nyilván nem ilyen 50 milliókért, mint már leírtam, de én szívesen megnézném a csapatunkba.
a legjobb az lenne, ha játszana európában (benfica,villareal,mittudomén) és ott leesne a tantusz, hogy mennyi van a gyerekben ezen a szinten.

de hogy ne legyen off, alexis ahogy illeszkedik be, kb olyan, mintha egy pedro és egy neymar lenne összegyúrva, mert sokat melózik, alázatos, a csapat alá rendeli magát, viszont megvannak a játékában a váratlan húzások, az 1v1-ek behúzása, a virtuózítás is.
Sok mindenben egyet is értek veled, legfőképpen, hogy lássuk mit alkotna egy kisebb csapatban!
Az is igaz, biztos nem hülye a játékhoz, de én amennyit láttam tőle, azért amit eddig mutatott az nagyon kevéske számomra!
Taktikailag és játék szempontjából állítom Cuenca pl már most érettebb, s többet tud fejben erről a játékról!
Más kérdés ki mennyire tehetséges, s mit tud a labdával, mert mint írtam puzzle darabként nem megfelelő!
Az meg, hogy lehet 1-1 csellel eldönti a meccset nekem nagyon kevés!
Hogy egy régi sztorit felhozzak, Zlatanról is azt hittük, hogy na majd milyen jó lesz amikor majd eldöntögeti a meccseket, s el is döntött párat, megtapsoltuk ennyi, de hál Istennek elment, mert amit a játékban mutatott az nagyon kevéske volt!
Az ilyen majd Pep megneveli, meg nem 50 milliókért állja meg a helyét!De ezt is írtad!
Tulajdonképpen egyet értünk sok mindenben, csak te látsz benne dolgot amivel segítene, s megváltozna, én meg egyenlőre nem!Illetve hozzáteszem mindig is antipatikus volt az összes ilyen flikkiflakki játékos, aki inkább 16-ra is megfordul ide sarkazom ott átlépem stb....Mert ez nem erről szól, s semmit nem ér!1szer elmegy 2szer elveszik és jön a kontra, főleg ha még cseszik is visszatámadni....De erre lehet írni tanítható, ami igaz is, jön a kérdés a hajlandóság!
Neymarról nem tudom elképzelni, hogy "kifussa" a belét, az hogy megtudja táncoltatni a fülén labdát dicséretes, csak a cirkuszba való nem futballpályára!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése