Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2015.06.02. 11:38:01

Óriás kivetités várható valahol? vagy tudtok valami jó helyet? (ahol nem 900 a sör ) :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.02. 08:15:52

P.U.Y.O.L. írta:
Samper írta: Most már tudjuk: egy egymeccses döntőben a Juve keményebb ellenfél, mint a Real lett volna. Kiderül, jelent-e valamit, hogy LE testközelből megismerte az olasz bajnokságot és tud-e valami váratlan nyerő taktikát. Az biztos, hogy nem elég, hogy játsszuk a megszokott játékunkat.
- Látva az utóbbi évek clasicóit, kifejtenéd, hogy miért erősebb ellenfél a Juve egy meccsen, mint a Real?
- Szerinted a mostani játékunk nem lenne elég az olaszok ellen? Miért kéne alkalmazkodnunk hozzájuk? Az lenne a fő cél, hogy rájuk erőltessük a saját játékunkat és ne hagyjuk őket levegőhöz jutni.

Szerintem nagyon sok fog múlni az első fél órán. Találni kéne 1-2 gólt, mert minnél tovább marad a 0-0, annál inkább fognak beállni a 16-osukra és leszünk egyre görcsösebbek. Nyílván a legrosszabb opció, ha ők szerzik az elsőt, de ebbe inkább nem is szeretnék belegondolni...
Én úgy gondolom, ha előnnyel fordulunk, akkor meg lesz, ha döntetlen vagy 1-0 oda a félidő, akkor simán lehetnek 11-esek is.
A Real év végére már nem volt szervezett csapat, minden az egyéni teljesítményeken múlott náluk. Ezzel szemben a Juve szervezett. Az olasz védelmek legendásan jók és nyilván készülnek a MSN csatársorra. A középpályán most ők az erősebbek, ezért - szokásunktól eltérően - készülnünk kell a középpályás játékuk megzavarására, különben irányítani tudják a meccset. Nem ártana, ha a védőink folyamatosan ügyelnének a jó lesipuskás csatáraikra, a csatáraink mozgásában meg lenne egy - két új, kreatív (pl.helycserés) figura.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.06.02. 06:37:47

Samper írta: Most már tudjuk: egy egymeccses döntőben a Juve keményebb ellenfél, mint a Real lett volna. Kiderül, jelent-e valamit, hogy LE testközelből megismerte az olasz bajnokságot és tud-e valami váratlan nyerő taktikát. Az biztos, hogy nem elég, hogy játsszuk a megszokott játékunkat.
- Látva az utóbbi évek clasicóit, kifejtenéd, hogy miért erősebb ellenfél a Juve egy meccsen, mint a Real?
- Szerinted a mostani játékunk nem lenne elég az olaszok ellen? Miért kéne alkalmazkodnunk hozzájuk? Az lenne a fő cél, hogy rájuk erőltessük a saját játékunkat és ne hagyjuk őket levegőhöz jutni.

Szerintem nagyon sok fog múlni az első fél órán. Találni kéne 1-2 gólt, mert minnél tovább marad a 0-0, annál inkább fognak beállni a 16-osukra és leszünk egyre görcsösebbek. Nyílván a legrosszabb opció, ha ők szerzik az elsőt, de ebbe inkább nem is szeretnék belegondolni...
Én úgy gondolom, ha előnnyel fordulunk, akkor meg lesz, ha döntetlen vagy 1-0 oda a félidő, akkor simán lehetnek 11-esek is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.02. 05:54:55

[quote=" Ezeknek a játékosoknak valószínűleg utolsó esélye, hogy BL-t nyerjenek, mert nem valószínű, hogy csak úgy egyből nagy csapatba szerződnek és az sem, hogy megint idáig mennek. Végelgyengülésig fognak, küzdeni, törni előre, harcolni, ütközni, rakkolni ameddig csak vért nem p*nak. Ide látom mindent egyből el fognak lőni, a kapu előtt, minden kontrába úgy fognak kapaszkodni mint az életükbe és minnél tovább fel tudják tartani a támadóinkat minnél tovább nem kapnak gólt annál nagyobb esélyük lesz.
És nehogy az legyen, hogy egy védelmi zárlat és bekapunk egy kontrát mert ezek úgy beállnak akkor 10 emberrel, hogy a jó ég se nyitja ki őket.
Nagyon remélem, hogy a technika kijön, de azok a játékosk se butábbak a mieinknél, felőrölni is nehéz lesz őket mert az olaszok nagyon egybe vannak fizikálisan. Nagyon sok Juve meccset láttam, ksizámíthatatlanok ha arról van szó, és nagyon értik mikor lassítsák és mikor gyorsítsák a játékot. Pirlót,és Marchisio-t szét kell majd választani ne tudjanak középen keverni és még középen meg kell állítani őket, félelmetes, de az öreg ha nem szed be sérülést még végig bírja a meccset. (És azok a szabadrúgások...) Tevezzel, és Pogbával pedig igen nehéz lesz bírkózni hátul. Az egyik egy erőszakos pitbull a másik meg egy izomállat ló. Rakiticnek kulcs szerepe lehet, hogy középen megöljük őket. Az MSN pedig nem szabad, hogy túlsprázza a dolgot. Semmi önzőség semmi felesleges virgázás.
Szerintem nagyon nehéz 90 perc(remélem csak 90 perc) áll előttünk.[/quote]

Most már tudjuk: egy egymeccses döntőben a Juve keményebb ellenfél, mint a Real lett volna. Kiderül, jelent-e valamit, hogy LE testközelből megismerte az olasz bajnokságot és tud-e valami váratlan nyerő taktikát. Az biztos, hogy nem elég, hogy játsszuk a megszokott játékunkat.
Avatar
Koko1998
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.03.25. 18:09:06

2015.06.01. 21:22:35

De igazából nem is tudom..(Ez csak feltételezés) Ha a Juve nyerne, az nagy dolog lenne, nagyon összeálltak idén, mert hiába is szurkolók nekik nem hiszem h jövőre ugyanez a bravúr menne(bár reménykedem), és lehet megint 12 évet kell várni még egy ilyen idényre és nem lenne esély a címvédésre(mert ezzel a csapattal jövőre nem fog menni, mármint nemzetközi szinten, kiöregedtek és egy teljes fiatalitás fog kelleni). Ha a Barca nyerne meglenne az esély jövőre a címvédésre "csak" a formán múlik és okés h elmegy Xavi(számitani fog) de nem fogja teljesen megtörni őket. A csapat összeállt már csak fejleszteni kell amennyire szükséges.
Kép
santhera
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015.05.07. 15:42:57

2015.06.01. 19:09:00

Minden szavaddal egyetértek, nagyon egyben van ez a Juve, meglepetést okozhatnak. De azért nyerünk 2-1-re, Messi, Suarez ill. Tevez. :)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.01. 18:44:10

Kovbal88 írta:
Samper írta:
Koko1998 írta:Nehéz lesz nézni a hétvégi BL döntőt. :? Amióta ismerem és nézem a focit azóta ennek a két csapatnak szurkolók és mindig reménykedtem hogy nem jön össze ez a párosítás, de most már elkerülhetetlen volt. :) És mind2 csapat a triplázásért hajt szóval kemény menet lesz, nekik is és nekem is :D
A Barcanak kudarc lenne a vereség, a Juvenak nem. Ez adhat többlet motívációt mind a csapatnak, mind az összes játékosnak. És a Barcaban nincs fiatal játékos a kapuson kívül, aki úgy gondolhatná, hogy még ráér. A kapusnak meg végképp létkérdés, hogy győzzön a csapat.
Persze, majd a Juventus vár újabb 12 évet, hogy döntőt játszon. A legjobb négy között már bármelyik csapat esélyes lehet a végső győzelemre a mai modern labdarúgásban. Nem számít a szép játék nyerni kell. A Juventusnak is vannak, olyan játékosai akik eldönthetik a meccset.
Szóval bármi megtörténhet. Nem fogadnék Barca győzelemre, de ellene se.
Nagyon nehéz meccs lesz és aki azt mondja nem az nem kicsit nem veszi komolyan az ellenfelet. A Juve 12 éve nem nyert nemzetközi szinten semmit. Egy második hely nekik sem eredmény. A legjobb vesztes. Ráadásul keretből Buffon, Chiellini, Balzagi, Prilo, Marchisio, Lichsteiner, Evra, Tevez és LIorente is 30 körüli, vagy bőven azon túl van. Ezeknek a játékosoknak valószínűleg utolsó esélye, hogy BL-t nyerjenek, mert nem valószínű, hogy csak úgy egyből nagy csapatba szerződnek és az sem, hogy megint idáig mennek. Végelgyengülésig fognak, küzdeni, törni előre, harcolni, ütközni, rakkolni ameddig csak vért nem p*nak. Ide látom mindent egyből el fognak lőni, a kapu előtt, minden kontrába úgy fognak kapaszkodni mint az életükbe és minnél tovább fel tudják tartani a támadóinkat minnél tovább nem kapnak gólt annál nagyobb esélyük lesz.
És nehogy az legyen, hogy egy védelmi zárlat és bekapunk egy kontrát mert ezek úgy beállnak akkor 10 emberrel, hogy a jó ég se nyitja ki őket.
Nagyon remélem, hogy a technika kijön, de azok a játékosk se butábbak a mieinknél, felőrölni is nehéz lesz őket mert az olaszok nagyon egybe vannak fizikálisan. Nagyon sok Juve meccset láttam, ksizámíthatatlanok ha arról van szó, és nagyon értik mikor lassítsák és mikor gyorsítsák a játékot. Pirlót,és Marchisio-t szét kell majd választani ne tudjanak középen keverni és még középen meg kell állítani őket, félelmetes, de az öreg ha nem szed be sérülést még végig bírja a meccset. (És azok a szabadrúgások...) Tevezzel, és Pogbával pedig igen nehéz lesz bírkózni hátul. Az egyik egy erőszakos pitbull a másik meg egy izomállat ló. Rakiticnek kulcs szerepe lehet, hogy középen megöljük őket. Az MSN pedig nem szabad, hogy túlsprázza a dolgot. Semmi önzőség semmi felesleges virgázás.
Szerintem nagyon nehéz 90 perc(remélem csak 90 perc) áll előttünk.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.06.01. 17:43:01

Samper írta:
Koko1998 írta:Nehéz lesz nézni a hétvégi BL döntőt. :? Amióta ismerem és nézem a focit azóta ennek a két csapatnak szurkolók és mindig reménykedtem hogy nem jön össze ez a párosítás, de most már elkerülhetetlen volt. :) És mind2 csapat a triplázásért hajt szóval kemény menet lesz, nekik is és nekem is :D
A Barcanak kudarc lenne a vereség, a Juvenak nem. Ez adhat többlet motívációt mind a csapatnak, mind az összes játékosnak. És a Barcaban nincs fiatal játékos a kapuson kívül, aki úgy gondolhatná, hogy még ráér. A kapusnak meg végképp létkérdés, hogy győzzön a csapat.
Persze, majd a Juventus vár újabb 12 évet, hogy döntőt játszon. A legjobb négy között már bármelyik csapat esélyes lehet a végső győzelemre a mai modern labdarúgásban. Nem számít a szép játék nyerni kell. A Juventusnak is vannak, olyan játékosai akik eldönthetik a meccset.
Szóval bármi megtörténhet. Nem fogadnék Barca győzelemre, de ellene se.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.01. 17:10:41

palesz77 írta:Iniesta, who was subbed off with discomfort on Saturday, had medical tests this morning. He will be availalbe for the CL final. [rne]

Remélem tényleg így van, jó lenne ha játszhatna.
ezt az rne nem tudom mi es mennyire megbizhato, de md szerint meg mindig ketseges a jateka.
majd meglatjak, hogy az elkovetkezo napokban hogy lesz Iniesta.


https://youtu.be/ZW6NvAnzctQ" target="_blank
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.01. 16:57:11

Koko1998 írta:Nehéz lesz nézni a hétvégi BL döntőt. :? Amióta ismerem és nézem a focit azóta ennek a két csapatnak szurkolók és mindig reménykedtem hogy nem jön össze ez a párosítás, de most már elkerülhetetlen volt. :) És mind2 csapat a triplázásért hajt szóval kemény menet lesz, nekik is és nekem is :D
A Barcanak kudarc lenne a vereség, a Juvenak nem. Ez adhat többlet motívációt mind a csapatnak, mind az összes játékosnak. És a Barcaban nincs fiatal játékos a kapuson kívül, aki úgy gondolhatná, hogy még ráér. A kapusnak meg végképp létkérdés, hogy győzzön a csapat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.01. 16:48:12

Iniesta, who was subbed off with discomfort on Saturday, had medical tests this morning. He will be availalbe for the CL final. [rne]

Remélem tényleg így van, jó lenne ha játszhatna.
csababarca írta:Abidal vak kiállítása, első meccsen legalább 2 tizigyanús eset volt, amit nem fújtak meg nekünk.
Azon röhögök azóta is, 10 ember ellen jó Chelseas szokáshoz méltóan beálltak bekkelni, és ki voltak akadva, hogy kiestek. Persze biztos idegesítő volt a 11-es gyanús esetek miatt, de ha mondjuk emberelőnyben megpróbálták volna lezárni a meccset ahelyett, hogy lepörgetik az órát.. Na mindegy, én örülök, hogy így alakult, azóta se éltem át akkora eufóriát egy gól után, de az a meccs nem csak a bírón múlt.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.06.01. 16:26:47

Bob_Marley írta:BL-ben mindig is a forma dönt. Lehet mondani, hogy milyen ágon jutottak be, de 6 meccsen 9-3 a gólarányuk. Nekem erről a párosításról akarva akaratlanul az Ajax-Juventus döntő jut eszembe, amit sajnos pl Davids kihagyott büntetője miatt is elvesztettek a hollandok (Racanelli meg 0 szögből berúgta, Litmanen szabadból egyenlített, de büntetők döntöttek). Remélem most változni fog a helyzet, arra a döntőre tisztán emlékszem, nagy fájdalom volt.
Közhelyes, de tényleg bármi lehet. Az utolsó esély faktort én is írtam múltkor ez is benne lehet náluk, viszont nálunk meg szintén éhes a csapat és jó formában van. Én sem féltem a fiúkat, mert meglehet csinálni, de a Juve pont a legjobbkor kapta össze magát és elég stabilnak tűnik. Én azért úgy gondolom megvannak a sebezhető pontok náluk és megnyerjük.
Azért az a 96-os Ajax már közel sem volt az az olajozott gépezet, mint 1 évvel korábban. A Juve pedig bombaformában volt, tele igazi klasszisokkal és - az Ajax-szal ellentétben - borzasztóan sikeréhesen. Engem azon a meccsen a legjobban az lepett meg, hogy a Juve nem intézte el 90 perc alatt a kérdést. Itt most a sikeréhség kérdése nem téma, láthatóan 1000 fokon ég az egész csapat. Ami inkább befolyásolhatja az eredményt, az már a csapattól független dolog. Az egyik a szerencse (lásd: 2012 Chelsea elleni elődöntő), a másik pedig a spori, akinek ha épp olyan napja van, simán tönkrevághat bármilyen stratégiát.
Avatar
Koko1998
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.03.25. 18:09:06

2015.06.01. 16:22:41

Nehéz lesz nézni a hétvégi BL döntőt. :? Amióta ismerem és nézem a focit azóta ennek a két csapatnak szurkolók és mindig reménykedtem hogy nem jön össze ez a párosítás, de most már elkerülhetetlen volt. :) És mind2 csapat a triplázásért hajt szóval kemény menet lesz, nekik is és nekem is :D
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.01. 16:09:39

Chino írta:
Mondjuk a 2009-es elődöntőt nem csak a madridisták vagy a Chelsae szurkolók emlegetik.
A Chelsea-nek vannak szurkolói?! :shock: :-s
A Fifa egy szégyen
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.06.01. 13:18:17

Ha azt nézem, hol volt a csapat január elején, nos akkor csoda az ahol most vagyunk. Már ez is óriási eredmény, viszont innen már mindenki győzelmet remél.
Messi jó formája biztató, bizony azért idén a védelem is hozta a meccseket. Várjuk a szombatot!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.06.01. 13:07:26

Chino írta:
Mondjuk a 2009-es elődöntőt nem csak a madridisták vagy a Chelsae szurkolók emlegetik.
régi téma, de érdemes visszanézni a párharcot,nem biztos,hogy kevesebb sérelem ért minket összességében.
Abidal vak kiállítása, első meccsen legalább 2 tizigyanús eset volt, amit nem fújtak meg nekünk.

Persze ha csak a visszavágót nézzük akkor 3-1 a tévedések száma oda.

De 2010ben ezt kamatostul visszakaptuk...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.01. 12:52:55

vagy xavi helyére majd behozza pedrót ahogy szokta, és össze-vissza felforgat minden csapatrészt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.06.01. 12:20:34

Nem túl biztatóak a hírek Iniestáról. Nincs szerencséje a BL-döntőkkel, legutóbb is sérült volt, most is aligha lesz 100 százalékos állapotban, ha játszik egyáltalán. Nem leszek nyugodt a Xavi-Rafinha kombóval. Tuti a Maestro kezdene és helyére jönne Rafi, de mivel Rakitic se szokta végig játszani a meccset, Masche jöhet majd fel a helyére. Kétlem, hogy S.Robertót bedobná, ha csak nem dőlt el a mecccs.

Remélem össze rakják Ini lábát és a gála kezdővel mehetünk. De rásérülést nem szabad kockáztatni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7473
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.22. 22:51:46

Samper írta:
Az, hogy a BL győztes megérdemelte-e a győzelmet, azt mindenki a döntő alapján ítéli meg. Ha az Inter a Barcat bírói segédlettel a döntőben veri meg, akkor ez máig téma lenne. így csak a Barca szurkolók emlékeznek rá.
Mondjuk a 2009-es elődöntőt nem csak a madridisták vagy a Chelsae szurkolók emlegetik.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.05.22. 08:26:56

Skacok ma hallottam egy taxistol egy tuti tippet! A kollegaival beszelgetett es szerencsem volt hallani par mondatat. A lenyeg, hogy a Juventus megalazza a Barcat. Szoval tegyetek ra az osszes penzeteket, hazatokat a Juvera, ez tuti legalis biznisz! :-D

Ha ki is kapnank, mert benne van, konyorgom ne mar, hogy mehalaznak, azt azert csak nem :-D
(mobilrol irtam)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.21. 17:14:01

Bob_Marley írta:BL-ben mindig is a forma dönt. Lehet mondani, hogy milyen ágon jutottak be, de 6 meccsen 9-3 a gólarányuk. Nekem erről a párosításról akarva akaratlanul az Ajax-Juventus döntő jut eszembe, amit sajnos pl Davids kihagyott büntetője miatt is elvesztettek a hollandok (Racanelli meg 0 szögből berúgta, Litmanen szabadból egyenlített, de büntetők döntöttek). Remélem most változni fog a helyzet, arra a döntőre tisztán emlékszem, nagy fájdalom volt.
Közhelyes, de tényleg bármi lehet. Az utolsó esély faktort én is írtam múltkor ez is benne lehet náluk, viszont nálunk meg szintén éhes a csapat és jó formában van. Én sem féltem a fiúkat, mert meglehet csinálni, de a Juve pont a legjobbkor kapta össze magát és elég stabilnak tűnik. Én azért úgy gondolom megvannak a sebezhető pontok náluk és megnyerjük.
Az, hogy a BL győztes megérdemelte-e a győzelmet, azt mindenki a döntő alapján ítéli meg. Ha az Inter a Barcat bírói segédlettel a döntőben veri meg, akkor ez máig téma lenne. így csak a Barca szurkolók emlékeznek rá.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.21. 14:12:06

BL-ben mindig is a forma dönt. Lehet mondani, hogy milyen ágon jutottak be, de 6 meccsen 9-3 a gólarányuk. Nekem erről a párosításról akarva akaratlanul az Ajax-Juventus döntő jut eszembe, amit sajnos pl Davids kihagyott büntetője miatt is elvesztettek a hollandok (Racanelli meg 0 szögből berúgta, Litmanen szabadból egyenlített, de büntetők döntöttek). Remélem most változni fog a helyzet, arra a döntőre tisztán emlékszem, nagy fájdalom volt.
Közhelyes, de tényleg bármi lehet. Az utolsó esély faktort én is írtam múltkor ez is benne lehet náluk, viszont nálunk meg szintén éhes a csapat és jó formában van. Én sem féltem a fiúkat, mert meglehet csinálni, de a Juve pont a legjobbkor kapta össze magát és elég stabilnak tűnik. Én azért úgy gondolom megvannak a sebezhető pontok náluk és megnyerjük.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.21. 13:53:30

Az olaszok a kiesési szakasz mesterei. Azt nem állítottam,hogy a csoportkörben való vitézkedésben jók. Mondjuk meg lehet említeni a Milant, de semmi értelme, mert két meccsen sokkal könnyebben kijön a különbség, egy meccs azért neccesebb. Mindenki biztos lehet benne,hogy a juve tartani fogja a 0-0-t, adott esetben egy gyors kontrából fognak megindulni. A csoportkörben azért nehéz nekik,mert ott a döntetlenért csak 1 pont jár. Itt egy döntetlen 11eseket, ami jóval nagyobb különbség.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.21. 13:18:01

LG írta:A Juventusnak egy komoly ellenfele volt a döntőig vezető úton, a Real. De szerencséjükre olyan időszakban találkoztak velük, amikor több sebből véreztek, így ejthették ki őket. Az olaszoknak a Monaco ellen is már igencsak rezgett a léc, és ugye a büntető sem volt jogos, amelyből a továbbjutást érő találatot megszerezték. Nem tartóm jó csapatnak őket, nem félek tőlük. A menetelésük a 2012-es Chelsea-re emlékeztet. Akkor a londoniak legyőztek minket az elődömtőben, de az egy pocsék formában lévő Barca volt, most meg csúcsformában vagyunk. Bár van az a közhely, hogy egy meccsen bármi előfordulhat. Ez így is van, viszont a csapatunk annyira erősnek tűnik fejben, hogy nem lesz itt semmi meglepetés, 2-3 góllal simán verjük őket, és a helyükre kerülnek a dolgok. Számomra rendkiívül antipatikus csapat voltak a zebrák mindig is, jó érzés lesz megcsapni őket.
Ezzel csak az a baj, hogy az hogy hogy, és kiken keresztül jutott el a Juve a döntőig, már történelem. Ha a döntőben egy jó napot fognak ki, és tegyük fel nyernek, senkit nem fog érdekelni az út döntőig. Max itt egy kettőnket. A Chelsea a 2012-es győzelmét hogy szerezte meg? Már a Nápolytól ki kellett volna simán esniük a 8 között, rólunk már nem is beszélve a 4ben, ha a meccsek képét nézzük. De nem, ők mind2 párharcot behúzták(de hogyan? #-o ). Mégsem erről beszél senki! Vagy a mi Döntőbe jutásunk 2009ben? Az odavágón meg nem adott büntetőről senki nem beszél, pedig más lett volna a visszavágó ha 0-1ről indul Londonban. De nem azóta mindenki csak uefalonázik. De említhetném a Porto döntőbe jutását 2004-ből, Scholes érvényes gólját elvették les címén, pedig a Carvalho csúnyán belógott. Ki hogy jut el a döntőbe... most már így a cél elött már sokadlagos.
Szerk.: észre vettem közben hogy te is a 2012-es Cfc-hez hasonlítod őket! sorry :oops: :) átsiklottam felette..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2015.05.21. 13:59:35-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7473
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.21. 13:17:28

LG írta: Ez is egyre kevésbé igaz már rájuk. Az elmúlt években az olasz futball két komoly eredményt tudott felmutatni: a 2010-es Inter BL győzelmet, és a 2012-es EB döntőt.

Az idő viszont inkább azt igazolta, hogy ezek inkább kifutott, pont összejött sikerek voltak, mint tudatos építkezés eredményei. Az Inter azóta a gyenge gyenge olasz bajnokságban is középcsattá süllyedt, az olaszok meg az előző, és az azt követő VB-n is hatalmasdat égtek.

A Juventus döntőbe jutását most ugyanilyen jól sikerült, kifutott eredménynek tartom. Előjele nem volt, az elmúlt években sehol sem voltak, és szerintem nem is nagyon lesznek az elkövetkező években.
Lehet, hogy az olaszok nem nagyon villognak, de ez inkább a gyenge támadójátéknak köszönhető. Nincs egy normális, vérbeli támadójuk, a középpálya motorja, akire az egész csapatrész épült nagyon benne van a korban. A Juventus ezeket is többnyire légiósokkal töltötte fel. Középen Vidal-Pogba, elől Tevez, hátul viszont iszonyatosan stabilak. Az a Chiellini-Bonucci páros nagyon kemény, és Evra is hiába öreg védekezésben még mindig jó. Az lehet nagy előny, hogy a szélső védőink bátrabban futhatnak fel a támadásokkal. Akire talán a legjobban kell figyelni az Vidal. Előrejátékban is oda tudja tenni magát, védekezésben pedig magabiztosan be tud segíteni, legyen az bármelyik oldal. Plusz van egy Buffonjuk, aki még mindig ott van a szeren.
Neymarnak viszont minden bizonnyal meg lesz az esélye a ficánkolásra, hacsak nem vágnak alá néhányszor. Lichtsteiner pite neki, akkor játssza át amikor nem szégyelli, több védőt pedig magára tud húzni, amivel helyet teremt Suareznek/Messinek.

Mindenképpen a gyors támadásvezetés a legjobb fegyver ellenük. A középpályájukat lendületből könnyen át lehet játszani.
Egy dologra viszont nagyon figyelni kell. A tizenhatos előterében ne nagyon szabálytalankodjunk, mert Pirlo ezeket nagyon meg tudja büntetni. Lehet, hogy 36 éves, de a szabadrúgásokat nem felejtette el.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése