Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.31. 18:29:16

este megszeretném nézni a terminator 4-et, viszont az 1-3-ra alig emlékszem. mehet ugy?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.31. 16:11:19

sjd írta:Anchorman
Most így vizsgák után nagyon jól esett ez a teljesen agyhalott humor, rég láttam már ilyen jó vígjátékot.
Szerintem is jó, itt a második rész előzetese. :lol:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.31. 14:51:23

Anchorman
Most így vizsgák után nagyon jól esett ez a teljesen agyhalott humor, rég láttam már ilyen jó vígjátékot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.30. 23:37:11

miihii írta:'MACHETE KILLS' TEASER TRAILER

Szeptember 13-tól nyomják a Machete folytatását és elég komoly névsort toltak bele. Várós 8)
várós bizony :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=ueZGsuOvXlU
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.30. 23:21:10

'MACHETE KILLS' TEASER TRAILER

Szeptember 13-tól nyomják a Machete folytatását és elég komoly névsort toltak bele. Várós 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 21:56:22

Veszett a világ
(Wild at heart, 1990)

Lynch agyondícsért, Pálmával jutalmazott roadmovie-ja, mely nagyon pöpecül indul, aztán kisebb fellángolások ellenére egy folyamatos lejtmenet, ráadásul piszok hosszú. Egy félórás sztori van két órára nyújtva, szerintem teljesen feleslegesen, az elején még bejövős hangulat a végefelé már irritáló és fárasztó. Persze lehet, hogy én nem értettem meg, de szerintem Lynchnek nagyon nem fekszik ez a romantikus köntösbe bújtatott ironizálás. Művészete itt kezdett elindulni a nonlineáris filmezés felé, de a forgatókönyv (ill. annak alapanyaga, mivel adaptációról van szó) olybá tűnik, merevebb volt, mint az elképzelése, így egy nagy katyvasznak tűnik az egész. Nem tetszett. A zenék és Willem Defoe viszont ütősek voltak legalább.

5/10

Halál a hídon
(Blow out, 1981)


De Palma Antonioni Nagyítás c. filmjének alapötletét felhasználva készített egy egész pofás, a korszak minden báját (és rákfenéjét) magán hordozó thrillert. Alapvetően feelinges darabról van szó, Travolta eléggé adja a főszerepben. De Palma rengeteg stílusjegyét megtalálhatjuk (felső kamerabeállítások, 360 fokos körfahrt, suspense), és bár a mai nézőnek semmi újat nem ad a film, és a végére eléggé kifullad, mégis kellemes szórakozást nyújt. A befejezés pedig, ha nem is meglepő, de mindenképpen figyelemreméltó.

A fényképezés tetszett még nagyon (egyébként Zsigmond Vili ült a kamera mögött), a zenék annál kevésbé. Nem egy világmegváltó darab, de tetszett, még az extra-ultra igénytelen MGM-es szinkron ellenére is. Először 6,5-en gondolkodtam, de kap egy jószívű 7-est.

7/10
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 14:51:45

Imdb 6.2 még kegyes is volt ehhez képest:
http://www.rottentomatoes.com/m/after_earth/
Kedvenceim:
Basically, this is Smith and his real-life son, Jaden (both affecting ridiculous mid-Atlantic accents) talking the audience to death for something like 90 minutes before the closing credits.

Well, it's not as bad as Wild, Wild West.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.05.30. 06:47:35

Csapda

The Rock az izmait és az öklét félretette, hogy felvegye az átlagember ruhát, amivel sebezhetővé válik. A Szikla megpróbál színészkedni, ami bár nehezen megy neki, de a storyval karöltve azért jól működnek. Bővebben itt. 7/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.30. 00:02:56

soadroli írta:Mondjatok már valami jó mindfuck filmet, ahol nagy csavarok vannak. Nolan filmek, Viharsziget, Hatodik érzék, Hetedik...ilyesmit :D Köszi.
A mágus
Játtsz/ma
Oldboy
Donnie Darko
Mr. Nobody
Pillangó-hatás

Nem követik szigorúan a fogalmat, de kb. ezekre gondolhatsz :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.05.29. 23:18:47

soadroli írta:Mondjatok már valami jó mindfuck filmet, ahol nagy csavarok vannak. Nolan filmek, Viharsziget, Hatodik érzék, Hetedik...ilyesmit :D Köszi.
23-as szám, Álmok otthona?
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.29. 21:49:33

A vonalon aluli költségvetés az kb. 2 millió, talán picit több. Ezt, ha beleugrunk, mindenképp ki kéne fizetni...felszerelés/lámpa/helyszínbérlés, villanyszámla, benzin, stábtagok fizetése (kb 1 hónapos meló, nyilván senki nem fog 1 hónapig napi 12 órában ingyen dolgozni), kellékek, díszlet, ruha, engedélyek, marketing(?), sorolhatnám. Ezen felül pedig minnél több rá a lóvé, annál szabadabban mozoghatunk (több helyszín, jobb kamerafelszerelés, stb.). Szerintem egy 4-5 millából már bitangul meg lehetne csinálni, de mivel ennek még nem látok mögé, lehet, hogy hülyeséget beszélek. De százmillákra semmiképpen nem lenne szükség, de valakinek annyi a felesleg... :mrgreen:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.29. 13:09:23

fószt!

amgy mi pénz lenne összehozni a filmet? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.28. 23:44:46

A nagy Gatsby

Szerintem az egyik idei legjobb romantikus film eddig. Érdekes a világok (jelen, és a mostani) összemosása a zenével, meg a képi világgal az elején.
Egy kis Eredet stílus is bevillant a végén a telefonnal, bár itt nem volt rejtély. :)
Caprio hozta, amit tud, nagyon jó karaktere volt, és a végén végre nem úgy végződött minden, mint egy elképzelt tökéletes világban.
Kicsit az elejét elnyújtottnak éreztem, így sok szerintem a majdnem két és fél óra.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 20:21:05

sjd írta:Amúgy nem igazán megy a hype így a premier közeledtével, szóval jól sejtem, h nem igazán maradt senki, akit érdekelne a Másnaposok 3?
Eleve nem érdekelt túlságosan,
http://www.imdb.com/title/tt1951261/reviews?ref_=tt_urv
ezeket olvasgatva meg pláne nem... :D
"waste of time"
"garbage"
"worst movie of 2013"
"A limp, unimaginative, charmless, joke-free action movie, pretending it's a comedy, and one that should be shunted and long forgotten"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.28. 20:13:54

sjd írta:Amúgy nem igazán megy a hype így a premier közeledtével, szóval jól sejtem, h nem igazán maradt senki, akit érdekelne a Másnaposok 3?
Jól, legalább is engem egyáltalán nem. A második is is szenvedés volt, ez meg aztán szerintem csak ráadás lesz. imdb-n is jól áll...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.28. 20:11:21

Amúgy nem igazán megy a hype így a premier közeledtével, szóval jól sejtem, h nem igazán maradt senki, akit érdekelne a Másnaposok 3?
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 20:04:01

sjd írta:
bence-barca írta: Most nem erre az After Earth-re értettem
Hát én meg pont hogy az After Earth-re értettem, mi másra? :D
Innentől tárgytalan amit mondtam :mrgreen:

Amúgy vasárnap megnéztem a Nagy Gatsbyt, elég jó film kerekedett ki belőle! Jó filmet vártam és még így is jobbat kaptam! Romantikus filmek sosem álltak különösebben közel az én ízlésemhez, de ez most kifejezetten tetszett. Bár az is igaz, nem annyi szerepet kapott, mint mondjuk máshol ,alapból ez a része kicsivel később jött be. 8/10
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.28. 19:57:14

bence-barca írta: Most nem erre az After Earth-re értettem
Hát én meg pont hogy az After Earth-re értettem, mi másra? :D
Nekem nem kell elmagyarázni, h mit várjak a Disney-től, de éppen ezért remélem érted, miért esélytelen nálam az AE (de mondjuk ugyan emiatt várós a Monsters University)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 19:37:48

sjd írta: Most gondoljuk együtt végig, mi az utolsó komoly film, amit a Disney készített, és jó volt?
Magyarul nem Pixar, nem Vasember bohóckodásai, nem Jack Sparrow humora, hanem rendes, felnőtteknek szóló, normális film. (Gondolom ezen nincs vita, h ebben az After Earth-ben azért nem ilyen Legolas-típusú poénok fognak menni ezerrel)

John Carter. Tron. Prince of Persia. Narnia krónikái. Micsoda remekművek.
Most megmondom előre, h ebből is lesz valami hasonló összeborulós, hatásvadász családi dráma, és nem sokkal több, mert ez a Disney. Mint ahogy a Minimaxon sem vetítenek horrort este 10 után, ők sem fogják meghazudtolni magukat.
Most nem erre az After Earth-re értettem, mert ez a film egy kicsit sem fog meg és előbb nézem meg a Megashark vs Giant octopust, mert azon legalább jókat röhöghetek :lol:
De pont a Disney alatt jöttek ki a Pixar, Vasember bohóckodásai és Jack Sparrow humorai is, amik azért többségileg jó filmek.
Nem tőlük kell várni, h Nolan meg Fincher féle rendezőket szerződtessenek és hozzájuk méltó minőségi filmek jöjjenek ki.
Viszont ettől független lehet jó filmeket is kiadni, ha nem is feltétlen az a szint, ami a 10/9-t eléri...
Mert tőlük nem ezt kell várni, ő tőlük a hollywoodi fajta filmeket kell várni, amiket lehet élvezni, nem kell gondolkodni és tökéletesek kikapcsolódásnak. Mondhatni a popcorn filmeket.
Szóval attól, h Disney lehet vmi jó film és szerintem ezzel, h előítéleteid már ilyenek csak magadat fosztod meg egy esetleges jó filmélménytől. Merthogy eleve Disney...
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 19:36:27

Elhatároztam, hogy nyáron ledarálom pár rendező munkásságának krémjét, mindenféle koncepció nélkül, hogy minnél szélesebb körből szívjam magamba a filmeket, felkészülve a következő évre a suliban. Első ízben de Palmára esett a választásom, és, hogy legyen némi kontraszt, mellécsaptam David Lynchet is, akitől a Dűnén kívül mindent be akarok pótolni, beleértve a Twin Peaks-t is.

Bár kevés filmet láttam tőle (Scarface, Carrie, Carlito útja, meg a misönimpászibül, amire már abszolút nem emlékszek), de Palma vizualitását és kameramozgásait, valamint az általa elég magas szinten űzött suspense-t nagyon szeretem, Lynch meg...hát Lynch. Tőle eleddig az Elefántembert és a Mulholland drive-ot láttam, mindkettő igencsak tetszett, extra figyelmet igénylő mindfuck filmjei vannak, szóval a kedvemre való az ipse...eddig.

Szóval.

Aki legyőzte Al Caponét
(The untouchables, 1986)


Nagy klasszikusként emlegetik mindenfelé, de valamiért nem számítottam túl sokra tőle - be is jött. Teljesen nézhető, csak a forgatókönyv szörnyű, főleg ez a "négy elszánt magányos amerikai összefog" vonal bökte végig a csőrömet. Ahogy utánaolvastam, valóságalapja nem sok van a sztorinak, lapozhatunk is. :mrgreen:

A hangulat rendben van, pedig tudjátok, hogy a gengszterfilm nem Faust zsánere. A játékidő hamar elment, és voltak részek, amik nagyon tetszettek (pl. a rendőrörsön való leszámolás, vagy a maga elnagyoltságától imádnivaló lépcsős jelenet), és úgy összeségében korrekt mozi, de semmi extra. Kevin Costnert rohadtul utálom, ellentétben Sean Conneryvel (mire kapott itt Oscart?), de Niro is odatette magát rendesen. Amivel még nem tudtam megbékélni, az a zene: hiába Morricone, a dallamok többsége hihetetlenül nem illett az egészhez...

6/10

Radírfej
(Eraserhead, 1977)


:lol:

Hát ez valami elképesztően elmebeteg film. :lol: Abszolút szürreál, végig az Andalúziai kutya járt a fejemben, de bizonyos szempontból még azon is túltesz, már csak a hossza miatt is. Sztori szinte semmi, összefüggések alig, egy rémálom az egész, igen erős, idegtépő hangulattal, hangokkal, és képekkel (a fényektől ecce-kécce megmozdult valami a nacimban...).

Aligha nézném meg még egyszer mostanság, és eléggé untam néhol, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszett. Total mindfuck, írni sem nagyon tudok róla. Látni kell. :mrgreen:

7/10
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.28. 18:42:44

Köszi, tényleg jó volt. Tudsz mást is?
Kép :mrgreen:

Láttam, de ezt a Primert nem. Jó?
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.28. 18:33:55

soadroli írta:Mondjatok már valami jó mindfuck filmet, ahol nagy csavarok vannak. Nolan filmek, Viharsziget, Hatodik érzék, Hetedik...ilyesmit :D Köszi.
http://www.youtube.com/watch?v=T1LE0cHjVHU
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.28. 18:31:34

miihii írta: Am ezt a túlértékelt színészpárost h érted? Annak tükrében, h egyetlen filmben játszottak együtt, amiben sztem jól tolták, de ennyi. Nem is nagyon hallottam ódákat róluk.
Mármint egyenként is annak tartom őket. Will Smith egy erős közepes színész, aki sikeresen beletenyerelt egy-két gigaprodukcióba, hozott egy-két jó alakítást (MiB), és ettől akkora pofája lett, mint a ház. Kezdve a 20 milliós gázsival, meg h nem vállalja el a Django-t, mert nem ő lenne a fsz. Kezet csókolhatna kb. Tarantinonak, hogy előbb jutott az eszébe, mint Jamie Foxx, sőt, egyáltalán h eszébe jutott.
Na és akkor ehhez jön, hogy orrba-szájba nyomatja a fiát, aki sztem sehol nem lenne, ha a tehetségéből kéne megélnie és nem az apja hátszeléből.

Amúgy aki ezt a "nem érdekel milyen stúdió" szövegeket nyomja, az nézzen meg egymás után 3 Asylum-filmet, és aztán amikor nekiül a negyediknek, próbálja meg ugyanezt őszintén elmondani, kíváncsi leszek rá :wink:

Roli: Identity-t láttad-e már?
Esetleg még The Machinist, Primer (na ez utóbbi tényleg egy igazi mindfuck :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.05.28. 18:34:03-kor.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.28. 18:24:42

Mondjatok már valami jó mindfuck filmet, ahol nagy csavarok vannak. Nolan filmek, Viharsziget, Hatodik érzék, Hetedik...ilyesmit :D Köszi.
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.28. 18:04:27

Uh, en is nagyon varom az After Earth -ot 8) egyreszt szeretem a sci-fi -ket, masreszt birom Will Smith -et. Az hogy most Disney film, az kit erdekel? Tron? Nem volt veszes, latvanyorgia. Prince of Persia? Jo kis kikapcsolos kalandfilm.

Nincsenek nagy elvarasaim az After Earth -on, csak legyen kellemes kikapcsolos kaland - sci-fi film, csopetnyi humorral es kesz.
KépKép
Válasz küldése