Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.10. 10:17:02

In his first two seasons with the first team, Thiago played 81 Barcelona games. Xavi played 58 in his first two seasons, Iniesta 26. [via as]

Nem értem ezek után miről beszélünk... :roll:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.08. 19:31:24

Gareth Tello írta:Egy részletes összefoglaló Thiago teljesítményéről:
http://www.youtube.com/watch?v=GR2tRainQ4s

A spanyol fiatalok egyébként holnap játszanak a németek ellen.
Ez egy tökéletes összefoglalás a srácról, minden benne van, ami rá jellemző. A gyönyörű, könnyed és látványos megoldások, a zseniális hosszú labdák, kiugratások, rengeteg labdaszerzés, viszont néhány könnyelmű elpassz is látható volt, ráadásul nem is a nehéz szituk között.

Viszont az látszik, h mennyire hátravontan játszik, tényleg Xavi helyén, kicsivel a vkp előtt, de alkalmanként akár vonalban is vele.

A holnapi meccs már be van írva emlékeztetőbe, 20:30tól rúgják a bőrt. Kár, h nem adja semmi a TV-ben a tornát :? Ami mondjuk meglepő pl az Eurosport-tól, akik azért rendszeresen nyomatják a fiatalokat is.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.08. 19:15:38

Egy részletes összefoglaló Thiago teljesítményéről:
http://www.youtube.com/watch?v=GR2tRainQ4s

A spanyol fiatalok egyébként holnap játszanak a németek ellen.
PlayMaker
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.01. 21:40:19
Tartózkodási hely: London, UK

2013.06.08. 16:22:57

Itt is szépen színezte... :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fJafYHDBZQ
Nagyon remélem hogy marad...
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2013.06.07. 14:00:58

Meccs emberének választották tegnap, lehet mégse kellene eladni? :O
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.07. 13:57:21

Ilyet sem tudom, mikor láttam utoljára... :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=wp-RcxrwgVQ
Egyébként nagyon jól játszott a meccsen. :P
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.05. 08:58:59

Boixos írta:azért ennek a gyereknek el kellene fogadnia, h jelen pillanatban a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb kpályájára akarja bejátszani magát.
azokon a poszokon pedig vannak nála jobbak.
ha nem akarja ezt belátni, akkor tényleg jobb, ha elmegy innen, mert semmi szükség sincs az olyan gyerekekre, akik azt hiszik magukról, h ők pukizták az összes uralkodó széljárást, és nem bírják kivárni az idejüket, amikor rájuk kerülne a sor. mert a helye bőven meglenne a későbbiekben a brigádban, de így, nulla alázattal semmit sem fog elérni.
azért meg jár még egy külön pirospont is, h nemcsak türelmetlen, de bunkó is a gyereket fűtő apuka, h belengette a madridot is a képbe...
nehogy a gyerekkel vmelyik favellaválogatottban találkozzunk pár év múlva.
Giovanni dos Santos jut róla eszembe. Ám annyi különbséggel, hogy akkor ő maga volt a szószóló, hogy túl kevés lehetőséget kap, Thiagónál inkább az apa hisztizik. Aztán dos Santos esetéből tudhatjuk, hogy mire jut az az egyébként nagyon tehetséges játékos, aki nem bírja kivárni a sorát. Anno az új Ronaldinhónak kiáltották ki őt, most meg évente vált csapatot és esik ki a Mallorcával... Sőt, egy évvel előtte meg a Racinggal pottyant ki, ha jól emlékszem...

Természetesen nem csak rajta múlik minden, de szerintem Tito elég lehetőséget adott neki és amikor játszott, sokszor nem tette jól a dolgát. Az elégedetlenkedések helyett inkább erre kellett volna figyelni, hogy azt a játékpercet a lehető legtöbb tartalommal megtölteni és nemcsak a bokapasszokkal hülyíteni az ellenfelet.

Sajnos az a baj a fiatal játékosokkal, hogy többet képzelnek magukról, mint amennyit valójában érnek. Ha helyére tenné magában a dolgot mind Thiago, mind Mazinho és csak a focira figyelnének és fejlődnének, akkor lenne jövője ebben a csapatban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.06.04. 11:44:30

http://barcanoticias.blog.hu/2013/06/04 ... n=blhshare

Remélem most kivételesen igazat mond a szemétláda... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2013.06.02. 14:48:32

Valami katalán lap nem számolta ki mostanra, hogy akkor mi is van a kivásárlási árral?
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.02. 13:39:56

Én nem védeni akarom, de nem egy hasonló eset volt már.
Mi is tapasztaltuk, hogy egy-egy játékos menedzsere hogy tudja kavarni a dolgokat, ha pedig az apuci és egy ilyen fiatal játékosról van szó hatványozottan veszélyes. Őt magát pedig még nem hallottuk nyilatkozni, ha azt mondja majd, hogy szívesen menne Madridba, akkor szedjék le róla a keresztvizet.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.02. 13:22:06

Az tény, hogy hatalmas tehetség. Hatalmas potenciál van benne, de nagyon úgy néz ki, hogy a tipikus brazil betegség benne is megvan. Persze erre egy igen okos apuci is rásegít. Azt nem tudom elfogadni, hogy még fiatal és ezért könnyen befolyásolható. Ez egy remek kifogás, de annál semmivel sem több. Ilyen szempontból mindegy a kora, ha maradni akar, akkor maradjon és szóljon a faternak is, hogy hülyeségeket ne nyilatkozzon stb. Ha menni akar, akkor tényleg az a legjobb, ha szépen lelép. Mondom ezt úgy, hogy szeretem a játékát, szívesen elnézegetnem az elkövetkező években, de disznótor nem erőszak.
Arca van, ezzel semmi baj sincs, csak ehhez még a teljesítménye kell felnőjön.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.02. 12:06:57

Castiel írta:
zola8787 írta:...mikor ilyenek nyilatkozgat, hogy lehet Madridba küldi a kölyköt...
Madridba küldi???? Thiagonak nincs szabad akarata? :shock: a Mazinho a Franco féle rendszerben nőtt fel, hogy diktatúra van a családban??? v mi? :-k
Az számomra biztos, hogy ha marad a jövőben a csapat húzóembere lehet. Kicsit hasonlít a helyzete Iniestáéra. Ő sem 21 évesen lett alapember, remélem Thiagonak is lesz annyi türelme.

Lehet azt mondani, hogy "nincs szabad akarata?" stb., de az ilyen fiatal játékosokra nagyon tud hatni apuci, főleg ha ő az ügynöke is. Nem ez lenne az első eset, de nem is az utolsó. Ha Ini lett volna hasonló helyzetben vele is 100%, hogy így történik.
Forca Barca!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.06.02. 11:56:19

azért ennek a gyereknek el kellene fogadnia, h jelen pillanatban a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb kpályájára akarja bejátszani magát.
azokon a poszokon pedig vannak nála jobbak.
ha nem akarja ezt belátni, akkor tényleg jobb, ha elmegy innen, mert semmi szükség sincs az olyan gyerekekre, akik azt hiszik magukról, h ők pukizták az összes uralkodó széljárást, és nem bírják kivárni az idejüket, amikor rájuk kerülne a sor. mert a helye bőven meglenne a későbbiekben a brigádban, de így, nulla alázattal semmit sem fog elérni.
azért meg jár még egy külön pirospont is, h nemcsak türelmetlen, de bunkó is a gyereket fűtő apuka, h belengette a madridot is a képbe...
nehogy a gyerekkel vmelyik favellaválogatottban találkozzunk pár év múlva.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.02. 11:39:04

no, tegnap Thiago pont úgy játszott, mint a sértődött kamasz... semmit nem csinált, nem volt játékban... remélem, hogy sikerül valahogy nyugodtan megoldani a szitut, mert ez így senkinek nem jó. a Barcának nem jó, mert így - ez látszik - sértődötten, nem akarva semmi haszna, ha meg elmegy durciból csak azért is a Realba, akkor meg duplán nem jó!!! a tavalyi Thiago kell, amikor a felkészülési meccseken a csapat egyik legjobbja volt. idén a sérülése miatt talán, de nagyon háttérbe szorult... sajnálnám ha elmenne, mert nagy tehetségnek tartom. 1-2 év múlva simán kinézném neki a kezdőt... de ezt ki kell tudnia várni, mint anno Iniestának Deco mögött...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.02. 09:27:11

Zozzy nagy vonalakban jól leírtad a dolgokat...
Én csak annyit tennék hozzá, hogy annak idején Fabréban sem láttunk fantáziát, és eladtuk. Az hogy itt a tehetsége jobban fel van-e fújva mint amekkora valójában, az kérdés. Lehet róla vitázni.
Én azt gondolom hogy volt már pár meccse amin kifejezetten jól mozgott... A Bayern elleni mérkőzésen az szezon előkészítőn, az Allianz arénában pl fergetegeset játszott, 2 gólt is szerzett. (lehet hogy nem most, hanem 1 évvel korábban volt) Bajnoki meccseken is tudott olyat nyújtani amit nagyon is jó volt látni. Azt is el kell ismerni, hogy tudott olyat is nyújtani, amikor inkább kárára volt a csapatnak. DE :!: Itt megint ugyanoda érkeztünk meg, hogy még éretlen mindig. Nem tudja a formáját állandósítani...
Amiket most írtam inkább a pályán nyújtott teljesítményére reflektálódik.
De hogy a pályán kívül milyen, ill. mi folyik a színfalak mögött, azt nem tudhatjuk.
Összességében én is inkább örülnék ha maradna... Nagyon nem szeretném ha elmenne máshova, és 1-2-3 éven belül meg szívnánk a fogunkat, hogy: úristen mit csináltunk, mert olyat mutat a pályán...Aztán vennénk vissza aranyáron...
Egyébként arra visszatérve, hogy nem látsz benne akkora fantáziát mint "mi", ismerős, hiszen én meg Telloval vagyok így... de ez már off!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.02. 08:36:23

nem tudom, lehet nekem nincs szemem vele kapcsolatban, de én akkora szuper tehetségnek nem látom őt, hogy akár 1-2 éven belül pótolni tudja Xavit. az átlag feletti kreativitása és játékintelligenciája nem vitatott, de hiányzik belőle az a bizonyos plusz, ami megvan pl. Iniestában, Xaviban vagy Busquetsben. nagyon könnyelmű és körülményes sokszor, sprintelni megmondom őszintén én még nem láttam. az egész megjelenéséből süt ez az "apuci pici fia vagyok" dolog, akinek alanyi jogon jár, hogy a Barcában kulcsember legyen, mert végigjárta a szamárlétrát. azért olyan nem nagyon rémlik, hogy Puyolnak oda kelljen rohanni pl. Iniestához bármikor is leordítani a fejét, mert flegmáskodik az ellenféllel, Thiagoval ez megtörtént.

szerintem ez a 18-20 millió euró tükrözi kb. azt, amit eddig mutatott. oké, nem játszott sokat, de ha valóban arra lenne hivatott, hogy zsenik utódjává váljon és ne legyen adott esetben AKKORA hiányérzetünk mondjuk Xavi miatt, akkor szerintem annak ennyi játékidő után is tükröződnie kellene. én ezt eddig nem vettem észre, látványosan gyengébb hatásfokú a középpálya, ha Thiago van ott. mondom, lehet én látom rosszul, de szerintem itt a fórumon kicsit túl van ő idealizálva. ettől függetlenül jó lenne ha maradna, mert minőségi alternatíva, ezt senki nem vitatja, és ki tudja, lehet valóban nagyon sokra hivatott. de ha mindenáron menni akar, akkor én nem fogok sírdogálni, inkább a létszám miatt lenne para.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.06.02. 08:16:31

Léfe írta:Modric és Özil mellett a Reálban sem játszana sokat. Sajna nem ugy tünik, hogy sokat felylődött volna idén.
Alig játszott idén...mégis hogy fejlődött volna?

Szerintem írd át a felylődött szót sima j-re.Ne adj lehetőséget a grammarnaziknak. :mrgreen:
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.02. 08:06:42

Modric és Özil mellett a Reálban sem játszana sokat. Sajna nem ugy tünik, hogy sokat felylődött volna idén.
Fecó
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.01. 23:20:35

Thiagora a legmegfelelőbb szó érzésem szerint a felelőtlen a pályán s ezek szerint azon kívül is (bár a fene se tudja mi van a háttérben).
Felesleges cselek, oktondi hibák, "flegmaság". Nem dőlnék kardomba ha elmenne, de azért meg kell jegyezni harcias is tud lenni, nem fél belemenni párharcokba, tud labdát szerezni, ez azért nagyon fontos.Magában kell eldönteni, hogy tud-e várni vagy nem, ha nem akkor el kell engedni, felesleges az öltözői hangulatnak ha "panaszkodik". Az hogy hova megy már édes mindegy, pár évet kellene várjon, s itt is kapna lehetőséget (bár az is igaz, idén is játszott azért, s nem sikerült élnie a lehetőséggel) bőven, ha nem így gondolja, akkor menjen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.01. 22:33:49

zola8787 írta:...mikor ilyenek nyilatkozgat, hogy lehet Madridba küldi a kölyköt...
Madridba küldi???? Thiagonak nincs szabad akarata? :shock: a Mazinho a Franco féle rendszerben nőtt fel, hogy diktatúra van a családban??? v mi? :-k
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.01. 21:48:58

visca el barca írta:most akkor tuti h 90 lett a kivásárlási ár? vagy csak mindenki találgat?
Szerintem utóbbi. Legalábbis hivatalos megerősítés ha jól tudom, nem volt, sőt, amikor felmerült, hogy 18 millióért mehetne, arról sem volt semmi hivatalos közlemény a klub részéről, de mint tudjuk néhány újságíró nagyon jól értesült a klub ügyeivel kapcsolatban...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.06.01. 21:19:14

Rivaldo11 írta:Valaki írta már, és egyetértek vele, hogy ha csak felmerül benne, hogy madridba megy, abban a pillanatban nem is bánnám, ha menne. Csak a 100%-ig elkötelezettekre van szükség.
Több játékpercet akar? Adott a lehetőség, senki nem tiltja meg neki, hogy a hátán vigye a csapatot.
Még nem érett meg a kezdőtagságra, de ha türelmes lesz, övé lehet a világ-nálunk.
Majd ha megtanul labdát tartani, majd akkor talán...
Amúgy lehet olyat, hogy az apját leigazolja a Madrid, a fia meg marad? Hogy tud ez a fószer Barca meccsre járni, mikor ilyenek nyilatkozgat, hogy lehet Madridba küldi a kölyköt...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.01. 21:15:04

Valaki írta már, és egyetértek vele, hogy ha csak felmerül benne, hogy madridba megy, abban a pillanatban nem is bánnám, ha menne. Csak a 100%-ig elkötelezettekre van szükség.
Több játékpercet akar? Adott a lehetőség, senki nem tiltja meg neki, hogy a hátán vigye a csapatot.
Még nem érett meg a kezdőtagságra, de ha türelmes lesz, övé lehet a világ-nálunk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.01. 21:03:34

most akkor tuti h 90 lett a kivásárlási ár? vagy csak mindenki találgat?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.01. 20:49:47

Nem perchez,hanem meccshez van kötve az,hogy 60%-án pályára kell lépnie,innentől mindegy,hogy az 26X1 perc,vagy 26X90 perc, innentől nem kell túllihegni,ha a megalomán az "Úriemberekhez" akarja vinni a kicsit akkor le kell tennie egy laza 90est az asztalra,annyiból mi meg igazolunk egy komplett védelmet,meg még egyet a cserepadra... nem bánnám
Lezárt