KIT KELL MEGVÁSÁROLNI?
A Barcelona nyári átigazolási terveiben elsõsorban a védelem megerõsítése szerepel, de komoly vitára adhat okot, hogy a gárdának szüksége van-e egy támadó sztárra, a már megszerzett játékosokon kívül. Ez ügyben egyelõre nincs is konkrét álláspont, s csak sejteni lehet, hogy a vezetõség annak ellenére szeretne vásárolni egy komoly presztízsû futballistát, hogy a támadósor egyébként jól mûködik.
Persze mindenen lehet javítani, s alighanem még veszélyesebbek lennének a csapat akciói, ha Eto’on kívül még egy hasonló képességû csatár várna a labdákat elõl. Tán ezért szemelte ki magának Joan Laporta Henryt, aki Frank Rijkaard ízlésének is megfelel, hiszen képességein felül igen sokoldalú csatár. Mivel a pálya több pontján is megállja a helyét, igen könnyen beilleszkedne a Barca játékrendszerébe. Megvásárlása persze igen nehéz feladat, s hatalmas bravúr lenne a vezetõség részérõl, hiszen az Arsenal a legféltettebb kincseként kezeli a franciát. Ettõl függetlenül Joan Laporta várhatóan még nem adja föl az esélyt, s megpróbál a játékos azon vágyába kapaszkodni, hogy „ki szeretné próbálni magát Spanyolországban. Ehhez pedig igen jó alkalom a jelenlegi Barcelona, mely játékstílusa miatt is tökéletes lenne a franciának.
Mivel azonban a Barcelona esélyei nem túl nagyok Henry ügyében, könnyen mások megszerzése felé fordulhat a klub. Korábban említettük már Ruud van Nistelrooyt, de rajta kívül nem szabad elfeledkezni végleg Fernando Torresrõl, s egy középpályásról, Joaqínról sem. Különösen ez utóbbi név felmerülése érdekes, mert a Betis játékosa korábban elsõsorban a Real Madriddal volt kapcsolatban, viszont úgy tûnik legalább annyi esélye lehet a megvásárlására a Barcelonának is, ha persze Frank Rijkaard valóban akarja. Joaquín ügynöke tárgyalt már Madridban, de a hírek szerint a tárgyalások nem haladtak túl jól, s a válogatott játékos egyébként sem a fõvárosiak elsõszámú célpontja Luis Figo pótlására. Arrigo Sacchi, a madridiak technikai igazgatója ugyanis inkább Cristiano Ronaldot, vagy José Antonio Reyest kívánja szerzõdtetni Angliából.
Joaquín helye persze azért is megszilárdult Sevillában, mert a csapat elérte a BL selejtezõhöz szükséges negyedik helyet a bajnokságban, s ez otthonában tarthatja a játékost. A Barca azonban esetleg megpróbálkozik a középpályás megvásárlásával, s ebben segítségül szolgálhat a klubnak, hogy a Betis nem föltétlenül pénzt, sokkal inkább játékosokat szeretne kapni. Különösen Juan Román Riquelme lenne nagy meggyõzõerõ, hiszen az argentin irányítót sok más klub mellett a Betis is szeretné a soraiban tudni.
A nyár még hosszú, de most nagyon úgy tûnik, hogy a vezetõség nem csak a sportérdekeket tartja szem elõtt, hanem egy üzletileg jól csengõ nevet is kíván vásárolni, mely csak támadó felfogású játékos lehet. Természetes, hogy például Gonzalo Rodriguez (Villarreal), vagy Gabriel Milito (Zaragoza) megvásárlása üzletileg nem jelent semmit a klubnak, viszont a csapat fejlõdése szempontjából õk fontosabbak lennének, mint egy-egy támadó. Ezért igazán csak akkor lenne érdemes a sztárokkal foglalkozni, ha gyengébb pontokat megerõsítette a vezetés…”