Rotáció maradhat a poszton
A tavalyi idényben nem volt sok kérdés a támadósor jobboldalának összeállításában, miután Ludovic Giuly egészséges napjaiban biztosan õrizte helyét a csapatban. Erre az idényre ez alaposan megváltozott, mivel a francia játékos helye mérkõzésrõl mérkõzésre bizonytalanabb a Barcelonában.
Természetesen alapvetõen itt a kezdõ tagságról van szó, melyre egyre esélyesebb Lionel Messi, aki már többször bizonyította, hogy 18 éves kora ellenére akár húzóembere is lehet a Barcának. Az argentin játéka már most lényegesen sokrétûbb, mint Giulyé, ráadásul Messi jóval kevésbé függ csapattársai produkciójától. Amennyiben ugyanis a csapatnak nem megy a játék, úgy Giuly garantáltan szenved a pályán, hiszen nem kap megfelelõ kiszolgálást, viszont Messi a vele született kreativitásával maga képes javítani a gárda teljes támadójátékát.
Ezek után fölmerül a kérdés, hogy meddig nem vált véglegesen Frank Rijkaard, azaz mikor kerül be stabilan a kezdõcsapatba Messi. Nos erre viszont gyaníthatóan várni kell, az imént felsorolt tények ellenére is. A holland alighanem több tényezõt is mérlegre tesz, mikor dönt e posztról. Egyrészt nem várja el a még valóban nagyon fiatal Messitõl, hogy egymaga vigye a jobb oldali támadójáték terhét, mert erre talán még nem érett meg fizikálisan. Bizonyosan gondol a holland Messi szellemi felkészítésére is, s gyakran pedagógiai okokból nem teszi a kezdõcsapatba, hiszen a Barca 30-asának még rengeteget kell fejlõdnie, amihez elengedhetetlen, hogy ne érezze biztosnak a helyét a csapatban.
Mindez persze egyoldalú megközelítés, s ez nem is lenne megvalósítható, ha egy rossz futballista lenne Messi riválisa. Giuly viszont nem sorolható ebbe a kategóriába, s ha Rijkaard nem helyezi Messit a kezdõk közé, akkor sem választ rosszul. Giuly nyilvánvalóan nem lett rosszabb futballista, mint tavaly volt, amikor 11 gólt szerzett a bajnokságban, igaz, fejlõdni sem fog már. Az edzõ viszont komoly felelõtlenséget követne el, ha a már kipróbált, befutott játékosát rendszeresen a kispadra számûzné, hiszen nagy szükség lehet még Giulyre az idény során, még akkor is, ha Messi állandóan egészséges lesz.
Rijkaard tehát szeretne folyamatos versenyt kierõszakolni a két támadó között, amibõl nyilvánvalóan õ, és a csapat jöhet ki a legjobban, hosszú távon egészen biztosan. Giuly megmarad a gárda számára fontos játékosnak, Messi pedig úgy épül be a Barcába, hogy állandóan versenyeztetve van, s fejlõdését sem fizikailag, sem szellemileg nem hátráltatja majd a talán túlontúl gyors karrier.