Barcelona-Chelsea februárban
Megismétlõdhet az elõzõ Bajnokok Ligája idény legszínvonalasabb párharca, mivel a péntek déli svájci sorsoláson a Barcelona összekerült a Chelsea együttesével. Ezzel a katalán gárda megkapta az esélyt a visszavágásra, s februárban revánsot vehet a tavalyi kieséséért, ahogy azt sok játékos és szurkoló is kívánta. Az odavágót 2006. február 22.-én (Londonban), a visszavágót március 7.-én (Barcelonában) rendezik.
Arra már most is garancia van, hogy megint egy nagyon izgalmas és különlegesen magas szintû futballt hozó párharc következik, mely körül hatalmas felhajtás lesz. A tavalyi események tükrében legalábbis bizonyosan nem fognak szépen nyilatkozni egymásról a felek, s hatalmas szócsata várható a mérkõzések elõtt.
A tavalyi összecsapás ugyanis nem csak a két kiváló mérkõzés miatt, hanem a körítés nyomán is emlékezetes maradt. Már a két meccs elõtt hatalmas szópárbaj alakult ki az angol és a spanyol bajnoki listavezetõ játékosai és edzõi között, ami a két mérkõzés között és a végeredmény után is folytatódott. Többek között ennek a párosításnak köszönhetõen vonult vissza a játékvezetéstõl Anders Frisk svéd bíró, aki az elsõ, barcelonai mérkõzést dirigálta. A mérkõzésvezetõ azért döntött a visszavonulás mellett, mert halálos fenyegetéseket kapott, amik nyilvánvalóan José Mourinhó szóbeli támadásának köszönhetõek. A portugál edzõ azzal vádolta meg Frisket az odavágó után, hogy a Frank Rijkaarddal való félidei beszélgetése miatt állította ki a második félidõben Didier Drogbát – ami nem volt valós.
Ez csak a bírókérdés egyik oldala volt, mert a két találkozó között Mourinho nyilvánosan az olasz Pierluigi Collinát kérte játékvezetõnek a visszavágóra, kívánsága valóra vált, de Collina súlyos hibája is alaposan belejátszott a Barcelona búcsújába. Londonban, 3-2-es hazai vezetésnél John Terry fejelte a döntõnek bizonyuló negyedik hazai gólt, de eközben Ricardo Carvalho egyszerûen megfogta Victor Valdést a gólvonalon.
A Barcelona tehát végsõ soron egy szabálytalan góllal esett ki, amit Collina megadott, de a katalánok nem erre fogták a kisesésüket. Általános vélemény volt, hogy a Chelsea kevesebbet hibázott a két meccs során, ezt elismerték a Barcelona játékosok is, s akkor megfogadták: legközelebb nem fogják elkövetni ugyanazokat a hibákat. Talán akkor még nem is gondolták, hogy ilyen hamar teljesül a kívánságuk, egy évvel késõbb visszavághatnak a londoniaknak, az összesítésbeli 5-4-es vereségért.
Azóta alig változott a két együttes, mindkettõ megnyerte hazája bajnokságát, s bõvítette a lehetõségeit az összeállítást tekintve, egy hosszabb cseresor összeállításával. A becsvágyon túl mégis mi szólhat a Barcelona mellet? A már említett tavalyi párharc tanulságai mindenképpen, de jelentõsen számít az is, hogy a jelenlegi csapat erõsebbnek tûnik a tavalyinál. Valamint nem elhanyagolható tény, hogy most nem a Barca kezd hazai pályán, hanem a kékek, így a mindent eldöntõ meccs majd a Nou Campban lesz százezer nézõ elõtt. A Chelsea persze így is úgyis nagyon nehéz ellenfél lesz, s a legyõzéséhez az elszántság mellett nagyobb higgadtságra van szükség, ami az elõzõ évben hiányzott…